Kraków - atrakcje dla dzieci

Kraków stworzony dla dzieci

(miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi)

 

Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń Lema

Futurystyczny i filozoficzny świat 

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema - brzmi poważnie, jednak to wspaniałe miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Ogród będący oddziałem Muzeum Inżynierii Miasta jest ogromnym parkiem sensorycznym z misją edukacji poprzez zabawę. Interaktywna ekspozycja w przystępny sposób przedstawia dzieciom prawa różnych dziedzin nauki m.in.: fizyki, optyki, mechaniki, hydrostatyki czy akustyki. Każdy z działów tematycznych zachęca do eksperymentowania, poznawania świata wszystkimi zmysłami.

Dzieci mogą tu pospacerować po ścieżce fakturalnej, poznać zasady działania grawitacji i siły odśrodkowej w pętli śmierci, spojrzeć przez peryskop i tarczę Newtona, przekonać się czym jest Trójkąt Bermudzki, sprawdzić ile ważą na prawdziwej wadze hydraulicznej, dowiedzieć się jak działają prądy magnetyczne i zgubić się lub, dzięki wskazówkom pisarza Lema wyjść cało z labiryntu. W Ogrodzie Lema czeka na dzieci również mnóstwo dodatkowych atrakcji takich, jak zorbing czy żyroskop. Można też zorganizować urodziny i wziąć udział w Lemoniadzie, konkursie inspirowanym twórczością Stanisława Lem.

Po solidnej dawce wrażeń można udać się na posiłek i skosztować francuskich naleśników crêpe, gofrów, zapiekanek, a także słynnych lodów (pozbawionych konserwantów i sztucznych barwników), które powstają w temp. -197OC przy pomocy metody zwanej kriogeniką. Wasze dzieci z pewnościo długo będą o nich opowiadać swoim kolegom.

Eksperymentalne przedsięwzięcie, jakim jest Ogród Doświadczeń Lema, jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. To wspaniałe miejsce pod chmurką stanowi pole do rozmaitych doświadczeń, świetnej zabawy i zdobycia wiedzy o świecie zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema respektuje Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i 4+ upoważniając zwiedzających do 50% rabatu, a poza tym, legitymuje się certyfikatem "Miejsca Przyjaznego Maluchom".

Ogród Doświadczeń Lema
Kraków - zwiedzamy Ogród Doświadczeń z dziećmi
Wycieczka z dziećmi do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Źródło zdjęć: www.ogroddoswiadczen.pl

Więcej informacji: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

 

Podróż po Wioskach Świata

Mały obieżyświat 

Innym, fascynującym miejscem, w którym cała Wasza rodzina spędzi niezapomniane chwile, jest Park Edukacji Globalnej o nazwie Wioski Świata. Weźmiecie tu udział w rodzinnych warsztatach, podczas których Wasze dzieci poznają kulturę i obyczaje ludzi z różnych zakątków świata. Spróbują mongolskiej herbaty, odkryją papuaskie skarby, poznają indiańską kulturę, rytuały i symbole i przeżyją arktyczną przygodę w eskimoskich igloo. Doświadczą tu wielu nowych emocji, odnajdą drzemiące w sobie talenty, a kupując rękodzieło w lokalnym sklepiku, wesprą misje w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

Jeżeli chcecie wybrać się w podróż po Wioskach Świata, miejcie na względzie pogodę. Zwiedzanie odbywa się tu tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych. Z maluchami do lat 3 możecie wejść za darmo. Z toalet i parkingu również możecie skorzystać nieodpłatnie.

Kraków - sala warsztatowa w Wioskach Świata
Zwiedzamy z dziećmi Wioski Świata w Krakowie

Źródło zdjęć: www.wioskiswiata.org

Więcej informacji: Park Edukacji Globalnej o nazwie Wioski Świata

 

Wizyta w Klockolandzie

Gdzie jest Wally? 

Gdzie jest Wally? Tam, gdzie bohaterowie Star Wars i Władcy Pierścieni. Tam, gdzie z pewnością zechcą pójść Wasze dzieci - w Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

Klockoland to ogromna, licząca ponad 50 robotów do sterowania interaktywna wystawa, stworzona z myślą o fanach robotyki i klocków Lego.

Dzieci mogą stać się tu operatorem koparki czy wózka widłowego, wcielić się w rolę kierowcy rajdowego mknącego wyścigówką po torze albo maszynisty, który prowadzi pociąg i to nie byle gdzie, bo na Dzikim Zachodzie.

Trzymając pilota lub tablet w dłoni, wszyscy przekonacie się jak proste i przyjemne jest sterowanie dinozaurem, krabem czy zawodnikiem sumo zbudowanym z klocków. Możecie poćwiczyć precyzję uciekając przed trzygłowym smokiem, zbudować coś ciekawego przy pomocy klocków classic, duplo i technic, popatrzeć jak zaskakująco szybko robot potrafi ułożyć kostkę Rubika.

Jeżeli bardzo Wam się tu spodoba, możecie wziąć udział w warsztatach, zorganizować tu urodziny swojej pociechy, a przy kasie kupić zestaw klocków Lego, z którego być może powstanie jakiś nowy inteligentny robot, transformers albo chociaż niecodzienna budowla.

Ekspozycja została podzielona na trzy strefy - interaktywną, kreatywnej zabawy oraz warsztatową. Bilety możecie kupić online. Jeden upoważnia do zabawy we wszystkich strefach. Dla rodzin przewidziano atrakcyjne zniżki. Maluchy do 4 roku życia mogą wejść za darmo.

Niezależnie od tego ile macie lat, cała Wasza rodzina będzie się tu wyśmienicie bawić, sterując, budując i odkrywając tajemnice robotyki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie będzie czekał na Was z zegarkiem w ręku. Czas zabawy w Klockolandzie jest nielimitowany. Kupując jeden bilet, możecie się bawić przez cały dzień.

Klockoland - atrakcje dla dzieci w Krakowie
Wycieczka do Klockolandu w Krakowie z maluchami
Zabawa z dziećmi w Klockolandzie w Krakowie

Źródło zdjęć: www.klockoland.eu

Więcej informacji: Centrum Nauki i Zabawy Klockoland

 

Wizyta w Labiryncie Luster

Lustereczko powiedz przecie 

Ciekawym miejscem rozrywki jest też Lustrzany Labirynt przy ul. Grodzkiej. Można tu na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i się zgubić. To ciekawe miejsce, szczególnie dla dzieci, które najlepiej odwiedzić, kiedy nie ma tłumów. Zbyt duża ilość osób wewnątrz negatywnie wpływa na zabawę i wrażenia.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

3 x P

Jeżeli macie ochotę poszaleć, to w planie Waszej wycieczki powinny znaleźć się trzy miejsca na P. Park Wodny, Park Trampolin i Park Linowy to miejsca, w których poczujecie adrenalinę i dobrą energię.

  • Park Wodny

Jeżeli woda to Wasz żywioł, w Parku Wodnym będziecie mieli okazję popłynąć rwącą rzeką, zjechać z ekstremalnie szybkiej zjeżdżalni czy zagrać w wodne sporty - siatkówkę lub koszykówkę. Dla maluszków jest tu kolorowy brodzik, a dla rodziców strefa relaksu, w której możecie skorzystać z hydromasażu, wygrzać się w saunie lub odprężyć w jacuzzi.

Kraków - atrakcje dla małych dzieci w Parku Wodnym
Odpoczynek z dziećmi w Parku Wodnym w Krakowie
Park Wodny w Krakowie

Źródło zdjęć: www.parkwodny.pl

Więcej informacji: Park Wodny

  • Park Trampolin

Aktywną formę wypoczynku gwarantuje także zabawa w Parku Trampolin, gdzie Wasze dzieci poskaczą na trampolinach, zagrają w zbijaka, zmierzą się z torem przeszkód i zanurkują w basenie z gąbkami. To miejsce, w którym spełnią się marzenia o lataniu, nie tylko dziecięce.

Więcej informacji: Park Trampolin

  • Park Linowy

Lubicie się wspinać? Chcecie sprawdzić siłę Waszych mięśni? Pragniecie poczuć dreszczyk emocji? Krakowski Park Linowy to odpowiednie miejsce. Są tu 2 trasy linowe, jedna dla osób powyżej 150 cm wzrostu, druga dla dzieci. Wasze pociechy będą tu biegać, latać, skakać, pływać i wspinać się jak małpki po drzewach. Skacząc na trampolinie, wzbiją się w powietrze, w kuli do water zorbingu będą biegać i jednocześnie pływać po wodzie, a zjeżdżając na tyrolce, poczują wiatr we włosach.

Zabawa w Krakowskim Parku Linowym z dziećmi
Krakowski Park Linowy - atrakcja dla dziecka
Aktywny wypoczynek z dziećmi w Krakowskim Parku Linowym

Źródło zdjęć: www.krakowskiparklinowy.pl

Więcej informacji: Krakowski Park Linowy

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Atrakcje na świeżym powietrzu

Jeżeli lubicie odpoczynek na łonie natury, z pewnością będziecie chcieli odwiedzić miejsca takie, jak np. Ogród Zoologiczny, w którym dzieci zobaczą zwierzęta z całego świata i mogą uczestniczyć w ich karmieniu, wybrać się w rejs po Wiśle, by zobaczyć Kraków z nieco innej perspektywy, przyjrzeć się różnym gatunkom roślin w Ogrodzie Botanicznym lub pobawić na ogromnym placu zabaw na świeżym powietrzu w Parku Henryka Jordana pomiędzy ul. Henryka Reymana i Al. 3 Maja.

Panda Mała w Zoo w Krakowie
Zoo w Krakowie - Sowa Śnieżna

Źródło zdjęć: www.zoo-krakow.pl

Kraków - rejs wieczorny po Wiśle

Źródło zdjęcia: www.statekkrakow.com

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Krakowie z dziećmi
Spacer po Ogrodzie Botanicznym w Krakowie z maluchami
Ogród Botaniczny w Krakowie

Źródło zdjęć: www.ogrod.uj.edu.pl

Więcej informacji: Ogród Zoologiczny, Rejs po Wiśle, Ogród Botaniczny

 

Nocleg z dziećmi w Krakowie

Vienna House Andel's Cracow ****

Jako bazę wypadową do zwiedzania Krakowa polecamy Vienna House Andel’s Cracow, który znajduje się 5 minut od Starego Miasta, tuż przy Dworcu Głównym i Galerii Krakowskiej. Dzięki temu spacerem dojdziecie do najważniejszych krakowskich atrakcji, a wieczorami dzieci będą spokojnie spać w pokoju. W hotelu znajdziecie wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi (nie tylko łóżeczko turystyczne, ale też wanienkę, nocniczek czy nawilżacz powietrza), elastyczne warunki rezerwacji (anulacja rezerwacji nawet w dniu przyjazdu) oraz restaurację z menu dziecięcym i strefą zabaw. Dzieci ucieszą się na widok menu z wesołym chochlikiem i daniami takimi jak zupa pomidorowa, nuggetsy z frytkami i marcheweczką czy pancakesy z bitą śmietaną i owocami. Bufet śniadaniowy jest naprawdę bogaty, a menu a la carte znajdziesz specjały kuchni kalifornijskiej.

Komfortowe pokoje są funkcjonalnie wyposażone, m.in. w zestaw do parzenia kawy i herbaty, suszarkę, kąpielowe kosmetyki hipoalergiczne, wodę mineralną na powitanie, bezpłatne szybkie WiFi i telewizor z kanałami dla dzieci.

Dzieci do 13 roku życia nocują w Vienna House za darmo, a drugi pokój dla starszaków można zarezerwować za 50 % standardowej ceny.

hotel-vienna-house-andels-w-krakowie-przyjazny-dzieciom.jpg
kacik-do-zabawy-dla-dzieci-w-hotelu-vienna-house-andels-krakow.jpg
menu-dzieciece-w-hotelu-vienna-house-andels-krakow.jpg

Więcej informacji: Vienna House Andel's Cracow


Kokon Old Town Apartment

Na nocleg z z dzieckiem w Krakowie polecamy również inne sprawdzone miejsce: Kokon Old Town Apartment. Jest komfortowy, posiada wszelkie potrzebne udogodnienia dla maluchów oraz doskonałe położenie.

Kokon Old Town Apartament - miejsce przyjazne dzieciom
Nocleg przyjazny dzieciom w Krakowie
Kraków - atrakcje dla dzieci w Kokon Old Town Apartament

Strona WWW: Kokon Old Town Apartment

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi