Ferie z dziećmi w Świeradowie-Zdroju

Ferie z dziećmi w Świeradowie Zdroju

Tegoroczne ferie zimowe spędziliśmy w małej miejscowości- Świeradów Zdrój w województwie dolnośląskim. Jesteśmy amatorami białego szaleństwa i zabawy na śniegu. Tak śniegu!

Ferie zimowe z dziećmi w Sudetach w Świeradowie- Zdroju

Sudety zimą

Trafiliśmy na wspaniałą pogodę i na śnieg na stoku narciarskim oraz w wyższych partiach Gór Izerskich. Do Świeradowa przyjeżdżaliśmy też w poprzednich latach i mamy do tego miasteczka duży sentyment.

Jest tam przepięknie- bez względu czy to lato, jesień czy zima.

Mamy tam swoje ulubione miejscówki zajmujące nam czas. Na pierwszym miejscu zimą oczywiście jest stok narciarski SKI&SUN Świeradów - Zdrój ( Stok narciarski SKI&SUN   )

Jazda na nartach z dziećmi na stoku narciarskim SKI&SUN Świeradów- Zdrój

Stok SKI&SUN

Wspaniałe miejsce, przepiękny stok narciarski i jakże ogromny plus - gondola wożąca narciarzy na szczyt Stogu Izerskiego. Dzięki gondoli błyskawicznie jesteśmy na szczycie, by ponad dwukilometrową trasę narciarską zjechać w dół. W gondoli się nie marznie, podziwia widoki, gawędzi z innymi narciarzami i ich rodzinami.

Dla młodszych dzieci jest to wygodne, bo wysiadanie z gondoli to nie to, co wyskok w nartach z krzesełka mnie to zawsze przerażało, jako osobę dorosłą. Dzięki tej wygodzie w ogóle nie musiałam martwić się o wyjście dzieci na stok. Gondola podróżuje w górę około 8 do 10 min zależnie od pogody.

Widok na Sudety podczas jazdy na nartach na feriach zimowych

Jeśli chodzi o trasę narciarską oznaczona jest, jako średnio trudna, a długość podawana jest w 2500m. Dla nas jest to trasa piękna, przyjemna, szeroka i co ważne świetnie oświetlona na jazdy nocne. Białe szaleństwo w Świeradowie może trwać cały dzień z przerwą na obiad i ratrakowanie trasy.

Przerwa na stoku SKI&SUN Świeradów- Zdrój

Trasa na stoku

Czyli od 9:00 do 16:00 i od 18:00 do 22:00. Przerwę mamy od godziny 16:00 do 18:00. Na miejscu jest świetnie wyposażona wypożyczalnia nart i snowboardu, jak i szkółka narciarska Lech Sport.

Moje dzieci właśnie z instruktorem tej szkółki zaczynały swoją przygodę z nartami. Córka i syn są zachwyceni swoim ulubionym instruktorem, który wkładał wiele pracy i serca w to, by dzieci jazdę na nartach pokochały i by czuły się na nartach bezpiecznie.

Na początek oczywiście dzieci i dorośli uczą się pierwszych szusów na wyciągu orczykowym.

Zjazdy z wyciągu orczykowego dla dzieci i dorosłych w Świeradowie

Dopiero po kilku dniach. jeśli umiejętności są coraz lepsze, można wjechać na główny stok.

Odpoczynek na stoku w Sudetach podczas ferii zimowych
Jazda na nartach z dziećmi w Sudetach

Szusowanie na stoku

W sekrecie powiem Wam, że przyjemność zjazdu z góry można sobie za dnia przedłużyć boczną trasą o około kilometr.

Tam też dzieciaki z instruktorami omijają najbardziej stromy kawałek głównej trasy i wyjeżdżają ciut niżej przy głównym stoku.

Trasa boczna jest piękna, wśród drzew i jest praktycznie płaska i przyjemna.

Przygody na stoku SKI&SUN Świeradów- Zdrój

Ja jestem zachwycona tymi widokami za każdym razem, kiedy tam jadę. Ale wracam do tego co powinniście wiedzieć na temat szczytu po wjeździe na Stóg Izerski.

Wjazd na Stóg Izerski w Sudetach

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Na szczycie Stogu Izerskiego znajduje się schronisko górskie,

Z dziećmi na szczycie Stogu Izerskiego

w którym można zjeść posiłek, ogrzać się przy herbacie z sokiem malinowym i podziwiać widoki.

Tak samo też można skorzystać z restauracji przy wyciągu stacji górnej SKI&SUN. Polecam tam pyszne rozgrzewające zupy i bardzo smaczne naleśniki. Gorąca czekolada też jest pyszna. Restauracja zamykana jest na pół godziny przed przerwą techniczną.

Kto nie zdążył zjeść na stoku może wybrać się na obiad do pobliskich restauracji. My wielokrotnie odwiedzaliśmy w Świeradowie Świerkową Karczmę ( Świerkowa Karczma ).

Odwiedziny z dziećmi w Świerkowej Karczmie w Świeradowie
Atrakcje dla dzieci podczas ferii zimowych w Sudetach

Wesołe spotkanie

Głównie ze względu na wielką bawialnie przy sali restauracyjnej. Dzieci szaleją wśród zabawek podczas, gdy my możemy spokojnie wybrać danie i odpocząć przy gorących czy zimnych napojach w oczekiwaniu na obiad.

Z ulotek, które odnajdujemy w Menu dowiadujemy się, że możliwe jest wybranie się na kulig prawdziwymi saniami ciągniętymi przez konika.

Niestety, tylko wtedy, kiedy w górach jest na tyle śniegu, by jazda saniami była możliwa. Kto będzie się czuł na siłach i nie rozleniwi się po obiedzie może wrócić na stok i od 18:00 znów szusować- ile sił w nogach.

Warunki na stoku są idealne, dobre oświetlenie i zdecydowanie mniej narciarzy na stoku niż za dnia.

Nocna jazda na nartach z dziećmi

Oświetlenie stoku

Wieczorami spotykaliśmy również rodziny z dziećmi, więc dzieci jak najbardziej na tzw nocnej jeździe też czuły się świetnie.

Wieczorne zjeżdżanie na nartach w Świeradowie na feriach zimowych

Wypożyczalnia funkcjonuje do 22:30, więc po zamknięciu gondoli i stoku jest sporo czasu, by oddać wypożyczony wcześniej sprzęt.

Jeśli zdarzy się tak, że po kilku dniach jazdy dzieci potrzebują odpocząć, bądź gondola przestanie jeździć ze względu na zbyt silny wiatr, świetną alternatywą jest zarezerwowanie wizyty w Pracowni Piernikowej Isabell ( Facebook Pracowni Piernikowej  i Strona Pracowni Piernikowej ).

Pracownia mieści się w Świeradowie a pierniki można zrobić samemu lub podziwiać, jak powstają w dłoniach właścicielki.

Wizyta w Pracowni Piernikowej Isabell

Czas na słodkości

Jeśli macie ochotę przejechać się trochę dalej to warto odwiedzić odległy od Świeradowa ok. 20 km Zamek Czocha ( Zamek Czocha  ). Średniowieczne zamczysko kryje w swych murach wiele sekretów skrzętnie ukrywanych przez kolejnych właścicieli, a odtajnianych przez dzisiejszych odkrywców.

Zwiedzanie Zamku Czocha z przewodnikiem to żywa lekcja historii okraszona barwnymi legendami i zasłyszanymi opowieściami. Fantastyczna atrakcja dla dzieci, jak i dorosłych.

Kiedy wieczorami nogi po jeździe na nartach czy desce odmawiają posłuszeństwa warto wybrać się na basen i dać rozluźnić się mięśniom ( Aquapark w Świeradowie  ). Posiadacze Kart Multi Sport wchodzą bez płacenia.

Tak nam mijał dzień za dniem i niestety, jak to zwykle bywa wszystko co piękne, szybko się kończy i tegoroczne ferie zimowe to już miłe wspomnienia.

Ostatnie dni ferii zimowych w Sudetach
Podziwianie widoków podczas jazdy na nartach
Spędzanie czasu cała rodziną w Świeradowie

Ostatnie wspólne zjeżdżanie...

 

Autorka tekstu i zdjęć: Małgorzata Krukowska

Praca przysłana na konkurs "Moje ferie z dzieckiem w Polsce 2020"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi