Jura - wycieczki z dziećmi

Jurę kochamy bardzo i my, i nasze córki. I chyba z wzajemnością, bo ile razy jesteśmy, tyle razy pogoda dopisuje, a samo miejsce co i rusz odsłania przed nami swoje kolejne oblicza. Tegoroczny wypad, siłą rzeczy krótki i ograniczony tylko do jednego noclegu, nie mógł zatem obejmować wszystkich największych atrakcji Jury (które i tak w dużej mierze dziewczyny mają w małym palcu), ale i tak spodobał im się niezwykle.

Zaczęło się jak zwykle od Podzamcza i zamku Ogrodzieniec. To jest dla moich córek od kilku lat miejsce magiczne. Nie dość, że w ich ukochanej restauracji jest ogródek i podają najlepsze pierogi z jagodami ever (Stodoła), to mają piękny zamek, gdzie często trafiają na historyczne imprezy, a u stóp zamku mają trzy parki tematyczne: zabaw, nauki i miniatur, dodatkowo zjeżdżalnię rynnową i park linowy - doprawdy, gdyby moje córki same planowały podróże, to na to jedno Podzamcze trzeba by ze dwa dni zarezerwować (bo jeszcze koniecznie trzeba by wtedy wejść na gród na Górze Birów).

Tym razem jednak na zabawy musiało im wystarczyć (i wystarczyło) jedno popołudnie, bo w planach miały jeszcze zamek (albo dwa) i pustynię.

Pustynia Błędowska, o której usłyszały od rodziców, to był w ogóle gwóźdź programu. Bo jak to?! Pustynia?! W Polsce?!

Była, a jakże. Idealnie nam się zgrała z pogodą, bo przy niemal 30 stopniach można się było poczuć niemal jak na Saharze.
Były też niejako przy okazji, zamki w Siewierzu i Rabsztynie, ale to już temat na oddzielną historię :)


Fotki:

1 - Pustynia Błędowska - Trochę było gorąco

wypoczynek z dziecmi

2. - Przed wejściem do zamku w Siewierzu

Jura

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


3 - Park rozrywki Ogrodzieniec ma i gokarty...

atrakcje dla dzieci Ogrodzieniec

4 - ... i park linowy...

atrakcje dla dziecka Jura

5 - Nad wszystkim górują imponujące ruiny zamku Bonerów

wyzyna Krakowsko-Czestochowska

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


6 - Ogrodzieniec nocą także jest piękny

aktywne spedzanie wolnego czasu z dzieckiem

7 - W parku są atrakcje dla wszystkich dzieci - Park rozrywki

podrozowanie z dzieckiem

8 - I można się czegoś nauczyć. Park nauki Ogrodzieniec

wycieczki z dzieckiem

 

Anna Russyan

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.