Szklarska Poręba, Czy dzieciom uda się rozkołysać Chybotka ?

Wycieczka z dziećmi do głazu Chybotek 

stopień trudności:  trasa łatwa 

kolor szlaku: czarny 

położenie:  przy trasie E65  (droga krajowa nr 3) 

GPS: 50°50′13,33″N 15°33′29,52″E

parking: stanowisko parkingowe przy drodze 

dostępność dla wózków dziecięcych: nie (No dobra, da się z wózkiem, przy założeniu że będziecie przez połowę drogi go nieść wink, oczywiście wózek koniecznie z dużymi pompowanymi kołami)

dostępność dla rowerów: tak

czas przejścia z dziećmi: 20-25 minut 

inne: miejsce odpoczynku - ławeczki, 

odpłatność: nie

inne szlaki w okolicy: tak, szlak do wodospadu Szklarki, szlak do grobu ducha gór i na taras widokowy

 

Chybotek to ogromny głaz zbudowany z granitu karkonoskiego. Jest położony na innych głazach i tak wyważony, że możemy go rozbujać. Wprawdzie ruch to zaledwie 2-3 cm ale efekt chybotania tego głazu jest niesamowity. Dzieci były zachwycone. Chętnie pomagały rozbujać Chybotka, by później z krzykiem odbiec parę metrów i patrzeć na poruszony ich rękami ogromny kamień. Średnica tego głazu to 4 metry, wsparty tylko w dwóch miejscach. Chybotek jest prawnie uznanym Pomnikiem Przyrody. Będąc na wakacjach z dziećmi w Szklarskiej Porębie nie sposób nie odwiedzić tego miejsca. To jedna z najfajnieszych naszym zdaniem atrakcji okolic Szlarskiej Poręby dla dzieci. Trasa do olbrzymiego kamienia jest łatwa i spokojnie dojdzie tam nawet 4-5 letnie dziecko. Mniejszego turystę warto ponieść w nosidełku turystycznym.

 

Nasza fotorelacja z wrześniowej wycieczki z dziećmi do Chybotka

 Charakterystyczny drewniany znak Chybotka na parkingu 

Szlak zaczyna się na parkingu przy charakterystycznym drewnianym totemie. Idziemy do końca parkingu w kierunku na Szklarską Porębę.

Rozpoczynamy wycieczkę do Chybotka

 Idąc dalej wchodzimy do lasu i rozpoczynamy marsz czarnym szlakiem.

Szlak do Chybotka przez cały czas biegnie lasem

Szlak jest wygodny, spokojnie możemy przejść nawet z małym dzieckiem. 


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

 Scieżka jest wygodna i spokojnie przejdziemy z dzieckiem

Widzieliśmy na szlaku ludzi z wózkiem dziecięcym. Uważamy, że to nie jest dobry pomysł. Maluchem mocno trzęsie i bardzo często wózek trzeba przenosić. Znacznie lepszym wyjściem jest wycieczka z nosidłem turystycznym, zwłaszcza, że szlak jest krótki, łatwy i nawet nie zdążycie się za bardzo zmęczyć wink  

Trasa jest doskonale oznakowana - nie sposób zabłądzić

Szlak jest bardzo dobrze oznakowany, nie ma możliwości zabłądzić lub pójść w niewłaściwą stronę.

Wyłaniający się z za drzew Chybotek, przyspiesz znacznie tempo wycieczki ;)

Gdy spomiędzy drzew zaczyna być widać Chybotka, tempo naszej wycieczki nagle drastycznie wzrasta. Wycieczka kończy się wyścigiem: "Kto pierwszy przy kamieniu!".

Już tylko parę kroków dzieli nas od Chybotka

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Karkonoszach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

"Chybotek" w całej okazałości.

Wielki głaz w całej okazałości

Charakterystyczny znak wykuty w kamieniu z nazwą atrakcji - to sposób oznaczenia typowy dla okolic Szklarskie Poręby.

Znak na skale z oznaczenie atrakcji regionu.
autorzy tekstu i zdjęć:
Hania & Przemek Wróbel
 
Wszystkie prawa zastrzeżone

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.
 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.