Baśniowe Sady Klemensa

Baśniowe Sady Klemensa

Owocowy dzień na łonie natury

Kiedy dni zaczynają się wydłużać, słońce częściej częstuje promieniami, a liście na drzewach zaczynają pączkować, budzi się w ludziach potrzeba wyjścia z domu. Czasem gdziekolwiek, najczęściej jednak na łono natury. Zmęczeni zimową aurą pragną nacieszyć się wiosną, jej kolorami i odgłosami. Wy też tak macie? Jak tylko robi się cieplej, myślicie jedynie o tym, co by tu zrobić? Najchętniej ucieklibyście z dzieciakami gdzieś, gdzie nie dosięgną Was miejski zgiełk i wszystkie problemy codzienności?

W połowie drogi między Łodzią a Warszawą leżą Podskarbice Szlacheckie. Pewnie większość rodzin, które tak jak Wasza poszukują miejsca do zabawy i odpoczynku omijałaby je na trasie między województwem łódzkim i mazowieckim, gdyby nie Baśniowe Sady Klemensa. Ten niezwykły rozrywkowo-edykacyjny park, tak odmienny od innych atrakcji turystycznych sprawia, że warto spędzić w samochodzie godzinę, by wreszcie móc odetchnąć świeżym powietrzem i nasycić się panującą w nim atmosferą chilloutu.

Park powstał na terenie dawnych sadów, dlatego obecność owocowych drzew nie powinna Was zdziwić. Jabłonie, które rozkwitają tu wiosną, latem służą cieniem i stanowią wyśmienite miejsce do wylegiwania się w hamaku. Brzozy szeleszczą listkami na wietrze, iglaki roztaczają żywiczną woń, a z krzaków agrestu niejeden skubnął sobie owocowy przysmak. O dawnej tradycji tego miejsca przypominają skrzynki rozstawione wzdłuż drewnianej, owocowej alejki wypełnione po brzegi apetycznie wyglądającymi jabłkami i gruszkami. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. To tylko dekoracja. Gdyby owoce były prawdziwe pewnie zniknęłyby w brzuchach łasuchów, zanim zdążylibyście dojechać do Sadów. Owocowe motywy pojawiają się w całym parku. W małych ogródkach rosną krzaczki poziomek i porzeczek, a w strefie dmuchańców dzieci mogą bawić ogromnymi, pompowanymi owocowymi piłkami przypominającymi arbuzy, pomarańcze czy słoiki z truskawkowym kompotem.

Wycieczka z dziećmi do Bajkowych Sadów Klemensa
Rodzinnie w Sadach Klemensa

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Sielskie otoczenie podzielono na strefy tematyczne, dzięki którym każdy z Was może wybrać to, co najbardziej go interesuje. Wszystkie atrakcje zaznaczono na mapce, którą otrzymacie przy wejściu. Dzięki niej na pewno się nie zgubicie i zaplanujecie swój pobyt.

A wybór jest przeogromny.

Strefa miękkich lotów

Na początek coś, obok czego żadne dziecko nie przejdzie obojętnie - Strefa miękkich lotów, w której tak samo, jak latanie, miękkie jest i lądowanie. To pierwsza strefa, którą dzieci widzą zaraz po zakupieniu biletów. Nic dziwnego, że od razu chcą wypróbować jak się skacze na kolorowych dmuchańcach. W strefie znajduje się również spiżarnia Klemensa, owocowy sad oraz prom, który odnosi się do tradycji tego miejsca związanej z transportem owoców za granicę.

Zabawa z dziećmi w Strefie Miękkich Lotów
Atrakcje dla dzieci w Baśniowych Sadach Klemensa - Strefa Miękkich Lotów

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Hop, hop do góry

Poskakać można również na 3 dużych trampolinach, które na mapce widnieją pod nazwą Hop, hop do góry.

Sady Klemensa - atrakcja dla maluchów w łódzkim
Rodzinne spędzanie czasu w parku rozrywkowo-edukacyjnym

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Sklepik Klemensa

Obok wejścia na teren Sadów znajduje się również Sklepik Klemensa. Zamiast kiepskiej jakości gadżetów kupicie w nim ciekawe pamiątki w większości przyjazne dla dzieci i środowiska, przedmioty nawiązujące do Sadów, a także produkty solankowe i pszczele.

Kolejka w Baśniowych Sadach Klemensa

Sklepik i dmuchańce sąsiadują z kolejką, którą można udać się w owocową podróż Klemensa. Większość dzieciaków chętnie wskakuje do kolorowych wagoników, jak tylko je zobaczą. Rodzice też się zmieszczą. Dzięki przewodnikowi poznacie historię Sadów i dowiecie się o wszystkich atrakcjach na terenie parku.

Strefa Gorących Piasków

Ogromną piaskownicę, którą śmiało można skojarzyć z pustynnymi piaskami, stworzono z myślą o dzieciach, które lubią kopać tunele, usypywać kopce kreta, budować zamki z piasku i "piec" piaskowe babki. To strefa Gorących Piasków z jasnym i czystym piaskiem, po którym śmiało można biegać na bosaka. Zabawie sprzyja nie tylko spora przestrzeń i dostęp do plażowych zabawek, ale również żagle rozwieszone nad piaskiem, które chronią maluchy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Zabawa z maluchem w Strefie Gorących Piasków
Weekend w łódzkim z maluchami - Baśniowe Sady Klemensa

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Tęczowa Kraina

Gdyby jednak okazało się, że słońce za bardzo grzeje i nawet w cieniu jest za gorąco, prawdziwym wybawieniem może się okazać zabawa w Tęczowej krainie zlokalizowanej tuż obok saharyjskich Gorących Piasków. Kolorowe zabawki gwarantują wodne szaleństwo, które nie dość, że sprawia mnóstwo radości, to jeszcze przyjemnie chłodzi. Wybierając się do tej strefy, pamiętajcie o zabraniu strojów kąpielowych albo przynajmniej odzieży na zmianę i ręczników. Łatwo się tu zapomnieć i dać ponieść emocjom. Wtedy i jedno i drugie może okazać się niezbędne.

Zabawa z maluchami w Tęczowej Krainie
Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Strefa Malucha

Najmłodszym dzieciom może się spodobać w Strefie Malucha, gdzie mają do dyspozycji m.in. basen z kolorowymi piłeczkami. Dużo frajdy dostarczy im również gra terenowa "Turlaj owoca", która polega na turlaniu wielkich piłek-owoców do bramki. A łatwo nie jest, bo ukształtowanie terenu nie ułatwia sprawy. Rywalizacja przeplata się tu ze współpracą. Kto pierwszy ten wygrywa!

Basen z piłeczkami w Strefie Malucha
Gra terenowa dla maluchów

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Strachowisko

Moc niezapomnianych wrażeń gwarantuje wizyta w Strachowisku. Jak przystało na miejsce grozy, można tu spotkać strachy np. na wróble. Klimat podkreślają drzewa spowite pajęczynami, pranie rozwieszone na sznurkach, stos starych opon i szkielety. Do tego tabliczki, które głoszą "nie do widzenia" czy "lepiej zawróć". Strach się bać. Komu jednak starczy odwagi, niech zwiedza. Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia, ale na trasie Strachowiska widziano już niejednego młodszego, nieustraszonego poszukiwacza przygód.

Sady Klemensa - wycieczki z dziećmi
Atrakcja w okolicy Łodzi - Sady Klemensa

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Zjeżdżalnia grawitacyjna

Dzieci, które lubią wyzwania zwykle chętnie zjeżdżają z Klemensowej zjeżdżalni grawitacyjnej, biorą udział w wyścigu i za sterami samochodzików próbują Dogonić Klemensa, albo decydują się sprawdzić swoją sprawność fizyczną na Leśnym torze przeszkód. Trasa do najłatwiejszych nie należy, ale komu by to przeszkadzało. Trudniejsze odcinki można pominąć i nie przejmując się tym, kontynuować zabawę.

Na zjeżdżalni grawitacyjnej
Klemensowa zjezdżalnia grawitacyjna

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w województwie łódzkim<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Program kulturalno-edukacyjny w Baśniowych Ogrodach

Obok oferty o charakterze czysto rozrywkowym Baśniowe Sady Klemensa z powodzeniem realizują również program kulturalno-edukacyjny. W ramach atrakcji Pociąg do przyrody dzieci mogą zasiąść na widowni Amfiteatru, by obejrzeć przedstawienie teatralne, pokaz lub koncert. Informacje o wydarzeniach rozgrywających się w Amfiteatrze podawane są na bieżąco. Nie ma więc obaw, że o którymś zapomnicie lub przybędziecie spóźnieni. Nie tylko fani kultury są tu mile widziani. Mali biolodzy, botanicy, ogrodnicy i fascynaci przyrody mogą tu wziąć udział w warsztatach ogrodniczych, w czasie których poznają wiele ciekawych faktów na temat pszczół, mrówek, dżdżownic, kretów i innych stworzeń, których obecność ma niebagatelne znaczenia dla rozwoju roślin. W czasie takich Ogrodniczych Warsztatów Klemensa dzieci wystąpią w roli asystenta ogrodnika. Nauczą się korzystać z ogrodowych narzędzi, będą pomagać w pieleniu grządek i sadzeniu roślin.

Bierzemy z maluchem udział w Ogrodniczych Warsztatach Klemensa
Zabawa z dziećmi w Sadach Klemensa
Miejsce idealne na rodzinny wypoczynek

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Strefa Leżakowania

W poszukiwaniu spokoju i odrobiny relaksu warto udać się w głąb parku do tamtejszej Strefy Leżakowania. Można tu odpocząć w cieniu drzew wyciągając ciało na plażowym leżaku i pomyśleć o niebieskich migdałach. Mimo iż dookoła szaleją rozentuzjazmowane dzieci, tu jest jak w bańce, która zdaje się odbijać wszelkie hałasy. Bujając się na huśtawce lub w hamaku można patrzeć w niebo, słuchać ptasiego świergotu, cieszyć się zielenią drzew, a nawet ukołysać dziecko do snu. To miejsce błogiego stanu dla ciała i umysłu. Pamiętajcie o nim, gdy dzieciaki opadną z sił. Nawet beztroska zabawa bywa męcząca.

Strefa Zdrowia

Przyjemne chwile relaksu gwarantuje również pobyt w Strefie Zdrowia, gdzie działanie tężni solankowo-jodowej pozytywnie wpływa na stan dróg oddechowych.

Strefa Ruchu

Całkowitym przeciwieństwem Strefy Leżakowania, o którym nawet sama nazwa informuje, jest Strefa Ruchu. Zlokalizowano ją na dużej polanie, na której nikt nie usiedzi w miejscu. Wszelkie aktywności - fitness, podskoki, skłony, a nawet turlanie po trawie stanowią tu stały element krajobrazu. Jeśli Wasze dzieci zdecydują się wziąć udział w klemensowych warsztatach, to właśnie tutaj się one odbędą. Wśród propozycji m.in.: warsztaty kreatywne, kulinarne, a także zabawy z animatorami.

Brzozowy Labirynt

Przyrodnicze ciekawostki czekają na Was również w Brzozowym labiryncie, gdzie dzieci odkryją wiele tajemnic lasu. Jednak, aby je poznać najpierw trzeba nauczyć się rozpoznawać sygnały i znaki przyrody. Czy im się uda? To zadanie dla prawdziwych śmiałków, wymagające koncentracji i orientacji w przestrzeni.

Brzozowy Labirynt z dzieckiem
Sady Klemensa w woj. łódzkim - ciekawe miejsce na weekend z maluchem

Źródło zdjęć: www.sadyklemensa.pl 

Baśniowe Sady Klemensa to miejsce idealne na rodzinny piknik, ale jeżeli o tym nie wiedzieliście, nie przygotowaliście prowiantu lub wszystko, co ze sobą wzięliście, zdążyliście spałaszować w przerwach między zabawą Bistro Antonówka i Papierówka nakarmią Was i napoją do syta. Na stole lub Waszym piknikowym kocu (jak wolicie) pojawi się smaczny obiad, przekąski zdrowe, jak i te z odrobiną słodyczy, frytki, hamburgery, hot-dogi, potrawy z grilla, koktajl lub sok. Dodatkowo w Antonówce do dyspozycji wypoczywających jest kuchenka mikrofalowa, w której możecie podgrzać przyniesione z domu jedzenie.

Baśniowe Sady Klemensa to miejsce przyjazne wszystkim dzieciom, nawet tym najmłodszym. Ich teren został zaprojektowany tak, byście z maluszkiem w wózku mogli dotrzeć w dowolne miejsce i skorzystać z atrakcji, które najbardziej Wam przypadną do gustu.

Z odnalezieniem ogólnodostępnych toalet również nie będziecie mieć problemu. Zaznaczono je na mapce, dzięki czemu szybko i sprawnie do nich dotrzecie. W toaletach znajdują się przewijaki, nakładki na toalety i podesty, które przydadzą się starszakom podczas mycia rąk.
Baśniowe Sady Klemensa możecie odwiedzić przez cały tydzień w godzinach od 10:00 do 18:00, nawet z psem, który jednak dla względów bezpieczeństwa innych Gości przebywających w Sadach powinien być zawsze na smyczy. Wstęp na teren parku jest płatny. Można korzystać z kart płatniczych. W kontekście możliwości korzystania ze wszystkich atrakcji i nielimitowanego czasu zabaw, kwota, którą trzeba zapłacić za wejście postrzegana początkowo za wysoką, przestaje zadziwiać i wydaje się całkiem adekwatna. Z opłat zwolnione są dzieci do 2 roku życia i osoby niepełnosprawne. Za pozostawienie auta na parkingu również nie trzeba płacić.

Klemensowych atrakcji jest tak dużo, że dnia Wam może nie starczyć na skorzystanie ze wszystkich. Jednak kto powiedział, że Sadów nie możecie odwiedzić jeszcze raz? Myśl o ponownej wizycie w tym miejscu z pewnością zaświta Wam w głowach, jak tylko zaczniecie wspominać spędzony tu dzień i wrażenia, jakie towarzyszyły Wam podczas zabawy.

Więcej informacji: Baśniowe Sady Klemensa 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi