Góry Stołowe - noclegi z dziećmi

GÓRY STOŁOWE I OKOLICE – NOCLEGI Z DZIEĆMI

O Górach Stołowych pisaliśmy Wam nie raz, nie dwa. Dzisiaj proponujemy nieco inne ujęcie tematu.

Zamiast skupiać się na atrakcjach w poszczególnych miastach, spróbujemy pomóc Wam w przygotowaniu objazdówki po całym regionie. Nie będzie tego bardzo dużo, bo z dziećmi wspinaczka na wyżyny aktywności turystycznej nie zawsze jest możliwa.

Dlatego przedstawimy najciekawsze miejsca, o których pewnie wielu słyszało, ale nie każdy potrafi coś powiedzieć. To tyle, jeśli chodzi o wstępne uwagi. A zatem – do dzieła.

Na początek nie możemy nie wspomnieć o dwóch najpopularniejszych szlakach w Górach Stołowych.

Po pierwsze: Błędne Skały – prawdziwy skalny labirynt z mnóstwem szczelin i zaułków. Podobno kiedyś można było tu zabłądzić, ale teraz zupełnie Wam to nie grozi – wystarczy iść za resztą ludzi smile.

Rzeczywiście, przyjeżdża tu sporo turystów, ale i tak warto. Przeciskanie się pomiędzy skałami na pewno przypadnie dzieciom do gustu.

Po drugie: Szczeliniec Wielki, czyli najwyższy szczyt w Górach Stołowych, zaliczany do Korony Gór Polskich. Mimo to, podejście nie jest zbyt skomplikowane – w trudniejszych miejscach zaaranżowano stopnie - tak, że zamiast wspinaczki po skałach, wystarczy wejść po kamiennych schodach. Dość wysokie, ale maluchy sobie radzą. A z góry jest piękny widok, dla którego warto się zmęczyć.

Atrakcje w Górach Stołowych - Szczeliniec Wielki
Widok na Góry Stołowe

Kolejnym „obowiązkowym” miejscem jest Kudowa-Zdrój z przepięknym Parkiem Zdrojowym. Tak, wiemy – park jako atrakcja dla dzieci nie brzmi szczególnie atrakcyjnie smile. Ale praktyka mówi, że naprawdę warto wybrać się tam choćby na rodzinny spacer. Egzotyczne rośliny, kolorowe kwiaty, staw z kaczkami i pobliski plac zabaw zapewnią Wam spokojny odpoczynek.

Tym bardziej, że w okolicy jest też słynny Szlak Ginących Zawodów. To jedna z niewielu okazji, żeby zabrać dzieci do prawdziwej kuźni, przypatrzyć się tradycyjnym robótkom ręcznym, zjeść wiejski chleb z prawdziwego zdarzenia, a na pamiątkę zrobić sobie naczynko z gliny.

Najważniejszym miastem turystycznym w niedalekiej okolicy Gór Stołowych jest oczywiście Kłodzko. Jeśli jeszcze tam nie byliście – z całego serca radzimy nadrobić zaległości i zabrać dzieci na spacer po Podziemnej Trasie Turystycznej.

Już sama historia tego miejsca jest bardzo ciekawa. W olbrzymim skrócie chodzi o to, że od setek lat pod miastem rozbudowywano system piwnic z przejściami pomiędzy nimi. W efekcie powstało niemalże drugie miasto, w którym mieszkańcy niejednokrotnie chowali się w czasie najazdów. W szczytowym momencie była tam nawet karczma, a także coś w rodzaju rynku.

Wszystko to można zobaczyć nie tylko na tablicach informacyjnych, ale przede wszystkim – na ekspozycjach. Wejście znajduje się przy Twierdzy Kłodzko, a wyjście na Rynku. Dlatego, jeśli zdecydujecie się na dalsze zwiedzanie, nie będziecie mieli daleko.

A teraz ośrodki przyjazne dzieciom w Górach Stołowych.

 

Agroturystyka Kowalowe Wzgórze

Na początek Kowalowe Wzgórze, czyli otoczona polami agroturystyka w Kamieńcu (7 km od Kłodzka). To jedno z takich miejsc, z których dzieciaki nie chcą się ruszyć nawet na krok. I trudno im się dziwić, bo właściciele naprawdę znają się na rzeczy. W pensjonacie czeka świetlica z grami i zabawkami, a w sali kominkowej (która jednocześnie pełni funkcję jadalni) stół do piłkarzyków. Z kolei na podwórku znajdziecie wyjątkowo ładny plac zabaw, dużą trampolinę i zapas rowerków. Latem działa tu kąpielisko, zimą – górka saneczkowa.

No i oczywiście są też zwierzęta. Całe mnóstwo zwierząt, które można odwiedzać i głaskać w dowolnym momencie. Oprócz tego właściciele organizują specjalne warsztaty gospodarskie, podczas których maluchy uczą się doić krowy, pomagają w karmieniu i dbają o jedzenie dla ptaków, a w końcu – nim się obejrzycie – z przypadkowych przejezdnych stają się pełnoprawnymi mieszkańcami. Tym bardziej, że właściciele dbają o swobodę również w innych aspektach. Nam szczególnie spodobało się to, że nie trzeba było prosić o żelazko czy możliwość skorzystania z pralki – jedno i drugie jest ogólnodostępne (podobnie jak aneks kuchenny).

Krótko mówiąc – świetne miejsce na wakacje z dziećmi w górach.

Kowalowe Wzgórze - noclegi z dziećmi w górach
Atrakcje dla maluchów w Kowalowym Wzgórzu
Agroturystyka przyjazna rodzinom - Kowalowe Wzgórze

Strona WWW: Kowalowe Wzgórze

 

Pensjonat Biała Paprotka

Przenosimy się do Szalejowa Górnego (6 km od Kłodzka), do Białej Paprotki. To niewielki i bardzo kameralny pensjonat, stworzony z myślą o rodzinach przyjeżdżających na urlop z dzieckiem. Pod wynajem oddano pięć pokoi – ładnych, wygodnych, z możliwością dostawienia łóżeczka. W budynku jest też jadalnia (wyposażona w wysokie krzesełka do karmienia maluchów), sala kominkowa z kącikiem zabaw, a także pokój gier, w którym znajdziecie przeróżne planszówki.

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, to większość z nich znajduje się na dworze. Po pierwsze plac zabaw ze zjeżdżalnią, eleganckim domkiem, zadaszoną piaskownicą i huśtawkami. Po drugie – czworonożni mieszkańcy, a więc kozy, owce, króliki, kilka kotów i pies (chociaż akurat pies jest ewidentnym domatorem smile). Oprócz tego od czasu do czasu właściciele organizują dzieciom wspólne zabawy – maluchy ganiają wtedy za bańkami, malują sobie niestworzone tatuaże lub maski na twarzach albo wyżywają się artystycznie w ramach karaoke. Cokolwiek to jest – zawsze wynika z tego dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Wakacje w Górach Stołowych - Biała Paprotka
Nocleg z warsztatami dla dzieci - Biała Paprotka
Biała Paprotka - wycieczka w Góry Stołowe

Strona WWW: Biała Paprotka

 

Agroturystyka Zagroda Rekreacyjna Studzienno

Jeszcze na moment zostajemy w okolicy Kłodzka. Dwadzieścia kilometrów od miasta leży Zagroda Rekreacyjna Studzienno. Znakomite miejsce na wakacje z dziećmi w górach, szczególnie jeśli przynajmniej jedno z nich przechodzi fascynację końmi. Pani Xymena od lat prowadzi kompleksowe warsztaty poświęcone koniom, które obejmują pielęgnację, karmienie no i oczywiście – mnóstwo jeżdżenia. Początkujący ćwiczą na lonży, a bardziej zaawansowani mogą liczyć na wyprawy w plener. Atrakcje czekają także na mniejszych entuzjastów koni. Maluchy pomagają w dojeniu kóz, wygłupiają się na specjalnie wyznaczonym kąpielisku (na miejscu można wypożyczyć koła i rękawki), szaleją na boisku, a wieczorami zaszywają się w świetlicy. Mają tam pod dostatkiem zabawek i gier planszowych, są też piłkarzyki. Jedyne czego nie ma, to telewizor. Czy to wada, czy zaleta – ocenicie sami.

A jeśli zdecydujecie się wyjść na szlak, to koniecznie odezwijcie się do gospodarza – jako przewodnik zna okoliczne góry jak własną kieszeń, więc na pewno powie Wam, którą trasę można przejść z dzieckiem.

Zagroda Studzienno - urlop w górach z dzieckiem
Zagroda Rekreacyjna Studzienno - dobre miejsce na nocleg z maluchami
Wczasy w górach - Zagroda Studzienno

Strona WWW: Zagroda Rekreacyjna Studzienno

 

Willa Family SPA Scaliano***

Ostatni ośrodek z naszej listy to Family SPA Scaliano*** w Kudowie-Zdroju. Okolica jest cicha i spokojna, a jednocześnie blisko stąd do Parku Zdrojowego i ścisłego centrum miasta (niecałe pół kilometra). Przed hotelem czeka na dzieci plac zabaw z dużą, krętą zjeżdżalnią, a wewnątrz – przestronna bawialnia zorganizowana jako tor przeszkód nad suchym basenem z kulkami. Oprócz tego maluchy znajdą tu sporo zabawek, a starsze rodzeństwo – planszówki. Dodatkowo w barze jest kącik rysunkowy, żeby maluchy nie nudziły się podczas posiłków.

Z kolei na zmęczonych życiem i rodzicielstwem dorosłych czeka strefa SPA – jacuzzi z widokiem na Park Zdrojowy, aromatyzowana sauna, salon piękności, sala fitness i gabinety masażu. Na koniec warto wspomnieć o drobnych, ale ważnych udogodnieniach – na miejscu jest gdzie zostawić wózek, można też wypożyczyć łóżeczko, wanienkę, przewijak i wysokie krzesełko.

Hotel Spa Scaliano - wakacje z maluchem
Atrakcje dla dzieci w Family Spa Scaliano
Nocleg przyjazny dzieciom w Górach Stołowych - Family SPA Scaliano

Strona WWW: Family SPA Scaliano***

Na razie to wszystko. Krótko, ale – mamy nadzieję – na temat. Życzymy Wam, żeby wczasy z dziećmi w Górach Stołowych upłynęły Wam we wspaniałej atmosferze smile.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi