Cudowne rodzinne wakacje w polskich górach

Cudowne rodzinne wakacje w polskich górach.
 
Tegoroczne wakacje zaplanowane były już od dłuższego czasu. Cała nasza, trzyosobowa rodzinka nastawiła się na aktywny wypoczynek, a w związku z tym, iż na co dzień mamy morze na wyciągnięcie ręki, postawiliśmy na piękne góry. Tatuś szukał takiej bazy, z której swobodnie moglibyśmy zwiedzać okoliczne miejscowości.
 
I tym sposobem znaleźliśmy w Międzybrodziu Żywieckim, położonym na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, w powiecie żywieckim.
 
Zatrzymaliśmy się w cudownym pensjonacie, pełnym atrakcji dla naszego czterolatka - między innymi odkryty basen, plac zabaw i mnóstwo zieleni do biegania i grania w piłkę. 
 
Wakacje w Międzybrodziu Żywieckim
 
 Basen w pensjonacie  
 
 
Pogoda nam dopisywała, dlatego w pełni mogliśmy korzystać z uroków cudownej miejscowości położonej nad pięknym jeziorem.
 
Jednego dnia postawiliśmy na wypoczynek nad jeziorem. Kolejnego, udaliśmy się na wycieczkę, podczas której zdobyliśmy górę Żar - korzystając z kolei liniowych, bez problemu znaleźliśmy się z naszym maluchem na samym szczycie.
 
Czekał tam na nas tor saneczkowy, z którego nasz synek mógł swobodnie skorzystać ze swoim tatusiem, oraz zapierające dech w piersiach widoki.  
 
Na Górze Żar
Szczyt góry Żar
 
 
Przed wejściem do kolejki można obserwować startujące szybowce i ludzi skaczących ze spadochronami. Początek trasy do kolejki warto pokonać pieszo podziwiając krajobraz - jest na co patrzeć. 
 
 U podnóża Góry Żar
U podnóża góry Żar 
 
 
 Z dzieckiem na Górze Żar
Szczyt góry Żar

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Położenie miejscowości, w której się zatrzymaliśmy, umożliwiło nam organizowanie wycieczek do okolicznych miejscowości, takich jak Żywiec czy Bielsko-Biała, które nie są typowo turystyczne, ale na pewno są warte odwiedzenia.
 
 Rynek w Żywcu
Centrum miejscowości Żywiec
 
Dużo czasu spędzaliśmy na pięknych rynkach tych miast, gdzie chętnie korzystaliśmy z szerokiej oferty licznych kawiarni i objadaliśmy się pysznymi lodami. Była to dla nas chwila relaksu z jednoczesnym poznawaniem nowej miejscowości. 
 
Bielsko-Biała to miejsce narodzin Reksia i Bolek i Lolek. Na ulicach można spotkać pomniki tych małych  bohaterów. Malownicze kamieniczki i nieziemski klimat to „Mały Wiedeń” w Bielsku-Białej. Tamtejszy ratusz jest jednym z najpiękniejszych tego typu budynków w całej Polsce. Klimatyczne uliczki, kawiarenki sprawiły, że przez chwilę poczuliśmy się naprawdę jak w Wiedniu ;) 
 
 Bielsko-Biała Mały Wiedeń 
„Mały Wiedeń”  w Bielsku-Białej
 
Miejscem, które obowiązkowo należy odwiedzić jest Zator, ze wspaniałym parkiem rozrywki - Energylandia. Totalny raj dla maluszków, gdzie również dorośli mogą świetnie się bawić. Cały dzień spędzony w tym miejscu sprawił nam wiele radości i uśmiechu. 
 
 Energylandia w Zatorze 
Wejście do Energylandii
 
W Międzybrodziu Żywieckim spędziliśmy tydzień urlopu, korzystając każdego dnia z okolicznych atrakcji. Polecam to miejsce, bo stanowi świetną bazę wypadową, oferuje piękne widoki, jak również niesamowity klimat spokoju i relaksu. 
 
Nasz synek był zachwycony, a my zadowoleni, że poznał kawałek naszej pięknej Polski. Podczas pobytu w Szczyrku miał również możliwość uczestniczenia w koncercie plenerowym z okazji Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
 
 Z dzieckiem w Szczyrku 
 
To był cudowny tydzień z polską kulturą, polskimi  górami, polskimi krajobrazami. Wakacje te zostaną na zawsze w naszej pamięci. 
 
Olga Nitka
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.