Wakacje z dziećmi w Unieściu

Polska z dziećmi

Jesteśmy rodzicami dwójki cudownych dzieci: Liliany i Oliwera. Właściwie to powinienem napisać Oliwiera i Liliany, ponieważ syn ma 9 lat, a córka jest od niego młodsza o 5 lat. Mieszkamy w Gdańsku, dlatego urlop lubimy spędzać z dala od domu np. na południu naszego pięknego kraju.

Najczęściej jeździmy w Tatry, potrafimy tam spędzać wolny czas zimą i latem. Często jeździmy na pojezierze wielkopolskie w rejon Powidza, Witkowa, Skorzęcina pod przyczepę kempingową. Tym razem postanowiliśmy zrobić coś innego a mianowicie przekonać się (przypomnieć) jak jest nad polskim morzem?

Wszyscy latem szturmują polskie kurorty nadmorskie a my zawsze w drugą stronę. Znajomi pytali z nad morza nad morze? Ale my chcieliśmy znaleźć coś zupełnie innego niż tłoczne kurorty, coś spokojnego gdzie można fajnie spędzić czas z dziećmi. Wybraliśmy Unieściemałą miejscowość położoną niedaleko Mielna. Miasteczko idealne dla rodzin z dziećmi. Brak tłumów na ulicach, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, plaże piękne i puste.

Przyjechaliśmy pod koniec lipca było wietrznie, chłodnawo jak to nad morzem, ale słonecznie. Pierwszego dnia puszczaliśmy nasz ręcznie robiony żaglowiec – latawiec.

Unieście - puszczamy latawca z dziećmi
Zabawa z dziećmi na plaży w Unieściu

Puszczanie latawca

Dzieci biegały po całej plaży. Następnego dnia kąpiel w morzu wink.

Kąpiel z dziećmi w Bałtyku
Jesteśmy ratownikami
Mały ratownik w Unieściu

Kąpiel w Bałtyku - zabawa w „Słoneczny Patrol”.

Dzieciaki szybko się przyzwyczaiły do chłodniejszej, niż w Adriatyku wody, najchętniej w ogóle nie wychodziłyby z wody. Dla maluszków na plaży są niedrogie zamki dmuchane, lody oraz wata cukrowa. Plażę odwiedzają też akwizytorzy z kukurydzą, kawą i prażonymi orzeszkami wink. Nie uświadczy się widoku pijących napoje wyskokowe młodych wilków. Dzieciaki mogą bawić się na plaży pod stałą kontrolą rodziców bez ryzyka, że zaginą w tłumie.

Zabawa z dziećmi na dmuchańcach na plaży
Budujemy zamki z piasku

Zamki na piasku

Wakacje z dziećmi nad morzem
Ratownik WOPR Liliana


Urlop nad morzem z dziećmi - Unieście
Żółw z Galapagos w Bałtyku

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW NAD MORZEM: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Oczywiście będąc nad morzem nie można ominąć zachodu słońca.

Postanowiliśmy też odwiedzić piękne miasto Kołobrzeg. Byliśmy bardzo zaskoczeni jak bardzo się zmieniło na plus oczywiście. Począwszy od Latarni morskiej, porcie, z którego można wypłynąć w rejs zarówno żaglowcami typu : ”Czarna Perła” jak i okrętem wojennym Marynarki Wojennej wink.

Na statku z dziećmi
Rejs statkiem z dziećmi
Rejs żaglowcem


Odwiedzamy latarnię morską w Kołobrzegu
Latarnia Morska

Plaża przepiękna – czysty biały piasek, płytka woda, pogoda tego dnia dopisała. No i atrakcje dla aktywnych – siłownia na plaży tzw. Street workout. Drążki i inne przyrządy coś dla taty i jego ukochanej córki.

Wczasy z dziećmi w Unieściu
Rodzinny trening

Wakacyjny trening rodzinny

Nie obyło się też bez mrocznego klimatu, na szczęście to tylko zdjęcie śmierci.

Spotkaliśmy śmierć
Ze śmiercią im do twarzy

Bardzo polecamy Unieście i ten region Polski. Jest tam oprócz większych miast sporo mniejszych pięknych nadmorskich miejscowości, w których dzieci ale także rodzice wrócą do domu wypoczęci. Dla nas rodziców ważne jest aby dzieci miały swobodę i nie były non stop strofowane, że się zgubią, że mają uważać na samochody dlatego wybraliśmy spokojną piękną miejscowość jaką jest Unieście.

Pozdrawiamy i polecamy rodzinom Magdalena i Sławek

 

Sławomir Pochylski

autor zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi