Wycieczka w Góry Stołowe z dziećmi

Wycieczka w Góry Stołowe
 
Maj to idealna pora, żeby jeszcze przed sezonem wakacyjnym spędzić czas na poznawaniu pięknych zakątków Polski, szczególnie odpowiednia na górskie wędrówki. W tym roku postanowiłam zainspirować swoje dzieci do bardziej czynnego wypoczynku i do dłuższych szlaków pieszych, ale na początek spędziliśmy cudowny weekend w Górach Stołowych.
 
 
 
Wraz ze znajomymi „zapakowaliśmy” szóstkę naszych skrzatów i wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę – BŁĘDNE SKAŁY. To obszar Parku Narodowego Gór Stołowych na wysokości 853 m n.p.m, ale na parking pod same Skały można podjechać autem i my również stąd rozpoczęliśmy zwiedzanie .
 
 
 
Sama byłam w tym miejscu po raz pierwszy i byłam zachwycona widokami, a dzieciom spacer po labiryncie między Błędnymi Skałami sprawił ogromną radość.  
 
 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
 
Możliwość przeciskania się między wąskimi szczelinami, tor przeszkód po kładkach między skałami, wydrapywanie się na skałki i punkty widokowe sprawiały dzieciakom niemałą frajdę i uśmiechy nie schodziły im z buzi.  
 
 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Górach Stołowych<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
W drugim dniu naszej wyprawy pokusiliśmy się o zdobycie szczytu Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego wzniesienia Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Mieliśmy do pokonania 682 kamienne stopnie prowadzące na szczyt. Trud włożony w pokonanie drogi całkowicie zrekompensowały nam wszystkim widoki ze szczytu.
  
 
Z kilku punktów widokowych można było podziwiać Ziemię Kłodzką, a także pasmo Sudetów wraz z Karkonoszami. Na szczycie dzieci zasłużyły na nagrody w postaci pysznych, zimnych lodów, a po zejściu ze Szczelińca przyszedł czas na zakup pamiątek na okolicznych straganach. 
 
  
 
Myślę, że dwie propozycje spędzania czasu z dziećmi w górach są bardzo trafione. Nie są zbyt męczące dla kilkulatków, które mogą samodzielnie pokonać opisane trasy, a wrażenia pozostają na długo w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Bardzo polecam właśnie te regiony Polski. Jeden weekend to na pewno za mało by zobaczyć wszystkie atrakcje Gór Stołowych, dlatego na pewno jeszcze tam wrócimy z naszymi pociechami. 
 
 
Renata Heród
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.