Weekendowe atrakcje w Sadach Klemensa i ZOO Borysew

Weekendowe atrakcje w Sadach Klemensa i Zoo Borysew

Piękna, wakacyjna pogoda zachęciła nas do zwiedzania atrakcji w naszym regionie. Niedaleko Łodzi znajdują się obie z nich - Sady Klemensa oraz Zoo Borysew.

Sady Klemensa to taki rodzinny park rozrywki, który stawia na przyrodę, ekologię, ekoedukację i naturę! Położony jest w Podskarbicach Szlacheckich, godzinę jazdy autem z Łodzi. Cały teren podzielony jest na strefy z których korzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Są tą duże trampoliny, zawiłe labirynty, Strachowisko budzące grozę ale też scena teatru, duże zamki dmuchane do skakania czy ciuchcia, która wozi najmłodszych pasażerów.

Odwiedzamy z dziećmi Sady Klemensa

Bardzo lubimy to miejsce i zawsze z sezonie wakacyjnym je odwiedzamy, bo naprawdę jest to mega przestrzeń do wypoczynku z rodziną .

W lesie rozwieszone są hamaki, rozłożone są leżaki, stoliki zrobione z drewnianych palet gdzie można odpocząć.

Sady Klemensa - atrakcja na weekend blisko Łodzi

Jest też strefa gastronomiczna – pełen serwis- lody, kawy, obiady, frytki, domowe roboty ciasta. Polecam! Na całym terenie rozstawione są skrzynki z darmowymi jabłkami dla gości parku.

Dla dzieci - przynajmniej moich - największą atrakcją jest jednak plaża i baseniki. Piękna, wakacyjna pogoda pozwala taplać się w piachu, błocie a później ochłodzić i chlapać w basenikach.

Rodzinny weekend - Sady Klemensa
Łódzkie - wycieczka z dziećmi do Sadów Klemensa

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Dla dzieci takich w wieku 3+ atrakcją jest też karuzela łańcuchowa, taka starego typu - nakręca się ją korbą! To już zadanie dla tatusiów smile.

Sady Klemensa w woj. łódzkim

Kolejny weekendowy dzień lipca to wycieczka do ZOO SAFARI BORYSEW- jest to ogród zoologiczny w Borysewie, dojazd z Łodzi zajmuje około 1 godziny. Sama formuła Zoo jest chyba wszystkim dobrze znana - można tam zobaczyć wiele dzikich i mniej dzikich zwierząt, w tym największą atrakcję - białe tygrysy.

Spacer z dziećmi po ZOO w Borysewie
ZOO Safari w Borysewie
Weekendowa wycieczka do Borysewa - ZOO Safari

Jednak Zoo Borysew to nie tylko zwierzęta, ale też pokazy karmienia zwierząt (jest to genialna atrakcja dla dzieci), mini zoo gdzie można pogłaskać małe kozy, figlarnia czyli strefa dmuchańców do skakania i zabawy. Oczywiście na miejscu jest pełne zaplecze gastronomiczne raz dwa olbrzymie parkingi. Po terenie jeździ też ciuchcia/kolejka która również jest atrakcją samą w sobie, zwłaszcza dla najmłodszych gości.

 

Aleksandra Motyl

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi