Agroturystyka - dobre miejsce dla dzieci

Na końcu artykułu znajdziecie sprawdzone gospodarstwa agroturystyczne przyjazne dzieciom

Dziś sprawdzimy, co to w ogóle jest agroturystyka i czym odróżnia się od zwykłej kwatery na wsi, co to jest kategoryzacja i dlaczego rodziny z dziećmi powinny odwiedzać kwatery, które mają nadaną kategorię. 

Agroturystyka z dziećmi - zwierzaki to najlepsza atrakcja

W kolejnych odsłonach przedstawimy też temat Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia w agroturystyce, wyjaśnimy czym charakteryzuje się agroturystyka przyjazna rodzinom z dziećmi, pokażemy, że w agroturystyce w górach też świetnie może wypocząć rodzina nawet z całkiem małym dzieckiem, sprawdzimy czy nad morzem dzieci będą się bawić równie dobrze jak rodzice...

Zapraszamy do śledzenia cyklu artykułów o agroturystykach przyjaznych dzieciom.

 

CO ODRÓŻNIA AGROTURYSTYKĘ OD TURYSTYKI WIEJSKIEJ, PENSJONATU CZY KWATERY PRYWATNEJ?

Agroturystyka to ostatnio bardzo popularna forma wypoczynku na wsi, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi.

Agroturystyka to nie tylko noclegi. Typowa agroturystyka to, w odróżnieniu od pensjonatu czy hotelu, kameralny dom na wsi z kilkoma pokojami, najczęściej z dużą zieloną przestrzenią wokół, gdzie każdy może znaleźć cichy kącik dla siebie, a dzieci mogą do woli biegać i cieszyć się latem.

Na wakacjach w agroturystyce dzieci wreszcie mogą obcować z przyrodą

To ogród, czasem sad, może nawet staw, ale przede wszystkim - domowe warunki, dobre jedzenie, pole uprawne i zwierzęta gospodarskie. Te przymioty odróżniają też kwaterę agroturystyczną od zwykłej kwatery na wsi, choć też ściśle związanej z turystyką wiejską.

Agroturystyka powstaje najczęściej tam, gdzie nie ma dużego przemysłu, czyli w rejonach czystych, atrakcyjnych krajoznawczo i turystycznie. Często jest tak, że gospodarze - do tej pory żyjący tylko z rolnictwa - szukając dodatkowego dochodu lub po prostu chcąc zmienić dotychczasowe życie, zakładają agroturystykę.

Zabawa w pachnącym sianie to dla małego mieszczucha zupełnie nowe doznanie

Sobie dają zatrudnienie, jednocześnie turystom stwarzając możliwość świetnego wypoczynku, poznania uroków, tradycji i zwyczajów wsi oraz walorów najczęściej pięknego krajobrazu nizinnego albo górskiego.

Rytm życia gospodarstwa agroturystycznego niejednokrotnie wyznaczany jest terminami prac polowych i porami obrządku przy zwierzętach. Kojarzy się ze smakiem świeżego mleka, zapachem siana, pianiem koguta, odgłosami krów i owiec pasących się na pastwisku w pobliżu. To wszystko stanowi o niepowtarzalności i unikalności agroturystyki.

Milusińskie kotki w agroturystyce

Dodatkowo bliski kontakt z goszczącą nas rodziną to możliwość poznania jej historii i zwyczajów, bezpośredniej rozmowy, podzielenia się własnymi troskami i doświadczeniami. Serdeczna i rodzinna atmosfera takiego wypoczynku pozostaje w pamięci dłużej niż anonimowy pobyt w najbardziej luksusowym hotelu.


PYSZNE SKUBAŃCE I BARSZCZ BIAŁY NA SERWATCE - CZYLI KUCHNIA W AGROTURYSTYCE

Możliwość mieszkania pod jednym dachem z gospodarzami niejednokrotnie zapewnia luźną i miłą atmosferę wypoczynku, z indywidualnym podejściem do każdego gościa. 

Czymś naturalnym w agroturystyce są ekologiczne posiłki, komponowane  na bazie produktów z własnego gospodarstwa, przetworów i owoców choćby z małego ogródka.

 Ekologiczna kuchnia w agroturystyce

Wspólna jadalnia i posiłki, często przygotowywane przez samą gospodynię, pełne przysmaków znanych tylko w regionie, gdzie agroturystyka się znajduje - to szczególnie cenione atuty.

Własne produkty i wyroby to wielki atut agroturystyki

One przyciągają smakoszy regionalnej kuchni, jak również tych rodziców, którzy zwracają uwagę na to, co jedzą ich dzieci albo tych, którzy w zabieganiu dnia codziennego nie mają czasu na robienie pracochłonnych potraw jak pierogi czy naleśniki z jagodami. Tu  mogą ich spróbować i to często w odmiennej wersji niż do tej pory znana.

Przetwory: prawdziwie kiszona kapusta, sałatki z ogórków i pomidorów, przecier z pomidorów bez nawozów, dżemy i konfitury - to rarytasy, jakich nie znajdziesz w żadnym, choćby najlepszym pensjonacie!

Przetwory w gospodarstwie agroturystycznym często osobiście przygotowuje gospodyni

Taka kuchnia, najczęściej jednego aktora - gospodyni domu - to ciekawe sposoby przyrządzani różnych potraw i deserów, ale również nowe przepisy, niekiedy znane tylko gospodyni.

To również indywidualne podejście do różnych diet, między innymi dla dzieci z alergiami czy wegetarian. Czegoś takiego nie znajdziemy w masowym żywieniu w pensjonacie, hotelu czy miejskich restauracjach. 

Pyszności na agroturystycznym stole

Dobrze jest poznać i dać możliwość spróbowania dzieciom barszczu ze świeżo ściętej botwinki, wiejskiego sera z miętą, barszczu białego na serwatce, mleka prosto od krowy, świeżego pstrąga złowionego w przydomowym stawie albo chociażby miodu z własnej pasieki i grzybów nazbieranych w pobliskim lesie...

Maliny prosto z krzaczka - smakołyk nie do podrobienia

Często zapach i smak domowego ciasta

albo ruskich pierogów pamięta się jeszcze długo po powrocie do domu. Zdarza się, że w gospodarstwach agroturystycznych można kupić świeże jajka, mleko, ryby czy miód, z czego chętnie korzystają goście.

KTÓRE DZIECKO WIE, CO TO JEST BOTWINKA I CZY MLEKO BIERZE SIĘ Z KARTONU???

Gospodarstwo agroturystyczne daje możliwości zobaczenia upraw.

Dzieci często nie wiedzą,  co to jest botwinka, chcą zobaczyć, jak wygląda natka pietruszki, a jak cybuszki, jak od ziarenka rośnie rzodkiewka... Często na pytanie, skąd się bierze mleko odpowiadają: z kartonu. Tu wszystkiego mogą
dotknąć i spróbować.

Własny ogródek warzywny to kolejny atut gospodarstwa agroturystycznego

 

EKOLOGIA, PRZYRODA, ŻUCZEK I PASIKONIK - GOSPODARSTWA EKOLOGICZNE

Do agroturystyki zaglądają też rodzice o dużej świadomości ekologicznej i wrażliwości przyrodniczej, którzy nauczyli się czerpać siłę ze zdrowego jedzenia i obcowania z przyrodą. Teraz chcą takie podejście przekazać swoim dzieciom.

Gospodarskie zwierzątka to nie lada atrakcja dla malucha

Agroturystyka to często bezpieczne położenie, blisko płytkiej rzeki albo jeziorka, otoczenie pól, łąk i lasów, co nie stwarza zagrożenia dla ruchliwych dzieci, ciągle szukających przygód.

Jednocześnie daje rodzicom możliwość pokazania dzieciom różnic między poszczególnymi gatunkami drzew i innych roślin, małych żyjątek mieszkających w trawie...

Wspólne wakacyjne wycieczki wśród wiejskich pól i łąk

To możliwość długich wędrówek na świeżym powietrzu, zbierania grzybów albo poziomek, zabaw z dziećmi bez ograniczeń. Ze zwróceniem uwagi na wartości, jakie wszyscy czerpiemy z wsi, pól, ekologicznych upraw, czystego powietrza i wód płynących z gór.

Pobyt na wsi to świetna okazja dla rodziców do przemycenia cennych informacji: o zwyczajach, tradycji i różnicach regionów Polski, o języku innym dla Górali, innym dla Kaszubów. A co najważniejsze - okazja do zaszczepienia wrażliwości i potrzeby ochrony takich terenów, gdzie jeszcze nie dotarła szeroko pojęta cywilizacja.

ZWIERZĄTKA W AGROTURYSTYCE - KOZA BECZY, KROWA MUCZY, A OWCA?

Agroturystyka staje się coraz bardziej popularną forma spędzania wolnego czasu przez  rodziny z małymi dziećmi.

Często najważniejszym kryterium wyboru tego rodzaju miejsca wypoczynku jest to, że
można pokazać dziecku wszystko, co widziało tylko na obrazku mieszkając w dużym mieście.

Agroturystyka ze zwierzątkami

W pobliżu domu gościnnego lub po sąsiedzku najczęściej znajdują się zabudowania gospodarcze, a tam zwierzęta, które każde dziecko może zobaczyć, dotknąć i nawet pokarmić.

To daje możliwość dzieciom choć przez chwilę uczestniczyć w wiejskim życiu, karmiąc gęsi i króliki, zbierając jajka i zaganiając kury wieczorem do kurnika.
   

Możliwość obserwacji zwierząt to dla dzieci prawdziwa frajda

Maluchy mogą obserwować, jak doi się krowy i kozy albo jak zwozi się siano do stodoły. Mogą też przejechać się traktorem. Niektórym gościom wystarczy pogłaskać koty łaszące się do nogi, pojeździć na kucyku albo poleżeć na słońcu pod kopką siana.

KATEGORYZACJA GOSPODARSTW AGROTURYSTYCZNYCH - CO TO ZA LICHO?

Często jeszcze pokutuje stereotyp, że agroturystyka to mało komfortowe, ciasne pokoje i niemiły zapach. Do niedawna agroturystyka kojarzyła się z niedoinwestowaną działalnością.

Komfortowe pokoje w agroturystyce

Te czasy już minęły. Wszystko zmienia się z dnia na dzień.

Małe agroturystyki z dofinansowaniem unijnym przekształcają się w agropensjonaty z komfortowymi pokojami, pięknymi łazienkami, łazienkami, białymi hotelowymi ręcznikami.

Dodatkowo przygotowana jest ciekawa rekreacja z saunami, czasem nawet basenami z dużym, nowocześnie zagospodarowanym terenem rekreacyjnym.

Teraz w agroturystyce jest kategoryzacja, określająca standard oferty.

Podobnie jak w pensjonacie czy hotelu mamy gwiazdki, tu są słoneczka. Nie jest łatwo zdobyć choć jedno słoneczko. Każde kategoryzowane gospodarstwo przechodzi weryfikację kategoryzatorów i musi spełnić określone warunki. Ostatecznie kategorie nadaje Polska Federacja Turystyki Wiejskiej.
      
Kwatery agroturystyczne mogą posiadać kategorię: minimum, standard, jednego słoneczka, dwóch słoneczek i trzech.

Ta najwyższa kategoria różni się od dwóch słoneczek między innymi tym, że mamy przystosowanie pokoi, łazienek, podjazdów itp. dla niepełnosprawnych gości, poruszających się na wózkach. O trzy słoneczka walczą najczęściej kwatery na nizinach, bo to wiąże się również z lepszą dostępnością terenu wypoczynku dla osób na wózkach. Na próżno więc szukać trzech słoneczek w górach. 

Nowoczesna agroturystyka z terenem rekreacyjnym


GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE ZE SPECJALNĄ OFERTĄ DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Wiele gospodarstw, żeby się wyróżnić i być bardziej konkurencyjnym, podejmuje specjalizację. To oznacza, że skupiają się na jednym rodzaju klienta i jemu dedykują wszystkie udogodnienia domu i otoczenia.

To daje możliwość lepszego wypoczynku każdej z przyjmowanych grup .

Tam, gdzie są rodzice z małymi dziećmi, jest towarzystwo i dla dzieci, i dla dorosłych. Niezbyt dobrze będą się tam czuli ludzie starsi, szukający ciszy i spokoju.

A tam, gdzie młodzież i studenci, nie wypoczną rodzice z dziećmi, które wcześniej idą spać i nie potrzebują hałasu, imprez wieczornych i śpiewów przy gitarze do białego rana wink

Zajęcia plastyczne dla dzieci w agroturystyce

Są miejsca oferujące pobyty tylko dla rodzin z dziećmi, z zajęciami animacyjnymi dla dzieci - ku naszej radości z roku na rok jest ich więcej.

W zależności od specjalizacji, gospodarze przygotowują dom tak, żeby był przyjazny dla całej rodziny  (o tym w następnym artykule: "Agroturystyka - dzieci są tu najważniejszymi gośćmi") lub dla wędkarzy z własnymi miejscami do połowów, albo takie, które oferują wczasy w siodle z profesjonalna stadniną na terenie (o takich wakacjach przeczytacie w artykule: "Agroturystyka z jazdą konną dla dzieci").

W ofercie gospodarstw agroturystycznych można znaleźć i takie, które przygotowują warsztaty dla miłośników zielarstwa, prac plastycznych lub garncarstwa.

AGROTURYSTYKA DOBRA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

W skrócie: agroturystyka to wspaniałe możliwości aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Jeśli lubisz bliskość natury i wiejskiego klimatu, domowe obiadki z ciastem pachnącym jak u babci, chcesz żeby twoje dziecko zobaczyło, jak na żywo wygląda koza albo owca, lubisz patrzeć, jak twój maluch biega swobodnie po podwórku za kurami  i goni przygodę za przygodą, nie lubisz anonimowości - to miejsce jest dla Ciebie i dla Twojej Rodzinki! 

Agroturystyka - kreatywne zajęcia dla dzieci

W następnym artykule kilka wskazówek, jak właściwie dobrać odpowiednie miejsce na wypoczynek,  jak sprawdzić czy dana agroturystyka jest dla Rodziny z Małym Dzieckiem, co powinna oferować, aby wypoczynek z Maluchami był udany...


Autorką tekstu jest Justyna Królikowska,

właścicielka Agroturystyki Tylickie Wzgórze w Tyliczu k. Krynicy Zrój,
której gospodarstwo  w 100 % możemy polecić Rodzinom z Maluchami

 

INNE POLECANE PRZEZ RODZICÓW GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE PRZYJAZNE DZIECIOM

Poniżej inne polecone przez Rodziców agroturystyki dla dzieci - każde z nich posiada liczne udogodnienia (również dla niemowląt) i atrakcje dla dzieci - m.in. łóżeczka, wanienki, wysokie krzesełka do karmienia, plac zabaw, zabawki, książeczki, często kącik zabaw, a w  niektórych organizowane są zajęcia dla dzieci. Obok linków wymieniliśmy niektóre z atutów każdej z tych agroturystyk. Dokładne opisy znajdziecie klikając linki.

Agroturystyka dla dzieci w górach:

Agroturystyka Kowalowe Wzgórze (Kamieniec k. Polanicy Zdrój, Góry Stołowe, Kotlina Kłodzka, Sudety, woj. dolnośląskie) - zajęcia i warsztaty dla dzieci, zwierzątka, staw kąpielowy i staw do wędkowania, plac zabaw, kącik zabaw

Agroturystyka Willa Przy Potoku
(Tylicz, Beskid Sądecki, woj. małopolskie) - piękny teren nad potokiem z placem zabaw i wigwamem, las, zwierzątka (m.in. daniele, koniki huculskie, kucyk, króliczki, bażanty), własne przetwory i miód, wygodnie pokoje, zajęcia dla dzieci

Agroturystyka Izerski Potok (Przecznica, Góry Izerskie, woj. dolnośląskie) - dla dzieci i rodziców warsztaty pierogarskie, ceramiczne, decoupage, mydlarskie i inne, pokój zabaw i plac zabaw, po sąsiedzku jazda na Koniku Polskim i hipoterapia

Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami (miejscowość Kotowice, Jura Krakowsko-Częstochowska, woj. małopolskie) - położone z dala od wsi, w otulinie lasów, na terenie malowniczego Jurajskiego Parku Krajobrazowego, blisko ruin zamków na Szlaku Orlich Gniazd. W pobliżu liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe, stoki narciarskie i zalewy. Dla dzieci m.in. duży zielony teren, mały plac zabaw, a przede wszystkim możliwość kontaktu z przyjaznymi zwierzątkami i pomocy przy obrządku oraz zajęcia animacyjne. Gospodarze mają kozy, króliki, świnki morskie, szynszyle, kaczki, kury, 5 psów i 3 koty. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że każdy pokój ma niezależne wejście z ogrodu, a na terenie gospodarstwa jest nawet mini-SPA. Poza tym gospodarze zapewniają rodzinne zniżki do położonego w okolicy Parku Wodnego Jura.

Villa Greta (Dobków, Sudety, woj. dolnośląskie) - uroczy pensjonat, położony w części Sudetów, zwanej Krainą Wygasłych Wulkanów - Górach Kaczawskich, na obrzeżach parku krajobrazowego; wokół hektar ogrodu i sadu, w którym dzieci do woli mogą zajadać owoce; oryginalny, urozmaicony, certyfikowany plac zabaw; pokoje z łazienkami i pokoje typu studio - komfortowo wyposażone, lecz z zachowaniem stylu tradycyjnej wsi dolnośląskiej; kuchnia oparta na naturalnych, w dużej mierze własnych ekologicznych produktach (gospodarze kierują się zasadą Slow Food), własne przetwory i trunki; dla gości sala kominkowa, rowery, możliwość organizacji przejażdżek bryczką, jazdy konnej, kuligów, masaży, różnego rodzaju warsztatów dla dzieci i dorosłych (m.in. ceramicznych); wśród atrakcji rodzinne zbieranie agatów i innych minerałów; zwierzaki - pies i kot 

Danielówka 
(Stronie Śląskie, Sudety, woj. dolnośląskie) - prowadzone w sposób ekologiczny gospodarstwo agroturystyczne (2,5 ha); dom w otoczeniu sadu i pełnego kwiatów ogrodu; dużo miejsca do wypoczynku i zabawy - na podwórku, w ogrodzie, na łące i na placu zabaw; możliwość rozbicia namiotu; dla Gości pokoje, kuchnia z jadalnią i kominkiem, "harcówka" z ping-pongiem, rowery i rowerki; domowe posiłki bez chemii, wg rodzinnych przepisów, własne jajka, warzywa, owoce; czysta woda z własnego górskiego ujęcia; kurki; malownicza okolica - liczne szlaki rowerowe i turystyczne; atrakcje Ziemi Kłodzkiej; 7 km do Czech

Gospodarstwo Agroturystyczne Eko Bajka (Bukówka, Karkonosze, woj. dolnośląskie) - drewniane domki, mieszkanie wakacyjne i pokoje w 50-hektarowym gospodarstwie ekologicznym, w otoczeniu dużego ogrodu, lasów, łąk i gór; certyfikat "Czysta Turystyka" nadany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska; do dyspozycji Gości i ich dzieci sala rekreacyjna oraz ogromna przestrzeń wokół domu do wypoczynku i zabawy (z placem zabaw i domkiem dla dzieci); w agroturystyce możliwość kontaktu ze zwierzętami (konie, króliki, owce, kury) i jazdy konnej; 1 km do jeziora 

Górska Leśniczówka (Zubrzyca Górna, Beskid Żywiecki, woj. małopolskie) - duży zielony teren, zwierzątka, pokój zabaw, plac zabaw, ciekawe zajęcia dla dzieci, pyszne jedzenie, możliwość diety, produkty ekologiczne

Agroturystyka Słodka Gruszka (Kopaniec k. Szklarskiej Poręby, Karkonosze, woj. dolnośląskie) - "leśne przedszkole", warsztaty ceramiczne, mozaikowe, piernikowe, plac zabaw, kącik do zabawy, zwierzątka, możliwość diety, slow food

Pytlówka - Zaczarowana Zagroda
(Tarczek, Góry Świętokrzyskie, woj. świętokrzyskie) - zwierzątka (kucyki, owce, kozy, króliczki, kury, kaczki, pieski), zajęcia dla dzieci, sala zabaw i plac zabaw, ekologiczna żywność

Zagroda Rekreacyjna Studzienno (Studzienno k. Polanicy Zdrój, Góry Stołowe, Sudety, Kotlina Kłodzka, woj. dolnośląskie) - zajęcia ze zwierzątkami, jazda konna, plac zabaw, kącik zabaw

Agrohippika (Kondratów, Góry Kaczawskie, woj. dolnośląskie) - jazda konna dla dzieci, warsztaty jeździeckie, kucyki, własny staw do wędkowania, piękny teren

Agroturystyka Sokolik (Maciejowiec, Karkonosze, woj. dolnośląskie) - łąka, las, strumyk, sala zabaw, plac zabaw, zwierzątka

Gospodarstwo Agroturystyczne Janina Duda
(Poręba Wielka k. Rabki Zdrój, Gorce, woj. małopolskie) - plac zabaw, kącik zabaw, zwierzątka, ogród, możliwość diety wegetariańskiej, bezglutenowej

Gospodarstwo Agroturystyczne Kiczory 120 (Kiczory, Polska Orawa, Potatrze, woj. małopolskie) - plac zabaw, kącik zabaw, staw, zwierzątka gospodarskie, zajęcia dla dzieci

Storczykowe Wzgórze (Nowa Wieś Wielka, Góry Kaczawskie, Sudety, woj. dolnośląskie) - jazda konna, plac zabaw, kącik do zabawy

Biała Paprotka (Szalejów Górny, Góry Stołowe, Sudety, woj. dolnośląskie) - piękne pokoje, piękne widoki, zwierzątka (króliczki, owieczki, kózki, kotki, piesek), plac zabaw, kącik do zabawy, w sezonie animacje dla dzieci, możliwość dostosowania posiłków do diety

Gospodarstwo Gościnne Pod Bukiem (Kąty Bystrzyckie k. Lądka Zdroju, Sudety, woj. dolnośląskie) - pięknie położona agroturystyka z jazdą konną; przytulne pokoje z łazienkami i mieszkania wakacyjne; sala kominkowa, sauna, jacuzzi, ping-pong, letni basen kryty kopułą, kort tenisowy, plac zabaw, trampolina, osiołki i konie (możliwość nauki jazdy konnej); dom otoczony ogrodem ze strumykiem; domowa kuchnia; ciekawa okolica na wędrówki i zwiedzanie; w pobliżu uzdrowisko Lądek Zdrój z pitnymi wodami mineralnymi

Modryna Modrzewiowy Dom (Strzebowiska, Bieszczady, woj.podkarpackie) - zajęcia dla dzieci, kącik zabaw, plac zabaw, możliwość diety

Agroturystyka dla dzieci nad jeziorem, rzeką, pod lasem

Zagroda Kuwasy (Rajgród, Biebrzański Park Narodowy, woj. podlaskie) - piękne miejsce, konie, wyprawy przyrodnicze dla dzieci i rodziców, blisko jezioro

Osada Leśna Doboszówka (Kalenne, Lubelszczyzna, Lasy Janowskie) - warsztaty dla dzieci, konie i inne zwierzątka, staw rekreacyjny, plac zabaw, kącik do zabawy w stodole, ekologiczna żywność

Agroturystyka Pod Brzozami (Grochowy, Wielkopolska, woj wielkopolskie) -
zwierzęta gospodarskie - kucyk, krowa, owca, kozy, króliki, kury; animacje dla dzieci; własne kąpielisko z plażą

Mazurski Stary Folwark 
(Lisy, Mazury, woj. warmińsko-mazurskie) - zwierzątka, sala zabaw, plac zabaw, zajęcia dla dzieci, warsztaty, ekologiczna żywność

Dom w Akacjach
(Lisy, Mazury, woj. warmińsko-mazurski) - zwierzęta: pieski, kotki, jazda konna, stodoła do zabawy, stawy, huśtawki, hamaki, piaskownica, trampolina, basen ogrodowy, ekologiczna żywność

Gospodarstwo Agroturystyczne Ściernisko (Żukowo, Bory Tucholskie, woj. pomorskie) - z mini-plażą nad rzeką Brdą (spływy kajakowe), przy lesie; urozmaicony program animacji dla dzieci; zwierzęta: psy, koty, kozy, kucyk, kury

Agroturystyka pod Orzechem 
(Miradowo, Bory Tucholskie, woj. pomorskie) - polecane również przez magazyn "Mamo to ja", 
własna winnica i brzozowy zagajnik, plac zabaw, zwierzątka

Majątek Kryjany (Wężówka, Mazury, woj. warmińsko-mazurskie) - zwierzątka, przejażdżki na kucyku, plac zabaw, 2 stawy do wędkowania, strumyk, przejażdżki bryczką

Chata Miłkowska (Miłkowo, Wielkopolska, woj, wielkopolskie) - zwierzątka (króliki, kózki, konie
, pieski), jazda konna, plac zabaw, kącik zabaw, możliwość diety wegetariańskiej, bezmlecznej, bezglutenowej

Agroturystyka Mokaba (Okoninki, Bory Tucholskie, woj. pomorskie) - dwa niezależne mieszkania z aneksami kuchennymi, plac zabaw, zwierzątka, 150 m do jeziora

Majątek Giże Marczak (Świętajno k. Olecka, Mazury, woj. warmińsko-mazurskie) - kąpielisko, plaża, dużo atrakcji dla dzieci

Folwark Łękuk (Łękuk Mały, Mazury, woj. warmińsko-mazurskie) - nad jeziorem, z własną plażą; liczne atrakcje dla aktywnych rodzin - sprzęt sportowy dla dzieci i rodziców i tereny do aktywnej rekreacji

Tusinek (Rozogi, pogranicze Kurpi i Mazur, woj. warmińsko-mazurskie) - konie, kuchnia kurpiowska, własne produkty rolne, pobyty dla mam z dziećmi z animacjami dla dzieci

Lipowa Dolina (Kazimierz Dolny, Lubelszczyzna) - w otoczeniu ogrodu, sadu, łąk i pól Kazimierskiego Parku Krajobrazowego; ekologiczne jedzenie

Dworek Makoszka
 (Makoszka, Lubelszczyzna/Polesie, woj. lubelskie) - zwierzątka, jazda konna, plac zabaw, kącik zabaw, możliwość diety 

Dobre Miejsce
(Alfredówka, Puszcza Sandomierska, woj. podkarpackie) - zwierzątka (owce, kury, koty, pies), warsztaty rodzinne, zabawki, książeczki, gry, możliwość diety wegetariańskiej 

Villa Sielanka (Ruska Wieś, Mazury, woj. warmińsko-mazurskie) - kryty basen, jacuzzi, sauna, warsztaty kulinarne i garncarskie, aquaaerobic, zumba, oryginalny kącik zabaw dla dzieci, plac zabaw, króliczki; do lasu 200 m, do kąpieliska w jeziorze 2,5 km

Agroturystyka dla dzieci nad morzem

Agroturystyka Glapki (Barzowice, woj. zachodniopomorskie) - ze zwierzątkami, dużym zielonym terenem, ciepłą atmosferą i ciekawymi animacjami dla dzieci

Agroturystyka Willa Pod Lasem (Jastrzębia Góra, woj. pomorskie) - własny lasek i dostęp do rzeki, duży ogród, animacje dla dzieci

Leśny Dworek (Darłowo, woj. zachodniopomorskie) - domki i pokoje, duży teren rekreacyjny, basen odkryty, staw do wędkowania z plażą, place zabaw, korty tenisowe, rowery

Pokoje Gościnne Pod Bukiem (Karwieńskie Błoto II, woj. pomorskie) - pełen zieleni ogród z drzewami owocowymi, plac zabaw, chleb własnego wypieku i własnego wyrobu nalewki.


Więcej agroturystyk przyjaznych dzieciom, polecanych przez Rodziców, znajdziecie, tutaj:

Gospodarstwa agroturystyczne dla rodzin z dziećmi

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi