Zima z dzieckiem w fajnym miejscu - wypoczynek z przygodą

RODZINNA ZIMA 2021 W PIĘKNYCH I CIEKAWYCH MIEJSCACH

 
Poniżej znajdziecie bardzo ciekawe naszym zdaniem propozycje spędzenia zimowych wakacji w miejscach, które zyskały opinię prawdziwie przyjaznych dzieciom - "Rodzina na macie - joga i biegówki" w Zagrodzie Kuwasy w Biebrzańskim Parku Narodowym oraz "Zimowa Mazurska Przygoda" w Folwarku Łękuk na Mazurach.
 
Panuje powszechna opinia, że na ferie zimowe jeździ się w góry. Choć to wydaje się dziwne, naprawdę mało kto rozważa w ogóle inne opcje wyjazdu z dziećmi.
 
W góry z pewnością powinni jeździć ci, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez narciarstwa zjazdowego. Kto jednak nie jest owładnięty tą pasją, powinien rozważyć wyjazd w inne rejony Polski – np. na Mazury, Suwalszczyznę, Podlasie, i to z kilku powodów.
 
Biebrzanski Park Narodowy - ferie z dzieckiem w ciekawym miejscu
 
Jest taniej. Tu zima jest niskim sezonem i renomowane obiekty, które latem mają wysokie ceny, zimą oferują noclegi i wyżywienie za bardzo niewygórowane stawki.
 
Jest spokojnie, nie ma tłumu. Turyści z dużych miast, na co dzień zmęczeni tłokiem i hałasem, tu od niego z pewnością odpoczną.
 
Jest zimowo. Nie bez powodu Suwałki uważa się za „biegun zimna” w Polsce. Tu faktycznie zimy są zazwyczaj ostre, a pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej. Oczywiście, jeśli nigdzie w Polsce nie ma śniegu, to w północno-wschodniej Polsce też jest podobna aura ;)
 
Lepimy balwana - zima w fajnym miejscu
 
Jest pięknie. Wprawdzie w jeziorze się nie wykąpiemy, ale spacer brzegiem pokrytego białym puchem akwenu to wielka przyjemność. Lasy w białej szacie prezentują się ślicznie, łatwo natrafić na tropy dzikich zwierząt, nietrudno też natknąć się na same zwierzęta, np. sarny, łosie, jelenie, dziki i lisy.
 
Zimowe ferie z przygoda wsrod dzikiej przyrody
 
Jest co robić. Gama zimowych sportów nie ogranicza się przecież do szusowania z góry. Rejon Biebrzańskiego Parku Narodowego i Puszcza Augustowska to wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego, a ściślej – śladowego. Jest gdzie jeździć na łyżwach, a ośrodki posiadające konie wierzchowe oferują jazdy konne – zarówno naukę dla początkujących, jak też jazdy w terenie, szlakiem konnym – to dla zaawansowanych jeźdźców.
 
Ferie zimowe z jazda konna dla dzieci


RODZINNE FERIE 2021 W KUWASACH

 
Zagroda Kuwasy w Biebrzańskim Parku Narodowym zaprasza rodziny w okresie szkolnych ferii 2021. Możliwe są zarówno pobyty indywidualne, bez specjalnego programu, jak też skorzystanie z wypoczynku zorganizowanego.
 
Koza Marzenka - Ferie wsrod zwierzakow
 
W wypadku pobytów indywidualnych można rezerwować pobyty na dowolną liczbę dni. W ofercie jest całodzienne wyżywienie (3 razy dziennie).

Podczas  ferii działać będzie niewielka wypożyczalnia nart biegowych. Możliwa też będzie jazda konna dla dzieci.
 
Ferie z nauką jazdy konnej dla dzieci
 
Ferie dla dzieci wśród zwierzaków
 
Z atrakcji dodatkowych, jeśli warunki pozwolą i zbierze się odpowiednia liczba chętnych, Kuwasy proponują:

- kulig

- wycieczkę z przewodnikiem do parku narodowego

- pokazy slajdów przyrodniczych uznanych fotografów przyrody

- spotkania z ciekawymi ludźmi – np. opiekunami dzikich zwierząt w Ośrodku Rehabilitacji w parku narodowym

- ognisko

- pokaz pieczenia regionalnego ciasta, wypiekanego na żywym ogniu, czyli sękacza

 
Ferie zimowe w Biebrzanskim Parku Narodowym - łosie
 
A jeśli pogoda nie dopisze, Gospodarze mają w zapasie masę ciekawych filmów przyrodniczych, które można obejrzeć na dużym ekranie
 
Jeśli jednak wolicie wypoczynek zorganizowany, a zwłaszcza jeśli lubicie ćwiczyć jogę, to w tym roku Kuwasy mają następujące propozycje:„Rodzina na macie (joga i biegówki)” propozycja biura OHANA Travel:

„Ferie z JOGARYTM w Zagrodzie Kuwasy”: rodzinny wyjazd z jogą

„Ferie zimowe z EQUANIMUS JOGA” – rodzinny wyjazd z jogą, opieka nad dziećmi


Zagroda Kuwasy przyjmuje również płatności BONEM TURYSTYCZNYM.

Zapraszamy do aktywnego spędzenia ferii w Biebrzańskim Parku Narodowym!
 

ZAGRODA KUWASY
 
Zagroda Kuwasy - ferie w fajnym ciekawym miejscu
 
Stylowy pensjonat zbudowany z drewnianych bali i pokryty oryginalnym gontem. W części hotelowej mieści się  25 pokoi różnej wielkości - od dwójek po obszerne pokoje rodzinne oraz dwuizbowe pokoje typu studio.
 
Wygodne pokoje rodzinne na ferie w Kuwasach
 
Część pokoi ma własne wyjście na teren, większość pokoi na parterze posiada taras. W gospodzie Goście mają dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi. W pokojach natomiast są telefony stacjonarne, z których korzystanie na terenie Polski jest bezpłatne. Wszystkie pokoje są z łazienkami. Na Gości czekają białe ręczniki, mydełka, w pokojach zaś woda mineralna.
 
Gospoda przyciąga uwagę dużym otwartym kominkiem. Oferowane jest w niej całodzienne wyżywienie w ramach pakietu, jak też Goście mają możliwość dodatkowego zamawiania posiłków i napoi. 
 
Sala kominkowa w Zagrodzie Kuwasy
 
Zagroda Kuwasy jest miejscem bezpiecznym. Położona jest na skraju wsi, z dala od ulicznego ruchu. Posiada własny teren o powierzchni 9 ha. Tuż za szutrową drogą rozciąga się las, a do Biebrzańskiego Parku Narodowego jest nie dalej niż kilkaset metrów.
 
Zagroda Kuwasy zima
 
 
DziecioChatki gorąco polecają Kuwasy na rodzinne ferie 2021! Piękne, ciekawe miejsce, w którym nie ma szans na nudę :-)
 
Strona WWW: Zagroda KuwasyZIMOWA MAZURSKA PRZYGODA 2021 W FOLWARKU ŁĘKUK

czyli… sposób na udane ferie zimowe z rodziną.
 
 
 
Ferie zimowe z przygodą na Mazurach
 
Około 15 tys. lat temu na terenie północnej Polski było dużo zimniej niż teraz. Na Mazurach królowało ostatnie zlodowacenie. Brzmi groźnie, ale to właśnie dzięki tej mroźnej erze krajobraz za mazurskim oknem zapiera dech w piersiach.
 
Zima na pięknych Mazurach - narciarstwo biegowe
 
Ustępujący lądolód pozostawił nam w spadku malownicze pagórki, dolinki rzeczne, rozmaite w kształtach jeziora...
 
Ferie na Mazurach - w kajaku
 
Zima na Dzikich Mazurach jest sezonem uwielbianym przez fanów nart biegowych i zjazdowych, kuligów konnych, bojerów, łyżwiarstwa i saneczkarstwa. W okolicach Puszczy Boreckiej, gdzie powietrze ma najlepsze wskaźniki w Polsce, spokój odnajdą również miłośnicy relaksu.  
 
Lodowisko Folwarku Łękuk - aktywna zima na Mazurach
 
Tradycyjna Ruska Bania lub sauna parowa, SPA i dobra książka (gdy dzieci pod opieką animatorów rozwijają swoje umiejętności), to tylko część propozycji na zimowe Mazury.
 
Skute lodem jeziora, bezkresne białe pola i ośnieżone lasy, pełne dzikiej zwierzyny to wymarzona sceneria na spacery z aparatem czy pupilem.
 
Mazury doskonale sprawdzają się również jako miejsce na rodzinny wypad. Mniej tłoczne i bliższe gościom z centralnej i północnej Polski oferują atrakcje porównywalne z górskimi.
 
Kilkanaście stacji narciarskich w regionie gwarantuje dobrą zabawę na stoku.
 
Na narty na Mazury
 
Dla miłośników pięknych widoków na mazurskich bezdrożach przygotowywane są trasy narciarstwa biegowego z możliwością wypożyczenia sprzętu w hotelu.
 
Hitem są również zimowe spływy kajakowe z finałem przy ognisku i w Ruskiej Bani z przeręblem do schładzania.
 
Zimowy spływ kajakowy
 
Obowiązkowym punktem jest kulig z pochodniami i akordeonem, ciągnięty przez konie.
 
Kulig za parą koni - zima z dziećmi w Łękuku
 
Nie może też zabraknąć jazdy na łyżwach, budowania igloo i olimpiady sportów zimowych.

Powyższe atrakcje dostępne są w Folwarku zarówno w trakcie ferii zimowych jak i podczas pozostałych zimowych miesięcy.
 
Ciekawe ferie  z dziećmi w Folwarku Łękuk na Mazurach
 
Dodatkowo w ramach pakietu pobytowego Zimowa Mazurska Przygoda, rodziny zachęcane są do aktywnego wypoczynku w myśl hasła „Odkryj i przeżyj przygodę”.

Każda rodzina, która od momentu przekroczenia progu Folwarku staje się drużyną, otrzymuje Paszport Zimowej Mazurskiej Przygody. Jest on przepustką do krainy świetniej zabawy.

W trakcie pobytu cała drużyna zbiera do Paszportu stemple, pokonując kolejne zadania i kolekcjonując sprawności.
 
 
Aktywne rodzinne ferie na Mazurach - zima z przygodą
 
Punkty zdobywa się m.in. za jazdę na łyżwach, udział w warsztatach kreatywnych (plastyczne, teatralne, kulinarne), zajęciach fit i tanecznych, wyprawę na biegówkach, kulig, udział w olimpiadzie sportów zimowych i interaktywne bajkoczytanie.
 
Dzieci na feriach w Łękuku
 
Wszystkie drużyny walczą o Puchar Zimowej Mazurskiej Przygody, przyznawany co roku najbardziej aktywnym rodzinkom.
 
FOLWARK ŁĘKUK
 
Folwark Łękuk jest miejscem przyjaznym dzieciom i otwartym na rodziny ze zwierzętami.
 
Przytulne pokoje rodzinne na ferie w Folwarku Łękuk
 
Obiekt położony jest nad jeziorem na skraju Puszczy Boreckiej.
Teren 18 ha zapewnia bezpieczeństwo oraz przestrzeń do zabawy i rekreacji.
 
Własny park, place zabaw, lodowisko na jeziorze, sale zabaw przeznaczone dla dzieci, SPA dla dorosłych i restauracja „Ogień i woda” gwarantują kompleksowy wypoczynek przez cały rok.
 
Folwark Łękuk w zimowej szacie
 
DziecioChatki serdecznie zapraszają Was do Folwarku Łękuk na spotkanie z prawdziwą Zimową Mazurską Przygodą!  :-)
 
Strona WWW: Folwark Łękuk
 
 
 
A poniżej znajdziecie inne ciekawe i przyjazne miejsca na ferie zimowe z dziećmi: 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.