Pobyt z dziećmi w Górach Stołowych

Tygodniowy pobyt z dziećmi (Radek 7 lat i Karolina 12 lat) w Górach Stołowych -  lato.

Noclegi w Dusznikach Zdroju. Ciekawe miejsce wypadowe. Założyliśmy, że codziennie gdzieś jedziemy - nie dłużej niż 40 minut samochodem. Ta część Polski jest wspaniała – tanie noclegi i tanie parkingi. Byliśmy zaskoczeni!!

W Dusznikach - polecamy park zdrojowy - wspaniałe miejsce na spacery w upalne wieczory. Drzewa dające chłód, fontanny, potok, liczne ławeczki, rzeźby, klomby kwiatów.

Drugim miejscem wartym odwiedzenia w Dusznikach jest Muzeum Papiernictwa. Przepiękny budynek, ciekawa ekspozycja i sklepik, w którym można kupić piękny czerpany papier… Warto przyjrzeć się eksponatom, a także zobaczyć maszyny służące jego produkcji (szczególnie ciekawe są te z ogrodu!!!), poznać techniki drukarskie, poczytać o historii papiernictwa. Dla dzieci – lekcja czerpania papieru – świetna zabawa i zachwyt w oczach  syna – bezcenny. 

 

atrakcje dla dzieci gory stolowe

Kopalnia złota w Złotym Stoku – zwiedzanie z atrakcjami – zjeżdżalnia i pociąg pod ziemią. I do tego świetny park linowy  w starym kamieniołomie – córka miłośniczka takich atrakcji- stwierdziła, że to był najlepszy przejazd tyrolką w życiu!!! I .. cały dzień … adrenaliny.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kolejny dzień to Błędne Skały - zespół skał w obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Tworzy tzw. labirynt. To malownicze miejsce, idealne na spacer z dziećmi. Szlak jest łatwy, a formacje skalne niesamowite. Dzieciaki świetnie się bawią nadając skałom nazwy zgodne z ich kształtami. Wstęp na teren parku jest płatny. W pobliże Błędnych Skał można podjechać samochodem – zgodnie z rozkładem – jest na stronie.

wycieczk w gory stolowe z dziecmi

Kłodzko  - niewielkie miasteczko  z ładną starówką i z wieloma zabytkami. Warto przespacerować się po rynku z wielkim ratuszem, wypić kawę w pobliżu gotyckiego mostu – podobny do mostu Karola w Pradze, przepłynąć gondolą po Kanale Młynkówki.

wakacje z dziecmi

Ale najważniejszym zabytkiem Kłodzka jest Twierdza górująca nad miastem, stanowiąca część systemu obronnego z XVII/XVIIIw. Dwie trasy do zwiedzania – górna- zrobiłam dzieciom wcześniej pokaz ostatniego odcinka „ Czterech pancernych” – i zabawa polegała na odszukiwaniu miejsc z filmu.

Do tego – prawdziwy czołg i ładowanie armaty – zachwyt  dzieci – bezcenny.

wypoczynek z dziecmi

Chwila odpoczynku i ruszamy na trasę podziemną . Korytarze różnej wielkości. Ciemność. Syn się cieszył, że jest mały – bo „normalnie „ przeszedł , a tata musiał na czworakach. Cudowny dzień pełen wrażeń!!!

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Górach Stołowych<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kolejka gondolowa w Zieleńcu – dla dzieci i dorosłych niesamowita atrakcja. Do tego przejście do schroniska po czeskiej stronie – syn był dumny, że trafił „za granicę”. Wspaniałe widoki. 

urlop z dziecmi w gorach stolowych

Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt w Górach Stołowych i zapewnia  atrakcje, ponieważ stoi na nim schronisko.  Zabawa w liczenie schodów – ponad 600 !!! Daleko  nie jest i trasa całkiem przyjemna i  da się to zrobić w jeden dzień.

wakacje w gorach stolowych

Zachwycił nas jeszcze Szczytnik w Szczytnej i Polanica Zdrój.

Ze względu na wiek dzieci „odpuściliśmy” Kaplicę Czaszek w Czermnej. Na Wambierzyce i Karłów brakło czasu…. Mamy po co wracać.

Polecamy.

 

Katarzyna Brzeska

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.