Zoo Leśne Zacisze i Skałki Piekło z dziećmi

Okolice Kielc na weekend

Z Wygwizdowa wprost do Piekła!

Gdy z kolejną wizytą przyjeżdżają do nas, do Kielc, Lenka i Patryk wraz z rodzicami, to zawsze jest to gwarancja wspaniałej zabawy, dużej ilości śmiechu, ogólnego rozgardiaszu, no i oczywiście lokalnych wycieczek! A miejsca do odwiedzenia musimy dobrać tak, by zaimponować zarówno starszym dziewczynkom (5 i 6 lat), jak i młodszym kawalerom (2 i 3 lata). Tym razem dajemy najmłodszym w prezencie dwa dni, w czasie których staną oko w oko z najprawdziwszym lwem, powąchają skunksa oraz odwiedzą „piekielną czeluść”, by odnaleźć czerwone skały.

A więc zaczynamy!

 

W Leśnym Zaciszu

W odległości 20 kilometrów od Kielc, z dala od miejskiego zgiełku, wśród bujnych lasów położona jest niewielka miejscowość Lisów, i to właśnie tam przy ulicy Wygwizdów 6 znajduje się zoo Leśne Zacisze.

Na dużym bezpłatnym parkingu zostawiamy samochody i wyposażeni w parasole ruszamy na spotkanie ze zwierzętami: mieszkanie znalazło tam ponad 100 różnych gatunków z 6 kontynentów. Najmłodsi turyści (dzieci do lat 3) wchodzą bezpłatnie, my kupujemy bilety (płatność tylko gotówką) i ruszamy na spotkanie przygody!.

Dziewczynki, wyposażone w dokładną mapę zoo, wyznaczają kierunek zwiedzania. Dość szerokie alejki pozwalają na swobodny przejazd wózkiem dziecięcym. Mijamy dziki oraz gęsi i na dłużej zatrzymujemy się przy wielbłądzie dwugarbnym, który przyciąga naszą uwagę specyficznym sposobem poruszania się, czyli inochodem – nogi jednej strony ciała poruszają się jednocześnie. Dalej witają nas ciekawskie spojrzenia nieświszczuków, które zawadiacko wyglądają ze swych norek: przypominają nam urokliwe świstaki i spostrzegawcze surykatki. Kłębiące się na niebie chmury nie przeszkadzają dzieciakom skorzystać z huśtawek (niestety, w czasie kiedy zwiedzamy zoo, duży i świetnie wyposażony plac zabaw pozostaje jeszcze zamknięty).

Struś Emu - odwiedzamy z dziećmi Zoo Leśne Zacisze

Struś Emu

Weekend z dziećmi w okolicy Kielc

Wielbłąd dwugarbny

Rodzinne zwiedzanie Zoo Leśne Zacisze

Czas na huśtanie

Ścieżka pnie się w górę, a my podziwiamy kolejne zwierzaki: antylopy, lamy, kangury, owce św. Jakuba, zebry, by na górze, minąwszy karmniki dla najróżniejszych ptaków, do woli głaskać kuce szetlandzkie. Marzeniem Lenki pozostaje pogłaskanie osiołka, który posyła nam przyjacielskie spojrzenia. Pani z obsługi daje nam pozwolenie na głaskanie Gucia po grzywie, co sprawia i Lence, i osiołkowi sporo radości. Idąc dalej, podziwiamy groźnego bawoła indyjskiego, a dzieciaki biegną w kierunku bydła szkockiego.

Gdy zaczyna padać, przyspieszamy kroku, ale urokowi małych kózek i owieczek ani my, ani dzieci nie potrafimy się oprzeć. A więc znów głaskanie. Uśmiechy, pomimo kiepskiej pogody, nie schodzą nam z twarzy.

Karmimy zwierzątka

Może trochę świeżej trawki?

Spacer po Leśnym Zaciszu

Ciekawskie spojrzenia

Z dziećmi w okolicy Kielc

Wow! - krzyczy Lenka

Leśne Zacisze - ciekawe miejsce do odwiedzenia w woj. świętokrzyskim

Jest i osiołek

Wycieczka z rodziną do Leśnego Zacisza

Jestem Gucio

Oglądamy zwierzątka z dziećmi

Lenka spełnia marzenie

Atrakcje w świętokrzyskim dla maluchów

Tego Jegomościa nie karmimy

Zoo Leśne Zacisze - karmimy kózki

Ale kózki już tak

Rodzinny weekend z atrakcjami w świętokrzyskim

Ale słodka!

Na dłużej zatrzymujemy się przy szopie praczu i skunksie: dziewczynki podchodzą bliżej klatki, sprawdzając, czy faktycznie czuć tego skunksa. - Mamo, wcale nie śmierdzi. Chodźmy już do lwa! – sugeruje Ania. A więc idziemy. Przed nami prawdziwy król dżungli: dumny lew, który zdaje się wypoczywać po posiłku.

Na koniec robimy zdjęcia z krową i dinozaurami, kupujemy w sklepiku magnesy ze zwierzątkami i ruszamy w kierunku domu, by chłopcy w czasie popołudniowej drzemki zregenerowali siły. Zoo Leśne Zacisze żegna nas wiosennym deszczem, ale przy dobrej pogodzie to świetna lokalizacja na całodzienny wypoczynek. Ławki, huśtawki, hamaki, duży plac zabaw oraz miejsca grillowe sprawiają, że i dzieci, i dorośli mogą tam dobrze wypocząć w otoczeniu zwierząt z całego świata. Może następnym razem pogoda będzie dla nas łaskawsza?

Podziwiamy dinozaury

Są i dinozaury

Kończymy naszą wizytę w Zoo Leśne Zacisze

Do następnego razu!

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Rezerwat Skałki Piekło

Kolejny dzień wita nas słoneczną pogodą. Szybko pakujemy plecaki, dziewczynki zabierają sprzęt detektywistyczny i jedziemy na poszukiwania skalnych grzybów, stołów, krasnali, wróżek oraz tajemniczych jaskiń. Wyruszamy z Kielc w kierunku Radomia i po mniej więcej godzinie jazdy (odległość Kielce - Niekłań Wielki to 58 km) zostawiamy auta na dużym parkingu.

Sam rezerwat położony jest w lesie, około dwóch kilometrów od drogi głównej i parkingu. Spacer rozpoczynamy od… uzupełnienia poziomu cukru w organizmach. Zjadamy czekoladowe ciastka i ruszamy szeroką drogą przeciwpożarową ze znakami koloru czerwonego i niebieskiego. Po około 900 metrach skręcamy w lewo w piaszczystą leśną ścieżkę. Lenka i Ania wypatrują przez lupę tropów dzikich zwierząt oraz oczywiście czerwonych skał, zaś Adam i Patryk biegną po prostu przed siebie, zatrzymując się tylko po to, by zaopatrzyć się w kolejny kamyk lub patyk.

Odwiedzamy Rezerwat Skałki Piekło

Zaczynamy wędrówkę

Atrakcje w okolicy Kielc - Rezerwat Skałki Piekło

Jesteśmy jak Detektyw Łodyga

Spacer po Rezerwacie z maluchami

Gdzie te ślady?

Po upływie 40 minut dość szybkiego marszu docieramy do niezwykłych formacji skalnych. Wózek zostawiamy przy drewnianej ławce i ruszamy w górę. - Wow! - co chwilę krzyczą dziewczynki, wspinając się coraz wyżej. - Ale gdzie są czerwone skały? Widzę tylko pomarańczowe - pyta w końcu Ania. Faktycznie! Ale i te pomarańczowe robią na nas duże wrażenie. Nam przypominają odległą wyprawę do jordańskiej Petry… Dzieci uprawiają wszystkie możliwe rodzaje wspinaczki. Formacje skalne: kominy, grzyby, urwiska. Stoły sięgają do 8 metrów, więc skrupulatnie pilnujemy najmłodszych, by nie upadli z tej wysokości.

Po odkryciu jaskini i dokładnym zbadaniu skał, najwyższy czas na piknik. Drewniane stoły i szerokie ławy to idealne miejsce na odpoczynek i zregenerowanie sił przed drogą powrotną.

Ruszamy. Ania i Lenka dzielą się swą detektywistyczną lupą z chłopcami, a same urządzają wyścigi z tatusiami. W samochodzie cała czwórka zasypia… w końcu wizyta w samym „piekle” może pozbawić sił!

Wycieczka z dziećmi do Rezerwatu Skałki Piekło

Jesteśmy w Piekle!

Zwiedzamy Rezerwat Piekło Niekłań Wielki

Rezerwat Piekło, Niekłań Wielki

Weekend w Świętokrzyskim z dziećmi

Czas się tym skałom przyjrzeć z bliska

Odpoczynek podczas wizyty w rezerwacie

Można tu odpocząć

Wśród skałek z maluchami
Rezerwat Skałki Piekło pod Niekłaniem z rodziną

Kamienie idealne do wspinaczki

Okolice Kielc z dziećmi - Rezerwat Skałki Piekło

A może zabawa w chowanego?

Piknik w rezerwacie

Czas na piknik

Weekendowa wyprawa - Świętokrzyskie z maluchami

W drodze

Świętokrzyskie - dobre miejsce na wycieczkę

Jest moc

Rodzinny spacer po rezerwacie

 

 

Autorka tekstu i zdjęć: Kinga Rodkiewicz

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi