W Tatry z czterolatkiem

Nasz Pionowy Świat!
 
Razem z mężem jesteśmy wielkimi miłośnikami górskich wędrówek, dlatego postanowiliśmy, że w tym roku zabieramy 4,5-letniego synka Szymonka oraz całą rodzinkę do Zakopanego. Zarezerwowaliśmy sobie domek bardzo blisko centrum na ul. Skibówki. W podróż udaliśmy się pociągiem z Poznania - nie było lekko ale daliśmy radę :-) Po 10 godzinach podróży jesteśmy na miejscu! Wsiadamy w busa i jedziemy do naszej chatki, po drodze syneczek podziwiał piękny Giewont i zastanawiał się, jak można na niego wejść. Górami syneczek był zachwycony, bardzo mu się spodobało :-) No i jesteśmy na miejscu. Domek jest przepiękny, a widoki z tarasu zapierają dech w piersiach - Giewont widzimy w całej okazałości, a za płotem pasą się owieczki!
 
  
 
W ogródku mamy do dyspozycji plac zabaw i grill - jest przecudownie! Cała rodzina zadowolona!
 
A oto nasz dzienniczek podróżnika z wyjazdu.

Dzień 1.
Rozpakowujemy bagaże i udajemy się na kąpielisko Szymoszkowa - bardzo fajna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Woda w basenie miała jakieś 30 stopni, a na dworze świeciło słońce. Wypożyczyliśmy sobie leżaki, a dla dzieci piłkę plażową. W basenie dla dzieci były liczne zjeżdżalnie, grzybki wodne, a dla starszych szybka zjeżdżalnia :-) Na terenie kąpieliska zjedliśmy ciepły posiłek i spędziliśmy tam 4 godziny. Synek był bardzo zmęczony podróżą, ale szczęśliwy, że ma wakacje!
 
  
 
Dzień 2.
Dzisiaj wyruszamy do Morskiego Oka, a synek już od rana powtarza: Mamo, dzisiaj się wykąpię w Morskim Oku! Idziemy na busa, który odjeżdża z dolnych Krupówek, wsiadamy i po ok. 40 min. jesteśmy na parkingu w Palenicy Białczańskiej. Tam kupujemy bilety i udajemy się asfaltową drogą do Morskiego Oka. Z koni rezygnujemy i drepczemy na piechotę! Przez całą drogę staramy się zająć syna, opowiadając historyjki o górach! Zatrzymujemy się przy Wodogrzmotach Mickiewicza i podziwiamy wspaniały wodospad. Synek zachwycony rzucaniem kamyczków do wodospadu :-) Przez całą drogę robiliśmy przystanki na jedzenie i picie. Docieramy zmęczeni, ale radośni do Morskiego Oka. Synek powiedział 'wow!', kiedy zobaczył piękne tatrzańskie szczyty odbijające się w tafli Morskiego Oka. Nistety w oddali widzieliśmy groźne chmury i po ok. godzinie zaczęło padać! Po jedzeniu w schronisku, udaliśmy się w drogę powrotną. Tak kończymy dzisiejszy dzień.
 
  
 
Dzień 3.
Od rana brzydka pogoda, więc postanawiamy spędzić dzień w Zakopiańskim Aquaparku i na Krupówkach. Sam w sobie aquapark nie robi wielkiego wrażenia - bardzo dużo ludzi i mało miejsca - ale synek był szczęśliwy baraszkując we wodzie. Najbardziej mu się spodobała dzika rzeczka :-)  W środku jest bar, ale my rezygnujemy i udajemy się na Krupówki. Na szczęście przestało padać, a z za chmur wyłania się Giewont. Na Krupówkach szaleństwo zakupowe, syneczek nie wiedział w którą stronę patrzeć: a to loda, a to zdjęcie z owieczką, może jakaś pamiątka :-) Jemy posiłek i udajemy się do domku :-)

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Dzień 4.
Dzisiaj zwiedzamy Dolinę Kościeliską. Udajemy się busem z przystanku obok naszego domku i po 10 minutach jesteśmy już na miejscu. Kupujemy bilety i wchodzimy do Parku Narodowego, po drodze mijamy bacówkę i kupujemy smaczne oscypki i cieplutkie mleczko. Synek raczej nie przepada za oscypkami i zjadł swoją bułeczkę. Przez całą drogę wzdłuż doliny towarzyszył nam szumiący potoczek - synek miał kalosze, więc była to dla niego dodatkowa atrakcja! Na każdym przystanku było moczenie rączek i nóżek w strumyku i poszukiwanie ładnych kamyków! Postanowiliśmy wejść do Jaskini Mroźnej, jednak szybko zrezygnowaliśmy widząc ogromną kolejkę do wejścia. Synek uwielbia wspinaczki, dlatego na każdy większy kamień musiał wejść! Ponieważ zrezygnowaliśmy z wejścia do Jaskini Mroźnej, postanowiliśmy zobaczyć Smoczą Jamę w Wąwozie Kraków. Synkowi opowiadam po drodze, że idziemy do domku bardzo przyjaznego smoka :-) Wąwóz jest przepiękny, chodzimy po skałkach, a synek z uśmiechem wypatruje smoka :-)
 
  
 
W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w schronisku na Hali Ornak i udaliśmy się do domu. Dzień super!!!
 
Dzień 5.
Dzisiaj wycieczka na Gubałówkę! Wjeżdżamy kolejką na sam szczyt! Synek znowu uradowany, że widzi wspaniałe góry! Siadamy na szczycie i podziwiamy przepiękne widoki. Chodzimy troszeczkę po deptaku i zabieramy synka do Parku Linowego. Wspaniałe miejsce zarówno dla maluszków, jak i dla starszych dzieci. Synek przeszedł całą trasę! Jestem z niego dumna! Oczywiście nie mogło też zabraknąć gokartów i pysznego gofra. Na Gubałówce spędziliśmy cały dzień wylegując się na szczycie i odpoczywając!

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Tatrach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Dzień 6.
Czas na wyższe partie gór - wyprawa do doliny Gąsienicowej. Udajemy się do Kuźnic i wyruszamy pod górkę. Muszę przyznać, że synek ma lepszą kondycję od mamusi :-) Z uśmiechem wspinał się coraz wyżej! Oczywiście robiliśmy częste przerwy na picie i jedzonko! Synek, gdy zobaczył jak jest wysoko, stwierdził, że musi dotknąć dzisiaj chmurki :-)
 
  
 
Jesteśmy już bardzo wysoko 1531 m n.p.m., a synek chce jeszcze wyżej :-) Spodobała mu się wspinaczka. Docieramy do Doliny Gąsienicowej i do schroniska, tam jemy i odpoczywamy! Synek zbiera kamyki, by pokazać je pani w przedszkolu. Dolina Gąsienicowa jest przepiękna, a widoki z niej zapierają dech w piersiach! W drodze powrotnej synka zaczęły boleć nóżki, więc mąż wziął go na barana :-) Ale frajda mówi synek :-) I tak minął nasz ostatni dzień w kochanych Tatrach.
 
Dzień 7.
Pakowanie i wyjazd pociągiem do domu :-)
 
Już wiemy, że za rok znowu powitamy Giewont i wspaniałe Zakopane :-)
 
  
 
Kamila Łabutka
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
 
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 
Jeśli jesteś zainteresowany naszymi konkursami,
zapisz się na nasz NEWSLETTER (znajdziesz go na stronie głównej portalu)

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.