Planeta Zalesie i Dzielnica Filmowa - rodzinna wycieczka

Plejada gwiazd na Planecie Zalesie

Planeta Zalesie i Dzielnica Filmowa

Niedaleko Piaseczna lub jak wolicie, pod Warszawą jest pewne miejsce. Mówiono o nim Ośrodek Wisła. Niegdyś tętniło tu życie, aż... przestało. Cicho, pusto, wiatr w polu hulał do momentu, kiedy zaniedbany teren przejął nowy najemca. Zapełniając go zupełnie nową materią, nazwał je Planetą Zalesie. Najpierw pojawiła się infrastruktura o charakterze sportowym, później atrakcje, które do po dziś dzień przyciągają ziemskie formy życia w postaci rodzin z dziećmi złaknione rozrywki i kontaktu z przyrodą. Tak powstała Dzielnica Filmowa - park rozrywki i edukacji.

Przy wejściu przywita Was ogromny niedźwiedź, który wygląda, jakby chciał pożreć gigantycznych rozmiarów mrówkę. Idąc dalej w las, spotkacie innych leśnych i filmowych bohaterów.

Z chaosu plejady gwiazd wyłania się kilka stref tematycznych osadzonych w kontekście motoryzacji, to m.in. strefa pojazdów filmowych, strefa militarna czy też strefa robotów zbudowanych z samochodowych części.


Strefa filmowych pojazdów

Rzeczywistych rozmiarów samochody zapraszają do środka. Można do nich wejść, zasiąść za kierownicą i zrobić uśmiech za milion dolarów, który koniecznie trzeba uwiecznić na zdjęciu. Aparat warto mieć w pogotowiu przez cały czas, bo dzieci zafascynowane postaciami z bajek i filmów z pewnością będą chciały wypróbować każde auto.

Najpierw był Delorean z "Powrotu do przyszłości", później auto z filmu "Pogromcy duchów", a następnie Batmobil, którym poruszał się facet w masce i pelerynie szerzej znany jako Batman. I tak powstała Dzielnica Filmowa - kolekcja inspirowana postaciami ze znanych i lubianych produkcji dla dzieci i dorosłych. Wśród pojazdów zobaczycie m.in.: latający ford Harry'ego Pettera, szczyt techniki motoryzacyjnej rodem z epoki kamienia łupanego, czyli pojazd Flinstonów, Złomka z animacji Pixar Studio, Tomka - parowóz z bajki Tomek i przyjaciele, furgonetkę z kreskówki Scooby-Doo, a nawet auto w kształcie psa, którym jeździli bohaterowie filmu "Głupi i głupszy". Fani kina mogą poczuć się jak James Bond, siadając za kierownicą jego Astona Martina, jak badacze prehistorycznych gadów w pojeździe z filmu Jurassic Park lub załoga statku znanego z filmu Star Trek. Do Waszej dyspozycji są tu również niesamowite monster trucks, pojazdy american dream, motocykle i symulatory jazdy.

Wycieczka z dziećmi do Planety Zalesie
Rodzinne spędzanie czasu na Mazowszu - Planeta Zalesie
Atrakcje w Zalesiu Górnym - samochody filmowe

Źródło zdjęć: www.dzielnicafilmowa.pl 

Każdy eksponat opatrzono tabliczką zawierającą informacje na temat nazwy danego pojazdu, materiału, z którego powstał oraz jego kierowcy. Możecie też zabawić się w zgaduj-zgadula próbując odgadnąć, który z bohaterów świata kina jeździł danym pojazdem.


Strefa robotów

Obok bogatej ekspozycji pojazdów wszelkiej maści znajdziecie również wystawę robotów inspirowaną światem motoryzacji. Dzieci z pewnością zechcą zrobić sobie zdjęcie z tytułowym bohaterem filmu "Gdzie jest Wally", stanąć u boku RoboCopa czy jednego z Autobotów, które wystąpiły w serii filmów Trnsformers. Znaczenie recyklingu złomu potwierdzają również fantastyczne roboty upamiętniające gosposię Rosie - robota z bajki Hanny Barberry - Jetsonowie, Sonny'ego z Ja, Robot czy R2-D2 i C-3PO - droidów z cyklu Gwiezdne Wojny.

Dzielnica Filmowa koło Warszawy - miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi
Rodzinna rozrywka mazowieckim - Planeta Zalesie
Weekend z dzieckiem koło Warszawy

Źródło zdjęć: www.dzielnicafilmowa.pl 


Strefa militarna

W strefie militarnej dzieci mogą wcielić się w postać prawdziwego żołnierza, pokonując szkoleniowy tor przeszkód, obsługując działo, wsiadając do helikoptera, samolotu lub wojskowego pojazdu.

Wycieczka z maluchem do Dzielnicy Filmowej - strefa militarna
Mazowsze z maluchem - wizyta w Dzielnicy Filmowej
Planeta Zalesie - ciekawe miejsce na wypad z rodziną

Źródło zdjęć: www.dzielnicafilmowa.pl

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Inne atrakcje

Rodzinne centrum rozrywki uzupełniają jeszcze inne atrakcje. Co powiecie na spotkanie z filmowymi wojownikami lub zwierzętami z filmowego Zoo? A może wolicie spacer po skansenie uli albo wizytę na wystawie muzycznej lub w bajkowym domku w kształcie muchomora lub piernikowej chatki Baby Jagi? Brzmi ciekawie? To jednak nie wszystko.

Moc atrakcji dla dzieci w Planecie Zalesie
Zalesie Górne - wizyta na wystawie muzycznej
Rodzinna wycieczka do Zalesia Górnego

Źródło zdjęć: www.dzielnicafilmowa.pl 


Świat fauny i flory

Spacerując ścieżką Discover odkryjecie fascynujący świat grzybów. Kilkadziesiąt okazów, które wyrasta z leśnego poszycia, osiąga gigantyczne rozmiary i stanowi przekrój przez gatunki jadalne i niejadalne. Ciekawe czy z ich rozpoznaniem pójdzie Wam tak łatwo, jak w przypadku filmowych pojazdów. Obok grzybów spotkacie mieszkańców leśnego runa w postaci ślimaków w rozmiarze XXL i wcale nie mniejszych żołędziowych ludzików, których Wasze dzieci pewnie nie raz robiły w przedszkolu lub szkole. Wiedzy o prehistorycznych gadach dostarczy Wam przechadzka wśród dinozaurów. Wyłaniają się zza drzew i krzaków i imponują swoimi rozmiarami. Są ogromne, mają wielkie zęby i pazury, chropowatą skórę i ogony, którymi mogłyby Was zmieść z powierzchni ziemi. Choć wyglądają strasznie, chętnie pozują do zdjęć. Możecie do nich bez obaw podchodzić i tak samo wyszczerzyć ząbki.

Mazowsze- grzyby w rozmiarze XXL
Rodzinny Spacer po Zalesiu Górnym
Planeta Zalesie - odwiedzamy dinozaury z dziećmi

Źródło zdjęć: www.dzielnicafilmowa.pl 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Plac zabaw

Z myślą o najmłodszych powstał małpi gaj, gdzie można skakać, biegać, turlać się, huśtać, zjeżdżać i wspinać, dopóki sił i chęci starczy. Fani podskoków mogą poudawać pchełki, skacząc w parku trampolin, a miłośnicy nurkowania, zanurzyć się w basenie po brzegi wypełnionym kolorowymi kulkami. Nie zawiodą się również dzieciaki rządne adrenaliny, które z pewnością zechcą zjechać pontonem ze zjeżdżalni igelitowej lub wykonać jedyny w swoim rodzaju skok ze schodów lotniczych. W strefie gier plenerowych w rozmiarze XXL czuć natomiast ducha sportowej rywalizacji. Zainteresowani mogą spróbować swoich sił w grze w mini-golfa, chińczyka, szachy czy kręgle.

Super atrakcje dla dzieci pod Warszawą
Rozrywka dla dzieci koło Warszawy - szachy XXL
Mini pole golfowe w Planecie Zalesie

Źródło zdjęć: www.dzielnicafilmowa.pl 

Dzielnica Filmowa spełnia dziecięce (i nie tylko) marzenia o podróżowaniu niezwykłymi pojazdami, spotkaniach z kultowymi postaciami znanymi z filmów takimi jak dinozaury, wojownicy i roboty oraz beztroskiej zabawie. Jednak to nie jedyna atrakcja Planety Zalesie.

Tuż obok znajdują się Zimne Doły, teren idealny do biwakowania. Można rozpalić tu ognisko lub ugrillować smakołyki, które najlepiej smakują na świeżym powietrzu, w gronie najbliższych. Nieopodal powstał park linowy, w którym możecie spożytkować resztki energii, które Wam pozostały po wizycie w Dzielnicy Filmowej. Na miejskim kąpielisku można skorzystać z kąpieli wodnych i słonecznych lub wypożyczyć sprzęt wodny i kajakiem, łódką lub rowerkiem wodnym wypłynąć na szersze wody. Jeśli zamiast transportu wodnego wolicie lądowy, mini lokomotywa i gokarty są do Waszej dyspozycji. Licznymi ścieżkami spacerowymi dotrzecie do różnych punktów Planety Zalesie, odkrywając uroki przebywania na łonie natury.

Jeśli zgłodniejecie zapach zapiekanek, dań z grilla czy specjałów kuchni włoskiej zaprowadzi Was do punktu gastronomicznego, w którym możecie liczyć na ciepłą strawę i odpoczynek.

Jeśli mielibyście ochotę wylądować na Planecie Zalesie, wystarczy, że wsiądziecie do Waszego ziemskiego środka transportu i po prostu pojedziecie. Mijając Piaseczno, będziecie wiedzieć, że jesteście na dobrej drodze do świetnej zabawy.

Dzielnicę Filmową możecie odwiedzić w kwietniu, maju, wrześniu i październiku tylko w weekendy. We wszystkie miesiące z wyjątkiem października park otwarty jest w godzinach od 10 do 18, w październiku natomiast od 11 do 18. W czerwcu, lipcu i sierpniu możecie bawić się codziennie w godzinach od 10 do 19.

Więcej informacji: Planeta Zalesie i Dzielnica Filmowa 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<



Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi