Krokusy na polanie Chochołowskiej

12.04.2018

Do Zakopanego dotarliśmy w południe.

Po zameldowaniu się w pokoju, przebraliśmy się w wygodne ubrania, zrobiliśmy zakupy na drogę i ruszyliśmy busem w stronę Doliny Chochołowskiej. Po dotarciu wszyscy od razu rozpoczęliśmy poszukiwanie krokusów.

Dolina Chochołowska 

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska zwiedzanie z dzieckiem

Moja 4-letnia córeczka Amelka była w górach pierwszy raz, więc z ogromnym zachwytem podziwiała piękne widoki w Dolinie Chochołowskiej.

Cały czas była uśmiechnięta, radosna i dumnie kroczyła asfaltową drogą. A jest co podziwiać już od samego początku. Nie trzeba przejść wielu kilometrów aby cieszyć oczy pięknymi krajobrazami.

Droga wiedzie przez las znad którego rozciąga się wspaniały widok na Tatry. A wzdłuż trasy płynie górski strumyk.

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska  z dzieckiem

Po przejściu ok. 3km zrobiliśmy sobie przerwę, bo małe nóżki chciały odpocząć i tu przydał się suchy prowiant zapakowany do plecaka. Warto też zapakować sobie cieplejsze ubranie, gdyż pogoda w górach szybko się zmienia.

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska z dziecmi

na Doline Chochołowska z dzieckiem

Z uwagi na coraz późniejsza porę, zdecydowaliśmy się wracać. Plan dotarcia do Polany Chochołowskiej na „hokus krokus” przełożyliśmy na kolejny dzień. A o tym, że warto tam dotrzeć, słyszeliśmy od turystów napotkanych w drodze powrotnej.

Dolina Chochołowska 

na Doline Chochołowska z dziecmi

13.04.2018r. piątek

Dzień rozpoczął się ulewą, co niestety pokrzyżowało Nasze plany. Ale Zakopane oferuje dużo atrakcji także na deszczową pogodę. My wybraliśmy się do Papugarnii. Amelka była zachwycona i choć na początku trochę się bała, to ostatecznie nie chciała stamtąd wychodzić.

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnia atrakcje dla dzieci w gorach

Papugarnia Egoztyczne Zakopane

Kolejną atrakcją było zwiedzenie Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa przy drodze Oswalda Balzera na Jaszczurówce. Kaplica jest jednym z najpiękniejszych budynków reprezentujących Kaplica Najświętszego styl zakopiański.

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce

Kaplica Najsw. Serca Jezusa wyprawa z dzieckiem

Kaplica Najsw. Serca Jezusa na Jaszczurówce z dzieckiem


Kaplica Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce

Kaplica Najśw. Serca Jezusa na Jaszczurówce

Atrakcje dla dzieci w gorach


Tuż obok Kaplicy, znajduje się szlak. Niestety udało Nam się przejść tylko kawałek, gdyż deszcz wygonił Nas do samochodu.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Szlak na Jaszczurówce

Szlak na Jaszczurówce

Na szlaku z dzeckiem

Gdy tylko się rozpogodziło udaliśmy się na Gubałówkę. Droga powrotna to obowiązkowo zjazd kolejką.

Gubałówka 

Gubałówka z maluchem

Gubałówka

Gubałówka

Gubałówka – PKL

Gubałówka podrozowanie z dzieckiem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Tatrach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦14.04. 2018r. sobota

W sobotę przywitało Nas piękne słońce, więc już z samego rana ruszyliśmy do Doliny Chochołowskiej. Postawiliśmy na dojazd busem co okazało się najlepszym pomysłem gdyż parkingi był przepełnione. Busy podjeżdżają pod samo wejście do doliny.

Zdecydowaliśmy się dotrzeć na polanę rowerami, które można wypożyczyć przy parkingach. Mimo, iż było jeszcze przed 9:00 to udało Nam się dostać ostatnie 2 rowery z fotelikiem dla dziecka. Na trasie prowadzącej do Schroniska Górskiego PTTK na Polanie Chochołowskiej było bardzo dużo turystów, których przyciągnęła piękna pogoda w weekend i chęć zobaczenia polany pełnej krokusów. Niemniej jednak po ok. godzinie dotarliśmy do celu. Przypięliśmy rowery i udaliśmy się zwiedzać ten cud natury.

Polana Chochołowska

zakopane z dzieckiem


Mina Amelki była nie do pisania. Tak ogromnego zachwytu jeszcze u niej nie widziałam co utwierdziło mnie w przekonaniu, że taka wyprawa była dobrym pomysłem.


Polana Chochołowska

Zakopane z dziecmi

A dzięki temu, że podróż pokonała w foteliku na bagażniku, to na miejscu miała dużo siły aby wejść na wzniesienie na którym znajduje się piękna Kaplica Jana Chrzciciela.

Kaplica Jana Chrzciciela

Kaplica Jana Chrzciciela

A z góry rozpościera się przepiękny widok na Polanę Chochołowską.

W gory z dzieckiem

W gorach z dziecmi

Chodzenie po gorach z dzieckiem

Na koniec udaliśmy się na obiad do schroniska.

Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej

Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chocholowskiej

15.04.2018r. niedziela

Po śniadaniu, żegnając piękne widoki, udaliśmy się w drogę powrotna do domu. Amelka cały czas powtarzała, że koniecznie musimy tu wrócić, co jest najlepszą rekomendacją. Miłość do gór zaszczepiona.

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska urlop z dzieckiem

 

Katarzyna Zalewska

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.