Agroturystyka dla dzieci ze zwierzątkami

Agroturystyki ze zwierzętami

W gospodarstwie agroturystycznym, z dala od miejskiego zgiełku i tłumów typowych dla modnych kurortów, można celebrować życie w stylu slow life. Ciesząc się przyrodą, towarzystwem najbliższych i niespiesznym rytmem dnia, który daje energię do działania, można zapomnieć o problemach i zrelaksować ciało i umysł.

Agroturystyka ze zwierzątkami gospodarskimi

Wypoczynek na wsi cenią sobie szczególnie rodziny z dziećmi, które utożsamiają się z ideą życia blisko przyrody. Niewystarczający kontakt z naturą na co dzień wzywa do wyjazdu gdzieś, gdzie szumią drzewa, łąki pachną ziołami, koguty pianiem obwieszczają poranek, a mleko jest świeże, ciepłe i prosto od krowy.

Nie każdy ma jednak babcię, u której mógłby spędzić wakacje na wsi, biegając wśród złotych łanów zbóż, podbierając jajka z kurnika oraz bawiąc się z psem i kotem od świtu do nocy. Dla tzw. mieszczuchów z dziada pradziada jest jednak ratunek, bo oto polska wieś i małe miasteczka gospodarstwami agroturystycznymi stoją.

 

Wakacje w agroturystyce ze zwierzętami – świetny pomysł na wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi w agroturystyce stanowią atrakcyjną formę spędzania urlopu. W górach, nad morzem, jeziorem, rzeką czy w małej miejscowości, której istnienia nikt by się nie spodziewał, znajdują się wspaniałe gospodarstwa agroturystyczne ze zwierzętami.

Wszystkie oferują zakwaterowanie w komfortowych pokojach z udogodnieniami dla dzieci, stwarzając tym samym otoczenie przyjazne wszystkim członkom rodziny.

Dzieci w podczas wakacji w agroturystyce otrzymują coś, czego w miejskiej codzienności może im brakować. O ile ptaki czy wiewiórki maluch może spotkać w miejskich parkach, o tyle krowa pasąca się na łące to już coraz rzadszy widok. W gospodarstwie agroturystycznym dzieci nie tylko zobaczą „Mućkę”.

Mogą ją nawet nakarmić i wydoić, przekonując się po chwili, jak smaczne jest świeże, ciepłe mleko.

Gospodarze wiedzą, jak wiele frajdy sprawiają dzieciom spotkania ze zwierzętami, dlatego gwarantują swoim Małym Gościom możliwie najczęstszy kontakt z owcami, kozami, końmi, kurami czy świnkami. Zwierzęta można nie tylko pogłaskać czy nakarmić. Dzieci mają okazję podebrać jaja z kurnika, wyczyścić konia czy wyprowadzić kozę na łąkę.

Zajęcia te nie są uciążliwe. Wręcz przeciwnie - sprawiają wiele radości i pokazują uroki wiejskiego życia. Za okazaną troskę i opiekę konie chętnie nadstawiają grzbietu, oferując przejażdżkę pod okiem instruktora, a psy i koty zawsze są skore do zabawy.

Karmienie kurek- agroturystyka dla dzieci

 

Zwierzęta, choć stanowią jedną z głównych atrakcji zaprezentowanych niżej gospodarstw, to nie jedyna zaleta wypoczynku w agroturystyce. Dla dzieci wychowywanych w mieście wakacje na wsi stanowią źródło nowych doświadczeń, również tych smakowych. Sery kozie i owcze, wiejskie masło, śmietana, wędliny własnego wyrobu, warzywa i owoce z przydomowego ogrodu często smakują inaczej niż te kupione w sklepie. Jedzenie bywa odmienne, bo ekologiczne.

Wśród propozycji dla dzieci dominują place zabaw w ogrodzie i bawialnie w budynku. Latem dzieci mogą popluskać się w baseniku lub wybrać z rodzicami na kąpielisko. Chcąc przyciągnąć zainteresowanych o każdej porze roku, Gospodarze organizują rozmaite warsztaty, animacje i konkursy, które każdy dzień wypełniają nowymi wrażeniami.

Goście gospodarstwa agroturystycznego mogą zorganizować grilla, posiedzieć przy ognisku, poleżeć w hamaku napawając się pięknem górskich szczytów lub śpiewem ptaków, które uwiły sobie gniazda w koronach drzew. Liczbę propozycji na urlopowy chillout na wsi zwiększają dodatkowo seanse w grocie solnej, kąpiele w jacuzzi czy relaks w saunie, dostępne w ofercie niektórych agroturystyk.

Wielbicielom aktywnych form spędzania czasu Gospodarze również wychodzą naprzeciw. Udostępniają rowery, na których można zwiedzić okolicę, tworzą boiska idealne do hartowania sportowego ducha, organizują spływy kajakowe, off-roady, przejażdżki bryczką, a w zimie emocjonujące konne kuligi. Ciekawych propozycji nie brakuje zarówno dla tych, którzy lubią się trochę zmęczyć, jak i tych, którzy preferują wypoczynek w nieco mniej wymagającej formie.

Pozostaje więc wybrać – morze, góry, Mazury, a może inny region Polski blisko lasu lub gdzieś nad rzeką?

 

AGROTURYSTYKA ZE ZWIERZĘTAMI W GÓRACH


Agroturystyka Kowalowe Wzgórze - Kotlina Kłodzka

Kowalowe Wzgórze otoczone polami i lasami Kotliny Kłodzkiej to miejsce, w którym dzieci angażują się w dojenie krów, karmienie kur, koni, a nawet sikorek i wróbli. Latem Gości zajmuje brykanie na placu zabaw, bujanie w hamaku, podskoki na trampolinie, kąpiele w stawie, wędkowanie, biesiady przy grillu i ognisku oraz zwiedzanie okolicy na rowerach, które można bezpłatnie wypożyczyć w gospodarstwie. Zimą dominują śnieżne turnieje, konne kuligi z pochodniami i zabawy na górce saneczkowej. Niezależnie od pogody, dzieci mają tu do dyspozycji świetlicę z dostępem do zabawek, gier i bajek w TV. Czas umilają im również warsztaty, animacje, a pod nieobecność rodziców – towarzystwo opiekunki.

Agroturystyka Kowalowe Wzgórze w Kotlinie Kłodzkiej dla dzieci
Zabawy dla całej rodziny ze zwierzętami gospodarskimi na wakacjach

Więcej informacji o Agroturystyce Kowalowe Wzgórze
Willa Przy Potoku – Beskid Sądecki

Willa Przy Potoku to gospodarstwo agroturystyczne w Tyliczu, osadzone w górskiej scenerii Beskidu Sądeckiego, przy potoku z rakami i dzikimi kaczkami oraz przy lesie, w którym mieszkają sarny. Ośrodek dysponuje naturalnym kąpieliskiem, ogrodem z placem zabaw, basenem letnim dla dzieci i miejscem na ognisko. Dzieciom pobyt urozmaicają tu słuchowiska bajkowe, "Dzień Indiański", warsztaty plastyczne, seanse bajek wyświetlane z projektora i spotkania ze zwierzętami z tutejszego mini zoo, m.in. z danielami. Gospodarze zapraszają do strzyżenia owiec, ubijania siana, jazdy na kucyku lub klaczach rasy huculskiej, czyszczenia koni oraz zabaw z kotkiem i pieskiem. Podniebienia Gości raczą ekologiczne specjały: masło, kozie mleko, sery kozie i owcze oraz wędliny.

Urlop w Willi Przy Potoku w Beskidzie Sądeckim
Zwierzęta przyjazne dzieciom w Beskidzie Sądeckim na wczasach

 


Pytlówka – Góry Świętokrzyskie

Pytlówka – Zaczarowana Zagroda w miejscowości Tarczek w Świętokrzyskiem to wspaniałe miejsce na aktywne wakacje z dziećmi na łonie natury i okazja do spróbowania żywności ekologicznej – mleka, śmietany, serów, wędlin czy pieczywa. Dom Gościnny znajduje się blisko rzeki, w ogrodzie, na terenie czynnego gospodarstwa rolnego, w którym dzieci spotkają kucyka, kury, kaczki, kozy, owce i psy. Latem można tu grillować, palić ognisko, korzystać z placu zabaw i wędkować w stawie. Zimą można pozjeżdżać na sankach i nartach na pobliskim stoku z wyciągiem orczykowym. Niezależnie od pory roku czas Gościom umilą lektury dostępne w biblioteczce, zabawy w bawialni, gry w ping-ponga, bilard i piłkarzyki.

Nocleg w Pytlówce z dziećmi w Górach Świętokrzyskich
Spotkanie całą rodziną w górach ze zwierzątkami

 


Bacówka Biały Jeleń – Beskid Wyspowy

Bacówka Biały Jeleń to klimatyczny ośrodek w Iwkowej na terenie Beskidu Wyspowego, w którym można wypocząć niezależnie od pory roku, ciesząc się licznymi atrakcjami i towarzystwem zwierząt. Mieszkają tu kozy, owce, krowa, psy i koty. W zwierzyńcu można natomiast spotkać dziki i daniele, w szałasie - popielice przypominające trochę myszy, trochę wiewiórki, a w kominie mieszkają sowy. Miłośników spędzania czasu w siodle ucieszy fakt, iż ośrodek prowadzi własną stadninę koni huculskich i szkółkę jeździecką. Zimą koński grzbiet można zamienić na sanie w konnym kuligu. Ofertę urozmaicają animacje dla dzieci, kącik zabaw, sala kominkowa, seanse w grocie solnej i saunie oraz wycieczki rowerowe.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Bacówce Biały Jeleń w Beskidzie Wyspowym
Karmienie zwierząt w Bacówce na wczasach

Więcej informacji o Bacówka Biały Jeleń

 


Zagroda Rekreacyjna Studzienno – Góry Stołowe

W Górach Stołowych, w miejscowości Studzienno znajduje się wspaniała Zagroda Rekreacyjna Studzienno. To gospodarstwo agroturystyczne ze zwierzętami, w którym dzieci wydoją kozę i pod okiem instruktora pojeżdżą na koniu lub kucyku. Miło spędzą czas z osiołkiem, owieczkami i alpakami, dbając o ich pielęgnację i pełne brzuchy. Latem Mali Goście mogą korzystać z placów zabaw, boiska sportowego, łódeczek na tutejszym kąpielisku i zadaszonej wiaty z puzzlami i mega dużymi klockami. Zimą do dyspozycji mają górkę i sanki. Wspólnie z rodzicami mogą rozpalić ognisko lub wybrać się na wyprawę rowerową do lasu. W kąciku zabaw dla najmłodszych dostępne są zabawki, gry i książeczki. Atrakcji dopełniają warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci.

Zagroda Rekreacyjna Studzienno w Górach Stołowych z dziećmi
Zimowa nauka jazdy konne

 


Górska Leśniczówka – Beskid Żywiecki

Górska Leśniczówka w Zubrzycy Górnej to agroturystyka w myśliwskim stylu z lat 30. XX w., z widokiem na góry Beskidu Żywieckiego. Rodziny z dziećmi mogą tu spędzać czas w lesie, nad rzeką lub w ogrodzie, w którym można grillować, bawić się w basenie lub na placu zabaw, grać w piłkę na boisku, a nawet odpoczywać w saunie. Dla zainteresowanych powstał program warsztatów kulinarnych, pszczelarskich, stolarskich i zagrodowych. Gospodarze organizują spacery z leśnikiem, obozy przetrwania, spływy kajakowe, wyprawy off-road, grę w paintball i jazdę konną. Dzieciom polecają spotkania z królikami, kozami, owcami i końmi. Po świetnej zabawie zapraszają na domowe posiłki z ogrodowych produktów.

Wakacje z dziećmi w górach w Beskidzie Żywieckim w Górskiej Leśniczówce
Zimowe atrakcje dla dzieci, czyli zwierzęta w Górskiej Leśniczówce

 


Gospodarstwo Agroturystyczne Janina Duda – Gorce, okolice Rabki-Zdroju

Dom otoczony ogrodem, w którym plac zabaw, basen i altana do grillowania pozwalają rodzinom z dziećmi miło spędzać czas na dworze - to Gospodarstwo Agroturystyczne Janina Duda w Porębie Wielkiej, miejscowości sąsiadującej z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Na Gości czekają tu posiłki skomponowane z gospodarskich produktów i liczne atrakcje, np. przejażdżki bryczką, pieczenie prosięcia lub barana, sportowa rywalizacja na boisku, zimowe kuligi, a także zajęcia taneczne dla dzieci. Maluchy mają tu okazję pogłaskać i na karmić kozy, kury i kaczki, a także zobaczyć żyjące w okolicy dzikie borsuki, jelenie czy salamandry. W pobliżu znajdują się lodowisko, wyciągi narciarskie i baseny.

Wakacje z dziećmi w Agroturystyce Janina Duda w Porębie Wielkiej
Wspólna zabawa w górach ze zwierzętami gospodarskimi

 


Agroturystyka Sokolik – Dolny Śląsk, Góry Kaczawskie

Wypoczynek w Gospodarstwie Sokolik w Maciejowcu na Dolnym Śląsku to propozycja idealna dla miłośników przyrody. Rodziny z dziećmi mają tu do dyspozycji duży zielony ogród z placem zabaw, dmuchanym basenikiem, altaną grillową i wielofunkcyjnym boiskiem do gier zespołowych, a także łąkę, las, strumyk i staw, w którym można wędkować. Gospodarze udostępniają rowery dla dzieci i dorosłych, rowery z przyczepkami dla dzieci, hulajnogi i rozmaite dziecięce pojazdy. W niepogodę dzieci mogą korzystać z sali zabaw w budynku. Główną atrakcję stanowią jednak zwierzęta – konie, krowy, kot, pies i króliki. Na miejscu można samodzielnie przygotować posiłek dla rodziny.

Agroturystyka Sokolik na wyprawie z dziećmi na Dolny Śląsk
Rodzinne spędzanie czasu ze zwierzętami w Górach KaczawskichAGROTURYSTYKA ZE ZWIERZĘTAMI NAD MORZEM


Glapki – agroturystyka nad morzem

Możliwość poznania codziennego życia w gospodarstwie to dla miejskich dzieci nie lada gratka. W Gospodarstwie Agroturystycznym Glapki w Barzowicach, położonych w niewielkiej odległości od morza, ciekawy świata maluch wyprowadzi kozę na pastwisko, nakarmi owce i króliki, zobaczy świnki wietnamskie i pobawi się z pieskiem czy kotkiem. Beztroskie chwile dzieci spędzą tu na skakaniu po kałużach, zabawie na łące, figlach na placu zabaw, w strefie malucha, w której nie brakuje zabawek, a także w kąciku zabaw wydzielonym w każdym pokoju. Repertuar atrakcji wzbogacają wieczorne warsztaty oraz dostęp do dużego ogrodu ze sprzętem plażowym, boiskiem do gier i strefą grillowania. Na miejscu można wykupić posiłki.

Glapki, czyli agroturystyka dla dzieci i rodziców nad morzem
Rodzinny weekend nad morzem w agroturystyce przyjaznej dzieciom

 

 

AGROTURYSTYKA ZE ZWIERZĘTAMI - WIELKOPOLSKA

 

Pod Brzozami – nad jeziorem, w Wielkopolsce

W dole płynie rzeka, w górze szumi las, a dzieci mają tu atrakcji po pas. W Gospodarstwie Agroturystycznym Pod Brzozami w miejscowości Grochowy, gdzie plaża z własnym jeziorem kusi zabawami w wodzie, a ogród zaprasza do brykania na placu zabaw i gier sportowych dzieci nie mogą narzekać na brak zajęć. Do tego udział w animacjach, konkursach, wędkowanie w stawie, imprezy taneczne i przy grillu, wycieczki rowerowe, wyprawy na grzyby i jagody sprawiają, że trudno stąd wyjechać. Wśród licznych atrakcji prym wiodą jednak spotkania z króliczkami, psem, owcą i kozami. Gospodarze oferuje jazdę na kucyku, karmienie i wyprowadzanie zwierząt na łąkę, szukanie jajek w kurniku, dojenie krowy, udział w pracach gospodarskich, a także możliwość skosztowania wiejskich wyrobów.

Agroturystyka Pod Brzozami nad jeziorem w Wielkopolsce
Dziecięce zabawy ze zwierzętami na pobycie w Wielkopolsce

 


Chata Miłkowska - Wielkopolska

W Miłkowie w województwie wielkopolskim, u wrót Puszczy Noteckiej znajduje się Chata Miłkowska – agroturystyka, która zaprasza na rodzinne wakacje w wiejskim stylu. Dom otoczony dużym ogrodem sąsiaduje z placem zabaw dla dzieci, miejscem do grillowania i zagrodami, w których mieszkają konie, króliki i kozy. Dzieci mogą się tu pobawić z psem, nakarmić zwierzęta, skorzystać z lekcji jazdy konnej, wybrać się z rodzicami na grzyby do lasu, w którym być może spotkają sarnę, jelenia lub lisa. Poza tym Gospodarze udostępniają rowery i zapraszają do letnich zabaw w zbożowym labiryncie, a w pozostałe pory roku – do kącika zabaw w budynku. Na miejscu można wykupić wyżywienie lub samodzielnie gotować.

Chata Miłkowska w Wielkopolsce z dziećmi
Wizyta w Wielkopolsce i zabawa ze zwierzętami całą rodziną

 


AGROTURYSTYKA ZE ZWIERZĘTAMI - ŚLĄSK


Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami – Jura Krakowsko-Częstochowska

Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami zaprasza na wypoczynek w Kotowicach na Śląsku. Piękna Jura Krakowsko-Częstochowska, bliskość lasu i mnóstwo atrakcji sprawiają, że każdy dzień mija tu na przyjemnościach. W okolicy znajduje się Szlak Orlich Gniazd, zalewy i stoki narciarskie. Gospodarstwo oferuje posiłki z naturalnych, nieprzetworzonych składników, dzieciom oddaje do dyspozycji ogród z basenem i plac zabaw, organizuje animacje, konkursy i zabawy. Zachęca też do spotkań ze zwierzętami m.in.: kurami, bażantami, gęsiami, papugami oraz psami i kotami. Poprzez karmienie świnek morskich i królików, zbieranie jajek w kurniku i wyprowadzanie kóz na łąkę dzieci poznają uroki życia na wsi.

Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami z dziećmi na urlopie
Jura Krakowsko-Częstochowska i atrakcje dla dzieci

 


AGROTURYSTYKA ZE ZWIERZĘTAMI - LUBELSKIE


Osada Leśna Doboszówka na Lubelszczyźnie

Osada Leśna Doboszówka w miejscowości Kalenne w województwie lubelskim to całoroczny ośrodek położony pod lasem, wśród łąk pachnących ziołami, z własnym kąpieliskiem i plażą. Miłośnicy wędkowania mogą zarzucić wędkę tutaj lub niedaleko, na jeziorze lub rzece. Na miejscu można pojeździć na koniach, popływać łódką, zagrać w piłkę na boisku i pobawić się na placu zabaw w ogrodzie. W stołówce powstałej z dawnej stodoły Gospodarze częstują chlebem na zakwasie, wędlinami własnego wyrobu i owocowymi przetworami. W programie atrakcji dla dzieci widnieją tematyczne animacje, zajęcia takie, jak pieczenie chleba, robienie masła, udział w pokazach sokolniczych czy spotkania z owcami, królikami, kozami i ptakami w wolierze.

Osada Leśna Doboszówka w województwie lubelskim
Rodzinne atrakcje ze zwierzętami w Osadzie Leśnej Doboszówka

 


AGROTURYSTYKA ZE ZWIERZĘTAMI - MAZURY


Mazurski Folwark

Mazurski Stary Folwark w miejscowości Lisy na Mazurach, jak na ekoagroturystykę przystało, do serc swoich Gości trafia nie tylko przez żołądek, serwując dania skomponowane na bazie regionalnych i ekologicznych składników. Z myślą o dzieciach powstała tu sala zabaw i plac zabaw z wigwamem w ogrodzie. Właściciele organizują warsztaty pieczenia chleba, ceramiczne i kulinarne. Czas mija tu również na obcowaniu ze zwierzętami. W zagrodach mieszkają kaczki, kury, gęsi, owce, świnki morskie i króliki. Można pogłaskać kucyka i z pomocą instruktora dosiąść konia. W ogrodzie można grillować, w Puszczy Boreckiej powędrować i – oczywiście – ponieważ jesteśmy w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – popływać kajakami lub żaglówką.

Wizyta z dziećmi w Mazurskim Starym Folwarku
Wakacje rodzinne w agroturystyce na Mazurach

 


Majątek Kryjany - Mazury

Niedaleko lasu, w otoczeniu pięknych mazurskich jezior leży Wężówka, a w niej Majątek Kryjany – agroturystyka ze zwierzętami. Z dala od miasta żyją tu świnki w chlewiku, a na łąkach pasą się konie i krowy. Króliki pozwolą się pogłaskać, a koty i pies zawsze są skore do zabaw. Czas urozmaicają atrakcje: pobyt na placu zabaw, wypoczynek w ogrodzie, na plaży z kąpieliskiem, w sali kominkowej z TV, przejazdy bryczką, jazda na kucyku, wyprawy na jagody i grzyby, a zimą – kuligi. Zainteresowani mogą nawet pomóc w sianokosach. Smakosze żywności ekologicznej uraczą podniebienie wędlinami, pasztetami, miodami, wiejskimi jajami, mlekiem, warzywami i owocami prosto z krzaka, pochodzącymi z gospodarstwa.

Majątek Kryjany na Mazurach podczas rodzinnych wakacji
Zwierzeta gospodarstwa domowego na wczasach na Mazurach

 


RODZINNY URLOP NA WSI

Wakacje z dziećmi w gospodarstwie agroturystycznym ze zwierzętami to doskonały sposób na to, by oderwać pociechy od komputerów i zaprosić je do alternatywnego świata, jakim jest wieś. Poza miastem, w otoczeniu przyrody czas zdaje się płynąć wolniej, apetyt bardziej dopisuje, a jedzenie zachwyca prostotą i smakiem.

Wypoczynek w agroturystyce to kompromis pomiędzy potrzebami rodziców a potrzebami dzieci. Przemęczeni pracą i codziennymi obowiązkami dorośli mogą wypocząć w ogrodzie, przy grillu lub zarzucając wędkę w stawie, podczas gdy ciekawe świata, pełne energii dzieci mogą brykać w ogrodzie i odkrywać kolejne różnice między życiem w mieści i życiem na wsi.

Kontakty ze zwierzętami uczą empatii i uwrażliwiają. Stanowią świetną lekcję dbania o potrzeby innych i troski o przyrodę, która potrafi odwdzięczyć się radosnym rżeniem, mruczeniem, świeżym jajkiem czy mlekiem.

W czasie wakacji w gospodarstwie agroturystycznym każdy znajdzie coś dla siebie, bo wbrew pozorom w takich miejscach atrakcji nie brakuje, bez względu na upodobania do aktywnego czy biernego wypoczynku.

Podobnie jest z lokalizacją. W całej Polsce powstają agroturystyki przyjazne rodzinom z dziećmi, dlatego niezależnie od obranego kierunku – w górach, nad morzem, jeziorem czy rzeką zawsze znajdzie się gospodarstwo, które chętnie ugości rodziny spragnione wypoczynku i kontaktu z naturą.

Wakacje z dzieckiem w agroturystyce ze zwierzątkami

 

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi