Narty z dzieckiem w Zieleńcu

NARTY Z DZIECKIEM W ZIELEŃCU

Na narty z dziećmi Zieleniec to idealne miejsce
 
 
Sporo pisaliśmy o ciekawych miejscach, które możecie odwiedzić, jeśli kiedyś wybierzecie się z dzieckiem w góry. Tylko, że tak jakoś wyszło, że większość opisywanych przez nas atrakcji właściwie nadaje się na cały rok… ale nie bardzo na zimę. Nie zrozumcie nas źle – zimą także można pójść z maluchem na szlak, w końcu te słynne bieszczadzkie anioły ktoś musi wytrzeć w śniegu własnym ciałem wink 

Jednak z góry wiadomo, że będzie to bardziej skomplikowane. A inna sprawa, że zimą warto zrobić coś „zimowego”.

I tak – chodzi nam o narty. Dlaczego tak gorąco je polecamy? Bo zima to taki czas, kiedy często brakuje nam ruchu. Szybko zapada zmrok, temperatury raczej nie rozpieszczają (choć przez kilka ostatnich lat…), dzieciaki nie wyciągają nas co chwila na plac zabaw i koniec końców łatwo się rozleniwić. Dlatego właśnie narty.
 
Zieleniec Ski Arena to miejsce przyjazne dzieciom i rodzinie
 
Dzisiaj chcemy napisać o miejscu, które od razu możemy Wam polecić z czystym sumieniem – to Zieleniec Ski Arena. Ośrodek reklamuje się jako miejsce przyjazne rodzinie i naprawdę taki jest. Ale zanim do tego dojdziemy – kilka informacji ogólnych.
 
Na narty z dziećmi warto wybrać się do Zieleńca

źródło zdjęcia: www.zieleniec.pl 

Jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z narciarstwem, to jest spora szansa, że sama nazwa „Zieleniec” niewiele Wam mówi. Żeby umiejscowić go na mapie, musicie najpierw zlokalizować Sudety. Znajdźcie Kłodzko… Dojedźcie do granicy z Czechami – w okolicy leżą Duszniki-Zdrój. Macie? No to właśnie znaleźliście Zieleniec, bo to po prostu jedna z dzielnic miasta.

Słynie z tego, że znajduje się tam jeden z większych ośrodków narciarskich w Polsce. Czterdzieści tras, prawie trzydzieści wyciągów. Liczby robią wrażenie, a cała infrastruktura została dość sensownie zorganizowana – po prostu większość wypożyczalni i sklepików znajduje się przy głównej ulicy. Dodatkowo sezon jest tu wyjątkowo długi – trwa od grudnia do kwietnia, a parkingów jest na tyle sporo, że nie powinniście mieć problemów z zostawieniem samochodu.
 
Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne – ośrodek jest czynny od  8.00 do 22.00 (zdarzają się wyjątki na poszczególnych trasach), a skipass obejmuje korzystanie ze wszystkich tras i wyciągów. W dużym uśrednieniu cena za całodniowy karnet wynosi około 90 zł za osobę dorosłą i 75 zł za dziecko do dziesięciu lat. To bardzo orientacyjne kwoty, bo wahają się w zależności od terminu przyjazdu i rodzaju pakietu. Najlepiej zerknijcie na aktualny cennik. Aha, nie zapomnijcie, że karta magnetyczna jest wydawana za kaucją, więc musicie mieć przy sobie drobne.

Co ciekawego znajdą tu Wasze łobuziaki? Oczywiście – narty. Tak po prostu. Ośrodek jest nastawiony na wizyty rodzin z dziećmi, więc jeśli macie w domu szkraba, który potrafi porządnie rozrabiać i biegać, to możecie zacząć naukę jazdy.

Ze swojej strony opowiemy Wam, co czeka Was, a raczej – Wasze łobuzy, jeśli wybierzecie się do Zieleńca na narty. Pokrótce opiszemy trasy, szkółki, dorzucimy kilka informacji o wyciągach, no i powiemy Wam, jakie pensjonaty przyjazne dzieciom są w okolicy.
Zapraszamy.
 
Ferie z dziećmi na nartach w Zieleńcu
 
Zaczynamy od Bartusia, bo to najbardziej charakterystyczne miejsce w Zieleńcu, jeśli chodzi o naukę jazdy na nartach. Przy ośrodku działa szkółka narciarska nastawiona głównie na szkolenie dzieci (choć jest tu też trochę dorosłych), więc instruktorzy naprawdę wiedzą, co robią. Obok znajdują się trzy wyciągi.

Na początek maluchy są zabierane na taśmę, żeby nie musiały się stresować wskakiwaniem na typowy wyciąg, ale szybko przechodzą na sąsiednie trasy. Należą do nich: Bartuś I, czyli tutejsza ośla łączka z wyciągiem talerzykowym i Bartuś II – mniej popularny, bo jest mocniej nachylony i ma dość wąski podjazd do orczyka. Ale dzięki temu są tam mniejsze kolejki. Na koniec drobna uwaga – to są naprawdę bardzo łatwe trasy, a dzieci szybko się uczą. Dlatego spodziewajcie się, że dość szybko będziecie musieli poszukać nieco trudniejszego miejsca.
 
Winterpol spodoba się Wam szczególnie wtedy, gdy umiecie już jeździć i z jednej strony chcecie być w miarę blisko swojego malucha, a z drugiej – zależy Wam na drobnych wyzwaniach dla siebie. Przy wyciągach funkcjonuje bardzo dobra szkółka T&T. To ona organizuje Dziecięcy Puchar Orlicy. Instruktorzy preferują szkolenie indywidualne, ale jeśli Wasze maluchy lepiej pracują w grupie, możecie je zapisać na wspólną naukę – uczestniczy w niej maksymalnie dziesięć osób, więc niedużo. Dla początkujących są tu dwie taśmy – jedna ma 50 m, druga  - 100. Oprócz tego nie brakuje trudniejszych tras, głównie na otwartej przestrzeni, choć trzeba przyznać, że nie są zbyt długie.
 
Jeśli macie ochotę na dłuższe zjazdy, powinniście skierować kroki ku Nartoramie, bo to tutaj przebiegają najdłuższe trasy, często krzyżujące się ze sobą. Weźcie poprawkę na to, że nie wszystkie są doświetlane i większość z nich biegnie przez las, ale dla bardziej zaawansowanych narciarzy to jedno z ciekawszych miejsc w Zieleńcu.

Odnośnie dzieci i początkujących - to jasne, że najważniejsza jest szkółka. Przy Nartoramie prym wiedzie SKi TeaM Zieleniec – nie tylko znajdziecie tu instruktora (wszyscy gorąco polecają niejakiego pana Irka), ale i wypożyczycie sprzęt. Jeśli nie czujecie się pewnie na wyciągach i nartach – możecie skorzystać z taśmy (czwartej i ostatniej w Zieleńcu) lub udać się na łatwiejsze trasy z talerzykiem – należą do nich tzw. Patyczaki.
 
Zieleniec Ski Arena - mapa tras narciarskich
 
To byłoby tyle w temacie wyciągów z typowo dziecięcymi trasami. Wybraliśmy je ze względu na całkowite oświetlenie i taśmę, która uchodzi za najwygodniejszą dla maluchów.

Czy to znaczy, że inne wyciągi mniej się nadają? No – nie! Po prostu więcej na nich bardziej zaawansowanych narciarzy i bywają trudniejsze.

Ale jeśli Wasze szkraby oswoją się z oślą łączką, możecie zabrać je na przykład na wyciągi Mieszka. Zjazd jest ostrzejszy, ale dość krótki (około 250 m), a trasa przebiega obok kościoła św. Anny. Notabene – to najważniejszy zabytek w Zieleńcu, a tuż obok jest tor saneczkowy. Aha, tutaj też funkcjonuje szkółka narciarska – stosunkowo więcej w niej dorosłych, ale jedna trasa i tak jest zarezerwowana dla jej podopiecznych.

Jeśli już zdecydowaliście, że narty z dzieckiem w Zieleńcu to dobry pomysł na ferie zimowe, pewnie zastanawiacie się nad noclegiem. Na tym znamy się całkiem nieźle, więc teraz szybko przedstawimy Wam najlepsze pensjonaty przyjazne dziecku w okolicy.
 
 
FAMILY SPA SCALIANO
w Kudowie Zdrój
 
Family Spa Scaliano w Kudowie Zdrój
Najbliżej Zieleńca, w Kudowie-Zdroju, znajduje się Family SPA Scaliano ***.

Czym wyróżnia się na tle innych miejsc, w których warto się zatrzymać podczas wyjazdu na narty z dzieckiem? Przede wszystkim – bawialnią. Ważna sprawa, bo przecież zimą to najważniejsze miejsce w całym pensjonacie. Tutaj sala zabaw to właściwie typowy małpi gaj ze zjeżdżalnią, torem przeszkód i kilkoma tysiącami kulek, wśród których dzieciaki wygłupiają się jak szalone. Żeby nie musiały się nudzić podczas posiłków, jest też dla nich kącik z kredkami w restauracji.

Jeśli chodzi o Was, to macie do dyspozycji SPA z sauną, masaże i jacuzzi z widokiem na Górę Parkową, chociaż tam równie chętnie przesiadują maluchy. Na koniec kilka słów o ofercie specjalnej – jeśli przyjedziecie tu na Boże Narodzenie, możecie być pewni, że Wasze szkraby na pewno odwiedzi prawdziwy Święty Mikołaj, a w Sylwestra odbędzie się kinderbal z opieką dla małych łobuziaków.

Dodatkowo w SPA można wykupić pakiet dla kobiet w ciąży – zabiegi na pewno nie zaszkodzą dziecku, a znacznie odżywią skórę, która mocno dostaje w kość przez te dziewięć miesięcy.
 
 
 
BIAŁA PAPROTKA 
w Szalejowie Górnym
 
Ferie w górach Biała Paprotka Szlejów Górny
Teraz Biała Paprotka położona w Szalejowie Górnym, czyli kolejne miejsce godne polecenia dla wszystkich, którzy wybierają się na narty z dziećmi. Od Zieleńca dzieli ją tylko niecałe 25 km, ale to dopiero początek zalet. 

Przed wypadem na narty, najważniejsze są dwie rzeczy – porządne śniadanie i odpoczynek w cieple. Na szczęście śniadania w Białej Paprotce składają się z mnóstwa różnorodnych rzeczy (łącznie z opcją posiłku na ciepło), a po powrocie ze stoku będziecie mogli umościć się w salonie z kominkiem.

W pensjonacie jest kącik dla dzieci, więc Wasze maluchy z pewnością znajdą sobie coś do roboty. Mogą się pobawić, porysować lub spróbować zaprzyjaźnić się z Nelą – śliczną psinką, pieszczoszką wszystkich gości i domowników. Oprócz tego właściciele mają stół do piłkarzyków i niemały zapas gier planszowych. A jeśli Waszym szkrabom szybko wrócą siły do rozrabiania, możecie po prostu wypuścić je do ogrodu lub zabrać na szlak.
 
Więcej o Białej Paprotce
 
 
ZAGRODA REKREACYJNA 
Studzienno
 
Zagroda Rekreacyjna Studzienno - Ferie w górach z dziećmi
Nieco dalej, bo 27 km od Zieleńca, jest położona Zagroda Rekreacyjna Studzienno.

Nam podoba się bardzo to, że w cenie noclegu dostaje się łóżeczko z pościelą, a także wanienkę i nocnik. Jeśli chodzi o atrakcje, to sprawa wygląda tak - dzieciaki szaleją na sankach (przy domu jest naprawdę fajna górka) lub w świetlicy. Właściciele zgromadzili tam sporo zabawek: klocków, puzzli, gier planszowych i książeczek do czytania na głos.

No i maluchy zawsze mogą pobiec, żeby zobaczyć zwierzęta – mieszka tu stadko owiec, koza, alpaka, osiołek…

A na zmęczonych rodziców czeka sauna i salon z kominkiem. Nic tylko zaszyć się tam na cały wieczór.

Na koniec chcemy wspomnieć o atrakcji, którą możliwe, że się nie nacieszycie, jeśli przyjedziecie tu na narty, ale warto pamiętać o tym latem - pani Xymena prowadzi lekcje jazdy konnej. Godziny są ustalane indywidualnie, ceny przystępne, a zajęcia dostosowane do umiejętności jeźdźca. Dzieci będą zachwycone.
 
 
 
SPA MEDICAL DWÓR ELIZY 
w Długopolu Zdrój
 
Hotel na rodzinne ferie w górach Dwór Elizy
 
Równie blisko znajduje się SPA Medical Dwór Elizy, położony w Długopolu-Zdroju.

Jak to w hotelach tego typu – na życzenie dostaniecie wszystko dla niemowlaka, łącznie z nawilżaczem powietrza i nianią elektroniczną, a w jadalni możecie wysłać maluchy do kącika zabaw. Poza tym jest tu bawialnia z wielkimi piłkami do skakania i huśtawkami zwisającymi z sufitu.

Jednak największą furorę robi basen – głównie dlatego, że jest pod dachem, więc można z niego korzystać także zimą. Dzieciaki zachwycają się podświetlaną na kolorowo wodą, a także poranną gimnastyką (spokojnie, nie jest zbyt poranna – zaczyna się o dziewiątej, więc można pospać). Oczywiście, nad bezpieczeństwem maluchów czuwa ratownik.

Z kolei rodzice mają dyspozycji centrum SPA z prawdziwego zdarzenia – zabiegi, saunę, masaże… Wszystko, czego trzeba, żeby zebrać siły na kolejny dzień szaleństw na stoku. A jeśli stawiacie na rozgrzewkę przed nartami, koniecznie odwiedźcie siłownię.
 
Więcej o Dworze Elizy
 
 
KOWALOWE WZGÓRZE
w Kamieńcu
 
Kowalowe Wzgórze, Ferie w górach z dzieckiem
Jest jeszcze przesympatyczne Kowalowe Wzgórze w Kamieńcu, oddalone o około 30 km od Zieleńca.

W ramach zadośćuczynienia za pół godziny jazdy na stok, macie tu możliwość wykupienia nauki jazdy na nartach na miejscu, dzięki czemu do Zieleńca pojedziecie z podszkolonym już maluchem.

No, ale dzieci lubią mieć urozmaicone zajęcia i jest spora szansa, że narciarstwo będzie dla nich nieco mniej atrakcyjne po kilku dniach. W ramach odmiany właściciele organizują rodzinną bitwę śnieżną i kuligi – takie z prawdziwego zdarzenia, z końmi i pochodniami.

Oprócz tego wszystkie maluchy pomagają gospodyni w wysypywaniu ziaren dla wróbli i wieszają słoninkę, do której później przylatują sikorki. Do tego mogą do woli biegać do zabudowań gospodarskich i pomagać w karmieniu zwierząt – krów, koni, kóz, a przede wszystkim królików, które zgarniają najwięcej czułości. One i koty.

W samym pensjonacie jest też kącik zabaw dla maluszków oraz kanał z bajkami w tv  i stół do piłkarzyków.
 
 
 
Na zakończenie jeszcze kilka słów odnośnie wyprawy do Zieleńca z dzieckiem. Wiadomo, że maluchy łobuzują i nie zawsze są posłuszne –jak to dzieci. Dlatego przed wejściem na stok najlepiej wymyślić parę sposobów na naukę narciarskiego savoir vivre i przestrzegania zasad na stoku – dla bezpieczeństwa ich samych i pozostałych narciarzy wink
 

Nie zapomnijcie nauczyć dzieci narciarskiego savoir vivre ;)

 

 

SPRAWDZONE NOCLEGI W GÓRACH

Jeśli chcecie znaleźć dobre miejsca noclegowe na pobyt z dziećmi w górach, sprawdzone i polecone przez Rodziców, skorzystajcie z naszych dzieciochatkowych Wyszukiwarek:

Z Mapy, Szczegółowa, Regionami

 
 
Życzymy Wam wspaniałego zimowego szusowania i zaśnieżonych stoków! smile

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.