Pogorzel - Amelkowy opis wsi

Amelkowy opis wsi

Nazywam się Amelka. Mam pięć lat. Mieszkam na wsi. Moja mama ma na imię Iwonka, tata – Mariusz. Mam młodsza siostrzyczkę. Ma zero lat. Urodziła się w styczniu. Ma na imię Agusia, ale wszyscy wołamy na nią Pusia.

Mam dwa pieski. Jeden się nazywa Mimi, drugi – Kwadraciak. Miałam jeszcze jednego pieska, który się nazywał Misiek, ale uciekł. Bardzo kocham zwierzęta.

Bardzo podoba mi się Pogorzel. Tu mieszkam. Tak kocham Pogorzel, że nie chcę się przeprowadzić do innego kraju – miasta.
Mam dużo koleżanek. Jedna koleżanka nazywa się Maja, druga – Ala, trzecia – Inga. Chodzę z nimi, z koleżankami na spacery.
Bardzo lubię ciszę i spokój, i bardzo kocham świat.

W Pogorzeli są bardzo piękne lasy i bardzo kocham lasy.

Widok na pogorzelski las

Widok na pogorzelski las


U nas spadają już kasztany. Często chodzę z mamą i Agusią na spacery do lasu. Kiedy jest jesień, to zbieramy kolorowe liście.

Jest u nas dużo bardzo łąk. Tam rosną kwiatki. U nas są łąki z kolorowymi kwiatkami. Kiedyś na łące była tęcza. Na kwiatkach siadają bąki, pszczoły i osy. Kwiatki są bardzo piękne i lubię je wąchać. Bardzo lubię patrzeć, jak u nas na polu chodzą bażanty. W tym roku była pani bażant i dużo małych dzieci. Tata bażant jest kolorowy. Oprócz bażantów, można spotkać u nas kozy. Bardzo lubię tam chodzić.

Mama koza, dzidzia koza i ja

Mama koza, dzidzia koza i ja

 

Pobawisz się ze mną?

Pobawisz się ze mną?

 

Jak jedziemy gdzieś, to widać nadmuchany helikopter. Jest podobny do żołnierskiego, bo ma taki sam kolor – beżowy. Można powiedzieć że jest to kolor brązowy. Beżowy podobny do brązowego. 

Helikopter w Pogorzeli

Helikopter

 

Dziadek mi opowiadał, że kiedyś była Pogorzelska Struga. Pogorzelska Struga to nasz strumyk. Tam przyjeżdżali panowie harcerze i rozbijali namioty. Tam spędzali ciepłe i miłe wakacje. Fajne chwile. Kiedyś była taka woda, że kiedyś tam pływały raki. Mieszkańcy Pogorzeli brali kocyki i jeździli na piknik, by odpocząć i super spędzić czas.

Pogorzelska Struga

Pogorzelska Struga


Jest plac zabaw w Pogorzeli. Przychodzimy tam z moimi koleżankami i bawimy się. Mama ma zawsze picie i jakieś przekąski: jabłuszko, placki z jabłuszkami, czereśnie, śliwki i chrupki.

Nasz plac zabaw w Pogorzeli

Nasz plac zabaw

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Dziś z mamą, z tata i Agnieszką byliśmy na grzybach. Piękne są. Kiedyś jak byłam mała, to nie lubiłam chodzić na grzyby, a teraz już lubię chodzić. Są u nas bardzo piękne lasy. Można iść na spacer, odpocząć, pozbierać kasztany, liście kolorowe, szyszki, mech. A później wykorzystać przy robieniu prac plastycznych.

Grzybobranie w pogorzelskich lasach

Grzybobranie


Niedawno byłam z mamą i Pusią na wycieczce. Była wycieczka długa, że bolały mnie nogi. Mama mi pokazała pomnik. Jest to pomnik dla ludzi, dla żołnierzy, którzy walczyli o szyny kolejowe. Na górze pomnika jest kotwica. Stoi na kawałku szyny.

Pomnik w Pogorzeli

Pomnik w Pogorzeli


Dalej szłam z mamą wzdłuż torów. Było dużo samochodów i dużo drzew. Widziałam wydmy. Rosną tam sosny i jest tam mnóstwo żółtego piasku. Ale te wydmy są zniszczone przez ciężarowe samochody, przez ludzi, ponieważ budują tam nowe tory.

Pogorzelskie wydmy

Pogorzelskie wydmy

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Budowa torów w Pogorzeli

Budowa torówW Pogorzeli jest kilka drewnianych brązowych domów. Są zbudowane z drewna. Mają ponad 100 lat. Ale niestety są zniszczone.

Domek Amelki
Nasz domek w Pogorzeli

DomekBardzo lubię Pogorzel.

Amelka


Wskazówki mamy

Zwiedzając wieś, warto podróżować rowerem. W plecaku należy mieć kocyk, wodę do picia, smaczne jedzenie. Jesienią warto zabrać ze sobą koszyk na grzyby. Ponadto trzeba mieć zawsze wygodne buty.

Amelka Żurawska (5 lat)
i
Mama Iwona Żurawska

autorki zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.