Nowe ZOO i Stare ZOO w Poznaniu

Dzieciaki i zwierzaki (Nowe Zoo i Stare Zoo)

Jest takie miejsce, gdzie bohaterowie dziecięcych bajek ożywają. I choć nie można ich karmić ani dotykać, można na nie patrzeć, podziwiać ich urodę i poznać codzienne zwyczaje. Mowa o ogrodzie zoologicznym, a właściwie dwóch, bo w Poznaniu funkcjonują dwa takie ogrody Nowe Zoo i Stare Zoo. Oba warto odwiedzić, by poznać ich niezwykłych mieszkańców.

Nowe Zoo

Ogród zajmuje rozległy, zalesiony teren w okolicy Malty. Możecie do niego dojechać autobusem, samochodem, który zostawicie na parkingu pod Zoo lub kolejką Maltanką. Jeśli Wasz maluch jeszcze nie opanował sztuki chodzenia do perfekcji, weźcie wózek lub nosidło, bo z pewnością się zmęczy. Momentami będziecie mieć wrażenie, że jesteście w lesie, a nie w ZOO czy w centrum dużego miasta. Sporo tu jednak miejsc, gdzie można zrobić przystanek i odpocząć. W przysłowiowe krzaczki też nie będziecie musieli biegać. Wraz z biletami kupcie mapkę ZOO. Ułatwi Wam lokalizację nie tylko toalet, ale także punktów gastronomicznych i przede wszystkim stanowisk z konkretnymi zwierzętami.

Rodzinna wycieczka do ogrodu zoologicznego w Poznaniu

Źródło zdjęcia: www.zoo.poznan.pl 

Warto spędzić dzień wśród zwierząt i zieleni. Taka wycieczka do zoo to propozycja pełna walorów edukacyjnych i niezwykłych wrażeń. Nowe Zoo jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce. Ma jedną z największych w Europie kolekcji ptaków drapieżnych i sów oraz wybieg dla wyjątkowych niedźwiedzi. Pamiętacie Cisną - małą niedźwiedzicę uratowaną w Bieszczadach? A Baloo, niedźwiedzia z wyrwanymi pazurami, który pędził smutny żywot w cyrku? Misia i miś mają się dobrze. Poznańskie Nowe Zoo je przygarnęło i stworzyło troskliwy, bezpieczny dom.

Zwiedzamy Nowe ZOO w Poznaniu z dziećmi
Atrakcja dla maluchów w Poznaniu - Nowe ZOO
Wielkopolska - wycieczka z maluchem do Nowego ZOO

Źródło zdjęć: www.zoo.poznan.pl 

Co jeszcze tu zobaczycie? W całej Europie nie ma takiej dużej i nowoczesnej słoniarni jak tutaj. Mieszka w niej kilka słoni - wesoły Kizi, Ninio, który dla zabawy przewraca drzewa i obsypuje się piaskiem, Linda słonica furiatka o oczach niewiniątka, czy przywódczyni stada - najmniejsza wśród samic jednak najsilniejsza charakterem Kinga. Ciekawostką jest to, iż słonica kierowniczka jako jedyna nie posiada ciosów. Jeśli będziecie mieć szczęście, być może dzieciom uda się zaobserwować jak Kinga przewodzi stadem - pierwsza podchodzi do jedzenia i trąbi alarmując swoich wielkouchych przyjaciół, jeśli wydarzy się coś niespodziewanego.

Słonie to nie jedyni mieszkańcy tego wyjątkowego ogrodu. Chcecie poznać innych? Wpadnijcie w odwiedziny. Jeśli szczególnie spodoba Wam się jakieś zwierzę, zakochacie się w nim od pierwszego wejrzenia lub stwierdzicie, że trzeba mu pomóc, możecie je zaadoptować. Być rodzicem adopcyjnym lemura, susła moręgowanego czy karakala to przecież nie byle co. Nieprawdaż?

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Stare Zoo

Stare Zoo jest zdecydowanie mniejsze od Nowego Zoo, jednak jego mieszkańców również warto poznać. Powstało w XIX w. i jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w kraju. A zaczęło się całkiem niepozornie, dość zabawnie i trochę kłopotliwie. Pewien człowiek w dniu swoich 50 urodzin dostał, jak to zwykle bywa, prezenty od przyjaciół. Nie były to jednak takie zwykłe podarunki. Do restauracji, w której świętowano, goście przyprowadzili świnię, kozę, barana, kota, królika, wiewiórkę, gęś, kaczkę, kurę, pawia, małpę, a nawet tresowanego niedźwiedzia. Trzeba przyznać, że człowiek ten miał szczodrych przyjaciół o dość niecodziennym poczuciu humoru. Wyjątkowy prezent zamieszkał w restauracyjnym ogródku. Dzięki temu, iż poznaniacy sukcesywnie uzupełniali kolekcję zwierząt, z czasem powstało tu ZOO. Dziś funkcjonuje ono jako ogólnodostępny park i można je zwiedzać za darmo (płatny jest tylko wstęp do pawilonu zwierząt zmiennocieplnych). Dzieci zobaczą tu m.in.: czarne łabędzie, miniaturowe świnki, surykatki, a także największe jaszczurki świata - warany z Komodo. Z myślą o najmłodszych powstały tu plac zabaw, park linowy i karuzela. Nie brakuje również miejsca, w którym można coś przekąsić i toalety.

Odwiedzamy Stare ZOO w Poznaniu
Z rodziną w Starym ZOO
Oglądamy z dziećmi zwierzęta w ogrodzie zoologicznym
Weekend w Wielkopolsce z atrakcjami

Źródło zdjęć: www.zoo.poznan.pl 

Jeśli nie uda Wam się odwiedzić dwóch poznańskich zoo, wybierzcie chociaż jedno z nich. Spotkania z egzotycznymi zwierzętami to dla dzieci zawsze niecodzienne przeżycie. To także świetna okazja, by spędzić trochę czasu na powietrzu i w towarzystwie skrzydlatych, i puchatych, latających i pływających, wielkouchych i długonogich pomyśleć o tym, jak bardzo się nawzajem potrzebujemy.

Więcej informacji: Nowe Zoo i Stare Zoo


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi