Ustka - poza sezonem nic się nie dzieje?

NAD MORZEM POZA SEZONEM NIC SIĘ NIE DZIEJE – JESTEŚ PEWIEN? SPRAWDŹ USTKĘ


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiedy przeprowadziłam się do małej Ustki z dużego miasta, miałam wrażenie, jakby ktoś wyrwał mi pół serca. Bez rodziny i przyjaciół czułam się samotna. Powtarzałam, że tu się nic nie dzieje. Te czasy jednak minęły bezpowrotnie. Zaczęłam odkrywać i doceniać piękno tego miejsca, właśnie w miesiącach, w których nie ma tłumów. Choć bywa tu naprawdę zimno i wietrznie, to z pewnością nigdy więcej nie powiem, że nie ma tu co robić.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ustka poza sezonem otwiera swe drzwi dla tych, którzy cenią sobie spokój. Moje propozycje to nie miejsca do zwiedzania, raczej miejsca, w których miło spędzicie czas ze sobą lub z dziećmi.

SZLAK ZWINIĘTYCH TORÓW

Wypożycz rower i sprawdź “SZLAK ZWINIĘTYCH TORÓW”. Przepięknie położona nadmorska trasa rowerowa, ciągnąca się nasypem, pozostałym po dawnych torach kolejowych. Wycieczkę rozpoczniesz w Ustce, a zakończyć możesz dopiero w Smołdzinie. Drogi obfitują w malowniczo usytuowane stacyjki rowerowe. Niezapomniane widoki pozostają w pamięci na bardzo długo.

Szlak zwiniętych torów w pobliżu Ustki

Wycieczki rowerowe z dziećmi - Ustka

Co robić w Ustce poza sezonem?

 

WYDMA ORZECHOWSKA

W ustach znawcy byłby to rezerwat wydmowo – leśny w moim języku jest to wielka piaskownica w samym środku lasu, wraz z przepiękną ścieżką dydaktyczną. Każdy, kto odwiedza Ustkę, powinien zobaczyć to piękne miejsce z cudownym widokiem. Ścieżka obfituje w tablice informacyjne, dotyczące roślinności oraz życia zwierząt w tym właśnie miejscu. Postaw wyzwanie przed dziećmi. Wspinajcie się na szczyt wydmy. Tam zjedzcie kanapki i popijcie gorącą herbatą. Miejsce przepełnione jest grzybami i owocami leśnymi. Po drodze możesz wejść na wieżę widokową. Twoim oczom ukaże się niezwykła panorama miasteczka.

 

Rezerwat Wydma Orzechowska
Dzieci dobrze się bawią :)Pisząc o Wydmie Orzechowskiej, warto wspomnieć, że Ustczanie, często posługują się wyrażeniem – “idziemy na patelnię”. Choć nazwa jest owiana lekką groteską, spieszę wytłumaczyć, że mianem “patelni” miejscowi określają miejsca zazwyczaj blisko morza, ale bez dostępu do niego. Coś w rodzaju plaży w samym środku lasu. Korzystamy z “patelni” właśnie poza sezonem. Tam zawsze jest ciepło i nie wieje. Dzieci mogą pobawić się w piasku, bez zamartwiania się, że przewieje im uszy.

 

"Patelnia" koło Ustki

 


W STARYM KINIE

Podczas jesiennej słoty koniecznie odwiedź KINO “DELFIN” w Ustce. W miejscu tym nie tylko obejrzysz kinowe hity, ale i napijesz się drinka, nierzadko przy dźwiękach koncertów na żywo, ponieważ miejsce to łączy w sobie pub, miejsce spotkań kulturalnych i kino w jednym. Jeśli zdecydujesz się na seans filmowy, koniecznie zadzwoń i zamów loże. Bardzo wygodne kanapy sprawią, że oglądanie filmu stanie się swoistą przyjemnością.

 

Pub w kinie "Delfin"
Jak spędzić czas w Ustce?

 

… a jeśli jedno z dzieci przypadkiem uśnie w aucie w drodze na film, to masz je gdzie położyć 😉 .

 

Z dzieckiem w usteckim "Delfinie"

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW NAD MORZEM: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


KAWIARNIA “MISTRAL”

Jeśli marzy ci się pyszna kawa i domowej roboty ciasto, nie możesz ominąć MISTRALA. Znajdziesz tu wszystko, na co masz w tej chwili ochotę. Zaczynając od kaw i herbat, przez ciasta, bezy, desery fit, a kończąc na krówkach, które rozsławiają Ustkę w całej Polsce. Turyści kupują te ręcznie robione słodkie pyszności, nie tylko dla siebie, ale wożą je w prezencie w każdy rejon naszego kraju.

 

Pyszności w kawiarni "Mistral"
Relaksujący czas poza sezonem
Ustka - w kawiarni "Mistral"
Rodzinne zajadanie


GALERIA KAWIARNIA (NIE) WINNA PIWNICZKA

Jeśli aura zupełnie zawiedzie, a ty szukasz niepowtarzalnego klimatu, połączonego z zapachem herbaty, zdecydowanie polecam ustecką HERBACIARNIĘ . Jest to połączenie galerii sztuki i kawiarni. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, a pogoda sprawiła, że przemarzłeś, koniecznie poproś o przyrządzenie tajnego specyfiku o nazwie “SIEKIERKA”. Siekierka, rozgrzała niejednego zmarźlucha. Jest to ciepły napój alkoholowy, na który tylko właściciele znają swój tajemny przepis.
 
 
Z dziećmi w kawiarni NieWinna Piwniczka
Jak przyjemnie spędzić czas w Ustce?
Rozgrzewający napój w chłodne dni

 

HOTEL GRAND LUBICZ

Hotel Grand Lubicz nie wymaga reklamy, jest marką samą w sobie. Nie każdy jednak wie, że nie będąc gościem hotelowym, możesz skorzystać w pełni z oferty hotelu. Skorzystasz tu z pięknego Aquaparku, wraz ze strefą wellness. Twoje dzieci, za opłatą, mogą pobawić się w sali zabaw, a ty w tym czasie wypełnisz wolny czas na siłowni lub na przykład grając w kręgle. Po dniu pełnym zabaw koniecznie odwiedź kawiarnię umieszczoną na szczycie hotelu. Podłoga kawiarni jest ruchoma. Podczas obrotu kawiarni możesz podziwiać usteckie widoki.

 

Basen w Hotelu Grand Lubicz w Ustce
Relaks w hotelu poza sezonem

 

Ofert spędzania wolnego czasu jest o wiele więcej. Nie możesz choć raz nie wybrać się na spacer brzegiem morza, aby pooddychać świeżym powietrzem i znaleźć kilka bursztynków na plaży.

 

Spacer brzegiem morza

fot. Kramerowa

Poza sezonem jest więcej bursztynów

 

Warto wspomnieć, że Ustka posiada rozbudowaną infrastrukturę do jazdy na rowerach, a nawet rolkach.

 

W Ustce na rower i na rolki

fot. Kramerowa

Koniecznie sprawdź jeszcze:

• DOM KULTURY w Ustce i jego rozbudowaną ofertę dla dzieci i dorosłych. Sezon kulturalny rozpoczyna się już 5 października monodramem w wykonaniu Doroty Landowskiej – “Stryjeńska. Let’s dance Zofia!”

 

W domu kultury w Ustce
Ustecki dom kultury - ciekawe zajęcia

 


CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Ustce

DOLINĘ CHARLOTTY – z pełną ofertą nie tylko dla dorosłych, ale i dla najmłodszych. Zoo, fokarnia, stadnina koni i wiele innych atrakcji przyciągają wielu miłośników wypoczynku na powietrzu.

 

Nad wodą w Dolinie Charlotty
Magdalena Buksakowska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.