Atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej

4 dni bez internetu :) Kotlina Kłodzka :)


Cały rok oprócz nauki, szkoły, obowiązków domowych, treningów i meczów bo mam dwóch sportowców (Kacper 12 lat i Krzysztof 10 lat) w ich ręce jest tablet, telefon lub pad od gierki.

Postanowiliśmy z mężem zabrać ich na 4-dniową wycieczkę pełną wrażeń tak by ich "wymęczyć" i by nie mieli siły i okazji skorzystania z internetu.

Nie było łatwo ich przekonać do tego i usłyszeć zgodę: "OK, jedziemy", ale się udało !!!!

Wyjechaliśmy z domu nad ranem (woj. podkarpackie) pełni chęci zdobywania wrażeń. Trasa przebiegła przez Kraków, Katowice, Nysa, Otmuchów - Jezioro Otmuchowskie. Tam zrobiliśmy kolejny odpoczynek na lody.

My nad jeziorem Otmuchowskim

My nad jeziorem Otmuchowskim

Stamtąd nawigacja pokierowała nas przez Czechy do Stronia Śląskiego. W Jeseniku zrobiliśmy sobie mały piknik przy fajnej wiacie obok Wapiennika. Ślicznie odrestaurowany zabytek – Piec do wapna.

Widoki

Widoki na góry

Wapiennik - piec do wapna
Wapiennik - piec do wapna

Wapiennik - piec do wapna

Piknik pod wiatą

Piknik pod wiatą

Kręte drogi prowadzące przez las, bez policji i opłat drogowych doprowadziły nas do Stronia Śląskiego, do naszego pensjonatu. Duży parking, pokój 4 osobowy ze śniadaniem (70 zł od osoby). Wszystko co potrzebne dla dzieci by zająć im czas: piłkarzyki, bilard, tenis stołowy, miejsce do gry w piłkę. Widoki z tarasu - boski, a jak kawa smakowała.. ach :)

A dla nas dostępny grill, altana przy których wieczorami z mężem mogliśmy posiedzieć i zrelaksować się gdy dzieci już spały.

Dzień pierwszy

Rozpakowani i najedzeni wyruszyliśmy do oddalonej od Stronia Śląskiego o 7 km Sienny. Czarna Góra Resort to kompleks wypoczynkowy, który umożliwia rozrywkę, zwiedzanie oraz adrenalinę. Parking jest bezpłatny.
W sercu Resortu jest:
Kolej linowa LuxTorpeda. Bilet rodzinny - 70 zł (góra i dół).

Luxtorpeda
Wjazd na Czarną Górę
Wjazd na Czarną Górę
Stefa Czystego Powietrza
Na Czarnej Górze

Czarna Góra

Widoki niesamowite. Kolejka wywozi nas na szczyt 1205 m n.p.m. Czarnej Góry. Strefa Czystego Powietrza i bezpłatne leżaki zachęcają do odpoczynku i relaksu.

Oczywiście można zakupić zdjęcie z fotoradaru za 10 zł (cała rodzinka na kolejce). Polecam, fajna pamiątka.
Czarna Żmija Alpina Coaster. Bilet: 1 zjazd - 7 zł dziecko/15 zł dorosły luz 3 zjazdy - 15 zł/30 zł dorosły.
Jest to najdłuższa w Polsce trasa o dł. 950 m, obejmuje 3 pętle. Dla dzieci frajda na całego, dla dorosłych wyzwanie.

Czarna Żmija

Czarna żmija

Czarna Żmija

Park linowy Sienna

Park linowy Sienna

Obok zjeżdżalni jest Park linowy. Ma 14 stacji oraz 22 metrowy Most Tybetański. Bilet - 30 zł.
Po szaleństwach w Siennej udaliśmy się na pizzę "U Prezesowej" w Stroniu Śląskim. Lokal fajny, czysty, wc bezpłatne, szybka obsługa. Polecam :)


Dzień drugi

Rano śniadanie i cel - Czechy :). Po ok. 1 godz. jazdy samochodem dojechaliśmy do Dolni Morava. Ośrodek Relax & Sport. Parking bezpłatny. Bilety w kasie Chaty Marcelka, łatwa komunikacja (trochę po polsku trochę po angielsku). Pierwsza atrakcja to:

Sky Walk Ścieżka w chmurach.
Są dwie możliwości dojścia na szczyt, pieszo lub kolejka. My oczywiście kolejką - bilet w dół i w górę 990 koron ( ok. 167 zł). Prawdziwy zastrzyk adrenaliny. Kolejka wywozi nas na wysokość 1116 m n.p.m. Widoki przepiękne, nie da się opisać, brak tchu, drżenie rąk, nie wszyscy wychodzą, rezygnują ale my daliśmy radę. Chwilami czujemy się jak ptaki, wolni...

Sky Walk Ścieżka w chmurach.

Sky Walk Ścieżka w chmurach.
Sky Walk Ścieżka w chmurach.
Sky Walk Ścieżka w chmurach - skróty dla dzieci
Sky Walk Ścieżka w chmurach - widoki
Sky Walk Ścieżka w chmurach -widoki

Sky Walk Ścieżka w chmurach.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Park Rozrywki

Po zejściu ze ścieżki można skorzystać z bezpłatnego wc, posilić się w barach. My mieliśmy swój prowiant, który zostawiliśmy na Park rozrywki, który znajduje się obok Sky Walk-a.
W skład parku wchodzą: Park wodny, park piaskowy, Park przygód i ogromny Mamut.
Bilet rodzinny - 760 koron (ok. 133 zł) bez limitu czasu.
Tam jest prawdziwy raj dla dzieci. Rodzice mogą odpocząć, zjeść spokojnie, skorzystać z wc i nie bać się o dzieci. My spędziliśmy tam 3 godziny.

Parki Rozrywki, Ścieżka w Chmurach
Parki Rozrywki,
Parki Rozrywki,
Parki Rozrywki,
Parki Rozrywki,
Parki Rozrywki,
Parki Rozrywki,
Parki Rozrywki,
Parki Wodny
Parki Wodny
Parki Wodny

Park rozrywki przy Ścieżce w Chmurach

Jednak było mało wrażeń naszemu Krzysiowi i zgodziliśmy się by sam pojechał na Mamuciej Kolejce Górskiej. Tor bobslejowy liczy 3 km, ultraszybkie zakręty i obroty o 360 stop. Jest to druga najdłuższa kolejka w Europie. Bilet - 290 koron (ok. 49 zł).

Wracając popołudniem nasze synki spały w aucie. Zrobiliśmy zakupy w czeskim sklepie: musztarda i lentilki obowiązkowo.


Dzień Trzeci

Osada Górnicza

Ponieważ humory dzieci były nadal superowe i nikt nie tęsknił za gierkami komputerowymi, a pogoda troszkę się popsuła pojechaliśmy do Kopalni Złota w Złotym Stoku, oddalonym od Górskiej Doliny o 30 min.
W cenie biletu Srebrnego - 3 godz.: zwiedzanie kopalni, średniowiecznej osady górniczej, płukanie złota i diamentów. Bilet - 43 zł normalny/ 34 zł ulgowy. Najpierw zwiedza się osadę z przewodnikiem.

Osada Górnicza
Osada Górnicza - kierat
Osada Górnicza - podkowa szczęścia
Osada Górnicza - chata kata
Osada Górnicza

Osada Górnicza

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Kotlinie Kłodzkiej<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Kopalnia Złota 

Następnie trzeba podejść ok 600 m ul. Złotą do Kopalni. Tam w kasie Pani wyznacza godzinę zwiedzania kopalni wraz z przewodnikiem. Co 45 min jest wejście do kopalni. Trasa super, łatwa dla dzieci, zaskakująca z niespodziankami, troszkę zimno wiec trzeba mieć kurtkę lub ciepły sweter. Wyjazd z kopalni wagonikami.

Kopalnia złota Złoty Stok
Kopalnia złota Złoty Stok
Kopalnia złota Złoty Stok
Kopalnia złota Złoty Stok

Kopalnia złota Złoty Stok

Tyrolka
Tyrolka

Ponieważ zgłodnieliśmy, punk gastronomiczny jest przy Parku Linowym "Skalisko". do którego można dojechać autem. Odważny najmłodszy z naszej rodzinki bardzo chciał spróbować Tyrolki. Mógł tylko z instruktorem ale i tak to był wyczyn.
Bilet - 30 zł ( ok. 650 m długości tyrolka).
Dzień zakończyliśmy w pensjonacie przy zabawie z dziećmi w bilard :)


Dzień Czwarty

Spakowaliśmy się i ze smutkiem opuściliśmy Górska Dolinę. Nasz ostatni dzień spędziliśmy na pełnym relaksie w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.
Parking bezpłatny, duży. Bilety razem z paszportem dla dzieci, w którym maja zagadki do odszukania miniatur z całego Świata by rozwiązać rebus. Super :) Bilet rodzinny - 70 zł. Niesamowite kwiaty, muzyka, miejsca odpoczynku i spokój to atrybuty tego parku. Jest też bistro z kawą i napojami.

Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.
Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.
Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.
Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.
Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.
Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.
Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku.

Z dziećmi w Minieurolandzie w Kłodzku

Nasz wypad rodzinny zakończyliśmy na super spędzonym czasie, na rozmowach i wspólnych przeżyciach. Na pokonaniu własnych słabości i lęków. Byliśmy razem a to najważniejsze.

Udało Nam się odciągnąć dzieci od cyberprzestrzeni - a to był nasz cel :)

Justyna Radwańska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.
 

Chronione przez Copyscape

 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.