Malta i Termy Maltańskie - rodzinna rekreacja w Poznaniu

Miejska wyspa dla leniwych i aktywnych

(Malta, Termy Maltańskie, Kolejka Maltanka)

 

• Malta

Poznańska Malta, nazywana też wyspą w centrum miasta, to duży teren rekreacyjny ze sztucznie utworzonym jeziorem, powstałym w wyniku spiętrzenia wód rzeki Cybiny, prawego dopływu Warty.

Swą nazwę zawdzięcza zakonowi joannitów, którzy przez lata żyli, pracowali i opiekowali się chorymi na Malcie - słynnej wyspie Morza Śródziemnego.

Poznańska Malta dysponuje bogatym zapleczem technicznym i sportowym, m.in. jednym z najdłuższych torów regatowych na świecie. Co roku odbywają się na niej zawody wioślarskie, które ściągają sportowców z różnych krajów.

Święto wioślarzy to jednak impreza okazjonalna, a jak na co dzień można spędzić tu czas?

Leniwie, aktywnie, w wodzie, na lądzie i w powietrzu, na rowerze, hulajnodze, na pieszo albo w pociągu. Jak kto chce.

Latem na Was i Wasze pociechy czekają tu atrakcje, takie jak m.in.: Szkoła Małego Kierowcy, z torem imitującym prawdziwą drogę i autodrom dla tych, którzy lubią poszaleć za kierownicą.

W Bula Parku zagracie oczywiście w bule oraz w kręgle na jedynym w Polsce torze bowlingowym na świeżym powietrzu. Na polu do mini golfa możecie poćwiczyć precyzję w celowaniu piłką do dołka, a na automatach zręczne operowanie koparką.

Mnóstwo radości dostarczy Wam też wspinaczka w parkach linowych Pyrland Park i Explorer Park oraz jazda ze stoku narciarskiego na pontonach. To atrakcja, jakiej próżno szukać w innych rejonach Wielkopolski.

Najmłodszych z pewnością ucieszy możliwość zabawy na placu zabaw oraz harce na dmuchanej zjeżdżalni Jungle mania.

Jeśli nadal za mało Wam będzie adrenaliny, wybierzcie się z dziećmi (od 3 roku życia) na kolejkę górską Adrenaline. Po bezpiecznej, ale niezwykle emocjonującej jeździe, z pewnością zechcecie odpocząć na trawie, a tej na Malcie nie brakuje.

Nocny widok na jezioro Malta w Poznaniu

Zimą Malta zamienia się w ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia. Na stoku poszusować mogą zarówno narciarze, jak i snowboardziści - zarówno zaawansowani w uprawianiu sportów zimowych i ci, którzy dopiero pierwszy raz mają z nimi do czynienia. Jeśli chcielibyście skorzystać z profesjonalnej wiedzy instruktorskiej, do wyboru macie kilka propozycji kursów, dzięki którym opanujecie sztukę jazdy po śniegu. Po takich lekcjach nie pozostanie Wam nic innego, jak świetnie się bawić.

Jeśli odwiedzicie Maltę zimą, być może okaże się, że w jeziorze nie ma wody. Spokojnie, to nie żadna susza ani inna klęska żywiołowa. To taka praktyka. Co 4 lata zbiornik jest opróżniany w celu oczyszczenia jego dna. But czający się w mule lub butelki to drobnostka. Na dnie zbiornika znajdowano nawet pralki, przenośne toalety i rowery. Sami rozumiecie. O jezioro, z którego latem chętnie korzystają poznaniacy i turyści, trzeba dbać.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Wasze wnikliwe dzieciaki pewnie będą się zastanawiały, co w takiej sytuacji dzieje się z rybami żyjącymi w jeziorze maltańskim. Spokojnie. Nowe mieszkanie znajdują w zbiornikach wodnych Wielkopolski.

