Wakacje w Rabce Zdrój z dzieckiem

Wakacje to dla nas czas, gdy duża dłoń malutką ściska szczelnie, a droga przed nami i za nami… chwile bez konkurencji.
 
Nieplanowanym bohaterem naszej wakacyjnej, podróżnej wyprawy została w tym roku Rabka Zdrój.
 
Wieść niesie, że jest to Miasto Dzieci Świata - i musi coś w tym być, bo Rabka oczarowuje! Potwierdzamy, że wizja miasteczka przyjaznego dzieciom jest spójna nie tylko w Rabczańskim Zdroju, ale i w większości obiektów – w kawiarniach, parkach, nawet na tamtejszej ulicy.
 
Oj, tak - wakacyjny klimat czuje się tu na każdym zakręcie. Nikt nas nigdzie nie popędza, wszędzie są udogodnienia dla dzieci, a mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do maluchów. Po prostu świetna atmosfera, bez fochów i nieuprzejmości.
 
Na tzw. szkolnym marginesie, wakacje można tu połączyć z podreperowaniem zdrowia naszych pociech (i nas samych). Ba! Uzdrowiskowe leczenie dzieci obejmuje tu m.in.: schorzenia układu oddechowego (astma oskrzelowa, katary sienne, pyłkowice, przewlekłe zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych); schorzenia przemiany materii (cukrzyca typu I, otyłość); schorzenia kardiologiczne (zaburzenia rytmu serca, wady nabyte serca, choroby naczyń, stany po operacjach wrodzonych wad serca); schorzenia narządu ruchu (wady wrodzone i nabyte: kręgosłupa, klatki piersiowej, kończyn dolnych).
 
Dla nas, zjawiskowy Park Zdrojowy zaczynał się od spaceru naokoło tężni solankowej, serio-serio robiącego wrażenie inhalatorium na wolnym powietrzu. Mądrząc się: korzystanie z tężni polega na spacerowaniu wokół kolumny i wdychaniu solankowego aerozolu.:) Kogo by nie zapytać na pobliskich ławeczkach, słyszeliśmy, że  przenikające przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę mikroelementy korzystnie wpływają na układ odpornościowy, więc dreptaliśmy sobie tam dookoła, a córcia miała frajdę większą od nas (mieliśmy zabawę w kółko graniaste z prawdziwego zdarzenia).
 
Nudzić tu się raczej nie da, bo w samym Parku jest mnóstwo atrakcji dla dzieci: przemyślane place zabaw, z bezpieczną nawierzchnią, kolorowymi pociągami, huśtawkami, karuzelami, piaskownicami. Są też oczywiście płatne gadżety, jak kolorowe figurki z balonów, koniki, zabawy „magicznym piaskiem”.
 
A do tego jest klimat, bo ten park w porze wakacyjnej jest cudny. Kwiaty, fontanny, wysokie drzewa dające cień, idealne miejsce do spacerów. Kawałek dalej jest Park Linowy (i ktoś wpadł tu na świetny pomysł z podzieleniem parku na strefę dla starszych i mniejszych dzieci):) i Amfiteatr, w którym codziennie między 12 a 13 odbywały się animacje dla dzieci – tańce, konkursy i gimnastyka.
 
W pochmurny dzień też jest tu co robić:
 
Kino Śnieżka – nowiutki, imponujący obiekt i przede wszystkim dobry repertuar!
 
Teatr Lalek Rabcio – my wybraliśmy się na przedstawienie o małym misiu i zachwytom nie było końca.
 
Skansen starych pociągów - cieszy oko, a buchająca para z retro maszyn toczących się do tyłu zdumiewa. Warto zobaczyć.
 
Muzeum Górali i Zbójników – serca nam zabiły mocniej w tym interaktywnym muzeum, gdyż ekspozycje dotyczące górali zamieszkujących okoliczne góry i zbójników dają niezłe pole do popisu naszej wyobraźni...  :)
 
Swym nietuzinkowym klimatem ujęło nas również pewne miejsce: Księgarnia i kawiarnia Między Słowami – jest rewelacyjna, z mnóstwem pięknych książek, pysznymi lodami i dużym ogrodem. A w nim witają nas hamaki, ściana, którą można zarysować, stare maszyny do szycia i plac zabaw. Idealne miejsce "spoczynku" rodzica. :) Taras jest pod dachem, więc można odpocząć nawet w deszczowy dzień.
 
Oczywiście nie mogę odmówić sobie przyjemności zachwalenia Karczmy Siwy Dym – regionalnego, pysznego, tradycyjnego jedzonka. Na zewnątrz plac zabaw dla dzieci, w środku kącik zabaw z rysunkami i konikiem na biegunach. I trzeba wiedzieć, że placek po zbójnicku jest tak wielki, że nie udało mi się go zjeść, mimo wielkiego głodu. A .. pierogi… pierogi z mięsem, są tak boskie, że przywieźliśmy zapas i dumamy jak je sprowadzić na Święta – słowo daję, tak pyszne. No i zupy. Rosół, pomidorowa, barszcz, czosnkowa… dla dzieci z zacierkami. Mała zajadała, aż jej się uszy trzęsły. Polecamy bardzo, bo menu dla dzieci jest pyszne i bogate.
 
A jeśli ktoś ma ochotę na deser, to warto udać się do Cafe Słodka, naszym zdaniem na najlepsze lody w Rabce. Robione na miejscu, według włoskich receptur. Obok kawiarni znajdują się dwa bardzo fajne place zabaw, można więc w spokoju wypić kawę doglądając swoich pociech. 
 
Wakacje z dzieckiem w Rabce zaskoczyły nas możliwościami spędzenia czasu na świeżym powietrzu i pod daszkiem. Zaskoczyły wyjątkowym klimatem, gościnnością ludzi, dobrym jedzeniem i świetnym zapleczem noclegowym. My zawitaliśmy u ludzi kochających rękodzieło, swą pasję zaskakują turystów i cieszą dzieci. Cenowo bardzo przystępnie.
 
Córeczka po powrocie opowiadała dziadkom: "Była ciufcia, piasek w piaskownicy, zimna woda w fontannie i dobra zupka. A z pokoju widziałam góry! Kocham wakacje!"
 
Sądzę, że napisanie jeszcze: "polecamy" będzie już przegięciem… ;)
 
 
FOTORELACJA
 
 
Córcia Hania rozkoszuje się fontannami w parku. 
 
 
Park Linowy. 
 
  
 
Ukochane place zabaw.
 
  
Tężnia solankowa.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
  
Pyszne śniadania.
 
  
. Siesta ;)
 
  
 
Skansen  starych pociągów... który można zwiedzać, a nawet w nim spać.
 
 


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Rabce Zdroju i okolicach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
Place zabaw ciąg dalszy. :)
 
  
 
 
Mały skrawek Parku Zdrojowego.
 
Pozdrawiamy słonecznie.
Irka Krzymińska
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.