Wynajem długoterminowy - hotel, pensjonat, domek

Najem długoterminowy na rodzinne wyjazdy z dziećmi

 

Dlaczego właściciele ośrodków wprowadzają tą formę wynajmu ?

Do 12 lutego 2021 obowiązuje zakaz wynajmowania krótkoterminowo miejsc noclegowych w Polsce. Czyli nie możemy wynająć pokoju na tydzień i wyjechać na ferie czy wakacje z dziećmi. Nie wiadomo też, czy otwarcie turystyki nastąpi na stałe, czy znów rząd nie wprowadzi kolejnego zamknięcia hoteli. Tym bardziej, że miejsca noclegowe od 12 lutego otwarto "warunkowo". Aktualnie zamknięte są wszystkie hotele, pensjonaty, agroturystyki i domki. Jedyny wyjątek to możliwość zmiany miejsca zamieszkania i wyjazdu w góry czy nad morze przez wynajem długoterminowy.

Ośrodki wypoczynkowe w związku z zamknięciem z powodu pandemii covid-19 i zakazem przyjmowania gości, rozwijają swoją działalność gospodarczą właśnie o najem długoterminowy. Dla nich czasem to być lub nie być. Dzięki wynajmowi długoterminowemu są w stanie uregulować choćby podstawowe opłaty: kredyty, pensje pracowników, ogrzewanie itp. czy utrzymać swoje rodziny. Wbrew ogólnej informacji, wielu przedsiębiorców nie otrzyma pomocy z tarczy, gdyż działalność sezonowa (zatrudnianie pracowników okresowo) to wyklucza.

Wprowadzona jest lista uprawnionych do korzystania z hoteli pomimo zakazu. Na luty 2121 to: medycy, służby mundurowe, kierowcy transportu drogowego, obsługa samolotów i pociągów, sportowcy (zawodnicy, trenerzy i sztab), pacjenci i ich opiekunowie, prawnicy, dyplomaci, zdający i przeprowadzający egzaminy zawodowe.

 

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu długoterminowego.

Jeśli pracujecie on-line, a Wasze dzieci nadal uczą się zdalnie, to nie ma dla Was znaczenia, gdzie będziecie mieszkać. Możecie wyjechać na miesiąc w góry, by po pracy i nauce poszaleć z dziećmi, rozegrać wielką bitwę na śnieżne kulki, pojeździć na biegówkach lub pochodzić po górskich szlakach.

A na kolejny miesiąc wyjechać nad morze, by popołudniami pospacerować po plaży czy pooddychać świeżym morskim powietrzem.

Dzięki temu możecie mimo wszystko zagwarantować swoim dzieciom ruch, świeże powietrze i możliwość aktywnego wypoczynku.

 

Czym jest najem długoterminowy ?

Najem długoterminowy to wynajęcie mieszkania, pokoju lub domku na długi okres czasu, który należy rozumieć jako miesiące lub lata. Wymagane jest także podpisanie „papierowej” umowy.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę ?

1) Na termin wypowiedzenia umowy wynajmu długoterminowego. Ważne by był jak najkrótszy. Np. 3 dni!

Jeśli znudzi się Wam pobyt nad morzem i będziecie chcieli wyjechać w góry albo zamienić Bieszczady na Mazury, to mając zagwarantowany krótki termin wypowiedzenia umowy najmu, możecie swoje pomysły realizować praktycznie „od ręki”.  Wypowiadacie umowę, pakujecie się i jedziecie w nowe miejsce.

2) Poproście o przesłanie umowy do wglądu

Warto przed wyjazdem mieć kopię umowy, jaką podpiszecie w wynajmującym. Ewentualne niezrozumiałe zapisy możecie wyjaśnić wcześniej lub poprosić o ich korektę. Sprawdźcie długość terminu wypowiedzenia.

3) Reżim sanitarny

Zapytajcie, w jakiś sposób w w mieszkaniu lub domku jest przestrzegany reżim sanitarny, jakich środków użyto do przygotowania pomieszczeń na Wasze przybycie. Czy są przestrzegane wszystkie wytyczne GIS zgodnie z reżimem sanitarnym. Tutaj przeczytacie o szczegółowych wytycznych dla obiektów turystycznych.

 

Gdzie znaleźć listę ośrodków przyjaznych dzieciom realizujących Wynajem Długoterminowy?

Takie ośrodki znajdziecie w Dzieciochatkach. W naszym portalu znajdziecie ośrodki wakacyjne przyjazne dzieciom, realizujące wynajem długoterminowy:

LISTA OŚRODKÓW

- Ośrodki w górach realizujących wynajem długoterminowy,

- Ośrodki nad jeziorem, rzeką, pod lasem realizujące wynajem długoterminowy,

- Ośrodki nad morzem realizujące wynajem długoterminowy,


- Wszystkie ośrodki z naszego portalu z atrakcjami dla dzieci w Polsce realizujące wynajem długoterminowy

Jeśli potrzebujecie więcej opcji wyboru (np szukacie domków w górach lub agroturystyki ze zwierzętami), wystarczy w wyszukiwarce szczegółowej wybrać kierunek rodzinnego wyjazdu oraz typ ośrodka, a następnie poniżej, w dodatkowych udogodnieniach kliknąć: pokaż więcej i wybrać (zaznaczyć) wynajem długoterminowy, a następnie kliknąć: Szukaj. 

Zobaczycie wtedy listę ośrodków akceptujących bon turystyczny i Wasze dodatkowe kryteria wyboru.

Link do: Wyszukiwarki

KONKURS... czyli szansa na kolejne, tym razem darmowe wakacje. 

Po powrocie z wakacyjnego wyjazdu warto opisać swoje wspomnienia i wysłać do nas na: Konkurs Na Relację z Rodzinnych Wakacji w Polsce organizowany przez portal Dzieciochatki.pl.

Już niedługo ogłoszenie zasad kolejnego konkursu "Polska z dziećmi 2021"

Zasady naszego poprzedniego Konkursu "Polska z dziećmi 2020" znajdziecie w linku poniżej. 

Link do: KONKURSU

 

Chronione przez Copyscape

Przemek Wróbel 

 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.