Alternatywa dla tradycyjnego ZOO

Alternatywa dla tradycyjnego zoo

Ponieważ nasza córka pała miłością do prawie wszystkich zwierząt, na planie naszych wycieczek nie może zabraknąć miejsc, w których nasłuchamy się jej ochów i achów, rozpływania się nad tym jakie to i tamto zwierzątko jest słodkie i urocze smile.

W ostatnim czasie udało nam się znaleźć dwa takie miejsca.


Leśne Zacisze

Przy trasie 73 Kielce – Busko Zdrój w miejscowości Lisów zbaczamy z głównej trasy do Wygwizdowa. Tam wśród malowniczych lasów znajdziemy wyjątkowe miejsce – ZOO Leśne Zacisze, a w nim między innymi antylopy, wielbłądy, daniele, zebry, bawoły, bydło szkockie, lwy, surykatki, skunksy, jeżozwierze, lemury, koczkodany, strusie, pawie, papugi, bażanty i żółwie.

Zwiedzamy ZOO z dzieckiem
Odwiedzamy Leśne Zacisze z dzieckiem - zebra
Oglądamy zwierzęta w Leśnym Zaciszu z dzieckiem
Przy wielbłądzie
Odwiedziny w ZOO
Spacer po Leśnym Zaciszu z dzieckiem

Leśne Zacisze jest idealnym miejscem na spędzenie leniwego popołudnia. Po spacerze wytyczoną trasą miedzy wybiegami dla zwierząt - a te są naprawdę okazałe, odpoczęliśmy chwilę w hamakach.

Odpoczywamy z dzieckiem w hamaku
Leśne Zacisze - Zegar Ptasiego Śpiewu

Później przyszedł czas na zabawę na „fajowym” placu zabaw z tyrolką, szachami i kulkami.

Zabawa na placu zabaw
Atrakcje dla dzieci w ZOO
Gramy z dzieckiem w szachy

Właściciele parku zadbali także o stanowiska grillowe, z których można bezpłatnie skorzystać, a na terenie obiektu można urządzić także przyjęcie urodzinowe. Obok Leśnego Zacisza znajduje się duży, bezpłatny parking, należy jednak pamiętać, że w kasie biletowej zapłacimy tylko gotówką.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Ranczo Alpaka

Lubisz spędzać czas ze zwierzętami? Nasze ranczo jest otwarte dla każdego – tak reklamuje się Ranczo Alpaka zlokalizowane w miejscowości Wola Baranowska, niedaleko Baranowa Sandomierskiego. Właściciele organizują różne warsztaty, a także oferują alpako terapię

Przywitanie przez alpakę

Przed odwiedzeniem gospodarstwa, właściciele zalecają kontakt telefoniczny. Tak też właśnie zrobiliśmy – umówiliśmy się z przemiłą właścicielką na godzinę 10 i to była dobra decyzja – ranczo zwiedzaliśmy sami.

Zabawy z alpakami

Aby dojechać do rancza trzeba zjechać z drogi 872 przechodzącej przez Wolę Baranowską w ulicę Wschodnią. Niestety nie ma żadnej tablicy informacyjnej, nas kierowała nawigacja. W bramie wejściowej powitała nas właścicielka z miseczką poszatkowanej marchewki w ręce (zwierzęta można karmić!). Oprowadziła nas po ranczo, opowiedziała o jego mieszkańcach, a tam oprócz alpak dom znalazły kangurki, kózki, świnka wietnamska, papugi, pawie, pieski i koniki. Każde zwierzę ma swoje imię, większości z nich mogliśmy dotknąć, przytulić i zaprzyjaźnić się.

Karmimy zwierzątka z dzieckiem
Ranczo Alpaka - świetna alternatywa dla tradycyjnego ZOO
Spacer po ZOO z dzieckiem
Karmimy zwierzęta w Ranczo Alpaka z dzieckiem

Alpaki chodzą puszczone wolno po całym gospodarstwie, na szczęście toaletę mają usytuowaną w jednym miejscu, można więc bezpiecznie stawiać kroki.

Podziwiamy alpaki

Próby całowania Łatka – jednej z alpak, skończyły się jego kichnięciem z wyrzutem marchewki prosto w twarz, ale innych ponoć całuje chętnie wink.

Przy alpace

Żal tylko, że marchewka tak szybko nam się skończyła, bo ich karmienie sprawiało nam wiele radości.

Joanna Gil

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi