Farma Iluzji - atrakcje dla dzieci

Farma Iluzji

W pułapce umysłu 

Farma Iluzji to niezwykły park o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym osadzony w kontekście iluzji. Łącząc w umiejętny sposób atrakcje dla całej rodziny z doświadczeniami i faktami naukowymi, wspomaga rozwój intelektualny i sensoryczny oraz zachęca do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu i piknikowania.

Oferta atrakcji zaskakuje różnorodnością, bo obok pokazów iluzjonistycznych i instalacji, które mieszają zmysły, czeka na Was mnóstwo propozycji, by ciekawie spędzić czas z rodziną.

Wycieczka z dziećmi na Farmę Iluzji
Rodzinne spędzanie czasu w woj. mazowieckim - Farma Iluzji
Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Musicie jednak wiedzieć, że wchodzicie tu na własną odpowiedzialność. To miejsce, w którym nie raz zostaniecie omamieni i wpadniecie w "pułapkę umysłu". Wasze oczy wielokrotnie zobaczą coś, czego tak naprawdę nie ma, a Wy nie będziecie pewni czy możecie wierzyć swoim zmysłom. To jak wchodzicie? Czy strach Was obleciał?

Spokojnie, to się nie dzieje na prawdę

Odwiedzicie tu kilka ciekawych obiektów architektonicznych. Najbardziej znany z nich - Latająca Chata Tajemnic to żółty domek podczepiony do kolorowych balonów, które odrywają go od ziemi. Podobno to jedyny taki obiekt na świecie. Przekraczając próg, będziecie pewni, że nigdzie i nigdy wcześniej nie byliście w podobnym budynku. Wnętrze zdaje się przeczyć zasadom grawitacji, a błędnik popada w istne szaleństwo. Niektórzy dorośli czworakują tu jak niemowlęta. To nie żart. W głowie się kręci i trudno utrzymać równowagę. Wszyscy chodzą dziwnie pochyleni i ratując się przed upadkiem, próbują się czegoś chwycić. Doznania są jednak niesamowite. Warto odwiedzić to miejsce, jednak jeżeli martwicie się o samopoczucie, wizytę w Latającej Chacie Tajemnic możecie odłożyć na koniec dnia, kiedy skorzystacie już ze wszystkich innych atrakcji.

Latająca Chata Tajemnic - ciekawa atrakcja na Farmie Iluzji
Park Rozrywki pełen iluzji optycznych

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Zakręcony Domek stwarza natomiast iluzję ruchu pozornego. To znaczy, że stracicie orientację i zwątpicie, czy to domek się kręci, czy świat dookoła. Jest jeszcze trzeci obiekt - Opuszczona Kopalnia. By odkryć jej tajemnice trzeba zjechać (albo tak się przynajmniej wydaje) górniczą windą kilkanaście metrów w dół. Kto się obawia klaustrofobii, a chciałby zajrzeć do wnętrza ziemi, nie musi jednak wsiadać do windy. Wystarczy spojrzeć do Studni Nieskończoności, by się przekonać, co tkwi głęboko pod stopami.

Atrakcja dla dzieci na Mazowszu - Farma Iluzji

Źródło zdjęcia: www.farmailuzji.pl 

W odwiedziny zapraszają również Muzeum Iluzji, w którym zobaczycie m.in.: hologramy i iluzje anamorficzne, Labirynt Luster, który tworzy nieskończoną ilość korytarzy wcale niełatwych do przejścia i Bajkowy Pałac Cieni, w którym niczym Piotruś Pan odbijecie swój cień. W Pokoju Amesa natomiast Wasze dzieci przerosną Was nie tylko o głowę. A jeśli już o głowie mowa ... jesteście ciekawi, jak prezentowałaby się na talerzu jako danie główne? Na Farmie jest takie miejsce, gdzie możecie to sprawdzić.

Spacerując po terenie Farmy, zobaczycie Ogródek Olbrzyma i możecie schować się pod jego stołem. Na Ścieżce Złudzeń przekonacie się, że Wasz umysł to niezły żartowniś, który lubi płatać figle.

Odwiedzamy z dzieckiem Ogródek Olbrzyma
Ciekawe miejsce na wypad z dzieckiem

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Widząc Lewitujący Kran będziecie się zastanawiać, do czego jest podłączony i gdzie odpływa cieknąca z niego woda. Listę pytań z kategorii "jak to możliwe?" uzupełnią Lewitujące Piłeczki, które nie wiadomo jak unoszą się w powietrzu, Niemożliwy trójkąt, czy Tunel Zapomnienia, w którym nie wiadomo jak i kiedy można zapomnieć o rzeczywistym świecie.

Spędzając dzień na Farmie warto wygospodarować trochę czasu na takie wspaniałości techniki jak Stereowizje oraz show oparte na wykorzystaniu efektu mapowania przestrzennego 3D, czyli Mapping 3D.

Hej przygodo

Prawdziwych poszukiwaczy przygód Farma Iluzji zaprasza w odwiedziny do Muzeum Egipskiego, w którym dowiecie się sporo na temat starożytnego Egiptu, jego władców oraz ich ostatniej podróży z ziemskiego życia w zaświaty. Jesteście gotowi na spotkanie z mumią? Spoczywa w Grobowcu Faraona i budzi niemałe zainteresowanie.

Odwiedzamy Muzeum Egipskie znajdujące się w parku rozrywki

Źródło zdjęcia: www.farmailuzji.pl 

Niezapomnianych emocji dostarczy Wam również Przeprawa Tratwami przez dżunglę, która wyrasta w samym sercu parku, pokonywanie mokradeł na Szlaku Trapera czy rozwiązywanie zagadek w Wiklinowym Labiryncie. To nie wszystko. Czeka Was jeszcze spotkanie z mieszkańcami Wioski Kamiennych Stworów oraz smokami z Rezerwatu Dzikich Smoków, w którym przekonacie się, że to stworzenia nie takie straszne jak je malują.

Atrakcja na Mazowszu dla dzieci
Przeprawa przez mokradła

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Po pełnych niespodzianek przygodach pewnie zechcecie odpocząć. Idealne miejsce na zasłużony wypoczynek stanowi Zatoka Piratów. Piaszczysta plaża, leżaki rozstawione pod palmami i parasolkami z wikliny zapowiadają chwile błogiego relaksu. Dlaczego chwile? Szkoda czasu na wylegiwanie się skoro na Farmie Iluzji jest jeszcze tyle ciekawych miejsc do odwiedzenia, tyle wspaniałych emocji do przeżycia.

Odwiedzamy z maluchem Zatokę Piratów
W odwiedzinach u piratów na Farmie Iluzji

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Główka pracuje

Jeśli Wasze dzieciaki to raczej typ intelektualistów, których bardziej interesuje odkrywanie prawdy niż miejsc, szukanie odpowiedzi zamiast przedmiotów, strefa, w której trzeba wytężyć szare komórki, to miejsce dla nich wprost wymarzone. W Lasku Doświadczeń czeka na Was kolekcja interaktywnych eksponatów, a w Zagajniku Ślepych Zaułków nie lada wyzwanie - kilka nietypowych labiryntów do przejścia. Każdy jest inaczej zaprojektowany i charakteryzuje się różnym stopniem trudności. Szukając wyjścia, sprawdzicie umiejętności orientacji w terenie i wystawicie swoją cierpliwość na próbę.

Poznacie kilka praw fizyki, dzięki którym ta dość skomplikowana dziedzina nauki być może wyda Wam się mniej zagmatwana i jeszcze bardziej fascynująca. Dowiecie się, czym jest Lejek Grawitacyjny i co ma wspólnego z przyciąganiem czarnych dziur w kosmosie. A przy pomocy Oka Predatora zobaczycie niewidzialne normalnie dla ludzkiego oka cieplne ślady, które pozostawiliście, odciskając ręce na ścianie.

Zdolność logicznego myślenia przyda Wam się natomiast podczas szachowych pojedynków lub gry w chińczyka. Gry planszowe, niby nic takiego, ale jeśli mówimy o pionkach w skali makro, przestaje być już konwencjonalnie. Jeśli marni z Was szachiści to może w muzyce wolelibyście spróbować swoich sił? Wielkiego talentu nie trzeba mieć, by na Muzycznej Polanie zagrać na plenerowych instrumentach. Tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Wystarczy uderzyć pałeczką w cymbałki, a dźwięki same się niosą.

Gramy z dzieckiem w szachy w rozmiarze XXL

Źródło zdjęcia: www.farmailuzji.pl 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

W strefie aktywnego wypoczynku dzieci mogą zjechać na tyrolce, poćwiczyć na ścieżce zdrowia, zaszaleć w parku linowym lub poćwiczyć precyzję grając z mini golfa. Jedyny mankament jest taki, że trzeba mieć własną piłeczkę. Organizatorzy przewidzieli jednak, że nie każdy może takową posiadać, dlatego piłeczki do gry w golfa można zakupić na miejscu.

Atrakcyjne miejsce na wycieczkę z dziećmi

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Wszystkim, którzy potrzebują ochłody, służą baseny. Większy ma 120 cm głębokości, mniejszy to brodzik ze zjeżdżalniami, w którym mogą przebywać dzieci z rodzicami. Jeśli na widok wody Wasze dzieci zaczynają się w nadmiarze pocić, odczuwają nagłe uderzenia gorąca, a nogi same im w miejscu drepczą, wiedzcie, że strefy tej nie ominiecie. Wtedy przydadzą się Wam stroje kąpielowe i ręczniki.

Place Zabaw

Obok placu zabaw żadne dziecko nie przejdzie obojętnie. Nawet te najbardziej zmęczone na widok kolorowych konstrukcji, po których można brykać, odzyskują siłę w nogach. Dzieci nagle przestają być głodne i marudne, bo oto przed nimi wspaniała pajęczyna, po której można wspiąć się jak Spider-Man, dmuchańcowe pole, na którym można potrenować wysokie loty i miękkie lądowania, czy mega klocki idealne, by wykazać się talentem architektonicznym. Jest też Miasteczko Łowców Smoków, w postaci drewnianego placu zabaw i plac zabaw o industrialnym wyglądzie inspirowanym Fabryką.

Na Dmuchańcowym Polu z dzieckiem
Atrakcje dla dzieci na Farmie Iluzji - plac zabaw
Interesujące miejsce na Mazowszu na weekend z dzieckiem

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Dla najmłodszych powstał kolorowy plac zabaw, na którym "wyrastają" kwiaty oraz króliczkowo, którego bohaterami są urocze króliczki i domki wydrążone w muchomorach.

Jest też zadaszona sala zabaw, a tam sceny prawdziwego szaleństwa. Dzieci mają do dyspozycji siatki, konstrukcje wspinaczkowe, zjeżdżalnie i wielki basen wypełniony tysiącami kolorowych kulek, wprost idealny do "nurkowania".

Zabawa na bis

W części rozrywkowej parku czekają Was atrakcje typowe dla wesołych miasteczek. Podczas gdy przejażdżka kolejką Dragon dostarczy Wam niezapomnianych emocji, Wild West Express zabierze Was w podróż westernowym pociągiem, podczas której nie obejdzie się bez niespodzianek. Wsiadając do stylizowanych na kaczki wagoników Kolejki Wesołych Kaczuszek, zwiedzicie pięknie zaaranżowany ogród. Uważajcie, bo na Statku Pirackim buja jak na morzu, a zabawa w Mini Łódeczkach może się skończyć zmianą garderoby. Czy warto? No jasne, że tak. Trochę wody dla ochłody w upalny dzień daje tylko samą przyjemność.

Przejażdżka kolejką w kształcie kaczuszek
Rodzinny weekend na Mazowszu

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Uwaga również na Drzewo Spadania. To atrakcja tylko dla śmiałków o stalowych nerwach. Z tego drzewa naprawdę się spada. A wiecie, co jest najlepsze? Po "upadku" nie ma żadnych siniaków, kości są całe, a buzia śmieje się od ucha do ucha. Czego tu nie ma? Na pewno nudy. Jest za to klasyk w postaci Karuzeli Łańcuchowej oraz karuzeli o nazwie Podłogowa Dżungla z samochodzikami i zwierzątkami, na grzbiecie których można pomknąć w rytm muzyki. Dużo emocji? Oj duuuużo. Opadną, a Wy się trochę uspokoicie i zrelaksujecie, oglądając przygody królika iluzjonisty. Seanse wyświetlane są w klimatyzowanej sali kinowej.

Zabawa na Karuzeli Łańcuchowej

Źródło zdjęcia: www.farmailuzji.pl 


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Zwierzaki

Macie dzieci w wieku przedszkolnym? Będą zachwycone wizytą w Wiejskiej Zagrodzie gdzie nie tylko kury i kaczki mieszkają. Na odwiedziny czekają papugi, puszyste króliczki, niezwykle urocze kózki afrykańskie i rodzina kucyków.

Wizyta w Wiejskiej Zagrodzie z dzieckiem
Mościska - różne atrakcje na Farmie Iluzji

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Pokazy iluzji

Farma Iluzji to również miejsce pokazów iluzjonistycznych - niezwykłych, zaskakujących, wprost magicznych. W programie (który trzeba śledzić na bieżąco) m.in.: mistrzowski pokaz kręcenia baloników i człowiek, który wszedł do balonu, kinetyczne iluzje optyczne, lewitacja, chemiczne show, Kraina Mupetów i duża ilość magicznych tricków. Iluzjonistyczne show bawią, śmieszą i pobudzają wyobraźnię. Chcecie spędzić popołudnie w krainie czarów? Na co czekacie. Wystarczy zrobić krok, a iluzjoniści zadbają o to, byście przenieśli się do innego wymiaru.

Pokazy iluzji w parku rozrywki na Mazowszu
Oglądamy z dziećmi pokaz kręcenia baloników
Pokazy iluzji

Źródło zdjęć: www.farmailuzji.pl 

Coś na ząb

Jeśli zgłodniejecie, pewnie i do strefy gastronomicznej zawitacie. Zresztą nie trzeba być bardzo głodnym, by skusić się na naleśniki, gofry czy lody. To w Barze Tropikana. W Pizzerii, jak się dobrze domyślacie, możecie zamówić prawdziwą włoską pizzę, a w restauracji dania obiadowe i typu fast food. Kuchnia polowa serwuje natomiast cieplutką grochówkę. Oczywiście z własnym prowiantem też możecie tu przyjść, np. z kiełbaską, którą samodzielnie upieczecie na ogniu w jednym z dostępnych na terenie Farmy Iluzji palenisk.


Gadżeciki na pamiątkę

Jak w każdym parku rozrywki i tutaj nie mogło zabraknąć sklepiku z pamiątkami. Kupicie w nim różnego rodzaju gadżety, w tym rekwizyty, które być może Wasi mali iluzjoniści zechcą wykorzystać podczas wykonywania własnych sztuczek.

O tym, że Farma Iluzji to miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi świadczy nie tylko mnóstwo atrakcji i różnorodne menu, ale także możliwość skorzystania z pokoju, który powstał z myślą o rodzicach z małymi dziećmi. Jest w nim naprawdę sporo miejsca. Rodzicom zapewniono bujane fotele tak przydatne przy karmieniu maluszków i usypianiu ich, parawan, który gwarantuje intymność, przewijak i kojce. A gdy za oknem się ochłodzi, wnętrze ogrzewa piecyk, roztaczając dookoła przyjemne ciepło.

Jest też drugi pokój - gabinet medyczny z profesjonalnym sprzętem i ratownikami gotowymi do udzielenia pomocy.

Opłata za wstęp na teren Farmy Iluzji jest jednorazowa. Dlatego możecie być pewni, że więcej nie wydacie, no chyba, że zdecydujecie się na posiłek lub pamiątki. Osoby niepełnosprawne oraz dzieci do 100 cm wzrostu mogą liczyć na atrakcyjną zniżkę. Z kartą Dużej rodziny również wejdziecie nieco taniej. Bilety można kupić na miejscu lub online, na jeden lub od razu na dwa dni fantastycznej zabawy. Od pewnego czasu na terenie parku obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych. Jeśli więc kiedyś byliście tu z pieskiem, tym razem musicie zostawić go pod opieką kogoś innego.

Więcej informacji: Farma Iluzji 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi