Nowa Sól - Świętobór - Sława

WYCIECZKA maj 2017 r.
 
Nowa Sól - Wieża widokowa przy polanie Świętobór – Sława
 
Na majówkę w tym roku wybraliśmy się całą rodzinką w okolice Sławy w województwie lubuskim, powiat wschowski. W sąsiedztwie polany rekreacyjnej Świętobór zlokalizowana jest wieża widokowa „Joanna”. Obiekt posiada szkieletową konstrukcję drewnianą i ma ok. 40 m wysokości.
 
 
 
Na samą górę wdrapaliśmy się całą rodziną i podziwialiśmy przepiękną panoramę sławskich lasów i jezior, w szczególności Jeziora Sławskiego. Nasz synuś i psina bez problemu pokonali kilkadziesiąt schodów na górę. 
 
 
Wieżę wybudowano w ramach zrealizowanego przez Nadleśnictwo Sława Śląska w latach 2013-2015 projektu "Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Po zejściu na polanę rekreacyjną Świętobór przy miejscowości Święte, skorzystaliśmy z placu zabaw. Polana rekreacyjna wyposażona jest również w dużą wiatę turystyczną wraz z wyznaczonym miejscem na rozpalenie ogniska wokół którego można przysiąść na drewnianych ławkach, a w razie konieczności schronić się przed deszczem pod drewnianymi zadaszeniami. Przy wiacie zlokalizowane jest 10 kolorowych tablic edukacyjnych, z których można dowiedzieć się wielu przyrodniczych ciekawostek. W bezpośrednim sąsiedztwie polany jest stadnina koni, która najbardziej spodobała się naszemu synkowi. 
 
 
 
Po zakończeniu zwiedzania urokliwego miejsca w okolicach miejscowości Święte, udaliśmy się na spacer do Sławy, która leży nad Jeziorem Sławskim i jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w województwie lubuskim.
 
Prawdziwym skarbem tutaj jest przyroda i jej walory turystyczne. Wokół jeziora zlokalizowanych jest około 40 ośrodków wypoczynkowych o zróżnicowanym standardzie, liczne pola namiotowe oraz kluby żeglarskie.
 
 
 
 
Wszystkie ośrodki, łącznie ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku położonym nad samym brzegiem Jeziora Sławskiego, oferują szeroki wachlarz usług turystyczno-rekreacyjnych.
 
Sława jest wymarzonym miejscem, które gwarantuje spokój i piękne widoki. W Sławie co roku organizowane są Regaty i Zawody Żeglarskie. Od roku 2008 na Jeziorze Sławskim odbywają się Regaty o Puchar Polski w klasie Omega – Puchar Ziem Zachodnich. Jezioro Sławskie jest wprost wymarzonym miejscem dla żeglarzy! Wędkarze również znajdą coś dla siebie. Wszystkie wody objęte są strefą ciszy, dlatego można tu miło spędzić czas i choć przez chwilę poczuć prawdziwy oddech przyrody. Zimą natomiast można wziąć udział w wyścigach bojerami oraz zawodach łyżwiarskich.
 
Na terenie gminy znajdują się również ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne: szlak zielony, żółty oraz dwie ścieżki przyrodniczo-leśne. 
 
Na zakończenie całej wyprawy zajadaliśmy się pysznymi lodami i podziwialiśmy widoki Jeziora Sławskiego. 
 
 
Katarzyna Kiżuk
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.