Ferie z dzieckiem w fajnym miejscu - wypoczynek z przygodą

RODZINNE FERIE W PIĘKNYCH I CIEKAWYCH MIEJSCACH

 
Poniżej znajdziecie bardzo ciekawe naszym zdaniem propozycje spędzenia zimowych wakacji w miejscach, które zyskały opinię prawdziwie przyjaznych dzieciom - "Zimowa Mazurska Przygoda" w Folwarku Łękuk na Mazurach oraz"Rodzina na macie - joga i biegówki" w Zagrodzie Kuwasy w Biebrzańskim Parku Narodowym
 
Panuje powszechna opinia, że na ferie zimowe jeździ się w góry. Choć to wydaje się dziwne, naprawdę mało kto rozważa w ogóle inne opcje wyjazdu z dziećmi.
 
W góry z pewnością powinni jeździć ci, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez narciarstwa zjazdowego. Kto jednak nie jest owładnięty tą pasją, powinien rozważyć wyjazd w inne rejony Polski – np. na Mazury, Suwalszczyznę, Podlasie, i to z kilku powodów.
 
Biebrzanski Park Narodowy - ferie z dzieckiem w ciekawym miejscu
 
Jest taniej. Tu zima jest niskim sezonem i renomowane obiekty, które latem mają wysokie ceny, zimą oferują noclegi i wyżywienie za bardzo niewygórowane stawki.
 
Jest spokojnie, nie ma tłumu. Turyści z dużych miast, na co dzień zmęczeni tłokiem i hałasem, tu od niego z pewnością odpoczną.
 
Jest zimowo. Nie bez powodu Suwałki uważa się za „biegun zimna” w Polsce. Tu faktycznie zimy są zazwyczaj ostre, a pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej. Oczywiście, jeśli nigdzie w Polsce nie ma śniegu, to w północno-wschodniej Polsce też jest podobna aura ;)
 
Lepimy bałwana - zima w fajnym miejscu
 
Jest pięknie. Wprawdzie w jeziorze się nie wykąpiemy, ale spacer brzegiem pokrytego białym puchem akwenu to wielka przyjemność. Lasy w białej szacie prezentują się ślicznie, łatwo natrafić na tropy dzikich zwierząt, nietrudno też natknąć się na same zwierzęta, np. sarny, łosie, jelenie, dziki i lisy.
 
Zimowe ferie z przygodą wśród dzikiej przyrody
 
Jest co robić. Gama zimowych sportów nie ogranicza się przecież do szusowania z góry. Mazury, Rejon Biebrzańskiego Parku Narodowego i Puszcza Augustowska to wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego, a ściślej – śladowego. Jest gdzie jeździć na łyżwach, a ośrodki posiadające konie wierzchowe oferują jazdy konne – zarówno naukę dla początkujących, jak też jazdy w terenie, szlakiem konnym – to dla zaawansowanych jeźdźców.
 
Ferie zimowe z jazdą konną dla dzieci
 
 

ZIMOWA MAZURSKA PRZYGODA W FOLWARKU ŁĘKUK

czyli… sposób na udane ferie zimowe z rodziną.Kilkanaście tysięcy lat temu przez Mazury wędrowały głównie renifery i mamuty. Czy im, podobnie jak współczesnym odwiedzającym, widok zapierał dech w piersiach? Czy potrafiły zachwycić się malowniczymi morenowymi wzgórzami, dolinkami rzek, rozmaitymi w kształtach i głębokościach jeziorach?

Tego się nie dowiemy smile. Pewne natomiast jest jedno: Mazury o każdej porze roku są piękne! Również, a może szczególnie – zimą!

Ferie z dzieckiem w fajnym miejscu - Dzikie Mazury

Poza wysokim sezonem (maj- wrzesień), Mazury stanowią doskonałą bazę do wypoczynku bez tłumów. Folwark Łękuk położony jest w ich nadal nieznanej części, na tzw. Dzikich Mazurach, na skraju majestatycznej Puszczy Boreckiej.
 
Folwark Łękuk - ferie w fajnym miejscu

Zima na Mazurach to raj dla fanów nart biegowych, kuligów konnych, latania bojerami, łyżwiarstwa i saneczkarstwa.

Zima z przygodą na Mazurach

W okolicach Łękuka, gdzie powietrze ma najlepsze wskaźniki czystości w Polsce, znajduje się również kilka stacji narciarskich – niewysokie stoki są idealne dla dzieci lub do stawiania pierwszych kroków na zjazdówkach.

Skute lodem jeziora, bezkresne białe pola i ośnieżone lasy, pełne dzikiej zwierzyny - to wymarzona sceneria na spacery z aparatem czy pupilem.

Rodzinnie na nartach biegowych

Mazury doskonale sprawdzają się również jako miejsce na rodzinny wypad. W czasie ferii zimowych można skorzystać z oferty specjalnie przygotowanego pakietu pobytowego: Zimowa Mazurska Przygoda.

Każda rodzina (zgrana drużyna), otrzymuje Paszport Zimowej Mazurskiej Przygody, który jest przepustką do krainy świetniej zabawy. W czasie pobytu cała drużyna zbiera do Paszportu stemple za udział w animacjach i aktywnościach.

Punkty zdobywa się m.in. za jazdę na łyżwach, udział w warsztatach kreatywnych (plastyczne, teatralne, kulinarne), zajęciach fit i tanecznych, wyprawę na biegówkach, kulig, udział w olimpiadzie sportów zimowych i interaktywne zabawy dla maluchów.
 
Aktywne ferie z przygodą

Najaktywniejsze drużyny otrzymują nagrody i Puchar Zimowej Przygody!

Co więcej? Folwark Łękuk to idealne miejsce na reset i odstresowanie. Sauna parowa, gabinety SPA z bogatą ofertą masaży, rytuałów i ceremonii, jacuzzi, biblioteczka, bar to tylko część propozycji na zimowe Mazury, gdy dzieci pod opieką animatorów uczą się i bawią na kreatywnych warsztatach.

Hitem są również organizowane od kilkunastu lat, zimowe spływy kajakowe z finałem przy ognisku i w tradycyjnej Ruskiej Bani na jeziorze z przeręblem do schładzania.

Zimowy spływ kajakowy na Mazurach

Większość powyższych atrakcji dostępnych jest w Folwarku zarówno w trakcie ferii zimowych, jak i podczas pozostałych zimowych miesięcy, np. Sylwestra.


FOLWARK ŁĘKUK
 
Folwark Łękuk - miejsca przyjazne dzieciom

Folwark Łękuk jest miejscem przyjaznym dzieciom i otwartym na rodziny ze zwierzętami. Obiekt położony jest nad jeziorem na skraju Puszczy Boreckiej. Teren 18 ha zapewnia bezpieczeństwo oraz przestrzeń do zabawy i rekreacji.

Mazury zimą - Folwark Łękuk

Własny park, place zabaw, lodowisko na jeziorze, sale zabaw przeznaczone dla dzieci, SPA dla dorosłych i restauracja „Ogień i woda” gwarantują kompleksowy wypoczynek przez cały rok.

Rodzinne ferie w Łękuku
 
DziecioChatki serdecznie zapraszają Was do Folwarku Łękuk na spotkanie z prawdziwą Zimową Mazurską Przygodą!  smile
 
Strona WWW: Folwark Łękuk


RODZINNE FERIE W KUWASACH

 
Zagroda Kuwasy w Biebrzańskim Parku Narodowym zaprasza rodziny w okresie szkolnych ferii. Możliwe są zarówno pobyty indywidualne, bez specjalnego programu, jak też skorzystanie z wypoczynku zorganizowanego.
 
Koza Marzenka - Ferie wśród zwierzakow
 
W wypadku pobytów indywidualnych można rezerwować pobyty na dowolną liczbę dni. W ofercie jest całodzienne wyżywienie (3 razy dziennie).

Podczas  ferii działać będzie niewielka wypożyczalnia nart biegowych. Możliwa też będzie jazda konna dla dzieci.
 
Ferie z nauką jazdy konnej dla dzieci
 
Ferie dla dzieci wśród zwierzaków
 
Z atrakcji dodatkowych, jeśli warunki pozwolą i zbierze się odpowiednia liczba chętnych, Kuwasy proponują:

- kulig

- wycieczkę z przewodnikiem do parku narodowego

- pokazy slajdów przyrodniczych uznanych fotografów przyrody

- spotkania z ciekawymi ludźmi – np. opiekunami dzikich zwierząt w Ośrodku Rehabilitacji w parku narodowym

- ognisko

- pokaz pieczenia regionalnego ciasta, wypiekanego na żywym ogniu, czyli sękacza

 
Ferie zimowe w Biebrzańskim Parku Narodowym - łosie
 
A jeśli pogoda nie dopisze, Gospodarze mają w zapasie masę ciekawych filmów przyrodniczych, które można obejrzeć na dużym ekranie

Zagroda Kuwasy przyjmuje również płatności BONEM TURYSTYCZNYM.

Zapraszamy do aktywnego spędzenia ferii w Biebrzańskim Parku Narodowym!
 

ZAGRODA KUWASY
 
Zagroda Kuwasy - ferie w fajnym, ciekawym miejscu
 
Stylowy pensjonat zbudowany z drewnianych bali i pokryty oryginalnym gontem. W części hotelowej mieści się  25 pokoi różnej wielkości - od dwójek po obszerne pokoje rodzinne oraz dwuizbowe pokoje typu studio.
 
Wygodne pokoje rodzinne na ferie w Kuwasach
 
Część pokoi ma własne wyjście na teren, większość pokoi na parterze posiada taras. W gospodzie Goście mają dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi. W pokojach natomiast są telefony stacjonarne, z których korzystanie na terenie Polski jest bezpłatne. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Na Gości czekają białe ręczniki, mydełka, w pokojach zaś woda mineralna.
 
Gospoda przyciąga uwagę dużym otwartym kominkiem. Oferowane jest w niej całodzienne wyżywienie w ramach pakietu, jak też Goście mają możliwość dodatkowego zamawiania posiłków i napoi. 
 
Sala kominkowa w Zagrodzie Kuwasy
 
Zagroda Kuwasy jest miejscem bezpiecznym. Położona jest na skraju wsi, z dala od ulicznego ruchu. Posiada własny teren o powierzchni 9 ha. Tuż za szutrową drogą rozciąga się las, a do Biebrzańskiego Parku Narodowego jest nie dalej niż kilkaset metrów.
 
Zagroda Kuwasy zimą
 
 
DziecioChatki gorąco polecają Kuwasy na rodzinne ferie! Piękne, ciekawe miejsce, w którym nie ma szans na nudę :-)
 
Strona WWW: Zagroda Kuwasy

 
 
A poniżej znajdziecie inne ciekawe i przyjazne miejsca na ferie zimowe z dziećmi: 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.