Agroturystyka Cicho-Sza w Niedźwiedziu

Gospodarstwo Agroturystyczne w Niedźwiedziu


Kiedy wiosna rozkwita pełną parą, a czas nie pozwala na dłuższe wyjazdowe szaleństwo, najlepiej poszukać w okolicy jakiegoś przyjaznego dzieciom i rodzicom miejsca. Takim miejscem jest bez wątpienia Gospodarstwo Agroturystyczne Cicho-Sza w Niedźwiedziu, ukryte wśród lasów i pól w połowie drogi miedzy Ostrowem Wielkopolskim, a Ostrzeszowem.

Czym jest Cicho-Sza? Najprościej odpowiedzieć, że – wszystkim. To i ZOO i stadnina koni. To miejsce, gdzie pojedziesz na weekend i prześpisz się w Domku Rybaka, ale równie dobrze urządzisz sobie całodniowy piknik i pospacerujesz. A jest gdzie, bo gospodarstwo liczy sobie ok 7 hektarów.

Cicho- Sza działa od kwietnia do listopada. Dysponuje ogromnym parkingiem. Wstęp od osoby to 15 zł. Do dyspozycji mamy cały teren kompleksu, a wejść da się praktycznie wszędzie. Można podpatrzeć, jak ujeżdżają konie, można zerknąć, jak karmią i oporządzają zwierzęta.

Gospodarstwo ma oddzielny plan wycieczek dla zorganizowanych grup szkolnych, a wariantów spędzenia tam czasu mamy kilka. To między innymi wyprawa bryczką, która przewiezie po całym terenie. Proponują także końską przygodę, która obejmuje zajęcia na temat czyszczenia koni, głaskanie i karmienie.

Kolejny wariant wycieczki skupia się na wiejskiej zagrodzie i tutaj przewodnik prowadzi zajęcia edukacyjne na temat zwierząt gospodarskich.

Można się dowiedzieć, co było pierwsze - jajko czy kura, skąd się bierze mleko, a także jakie wyróżniamy rasy bydła mlecznego i mięsnego, jakie rasy koni. Na koniec wyprawy gospodarze organizują grilla z kiełbaskami. Niejedna wycieczka wyjechała już z Niedźwiedzia pełna wrażeń.

 

Mini ZOO

Najfajniejszą częścią gospodarstwa i dla nas jest to cel wycieczek jest oczywiście Mini ZOO. Nie takie mini, jak się okazało w praktyce, bo wędrówka zajęła nam prawie cały dzień.

Zaczęliśmy od tzw. parzystokopytnych. Podziwialiśmy konie, okazałe dorodne klacze i ogiery, ale także przepiękne słodkie i skore do głaskania kucyki. Niewątpliwie serce skradł nam uroczy Pan Osioł, którego zawodzenie słyszeliśmy już wychodząc z samochodu na parking. Jest tak pocieszny, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Długa grzywa sprawia, że wygląda jak wygląda - sami oceńcie...

Wycieczka do Mini ZOO w Agroturystyce Cicho-Sza w Niedźwiedziu
Z dzieckiem w Mini ZOO w Wielkopolsce

Spotkanie z pierwszymi zwierzakami


W każdej zagrodzie czekała na nas kolejna niespodzianka. Są tutaj alpaki, lamy, kozy, owce, bawoły, a także węgierskie bydło stepowe i strusie.

Agroturystyka Cicho-Sza koło Ostrowa Wielkopolskiego
Wizyta u zwierząt w Wielkopolsce
Rodzinne atrakcje w Niedźwiedziu koło Ostrowa Wielkopolskiego
Gospodarstwo agroturystyczne przyjazne dzieciom ze zwierzętami
Zwierzęta w Agroturystyce Cicho-Sza
Zagrody w Mini ZOO

 

 

Chwilowy odpoczynek

Kawałek dalej znajdują się domki, które można wynająć na dłuższy pobyt. Dla nas było to miejsce na mały postój i odpoczynek.
Domki na dłuższy pobyt w agroturystyce w Wielkopolsce
Odpoczynek na huśtawkach w Niedźwiedziu
Wypoczynek w agroturystyce koło Ostrowa Wielkopolskiego
Ładujemy baterie...

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Zagrody dla egzotycznych zwierząt

W sąsiedztwie domków jest zagroda wielbłądów. Bujaliśmy się na huśtawkach i podziwialiśmy dromadery.

Spotkanie dziecka z wielbłądami w wielkopolskiej agroturystyce
Nietypowa atrakcja dla rodzin z dziećmi
Wybieg dla wielbłądów w Agroturystyce Cicho-Sza
Niezapomniane wrażenia
 


W normalnym ZOO nigdy nie ma możliwości choćby zbliżenia się do tych okazałych, egzotycznych zwierząt, ale nie tutaj. Tutaj można głaskać i przytulać, oczywiście jeśli zwierz na to pozwoli. Nam pozwolił smile.

Bliski kontakt ze zwierzętami
Egzotyczne zwierzęta w Wielkopolsce, czyli atrakcja dla dzieci

Coraz bliżej...

 

Zagroda z małpką, jakami i nie tylko

W dalszej części gospodarstwa zwierząt wcale nie jest mniej. Jest zagroda z ptactwem. Filip zachwycał się pawiem, który rozpostarł swój majestatyczny ogon. Jest tutaj mnóstwo kur ozdobnych, bażantów, gęsi i kaczek. Widzieliśmy kangury, nutrie i szopy, były skunksy, ostronosy, a także troszkę złowrogo patrzące na nas makaki. Tego futrzaka na pewno nikt nie dotknie.

Z dzieckiem przy zagrodzie w Mini ZOO
Wizyta u małp w Agroturystyce Cicho-Sza koło Ostrowa Wielkopolskiego
Filip z małpkami
 


Dużym zaskoczeniem dla nas była zagroda z jakami tybetańskimi. Te zwierzęta, wielkości naszej krowy, są tak oswojone i przyjaźnie nastawione dla odwiedzających - wprost nie do uwierzenia. Oczywiście nie obyło się bez głaskania .

Odwiedziny u jaków tybetańskich
Rodzinny czas w Mini ZOO w Wielkopolsce
Nowi przyjaciele

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Wielkopolsce<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kolejny przystanek

W pobliżu jaków jest zagroda saren i danieli. A tuż za tym, po przejściu zagrody z kozami, znajdujemy się na pięknym placu zabaw. To kolejna szansa na odpoczynek - oczywiście dla dorosłych, bo dzieciaki, mając do dyspozycji takie atrakcje, na pewno nie usiedzą.

Kolejne atrakcje w agroturystyce dla dzieci
W Agroturystyce Cicho-Sza
Chwila odpoczynku podczas zwiedzania
Za chwilę ruszamy dalej...

 

Rodzinne miejsce

Po zabawie ruszamy dalej. Nie można ominąć żadnej zagrody, aby żaden zwierzak nie poczuł się odrzucony. Na dalszej trasie mijaliśmy niezbyt miło pachnące i oczywiście ubłocone świnio-dziki.

Mogliśmy podziwiać zebu- starożytne bydło domowe, w Indiach otaczane kultem i mające specjalny status świętej krowy. Pod specjalną wolierą pływały dostojne czarne łabędzie.

Nasz Filip miał milion pytań. Dobrze, że była z nami babcia, która do Niedźwiedzia przyjeżdża ze swoim przedszkolem rokrocznie.

Najwięcej czasu spędziliśmy przy ogromnym wybiegu dla osiołków. Wspaniałe kłapouszki dawały się karmić trawą, głaskać i przytulać. Kiedy robiliśmy kilka kroków w przód, biegły za nami i domagały się uwagi. Mamy do nich sentyment i jeśli mówimy, że jedziemy do Cicho-Szy, to zawsze pada hasło „do osiołków”. To magiczne miejsce.

Osiołki w agroturystyce dla dzieci w Niedźwiedziu
Atrakcja dla dzieci, czyli karmienie osiołków
Wizyta u zwierząt gospodarskich w Wielkopolsce
Wielkopolskie gospodarstwo agroturystyczne - kucyki
Końcówka wycieczki

 

Muszę dodać, że co rusz w naszym spacerze towarzyszył nam a to jakiś piesek, a to kot. Non stop mieliśmy towarzystwo. Ono też domagało się głaskania. Dobrze, że co jakiś czas jest kranik z wodą i możliwość umycia rąk, bo naprawdę były brudne.

 

Dla odwiedzających

W trosce o wygodę odwiedzających, gospodarze zorganizowali wiele miejsc, gdzie można usiąść i odpocząć, a także zjeść posiłek. Można zabrać swoje jedzenie i zrobić sobie piknik albo skorzystać z tutejszego baru. Piękne altany kryte strzechą, specjalnie przygotowane rzeźbione stoły, zachęcają do odpoczynku. Wszędzie panuje domowa i przyjacielska atmosfera, można swobodnie biegać, hasać i po prostu wypoczywać na łonie natury.

Oprócz Mini ZOO, gospodarstwo Cicho-Sza to przede wszystkim prężnie działająca stajnia, z pokaźną ilością dobrze wyszkolonych koni. Prowadzone są tutaj lekcje jazdy konnej, także dla dzieci w wieku 3-7 lat na kucach. Dla bardziej zaawansowanych odbywają się jazdy konne w terenie, a także rajdy konne.

Ostatnie chwile w Agroturystyce Cicho-Sza w Wielkopolsce

Pożegnanie


Gospodarstwo Agroturystyczne to idealne miejsce dla kogoś, kto chce się wyrwać z miejskiego zgiełku na kilka godzin czy nawet dni. To miejsce w 100% przyjazne dzieciom, a dorośli mogą choć na chwilę spuścić z oka swoje pociechy. My sami już czekamy, aż rozpocznie się nowy sezon.


Autorka tekstu i zdjęć: Patrycja Pietryk

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi