Rodzinne ferie tropem Tomka Wilmowskiego, Solilandia, łyżwy i kino

Ferie....plany....marzenia.... kochane Tatry...

Czasami jednak tak bywa, że plany muszą się zmienić...

Można usiąść ze smutna miną i nosem przyklejonym do szyby, w myślach przemierzać tatrzańskie szlaki, na których nas nie ma...

Ale ferie to zabawa! Nieważne, gdzie! Ważne, że razem!

Nawet tu na Śląsku i w okolicach możemy przeżyć cudowną przygodę! Poznać nowe miejsca, ludzi i doświadczyć czegoś wspaniałego. Więc nie czekamy, ruszamy!

Ruszamy w podróż

Nasza pierwsza przygoda to: Na tropie Tomka Wilmowskiego w Muzeum Śląskim.

Tak niedaleko i w naszym mieście jest wspaniale miejsce, które do tej pory pozostawało przez nas nieodkryte... Muzeum Śląskie w katowickiej Strefie Kultury.

Muzeum Śląskie

Tu, na terenach byłej kopalni, powstał wielki nowoczesny obszar kultury, na którym możemy podziwiać wystawy, kolekcje i sale edukacyjne.

Nas zachęciło zwiedzanie 5 kontynentów śladami Tomka Wilmowskiego, bohatera powieści Alfreda Szklarskiego. Ta bardzo ciekawa przestrzeń edukacyjna pozwala młodszym i starszym za pomocą różnych zmysłów rozwiązywać zagadki, które doprowadzą do odpowiedzi na pytanie: "Gdzie się podział Tomek?"

Każdy uczestnik wyprawy wyposażony jest w plecak, a w nim: notatnik podróżnika, mapę, szkło powiększające oraz lusterko. To wszystko ma pomóc zapisywać i obserwować, aby nic nie umknęło naszej uwadze.

Nasza podróż rozpoczyna się w wiosce Masajów. Następnie podążamy na łowisko Indian Cubeo, odkrywamy tajemnicze znaki Aborygenów i gościmy w jakuckim domu na dalekiej Syberii.

Po zebraniu 5 pieczęci docieramy do portu i ku radości wszystkich odnajdujemy Tomka!!

Wycieczka śladami Tomka w Muzeum Śląskim
Łowisko indian Cubeo

Po tak emocjonującym odkrywaniu zakamarków Muzeum Śląskiego, kolejne dni spędzamy na wspólnych zimowych spacerach po naszej okolicy.

Oczywiście, musi być zjeżdżanie na sankach i duuuży bałwan!

Ulepimy dziś bałwana ...
Nasz zimowy przyjaciel

A potem.... fascynujące poszukiwanie lodu!! I udało się!

Lodowa wyprawa

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Spędzamy czas na zimowej ślizgawce, z której korzysta nawet nasz pies Luna.

Nasz kompan na zimowych wycieczkach

Po tej leśnej lodowej przygodzie nabieramy chęci na prawdziwą jazdę na łyżwach. Ruszamy na pobliskie lodowisko. Wspólnie szkolimy nasze umiejętności jazdy i oczywiście pijemy gorącą czekoladę!

Szaleństwo na łyżwach

Co można jeszcze zobaczyć... przeżyć... Gdzie nas jeszcze nie było...?

My, z krainy "czarnego złota", wyruszamy zwiedzać podziemia zabytkowej kopalni soli w Wieliczce!

Nasz cel - Wieliczka

Odkrywamy baśniowe tajemnice Solilandii w towarzystwie miłej Pani przewodnik i Soliludka oraz innych milusińskich z rodzicami.

Poszukiwanie Solilandii

Ale najpierw musimy pokonać ok. 350 schodów.... Na szczęście w dół!

Program zwiedzania podziemnej trasy dla dzieci to quiz i zadania, których finałem jest przesympatyczne i pełne niespodzianek spotkanie ze Skarbnikiem, który wręcza dzieciom dyplomy.

Magiczna podróż korytarzami solnymi, podziemne jezioro czy przepiękna kaplica św. Kingi wywierają na nas ogromne wrażenie!

Rodzinne zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka
Wieliczka - atrakcja na ferie z dziećmi
W Kopalni Soli Wieliczka z dziećmi

Na koniec krótka, ale ekscytująca podróż górnicza windą! I oczywiście pamiątki.

Niestety brzydka pogoda powoduje, że nasz spacer po Wieliczce musi się szybko skończyć, ale I tak nie psuje nam to tej wspaniałej wycieczki!

Kończymy nasze ferie wspólną wyprawą do kina na piękną opowieść o przyjaźni w egzotycznych pejzażach Afryki. Film, Mia i ja’’ to historia, o tym, że możemy ten świat zmieniać na lepszy zaczynając od siebie... I tego, co dzieje się wokół nas... Piękne zakończenie...

Te ferie też mogły być inne… nudne wypełnione grami na komputerze czy telewizją, ale my na przekór wszystkiemu sprawiliśmy, że to był cudowny, wspólnie spędzony czas, pełen nowych wrażeń, przygód, uśmiechów.


Wszystko zależy od nas!

Wioletta Sikorska
Autorka zdjęć i tekstu

Praca przysłana na Konkurs: "Moje ferie z dzieckiem w Polsce"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi