Lublin - ferie w mieście wcale nie są nudne!

Wielu osobom ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami, jazdą na nartach, szaleństwem na lodowisku. Nasza rodzina nie zrobiła nic z tych rzeczy, a mimo to ferie mieliśmy bardzo udane.

Mieszkamy w pięknym mieście Lublin. Miasto to jest bardzo bogate historycznie i kulturalnie i można tutaj robić mnóstwo fascynujących rzeczy. Lublin jest naprawdę piękny. Jeśli jeszcze nigdy tutaj nie byliście, to serdecznie zapraszamy!

Wracając do tematu ferii - w miarę możliwości, staraliśmy się aktywnie wykorzystać ten czas.

Uwielbiamy wspólne spacery, więc był to nasz punkt obowiązkowy. Wspaniałym miejscem do spacerów jest urokliwe Stare Miasto i Deptak na Krakowskim Przedmieściu.

Lubin - stare miasto i deptak na krakowskim przedmieściu

Uwielbiamy również spacery w Parku Saskim - niestety nie zrobiliśmy zdjęcia.

Choć jesteśmy rodowitymi Lublinianami, wciąż jeszcze odkrywamy nowe miejsca na mapie naszego miasta. I tak, w te ferie poznaliśmy Centrum Kultury, mieszczące się przy ulicy Peowiaków. Jak się okazało, jest to miejsce, w którym odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. My akurat skorzystaliśmy z seansu bajki, będącej ekranizacją ulubionych książeczek naszego Kubusia. W Centrum Kultury można również podziwiać różne ciekawe gabloty:

W lublińskim centrum kultury

Pewnej mroźnej soboty udaliśmy się na małą wycieczkę nad nasz lubelski Zalew Zemborzycki. To kolejne piękne miejsce na rodzinne spacery. Muszę przyznać, że pierwszy raz byliśmy nad zalewem zimą i zamarznięta tafla zrobiła na nas duże wrażenie. Pomimo zimnego dnia, nad zalewem aż roiło się od spacerowiczów.

Spacer nad Zalewem Zemborzyckim

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kilka dni upłynęło nam na zabawach w śniegu. Białego puchu spadło naprawdę dużo, korzystaliśmy więc z jazdy na sankach, rzucania się śnieżkami i budowania bałwanów. Takiego sympatycznego bałwanka stworzyliśmy wspólnymi siłami:

Nasz wspólny bałwanek

A kiedy śnieg stopniał i zrobiło się cieplej, ruszyliśmy na hulajnogi:

Jeździmy na hulajnogach

Jedną słoneczną niedzielę udało nam się spędzić poza miastem - konkretnie na wsi u mojej Babci. Babcia mieszka w maleńkiej miejscowości, o której na pewno nikt z Was nie słyszał - Komarówka k.Sosnowicy. Życie tam płynie innym rytmem. Uwielbiamy spędzać tam weekendy, bawić się na podwórku i spacerować po lesie.

Spacer po lesie

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Lubelszczyźnie<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


A kiedy pogoda nie sprzyjała, kreatywnie spędzaliśmy czas w domu, grając w planszówki, bawiąc się i tworząc prace plastyczne:

Nasze prace plastyczne - bałwanki
Bałwanki dzieci


Jak widać, nawet nigdzie nie wyjeżdżając, można przeżyć ciekawe ferie. Ważne, aby być razem, spacerować, być aktywnym.

Chociaż marzył nam się wyjazd w góry, w tym roku się nie udało. Zrekompensujemy to sobie w wakacje - kierunek Bałtyk oraz Tatry.


Autorka zdjęć i tekstu
Aneta Sawicka

Praca przysłana na Konkurs: "Moje ferie z dzieckiem w Polsce"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.