Odwiedźcie Poznań w Noc Świętojańską!

 Kilkanaście dni świętowania (Jarmark Świętojański)

Noc Świętojańska

Sobótka, Noc Kupały i Noc Świętojańska - te trzy określenia nawiązują do dawnego słowiańskiego święta, które przypada w najkrótszą noc roku.

Kiedy się zmierzcha, nad Wartą gromadzą się tłumy poznaniaków. Zgodnie z tradycją święta wody i ognia, puszczają oni wianki na wodzie lub lampiony.

Dawniej wierzono, że sprzyja to miłości i zapewnia obfite plony. Dziś ludzie też życzyliby sobie, by tak było. Nie zmienia to jednak faktu, iż niebo nad Wartą aż płonie od lampionów.

Zabierzcie dzieci na sobótkowe obchody. Wieczór jest naprawdę wyjątkowy i magiczny.

Noc Świętojańska wieńce na wodzie

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Tradycja świętowania, mimo iż wywodzi się z obrzędów pogańskich, nadal jest żywa i w wielu regionach Polski kontynuuje się ją w czasie jarmarków.

W Poznaniu również odbywa się taki jarmark, zwany Jarmarkiem Świętojańskim.

Jak co roku, na płycie Starego Rynku pojawiają się kolorowe kramy i drewniane budki, w których rzemieślnicy, rękodzielnicy, artyści i handlarze prezentują swoje towary.

Kupicie tu biżuterię, odzież, ceramikę, rzeźby, zabawki, a także regionalne przysmaki.

Jarmark Na Starym Rynku w Poznaniu


W drugiej połowie czerwca na 16 dni Stary Rynek zamienia się w międzynarodowe centrum handlu, kultury i rozrywki.

Jarmarkowi towarzyszy zwykle bogaty program artystyczny, nawiązujący do Nocy Kupały.

Organizowane są koncerty, spektakle i pokazy. Jest głośno, kolorowo i smacznie. Spodoba Wam się.

Zamiast wózka dla malucha, weźcie nosidło. Łatwiej będzie Wam się poruszać w tłumie.

W razie potrzeby skorzystania z toalety, udajcie się w kierunku Studzienki Bamberki. Toaleta mieści się w budynku na skrzyżowaniu ulic Różany Targ i Kurzanoga (nazwa ulicy powstała podobno w wyniku błędnego przetłumaczenia słowa Kurzegasse, co po niemiecku oznacza  "krótka uliczka").

Tyle praktycznych informacji. Zapraszamy do Poznania na Świętego Jana! smile

Więcej informacji: www.targowiska.com.pl -> Jarmark Świętojański 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Protected by Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.