Weekend z małym dzieckiem w Ustroniu w Beskidzie Śląskim

Od zawsze kocham góry, a mąż podziela tą pasję całym sercem. Wycieczki górskie są dla nas jeszcze ciekawsze, odkąd wyjeżdżamy razem i marzymy, by w przyszłości jeździć częściej z dziećmi.
 
Nasz pierwszy synek przyszedł na świat  w styczniu, więc pod koniec lata był już kochanym, rozrabiającym na czworakach brzdącem.
 
Postanowiliśmy odpocząć od spraw dnia codziennego właśnie w górach i właśnie z synkiem. Nie przeszło nam przez myśl zostawianie go babci, czy komuś innemu z rodziny. Byliśmy zaintrygowani  jego dziecięcą ciekawością, a jednocześnie synuś był jeszcze bardzo malutki. Dlatego na cel podróży wybraliśmy Ustroń.
 
Mieliśmy do dyspozycji Leśny Park Niespodzianek, gdzie zwierzęta dzikie (i nie tylko) są w zasięgu ręki oraz Równicę - szczyt niewielki, dość prosty i w sam raz dla nas i dziecka.
 
Pierwszego dnia, tak jak postanowiliśmy, wybraliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek. Jako że wszyscy uwielbiamy zwierzęta, czuliśmy się tam wspaniale.
 
Weekend z małym dzieckiem w Ustroniu
 
Syn usadowiony wygodnie w nosidełku na plecach taty miał wszystko w zasięgu wzroku i co chwila słychać było jego radosne okrzyki na widok sarenki czy żubra.
 
Wyprawa z dzieckiem do Leśnego parku Niespodzianek w Ustroniu
 
Nie spodziewaliśmy się, że synek z taką odwagą będzie wyciągał rączki w kierunku nieznanych mu stworzeń, a jednak... Mąż, by zachęcić sarenkę do podejścia bliżej, wyciągnął ku niej rękę ze smakołykiem i synek w nosidełku na plecach wykorzystał to natychmiast, łapiąc niczego nie spodziewające się zwierzę za ucho. Rozbawieni tym faktem, zwiedzaliśmy Park dalej.
 
Zwierzątka w Leśnym Parku Niespodzianek
 
Popołudniem zmęczeni, ale zadowoleni, udaliśmy się na obiad i do wynajętego pokoju.
 
Drugiego dnia z samego rana wyruszyliśmy najprostszą z możliwych dróg w górę na Równicę.
 
Wejście z maluchem na Równicę - weekend w Ustroniu
 
Droga jest asfaltowa w większości, ale my wybraliśmy częściową trasę leśną przez wąwóz.
 
Rodzinny weekend w górach
 
Droga na górę trwała ponad 2 godziny a po drodze pstrykaliśmy zdjęcia.
 
Z nosidełkiem na Równicę
 
Synka wyjmowaliśmy z nosidełka, czasem niosąc go na rękach, pokazując przyrodę, przystając gdy spotkaliśmy żuczka, ślimaczka itp. Zwierzątka. Czasem jakiś kwiatek wpadł w ręce synka.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Na asfalcie droga troszkę monotonna, toteż dziecko zaczęło zasypiać i tak przespało w nosidełku połowę drogi aż na sam szczyt. Zawsze to drzemka na świeżym powietrzu i to w górach!
 
Zdrowy sen na świezym powietrzu :)
 
Gdy pod schroniskiem zamówiliśmy obiad, synuś zaczął się przebudzać.
 
Mała przekąska po wielkiej wyprawie :)
 
Posiedzieliśmy na górze jakiś czas i zeszliśmy na dół ta samą drogą.
 
W pokoju dziecko zadowolone raczkowało po podłodze. Pewnie już za długo siedziało w nosidełku.
 
Takie podróże z dzieckiem są dobre, ale trzeba dawkować sobie przyjemności. Musieliśmy  uwzględnić potrzebę ruchu dziecka w tym wieku i dać mu się pobawić na dywanie ulubionymi zabawkami.
 
Wycieczka była udana, a zdjęcia ukazują najciekawsze chwile z synkiem smiley
 
Teraz chwilowo mieliśmy przerwę w wycieczkach, ponieważ przyszedł na świat nasz drugi ukochany syn i już nie mogę się doczekać wspólnych wycieczek w czwórkę w niedalekiej przyszłości.
 
Małgorzata Kwiecień
 
 
Opowiadanie pani Małgorzaty zostało wyróżnione w konkursie "Moje wakacje z dzieckiem w górach" organizowanym przez portal DziecioChatki - Miejsca Przyjazne Dzieciom oraz Pensjonat Reymontówka w Kościelisku k. Zakopanego. Dziękujemy i gratulujemy!
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.
 
 
 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.