Ferie z dziećmi? Tylko w Polsce!

Mam na imię Joanna. Mam 39 lat, jestem szczęśliwą żoną i jeszcze bardziej szczęśliwą mamą dwóch cudownych córek: Zuzi lat 10 i Neli lat 3.

Mieszkamy w małej podłódzkiej miejscowości Zgierz, w której niestety jest mało atrakcji, zarówno w ciągu roku, jak i podczas ferii zimowych.

Postanowiliśmy więc wyjechać do Zakopanego na kilka dni ferii, a pozostałe dni spędziliśmy również z dziećmi w rodzinnym mieście.

Nie wyobrażaliśmy sobie tego wyjazdu do innego kraju, skoro u nas w Polsce mamy najpiękniejsze góry na świecie.

Zakopane to znana wszystkim malownicza zimowa stolica Polski.

Mieszkaliśmy w pensjonacie, z dala od zgiełku i gwaru centrum miasta, blisko wyjścia z Zakopanego, a niedaleko cudownych szlaków turystycznych oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Postanowiliśmy, że w te ferie nasza starsza córka spróbuje swoich sił na nartach. Zuzia bardzo się ucieszyła, że będzie miała możliwość pod okiem trenera nauczyć się jazdy. Oczywiście po dwóch dniach nauki zaczęła już sama szusować i wychodziło jej to naprawdę wspaniale.

Jeździmy na nartach
Nauka jazdy na nartach
Ferie w Zakopanem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Prócz jazdy na nartach, bawiliśmy się również na mniejszych górkach z młodszą Nelą. A że pogoda dopisywała i śniegu było co niemiara, te ferie były naprawdę cudowne.

Popołudniami często wybieraliśmy się do Parku Wodnego w Zakopanem, uczestniczyliśmy w ogniskach z pieczeniem kiełbasek, organizowaliśmy sobie wędrówki szlakami górskimi dla podtrzymania kondycji rodziców oraz dla zdrowotności dzieci.

Z dziećmi w aquaparku

Góralski kulig na saniach


Mieliśmy okazję wzięcia udziału w kuligu w saniach góralskich, który bardzo spodobał się naszym dzieciom, gdyż niestety w dzisiejszych czasach rzadko można spotkać wóz z zaprzęgniętym koniem.

Byliśmy zaledwie 5 dni w Zakopanem, ale każdy dzień tych rodzinnych ferii spędzaliśmy razem, od rana do wieczora bawiąc się cudownie i ciesząc się z tych wspólnych chwil.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Tatrach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Po powrocie do domu również organizowaliśmy dzieciom zajęcia, takie jak np. zabawa na kręgielni w pobliskiej Łodzi, czy też zabawa w łódzkim Aquaparku oraz na naszym zgierskim lodowisku.

Zimowe ferie na kręgielni
Gramy w kręgle


Dzieci nasze naprawdę nie miały kiedy się nudzić. Zuzia odpoczęła od nadmiaru nauki i w pełni zrelaksowana wróciła po feriach do szkoły.

Nasze rodzinne ferie
Zimowe ferie z dzieckiem


To tak naprawdę były nasze pierwsze tak długie, wspólne ferie.

Jesteśmy zakochani w naszych polskich górach i teraz naszym marzeniem jest odwiedzić Zakopane wiosną, by móc podziwiać i zachwycać się naszą polską przyrodą, zielenią lasów, szumem potoków i żeby zabrać nasze dzieci nad Morskie Oko.

Autorka zdjęć i tekstu
Joanna Łuczak

Praca przysłana na Konkurs: "Moje ferie z dzieckiem w Polsce"

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.