Dookoła jeziora biegnie asfaltowa ścieżka idealna do jazdy na wszelkiego rodzaju jednośladach i rolkach. Wózek dziecięcy też sobie poradzi. Trasa liczy ponad 5,5 km, a jej przejście zajmie Wam ok. 1 godziny. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim tempie się poruszacie. Możecie przebyć ją spacerem lub biegiem, jak wielu poznaniaków, którzy chętnie wybierają malowniczy teren na jogging.

Każdy, kto ceni wypoczynek na dworze, musi odwiedzić Maltę.

Więcej informacji: www.maltaski.pl


• Termy Maltańskie


Na Malcie możecie popływać nie tylko w jeziorze. Na zabawę w wodzie możecie sobie tu pozwolić o każdej porze roku. Na północnym brzegu Malty znajdują się Termy Maltańskie. To kompleks basenów i centrum rekreacji wodnej dla całej rodziny.

Termy Maltańskie rodzinna atrakcja Poznania

Kto jest największym śmiałkiem w Waszej rodzinie? Może czas to sprawdzić? Najlepiej na zjeżdżalni. Której? No właśnie. Sami zdecydujcie.

Do wyboru macie zjeżdżalnię kamikadze, turbo, wielotorową, pontonową, a nawet multimedialną z nagłośnieniem i elementami stroboskopowymi.

Z myślą o najmłodszych powstał tu basen ze statkiem pirackim i ścianką wspinaczkową, szeroka zjeżdżalnia z niewielkim kątem nachylenia, z której możecie zjeżdżać razem z dziećmi oraz brodzik o głębokości zaledwie 30 cm. Tylko uwaga, bo pływa w nim krokodyl!

Poza tym możecie tu spełnić swoje marzenie o spływie po spienionych i rwących wodach, wskakując do zjeżdżalni Dzika Rzeka zlokalizowanej wewnątrz i na zewnątrz parku wodnego.

Dobrym powodem wizyty w Termach Maltańskich jest jednak nie tylko świetna zabawa, ale także troska o zdrowie. Najlepszą odpowiedzią na problemy układu oddechowego i obniżonej odporności są kąpiele w basenie solankowym, a sposobem na relaks - wodne leżaki, kurtyna, wir i parasol w basenie wypływowym.

Na zabawę w wodnym świecie Termy Maltańskie zapraszają od poniedziałku do niedzieli. Kupując bilety pamiętajcie o sprawdzeniu stref, z których w ramach biletu będziecie mogli korzystać. Jeśli zapomnicie zabrać ze sobą ręcznik, czepek, basenowe klapki czy inny gadżet, który mógłby się Wam przydać na basenie, w sklepie z upominkami kupicie wszystko, co niezbędne.

Więcej informacji: www.termymaltanskie.com.pl


• Kolejka Maltanka

Kolej Maltanka w Poznaniu

Atrakcją, która szczególnie przypadnie do gustu dzieciom, jest kolejka kursująca na odcinku prawie 4 km.

Słynna ciuchcia jedzie ze stacji początkowej Maltanka, zlokalizowanej przy budynku z muru pruskiego, w którym kupicie bilety. Zatrzymuje się na przystanku Balbinka, by wysadzić pasażerów, którzy chcą skorzystać z oferty Term Maltańskich i kończy trasę na przystanku Zwierzyniec sąsiadującej z Nowym Zoo.

Jazda Maltanką to szybki sposób na zwiedzenie Malty. Po drodze zobaczycie jezioro, stok narciarski, obiekty sportowe i szybko dotrzecie do Term i Zoo.

Podróż wąskotorówką po Malcie możecie odbyć w okresie kursowania Maltanki, czyli w sezonie od kwietnia do września.


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Protected by Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Lista komentarzy
1 komentarz
Kasia

Termy Maltańskie to główny punkt nie tylko dla dzieci! Są to jedne z lepszych term na których byłam. Często przyjeżdżam do Poznania i zawsze mnie zaskakuje. Pozdrawiam