Ferie z maluszkiem (i brzuszkiem) w Zakopanem

Jak co roku od kilku lat nasze ferie spędziliśmy w Zakopanem.

Wraz z mężem Markiem mamy sentyment do tego miejsca. Tam wybraliśmy się na nasze pierwsze wspólne ferie i tak już zostało. Tam również się zaręczyliśmy, jeździliśmy jako narzeczeństwo, małżeństwo, później już z naszą córeczką Natalką, a w tym roku z kolejnym potomkiem w drodze.

Wielu ludziom Zakopane kojarzy się z tłumem na Krupówkach, zatłoczonymi stokami i korkami na "zakopiance". Ale jest wiele spokojnych i urokliwych miejsc z dala od zgiełku, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. My staramy się podczas ferii skorzystać z różnych form rozrywki i nie przeszkadzają nam te tłumy, bo jesteśmy razem.

Oczywiście na pierwszym miejscu jest nasza wspólna pasja, jaką dzielimy z mężem, czyli jazda na snowboardzie. Niestety w tym roku, ze względu na mój stan (błogosławiony), skorzystała z tego tylko moja druga połowa. Ale i tak się cieszę, że chociaż jedno z nas miało tę przyjemność.

Najczęściej mąż korzystał ze stoku na Polanie Szymoszkowej oraz na Kasprowym Wierchu.

Na Polanie Szymoszkowej
Na Kasprowym Wierchu

Oczywiście jazda męża odbywała się w godzinach porannych, żeby mógł jak najszybciej do nas dołączyć i dalej spożytkować resztę dnia z całą rodziną.

I tak na przykład były spacerki po pobliskich szlakach, np. Droga pod Reglami, Dolina Białego, Kuźnice - tyle, na ile jesteśmy w stanie zrobić z małym dzieckiem i na ile czas nam pozwala.

Spacer Drogą pod Reglami

Ponadto obowiązkowo Gubałówka, z której rozprzestrzenia się chyba mój ulubiony widok na panoramę Tatr, na czele z Giewontem. Przejście całym grzbietem, aż do Szymoszkowej, gdzie zatrzymujemy się w jednej z naszych ulubionych restauracji "Honielnik", w której zawsze wita nas ciepło dobrze nam już znany przesympatyczny menedżer Rafał.

Na Gubałówce


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Oprócz tego spacery pod skocznię, gdzie po drodze znajduje się kolejne nasze ulubione miejsce Gugu Park. Tam możemy chwilę odpocząć na leżaczkach z pięknym widokiem, popijając gorącą czekoladę, nasza córka korzysta z placu zabaw tuż obok, a kawałek dalej jest górka, na której zjeżdżamy na sankach lub jabłuszku.

Spacer w górach
Czekolada z Giewontem w tle
Zjazd na jabłuszku w Zakopanem

Oczywiście na spacery po Krupówkach również znalazł się czas, co pozwalało na odwiedzanie lokalnych restauracji, żeby dobrze sobie podjeść.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Tatrach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦W tym roku udało nam się także skorzystać z Term Chochołowskich, gdzie mogliśmy się trochę wygrzać i zrelaksować, choć przy dziecku to za dużo powiedziane ;). Ale nasza pociecha miała z tego największą frajdę i to było dla nas najważniejsze.

To były udane ferie.

Jak zwykle wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tydzień zleciał jak szalony, a my czekamy na następny rok i mam nadzieję, że znów spędzimy go w tym samym miejscu, już w powiększonym gronie :)

 

Rodzinne ferie w górach

 

Joanna Kowalczyk
 
Opowiadanie Pani Joanny Kowalczyk zostało wyróżnione w konkursie "Moje ferie z dzieckiem w Polsce", organizowanym przez portal DziecioChatki - Miejsca Przyjazne Dzieciom. Dziękujemy i gratulujemy!


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi