Urlop w Agroturystyce Izerski Potok

Żona mówi do mnie, że na stronie dzieciochatki.pl został ogłoszony konkurs! Przekonuje mnie żebym coś napisał. Ale co ja mam pisać? Wszystkie przygody na bieżąco staramy się zamieszczać na naszym blogu. – „No to może wybierz coś z tego, co już opisaliśmy” – naciska na mnie jeszcze bardziej. Przeglądałem tematy bloga, historie, które czekają na spisanie. Nie mogę się zdecydować. Po czasie zdecydowałem, że opiszemy miejsce, w którym spędziliśmy miło czas i czuliśmy się jak w domu.

Poniżej opis miejsca, gdzie cała rodzina może spędzić miło czas…

Przecznica - niewielka wieś w powiecie lwóweckim województwa dolnośląskiego. Położona jest w Górach Izerskich i na Pogórzu Izerskim (Kotlina Mirska). Nie chcę tu rozpisywać się nad cała historią wsi. Warto jednak zaznaczyć, że znajdują się tu sztolnie po kopalniach kobaltu, rud cyny. Wieś otoczona jest lasami oraz polami, które rozciągają się do kolejnych wsi. Wydają się one ciągnąć aż po horyzont. Stojąc u podnóża wsi w oddali widać wzgórze z ruiną zamku Gryf. Wieś posiada tzw. układ łańcuchowy. Mianowicie jedna długa droga z domostwami po obu stronach.

Izerski Potop.

Pobyt w tym miejscu wybierała żona. Zdecydowała też, że noclegi spędzimy w agroturystyce Izerski Potok. Pierwszy raz, gdy przeglądałem stronę z ofertą, pomyślałem sobie, że jest to kolejna strona z barwnymi zdjęciami, zachwalająca, co czeka na gości. Moje sceptyczne podejście teraz okazało się ogromnym nieporozumieniem. Kilka dni po powrocie pisząc ten tekst jeszcze raz przeglądam stronę "Izerskiego Potoku". Wszystko to, co jest przedstawione na fotografiach i opisach jest szczerą prawdą.

Agroturystyka z dzieckiem

Po przyjeździe, do Izerskiego Potoku, przywitała nas pani Agnieszka, właścicielka. Chwilę później poznajemy męża, pana Bogdana. Od początku uśmiechnięci - pytają jak minęła podróż, czy jesteśmy zmęczeni, itp. Zostajemy oprowadzeni po ogrodzie i domu. Plac zabaw dla dzieci, mały domek, trampolina, huśtawki, zjeżdżalnie, kojec dla maluszka. Dla dorosłych też coś się znajdzie. Altanka do robienia grilla, możliwość poleniuchowania na trawie, itp. Dom jest i podwórko są ogrodzone, przez co naszym pociechom ciężko było się oddalić. Cały teren jest zadbany i bezpieczny dla dzieci.

atrakcje dla dzieci Izerski Potok.

Pani Agnieszka posiada też własny ogródek. Starszy syn zasmakował w poziomkach prosto z krzaczka. Mówił, że są bardzo słodkie i przepyszne. Często wspomina poziomki z izerskiego Potoku, kiedy kupujemy mu te owoce.

Foto nr 4 urlop z dzieckiem w agroturystyce


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Pokój z łóżkiem dla dwojga rodziców, starszego dziecka i łóżeczkiem dla najmniejszego. Łazienka z prysznicem. Wszystko w jasnych kolorach. Przez okna wpada słońce. Widać, że dom ma swoją historię. Jego konstrukcja ma już swoje lata - mur z cegły i kamienia, belki pod stropami, drewniana podłoga. Kuchnia posiada podobny wystrój. Jest przestronna, po środku stoi ogromny stół, jest kuchenka, lodówka, naczynia i garnki. Wnętrze przyozdabiają prace pani Agnieszki. Najbardziej podobają się nam te z motywami kotów.

Izerski Potop z dziecmi

wypoczynek w Izerskim Potoku z dzieckiem

 

A propos kotów! W zestawie załączony jest też kot Czarek. Czeka na gości, daje się głaskać, lubi przyjść czasem na śniadanie. Uwielbia pasztet! Jest bardzo miły i kulturalny. Potrafi też rozmawiać na różne tematy. Ale do rozmów trzeba umieć go przekonać.

Agroturystykai dzieci

Dom jest bardzo przystosowany do pobytu dzieci. Posiada osobny pokój z zabawkami – pomieszczenie zaraz obok kuchni, dzięki czemu mogliśmy przygotować posiłek i mieć dzieciaki na oku. Na wyposażeniu jest również wanienka do kąpieli dzieci oraz kojec, który przydaje się, gdy przebywamy w ogrodzie. Tam możemy znaleźć wydzieloną część, w której rosną owoce, plac zabaw, zadaszone miejsce na grilla z piecem oraz mnóstwo zieleni.

wypoczynek z dzieckiem

Obok domu znajduje się Stara Kuźnia. To pracownia pani Agnieszki oraz miejsce gdzie pod jej okiem można wykonać własnoręczne dzieła z gliny. Wypalane, szkliwione, przyozdabiane stają się potem własnością gości. Jest to niesamowita pamiątka. Przyznam się, że w wielu miejscach mogliśmy zakupić wszelkiego rodzaju pamiątki, ale takie wykonane własnoręcznie mieliśmy okazję dostać pierwszy raz.

atrakcje dla dzieci Izerski Potok


Ciężko było nam rozstawać się z tym miejscem. Wiemy już na pewno, że wrócimy do Izerskiego Potoku. W okolicy pozostało wiele do zwiedzenia…


Łukasz Stankiewicz


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.