Sopot z niemowlakiem

KACPERITO ODKRYWA POLSKĘ - SOPOT

Wakacje w Sopocie z niemowlakiem
„Dzień dobry, Sopot”

Cześć! Nazywam się Kacper i obecnie mam już 14 miesięcy, ale bardzo chciałem opowiedzieć Wam o moich pierwszych w życiu wakacjach! smile

Kiedy miałem 2 miesiące, to rodzice zabrali mnie na tydzień nad Morze Bałtyckie do pięknego Sopotu. Przed wyjazdem nie wiedziałem jeszcze co to jest, to całe morze, o którym wszyscy mówili. Tata mi opowiadał historie o tym, jak jeździł co roku nad morze z mamusią. Mówił też, że jest tam dużo wody i olbrzymia piaskownica. Na razie widziałem tylko malutką piaskownicę u wujka na ogródku, więc ciężko mi było wyobrazić sobie większą, ale i tak nie mogłem doczekać się wyjazdu!

Na plaży w Sopocie z niemowlakiem

„Drzemka na plaży w Sopocie”

Dlaczego Trójmiasto?

Wybór padł na Trójmiasto, gdyż droga ze Śląska zajmuje tam ze wszystkich miejsc nad Bałtykiem najmniej czasu, dzięki autostradzie prowadzącej do Gdańska.

Czego potrzebuje niemowlak na wczasach?

Zaczęło się pakowanie! Co by tu zabrać? Zastanawiali się rodzice. Podróż z niemowlakiem to ponoć nie lada wyzwanie… Oj… taki byłem mały, a tyle rzeczy potrzebowałem.

Z tych najważniejszych polecam zabrać:

 • Pieluszki jednorazowe
 • Pieluszki tetrowe i flanelowe
 • Chusteczki mokre i suche
 • Woreczki na zużyte pieluszki
 • Podkład do przewijania
 • Maść do pupy
 • Kosmetyki do pielęgnacji
 • Waciki
 • Wit D, sól fizjologiczna
 • Aspiratorek do noska
 • Pedicetamol (na wszelki wypadek)
 • Krem z filtrem UV (najlepiej 50)
 • Krem od wiatru
 • Kocyk gruby i cienki
 • Ciuszki z czapeczką i kombinezonem
 • Pozytywka, grzechotki, zabawki
 • Wanienka
 • Wózek i nosidło
 • Monitor oddechu (spokojny sen rodziców gwarantuje udany wyjazd)


Jak zaplanowaliśmy drogę?

Jechaliśmy samochodem. Z racji tego, że nie mogłem, jak każde niemowlę, przebywać w foteliku samochodowym dłużej niż 2,5 h, rodzice zrobili podczas trasy dwie godzinne przerwy, zazwyczaj na MOP-ach. W czasie tych przerw było sprawne karmienie, przewijanie, a później na trochę byłem przekładany do wózka, żeby „rozprostować kości” - mogłem się tam przeciągać do woli. Resztę drogi przespałem i obudziłem się już w Sopocie smile.

Dojechaliśmy! Morze Bałtyckie jest piękne! Faktycznie, sporo tu wody. Ciekawe, ile razy można by napełnić moją wanienkę, hmm…

Wczasy z dzieckiem nad morzem
„Dużo tu wody”


Spacerujemy po plaży z niemowlakiem

Spacer po plaży z tatusiem

Sopot - spacer z maluszkiem po plaży
Spacer po plaży z mamusią


Co z jedzonkiem dla mnie?

Z tym akurat nie było problemu, bo mamusia karmiła mnie piersią, więc miałem dostęp do ciepłego mleczka 24 h/dobę smile. Mniam…


A gdzie jedli rodzice?

Mamusia i tatuś zachwycili się Barem „Przystań”, który położony jest przy samej plaży obok kutrów rybackich. Mój tatuś, jako miłośnik śledzi, był w raju! Najbardziej smakował mu śledź po kartusku. Jedyny minus to kilometrowa kolejka do kasy, ale jak mawia mamusia: „gdy na coś długo czekasz, to lepiej smakuje.”

Odwiedzamy przystań rybacką

Przystań rybacka w Sopocie


Gdzie się myłem?

Rodzice zabrali małą turystyczną wanienkę, którą rozstawiali w pokoju hotelowym i kąpiel była naprawdę super przyjemna!

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Sopot - co tam robić z niemowlakiem?

 • I wycieczka - SOPOCKIE MOLO

Jest to idealne miejsce na spacer z wózkiem. Molo otwarte jest we wrześniu od 8 do 20 (w wakacje do 23). Koszt wstępu dla rodziców to 8 zł, dla dzieci powyżej 3 lat to 4 zł, a ja miałem za darmo smile.

Molo składa się z dwóch części: lądowej i drewnianej (spacerowej). Co ciekawe, dowiedziałem się, że stężenie jodu w najdalszym jego punkcie jest 2 razy większe niż na lądzie, ale się nawdychałem! Zobaczyłem też bardzo dużo statków, ale najbardziej podobał mi się duży, drewniany statek piracki. Rodzice obiecali, że jak trochę podrosnę, to zabiorą mnie w rejs. Już nie mogę się doczekać!

Podziwiamy jachty na molo

Jachty przy molo

Molo w Sopocie z niemowlakiem
Na molo z mamusią


Sopot - na molo z maluchem

Na molo z rodzicami

Statek piracki

Ze statkiem pirackim w tle


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Trójmieście i okolicach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 • II wycieczka - OPERA LEŚNA

Warto wybrać się z sopockiego molo na ok. 30-minutowy spacer do najsłynniejszego Amfiteatru w Polsce. Sama droga była bardzo ciekawa, gdyż przechodziliśmy przez słynną ulicę Bohaterów Monte Cassino, która jest strefą pieszą, w całości wyłączoną z ruchu. Jest to idealne miejsce na spacery z wózkiem. Po drodze najfajniejszy był Krzywy Domek. Bardzo śmiesznie wyglądał, jakby cały czas tańczył smile.

Sopot - pod Krzywym Domem
Krzywy Domek

Aby zwiedzić operę leśną, potrzebny jest bilet. Ja oczywiście miałem za free, ale rodzice zapłacili po 7 zł (ulgowy kosztuje 4 zł). Opera dostępna jest od 10 do 17 (w wakacje do 20). Zobaczyłem słynną scenę i widownię oraz szatnie dla gwiazd. Tatuś też zaśpiewał serenadę miłosną dla mamusi ze sceny, co chyba jej się spodobało, bo głośno biła brawo i dała mu buziaka! Koniecznie zobaczcie to miejsce!

Zwiedzamy Operę Leśną
Przed Operą Leśną


Opera Leśna
Na scenie Opery Leśnej


Odwiedzamy Operę Leśną

Na widowni Opery Leśnej


A na zakończenie moje ulubione zdjęcie!

Nasza wersja "Króla Lwa"
Moje ulubione zdjęcie


Mamusia przedstawia mnie na nim Morzu, tak jak w „Królu Lwie” Rafiki przedstawia malutkiego Simbę wszystkim zwierzętom. U nas była to miłość od pierwszego wejrzenia! Tak bardzo pokochałem Bałtyk, że będę rodziców nad morze zabierał co roku! Zawsze do innego miasta. Może uda nam się zwiedzić całe wybrzeże od Świnoujścia po Krynicę Morską.

Spróbujcie i Wy!Barbara Nowicz

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi