Ferie w domu nie muszą być nudne!

Pochodzimy z małej wsi Odrzechowa w Beskidzie Niskim, w województwie podkarpackim.

Tegoroczne ferie zaczęły się u nas najpóźniej w całej Polsce, bo dopiero 11.02.2019 r.

Ponieważ jestem osobą pracującą i z mężem wychowujemy 10-letnią córkę Weronikę, a mąż jest po operacji i nie może pracować, podjęliśmy decyzję, iż pierwszy tydzień ferii nasza pociecha spędzi u kuzynek (córek mojej siostry: Martyna – 12 lat, Dagmara – 7 lat), a drugi tydzień dziewczynki spędzą u nas.

Dziewczynki uwielbiają spędzać ze sobą czas, dlatego w pierwszy dzień zabrały się za planowanie, co chciałyby robić na feriach (lista była bardzo bogata w atrakcje, a co najlepsze - większość z nich udało się zrealizować) oraz bawiły się w domu.

Nazajutrz dziewczynki wraz z moja siostrą i szwagrem pojechały do parku trampolin w Rzeszowie. Zabawa była udana, dzieci nie maiły umiaru w dobrej zabawie. Nawet gdy czuły strach przed wykonaniem jakiejś rzeczy, każda była na tyle dzielna i odważna, że po krótkiej chwili nie było już niemożliwego. Skoki, salta, przewroty, podskoki, skakanie z rozbiegu i z podestów - wszystko to zostało przez nasza waleczną trójkę wypróbowane.

A co najważniejsze, dziewczynki (Tysia, Nisia i Gusia, bo takie mają pseudonimy) spędziły cały dzień bardzo aktywnie, wspierały się, pomagały sobie w trudnych momentach.

Dla nas, rodziców, ich zachowanie, a szczególnie zachowanie w społeczności, jest bardzo ważne. Od najmłodszych lat wpajamy im, że trzeba pomagać słabszym, wspierać i dodawać otuchy, gdy się ktoś czegoś boi.

Zabawa w parku trampolin
W parku trampolin


Następnie poszli na obiadek i „małe co nieco”. Dziewczynki za swoje oszczędności kupiły rodzicom lizaki z napisami „Kocham Cię”, jako wyraz wdzięczności za miłe chwile oraz wyraz swoich uczuć.

Lizaki dla rodziców

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Gdy wrócili po całym dniu szaleństw do domu, dzieci od razu padły i poszły spać.

Kolejne dni ferii mijały na zabawie i spacerach.

Skorzystaliśmy z ostatniej szansy zobaczenia lodospadów w Rudawce Rymanowskiej.

"lodospady" Rudawce Rymanowskiej
Podziwiamy "lodospady" w Rudawce Rymanowskiej


Było też kino, na które zawsze wszyscy mają ochotę, nawet dzieci koleżanki. Ha ha ha.

Ferie z dziećmi w kinie

Ferie w kinie


Następne dni mijały na zabawie w naszym domu. Dziewczynki śpiewały, tańczyły i malowały. Odwiedzały też babcię, u której są małe króliczki. Dziewczynki uwielbiają się z nimi bawić, karmić je oraz nadawać im imiona. Wieczorami były gry w karty, pidżama party, przemycanie zdrowych przekąsek oraz mnóstwo zabaw, za które nagrodami były przytulasy i całusy oraz czytanie bajek do snu.

 

Prace dzieci

Tak minęły wyczekiwane i bardzo udane ferie zimowe w roku szkolnym 2018/2019. Nie trzeba mieć zasobnego portfela, by zapewnić dzieciom frajdę i miło spędzić czas.


Autorka zdjęć i tekstu
Justyna Kilar - Starzewska

Praca przysłana na Konkurs: "Moje ferie z dzieckiem w Polsce"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.