Krynica Zdrój zimą i latem

Krynica Zdrój latem i zimą

Do Krynicy Zdrój i okolic wracamy bardzo często. Każda pora roku odkrywa nam inne oblicze tego regionu.

Ulubionym miejscem dzieci od lat jest Góra Parkowa, teraz świeżo wyremontowana. Podróż kolejką przenosi nas niczym wehikuł do lat dwudziestych XX wieku. Dzięki multimedialnym atrakcjom można poczuć się jak prawdziwy podróżnik w czasie.

Kolejka na Górę Parkową
Beskid Sądecki - zimowy urlop

Atrakcje na szczycie to: latem wielkie zjeżdżalnie - Rajskie Ślizgawki, a zimą górka saneczkowa oraz przepyszne krynickie karatacze.

Góra Parkowa - wycieczka z dziećmi
Krynica Zdrój - zimowy wyjazd
Atrakcje dla dzieci na Górze Parkowej
Urlop z rodziną w Krynicy Zdroju zimą

Często można spotkać tam animatorów lub trafić na ciekawe koncerty.

Schodzimy z Góry Parkowej najczęściej pieszo, ścieżką edukacyjną, robiąc postoje przy między innymi Łabędzim Stawie czy Źródełku Miłości.

Łabędzi Staw na Górze Parkowej - warto zobaczyć
Postój przy Źródełku Miłości
Krynica Zdrój - rodzinne zwiedzanie

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Jaworzyna Krynicka

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest także uwielbiana przez dzieci Jaworzyna Krynicka. Widoki z kolejki linowej i latem i zimą są przepiękne, a wjazd wagonikami kolei stanowi dużą atrakcję dla dzieci i dorosłych.

Jaworzyna Krynica - warto odwiedzić
Na szczycie Jaworzyny Krynickiej z dziećmi
Beskid Sądecki zimą - podziwiamy widoki
Wypoczynek w Krynicy Zdroju z rodziną

Na górze witają nas pomniki niedźwiedzi - obowiązkowy punkt pamiątkowych zdjęć. W restauracjach można zjeść pyszny obiad, na deser racząc się widokiem na góry. Na dzieci czekają też inne atrakcje: sala zabaw, można trafić także na zabawy organizowane przez animatorów, np. olbrzymie bańki mydlane. Zimą czynne są trasy narciarskie przyciągające tłumy fanów tego sportu.

Jaworzyna Krynicka - trasy narciarskie

W zimie są one sztucznie naśnieżane dla miłośników nart. Także baza noclegowa Krynicy dostosowana jest do potrzeb narciarzy. Stosunkowo młodą atrakcją jest wieża widokowa.

Zimowe atrakcje w Krynicy Górskiej
Wchodzimy na wieżę widokową
Oglądamy widok z wieży widokowej

Dojść do wejścia na nią można pieszo lub wjechać wyciągiem narciarskim.

Idziemy w stronę wieży widokowej
Wjeżdżamy kolejką
Urlop z dziećmi w Krynicy Górskiej

Oba rozwiązania mają swoje uroki. Sam spacer na szczyt wieży, to spacer w drzewach i chmurach. Na dzieci czekają podczas pokonywania trasy plansze edukacyjne, zagadki. Co ważne i dobre, przy wejściu są miejsca, gdzie można zostawić psa. Widok z wieży za każdym razem zaskakuje nas czymś innym. Latem spacerujemy w soczystych, zielonych drzewach. Zimą to wędrówka w oszronionych gałęziach, chmurach wokół nas. 

Z dziećmi w Krynicy Górskiej
Warto odwiedzić Krynicę Zdrój
Odwiedzamy Beskidy z rodziną
Zima w górach - Krynica Zdrój
Krynica Górska - rodzinne wczasy
Urlop z atrakcjami dla dzieci w Beskidzie Sądeckim
Co warto odwiedzić w Krynicy?
Wakacje w górach - Krynica Zdrój

 

Pijalnia Wód w Krynicy Zdroju

Nasze wyjścia zawsze kończymy w Pijalni Wód na krynickim deptaku. Smakujemy tam pyszne lody, ciastka, krynickie wody. Zawsze delektujemy się przepysznym sernikiem w restauracji. Na pierwszym piętrze w sklepie z pamiątkami kupujemy także minerały, których wielką fanką jest córka. Mamy już pokaźną kolekcję. Oglądamy także ogromne okazy roślin, które rosną w pijalni. Zachwycą każdego fana zieleni. Znajdują się tam ogromne bananowce, monstery.

Rośliny w Pijalni Wód w Krynicy Zdroju

Czas na deptaku to także pokazy fontanny multimedialnej, czy atrakcyjne dla dzieci przejazdy ciuchcią wokół krynickiego deptaka, jazda gokartem.

Zabawa na krynickim deptaku

 

Inne atrakcje w Krynicy Zdroju i okolicach

Krynica to także bardzo rozwinięta oferta parków linowych, spływów pontonowych i kajakowych, sankostrada.

Gdy chcemy odpocząć, udajemy się też często do pobliskiej Muszyny, do Ogrodów Zmysłów. To piękny park zdrojowy, zaprojektowany tak, by pełnić też rolę terapii i nauki. Teren podzielony został na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Najwięcej czasu spędzamy tam na obrotowych leżakach podziwiając piękną okolicę Popradu.

W Krynicy nigdy nie jest nudno i wrócimy tam na pewno niebawem.

 

Sylwia Radomska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi