Rodzinka na rowerach na Ziemi Raciborskiej

ZacznieMY od przedstawienia się :-) MY to:
 
- mama Agata, w tym roku okrągłe 35 lat
- tata Grzegorz – 38 lat
- i dwie córki: Anielka – okrągłe 5 lat i Malwinka – 2,5 roku
 
Jesteśmy rowerową rodzinką. Z tradycjami ;-) Jedną z takich tradycji są nasze coroczne wyjazdy na Centralne Zloty Turystów Kolarzy organizowane, z ramienia PTTK, przez różne środowiska kolarskie, co roku w innym zakątku Polski.
 
W tym roku gospodarzem Zlotu był Oddział PTTK w Raciborzu, a turyści kolarze mieli możliwość zwiedzenia przepięknej Ziemi Raciborskiej. Zlot trwał tydzień, przez ten czas udało nam się odbyć 5 wycieczek rowerowych, które zaprowadziły nas m. in.:
 
- do Miejsca Odrzańskiego i nad Odrę, gdzie mieliśmy możliwość pojeździć po przepięknych bezdrożach, przeprawić się promem przez rzekę i dowiedzieć się, że w tym rejonie Polski sklepy w poniedziałki na ogół są nieczynne
 
 
 
- do przerażającego – nie tylko eksponatami – Muzeum Horroru zlokalizowanego w Pałacu w Wojnowicach (jak to mawiają – więcej szczegółów na priv, ale tego miejsca dla rodzin z dziećmi zdecydowanie nie polecamy) 
 
 
- do przepięknego Pałacu w Krowiarkach, przepięknego chociaż już dzisiaj w opłakanym stanie, który obrazuje losy wielu takich miejsc w Polsce po II wojnie św.; najpierw zlokalizowany był tutaj sierociniec, potem szpital ortopedyczny, a po zlikwidowaniu szpitala pałac stał opuszczony i niszczał przez wiele lat; obecny właściciel próbuje zabytek ratować, ale jest to nie lada wyzwanie…
 
 
Dzisiaj pałac nawiedzają białe damy… gdyż jest to jeden z ulubionych plenerów sesji ślubnych w tym regionie 
 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
- do odrestaurowanego dzięki charyzmie proboszcza klasztoru cysterskiego w Rudach Raciborskich
 
 
Tutaj mieliśmy także możliwość odbyć przejażdżkę zabytkową kolejką wąskotorową – jest to ulubiona ostatnio atrakcja Malwinki 
 
 
- a także za granicę :-) a dokładnie do Opawy w Czechach i przepięknego pałacu w Kravare, gdzie udało nam się strzelić mistrzowską fotkę Malwince (przekonajcie się sami)
 
 
 
Są to miejsca, które najbardziej zapadły w naszej pamięci. Ale przez te pięć dni odwiedziliśmy również wiele innych przepięknych zakątków. W sumie wykręciliśmy prawie 300 km, wszystkie trasy zarejestrowaliśmy na endomondo, aby osoby, które kiedyś by chciały ruszyć naszym śladem wiedziały gdzie jechać :-) https://www.endomondo.com/users/12587755/workouts/983403886
 
A teraz garść informacji praktycznych:
 
1. Jak dotarliśmy na Zlot? Na Zlot dojechaliśmy własnym autem, rowery i przyczepkę przywiózł nam dziadek swoim busem. Podróżowaniez dziadkami, to nasz sprawdzony patent na przewóz większych gabarytów :-)
 
2. Gdzie mieszkaliśmy? Na polu namiotowym – prowizorycznym, zorganizowanym na czas Zlotu na raciborskim stadionie. Rodzicom, którzy chcieliby wyjechać z dziećmi pod namiot, ale zastanawiają się czy nocowanie pod namiotem z małymi dziećmi to dobry pomysł – mówimy: zdecydowanie warto. Dla naszych dziewczyn tegoroczne wakacje były pierwszymi namiotowymi, początki były trudne, szczególnie zasypianie, ale jak już złapały bakcyla, to po powrocie nawet w domu chciały spać na materacu i w śpiworach. A teraz pytają kiedy znowu pojedziemy pod namiot :-)
 
 
3. Jak jeździmy z dziećmi rowerem? My postawiliśmy na przyczepkę rowerową.
 
 
 
Zaczynaliśmy jeździć z dziewczynami jak były naprawdę małe (Anielka miała 18 msc, Malwinka roczek) i od początku wiedzieliśmy, że będą to raczej dłuższe dystanse (do 100 km dziennie) Fotelik nie zapewnia takiego komfortu na dłuższej trasie jak przyczepka. Ale tak naprawdę turystyka rowerowa z dzieckiem, to temat rzeka. My jeździmy już od 4 sezonów, mamy wiele przemyśleń, gdyby ktoś potrzebował rady nt jeżdżenia z dziećmi rowerem, to zapraszamy. Mamy wiele przygód za sobą i na pewno możemy służyć wsparciem :-) A wszystkie nasze rowerowe przygody opisujemy na blogu: rowerowelove.blogspot.com Prowadzenie bloga polecamy każdemu, wszystkie wspomnienia w jednym miejscu, na jedno kliknięcie :-)
 
 
Agata Kukowka
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.