Narty z dzieckiem w Szczyrku

NARTY Z DZIECKIEM W SZCZYRKU


Od pewnego czasu po uszy siedzimy w temacie wyjazdów na narty z dziećmi. Długie godziny spędzone na przekopywaniu własnych doświadczeń i wspomnień, forów dyskusyjnych i stron internetowych robią swoje i teraz zupełnie podświadomie na samo słowo „narty” pojawia się nam w głowie wyliczanka: Zieleniec, Wisła, Krynica, Szczyrk…

No właśnie – Szczyrk.
Jeśli cały Beskid Śląski tętni życiem przez cały sezon narciarski (a tętni i kipi, możecie nam wierzyć), to Szczyrk jest gdzieś w samym środku.

Narty z dziećmi w Szczyrku

Są tacy, którzy mówią, że to źle. Bo na stokach jest tłok, przed wyciągami ustawiają się kolejki, a pytanie kogokolwiek o drogę średnio ma sens, bo i tak pewnie trafi się na turystę.

Inni mówią, że to bardzo dobrze, że świadczy o jakości, atrakcyjności i zachęca właścicieli do rozbudowywania oferty i dbania o klientów.

A my postanowiliśmy wyłączyć się z tej dyskusji i wskazać Wam stacje, które warto odwiedzić z dziećmi. Tak więc zapraszamy do zapoznania się z wynikiem naszych "działań rozpoznawczych" wink


BESKID SPORT ARENA SZCZYRK

Mapa tras narciarskich Beskid Sport Ski Arena Szczyrku

Zacznijmy od Beskid Sport Arena. Na początkujących czeka tu świetna szkółka narciarska i zlokalizowana tuż obok 200-metrowa niebieska trasa z osobnym wyciągiem. Warto się tam wybrać, nawet jeśli już dawno jesteście na wyższym poziomie zaawansowania – widoki są zniewalające.

Odnośnie trudniejszych tras – macie do wyboru jeszcze trzy opcje zjazdu: długą niebieską nitkę, która przez las i tunel zaprowadzi Was aż do restauracji, krzyżującą się z nią czerwoną trasę i dość stromy, czarny zjazd dla zaawansowanych.

Poza tym przy górnej stacji czeka grawitacyjny tor saneczkowy – sanki rozpędzają się tam nawet do 40 km/h, a liczne zakręty i zmiany wysokości gwarantują fantastyczną zabawę. Oczywiście, wszystko jest bezpieczne i przemyślane, więc Waszym szkrabom nic się nie stanie smile.

Z kolei na dole, przy restauracji i wypożyczalni sprzętu, powstał zimowy plac zabaw z torem pontonowym, miejscem na spokojniejsze wygłupy z sankami i sztabem opiekunów.

Na koniec trzeba powiedzieć, że od sezonu 2018/19 można wykupić wspólny karnet dla Beskid Sport Arena, Szczyrk Mountain Resort i Centralnego Ośrodka Sportu. O dwóch pozostałych stacjach nie będziemy pisać osobno, bo choć są znakomicie przygotowane i nowoczesne, to dla dzieci nadają się mniej.

Więcej o Beskid Sport Arena w Szczyrku


Teraz przechodzimy do mniejszych stacji.


KOMPLEKS NARCIARSKI BIAŁY KRZYŻ SZCZYRK

Narty z dziećmi w Szczyrku w Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż

źródło: www.bialykrzyz.com.pl                                              


Na początek Kompleks Narciarski Biały Krzyż – absolutny klasyk, jeśli chodzi o narty z dzieckiem w Szczyrku. Jest powszechnie znany i ceniony za niemal stuprocentowe przygotowanie na przyjazd maluchów.

W obrębie stacji działają dwa wyciągi. Krótszy z nich to 200-metrowy Bartuś, dłuższy – Biały Krzyż – ma 300 m.

Tutaj trzeba wyraźnie powiedzieć, że żaden nie jest taśmą, która często ułatwia dzieciom oswajanie się z nartami. Ale prawda jest taka, że jeśli Wasze maluchy nie mają szczególnie dużych obaw przed klasycznymi wyciągami (mowa o orczyku i talerzyku), to spokojnie dadzą sobie radę.  Tym bardziej, że instruktorzy w szkółce są niezwykle mili i naprawdę wiedzą, jak postępować z dziećmi.

Całość jest dobrze oświetlona i wyratrakowana, a wzdłuż stoków można też zjeżdżać na sankach – byle ostrożnie.

A skoro już jesteśmy przy zaletach, to nie mogliśmy zapomnieć o tym, że z reguły to pierwsza otwierana i ostatnia zamykana stacja, bo ze względu na wysokość, śnieg utrzymuje się tu wyjątkowo długo.

Więcej o Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż w Szczyrku


STACJA SKRZAT-KRASNAL SZCZYRK


Dobrym miejscem na naukę jazdy dla zupełnie początkujących maluchów w Szczyrku będzie też stacja Skrzat-Krasnal, która w zasadzie przypomina większą i fajniejszą oślą łączkę.

Jest położona znacznie niżej niż Biały Krzyż, w okolicy Czyrnej (jedna z dzielnic Szczyrku), przez co dojazd samochodem może okazać się łatwiejszy.

Na miejscu są dwa wyciągi – oba mają około 200 m długości; trasy biegną przez otwarty teren, są łagodne i dobrze oświetlone.

Co więcej, na terenie kompleksu działa tor pontonowy, więc nawet niechętne nartom szkraby będą mogły poszaleć. Na mapce stacji znajdziecie też inne ważne miejsca – czystą toaletę, wypożyczalnię sprzętu i szkółkę narciarską.

A jak już jesteśmy przy szkółce, to mamy dla Was dobrą wiadomość – instruktorzy udzielają lekcji także poza własną stacją. Więc jeśli w trakcie pobytu zdecydujecie się na wyciągi o większym stopniu trudności, możecie nie zmieniać instruktora, tylko poprosić go o przyjazd w inne miejsce. Dzięki temu już niejeden rodzic, który ambitnie wybrał się na narty z dziećmi, uniknął płaczu i lamentów.

Więcej o Stacji Skrzat Krasnal w Szczyrku


KAIMÓWKA SZCZYRK

Mapa tras narciarskich Stacji Kajmówka w Szczyrku

A teraz Kaimówka, czyli Rodzinna Stacja Narciarska w Szczyrku. To kolejna niewielka stacja, na której początkujący i dzieci mogą się czuć zupełnie bezpiecznie.

Właściciele co roku otwierają trzy wyciągi (choć uczciwie trzeba powiedzieć, że z działaniem największego z nich czasami są problemy i zdarza się, że jest nieczynny).

Zupełne żółtodzioby można wysłać na oślą łączkę z wyciągiem taśmowym. Taśma ma tylko 50 m, więc maluchy mają satysfakcję z liczby zjazdów, a przy okazji nie są wymęczone.

A jak tylko załapią podstawy, można je zabrać na dwa dłuższe wyciągi. Jeden z nich ma 120 m, drugi – 400.

Więcej o Stacji Narciarskiej Kaimówka w Szczyrku


CENTRALNY OŚRODEK SPORTU SZCZYRK

Mapa tras narciarskich w Szczyrku- Centralny Ośrodek Sportu


Z kolei na bardziej zaawansowanych czeka sąsiednia stacja – Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku. Jeśli chodzi o resztę infrastruktury, to na miejscu macie też wypożyczalnię, punkt gastronomiczny z darmowymi gorącymi napojami (tak przynajmniej twierdzą na stronie, to nowinka tego sezonu - 2018/2019) i przedszkole narciarskie.

Trzeba też wspomnieć o godzinach otwarcia, bo są one dość krótkie – tylko od ósmej do szesnastej. Ale za to w każdy czwartek można przyjść na wieczorny zjazd z pochodniami.

Więcej o Stacji Narciarskiej Centralny Ośrodek Sportu w SzczyrkuNa koniec chcemy jeszcze Wam przedstawić dwa pojedyncze wyciągi:


AKADEMIA SPORTÓW GÓRSKICH SKRZYCZNE SZCZYRK


Pierwszy z nich należy do ASG (Akademii Sportów Górskich) Skrzyczne, położonej tuż przy schronisku górskim. Trasa jest łatwa, krótka (ma 200 m) i dobrze oświetlona. Obok działa wypożyczalnia sprzętu i szkółka. No i bardzo blisko stąd do górnej stacji COS, więc bardziej wprawieni członkowie rodziny będą mieli gdzie poszaleć.


OSIOŁEK SZCZYRK


Z kolei Osiołek to sympatyczny wyciąg w samym centrum Szczyrku. Trasa i infrastruktura są bardzo podobne do ASG – wypożyczalnia, przedszkole narciarskie, miejsce na sanki, dwustumetrowa trasa.

Jednak dojazd jest znacznie lepszy (ostatecznie to centrum), no i warto wspomnieć o miłej restauracji z kominkiem i góralskimi przekąskami tuż przy stoku smile To tyle, jeśli chodzi o stacje narciarskie w Szczyrku. Mamy nadzieję, że zestawienie jest wystarczająco kompletne, choć w dużych kurortach narciarskich przeróżnych ośrodków jest tak dużo, że łatwo coś przeoczyć.

Jednak porządne miejsce do szusowania to przecież nie wszystko. Maluchom trzeba też miejsca na swobodną zabawę, dodatkowych atrakcji, nie mówiąc już o całej masie sprzętów, które rodzice jakimś cudem muszą upchnąć w torby.


Dlatego poniżej prezentujemy Wam dwa sprawdzone pensjonaty przyjazne dzieciom w Szczyrku.

PENSJONAT U WIELICKICH W SZCZYRKU

Pensjonat U Wielickich w Szczyrku

Pierwszy z nich to Pensjonat u Wielickich. Skoro piszemy o nim w kontekście wyjazdu na narty z dziećmi, na początku musimy powiedzieć o drobnym udogodnieniu w postaci przechowalni nart. Ale to nie koniec zalet.

Jako rodzice jesteśmy zachwyceni tutejszą atmosferą, pysznymi ciastami, które można kupić w salonie i zjeść przy kominku, masażami i łazienkami z ogrzewaniem podłogowym.

Ogólnie rzecz biorąc pensjonat jest bardzo dobrze przygotowany na przyjazd rodzin, a jedyne niebezpieczeństwo to stół do piłkarzyków – może się okazać, że Wasze szkraby przyrosną do niego na stałe i nie będą chciały jeździć na nartach .

Oczywiście, nie brakuje też innych rozrywek dla maluchów – mają do dyspozycji osobny pokój zabaw, a w nim przeróżne gry planszowe, miśki, klocki, samochodziki, książeczki i mnóstwo innych „niezbędnych” zabawek.

Poza tym, gdy tylko zbierze się większa grupa chętnych, właściciele organizują warsztaty plastyczne. Najpierw w ruch idą kredki i farbki, potem – pralka. Na szczęście jest ogólnodostępna.

Dodatkowo dzieciaki mogą do woli szaleć na zaśnieżonym podwórku (tym bardziej, że wyposażenie pensjonatu obejmuje niejedne sanki), wziąć udział w kuligu lub spróbować swoich sił na skuterach śnieżnych, a wieczorami wspólnie oglądać bajki na DVD.

Więcej o Pensjonacie U Wielickich w Szczyrku


APARTAMENTY GÓRSKA LEGENDA W SZCZYRKU

Apartamenty przyjazne dzieciom Górska Legenda w Szczyrku

Drugie miejsce, które śmiało możecie odwiedzić, gdy tylko wybierzecie się na narty z dzieckiem do Szczyrku to Apartamenty Górska Legenda.  Tutaj również nie musicie się martwić o kwestie techniczne – pokoje są przestronne, a na recepcji nie brakuje mnóstwa udogodnień dla maluchów (i nie mówimy tylko o takich podstawach jak wanienka czy krzesełko).

Oczywiście, dla dzieci to zupełnie nieistotne sprawy. Na szczęście zadbano także o to, co naprawdę ważne. Jest więc bawialnia, stylizowana na prawdziwą Baśniową Krainę z zamkiem, ogromną tablicą do rysowania i stertą zabawek. Jest kącik ze sprzętem do rysowania.

Co najważniejsze – jest mnóstwo zajęć grupowych. Czasem pieczenie ciasteczek, innym razem produkcja czekoladek, niekiedy zabawa w poszukiwaczy skarbów, teatrzyk, a wieczorne czytanie bajek na dywanie to już absolutna klasyka. Zabawy ruchowe, pamięciowe, rozwijające kreatywność – tutejsi animatorzy i opiekunowie dysponują całym spektrum możliwości.

Warto zerknąć też na specjalne pakiety – w ramach Bożego Narodzenia dostaniecie nie tylko wyżywienie i opiekę nad maluchami – do Górskiej Legendy zawita także św. Mikołaj (o ile maluchy ładnie ubiorą choinkę wink). Okolicznościowe atrakcje czekają też w Sylwestra, a przez cały styczeń właściciele organizują mini-przedszkole z bogatym programem animacji. Na zachętę dodamy, że w ośrodku jest też sauna i jacuzzi…

Więcej o Apartamentach Górska Legenda w Szczyrku


Skoro już napisaliśmy i o fajnych stacjach narciarskich, i o wygodnych miejscach na nocleg, to uznajemy, że narty z dziećmi w Szczyrku to temat dostatecznie omówiony.

Mamy nadzieję, że skorzystacie i spędzicie fantastyczne ferie. Tylko nie zapomnijcie, żeby w odpowiednim czasie zarezerwować miejsca, bo temperatura niechybnie wskazuje na to, że prawdziwa zima zbliża się wielkimi krokami smile

 

SPRAWDZONE NOCLEGI W GÓRACH

Jeśli chcecie znaleźć dobre miejsca noclegowe na pobyt z dziećmi w górach, sprawdzone i polecone przez Rodziców, skorzystajcie z naszych dzieciochatkowych Wyszukiwarek:

Z Mapy, Szczegółowa, Regionami


Przyjazne dzieciom pensjonaty, hotele, domki i ośrodki wypoczynkowe w Beskidzie Śląskim, w okolicach Szczyrku, Wisły, Ustronia i Brennej znajdziecie tutaj:

DziecioChatki w Beskidzie Śląskim
 
 
Życzymy Wam wspaniałego zimowego szusowania i zaśnieżonych stoków! smile

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.