Perła Ziemi Lubuskiej na weekend - Łagów

Perła na weekend

W tym roku, z powodu braku planów na wakacje, postanowiliśmy sobie weekendowo, na spontanie zwiedzać lubuskie jeziorka. Odkryliśmy w ten sposób naprawdę wiele fajnych i ciekawych miejsc, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Na naszej liście do zwiedzania znajdowała się miejscowość, o której słyszałam już wcześniej od znajomych, zawsze bardzo chciałam zwiedzić, zobaczyć, ale jakoś nigdy ,,nie było po drodze”. Nigdy - aż do tegorocznych wakacji. I tak oto jednego letniego weekendu po pracy wybraliśmy się naszą rodziną do Łagowa. Cieszyłam się z tego powodu jak dziecko i w myślach krzyczałam: Łagów - w końcu nadciągamy smile!

Łagów - co warto zobaczyć z dziećmi?

Atrakcje dla dzieci w Łagowie

 

Rodzinny wypad do Łagowa

Łagów - wycieczka z dziećmi

 

Atrakcje w Łagowie - park linowy, Zamek Joannitów, Łagowski Park Krajobrazowy 

Nikomu nie muszę chyba przypominać, że Łagów uważany jest za Perłę Ziemi Lubuskiej. Od kiedy zobaczyłam na własne oczy, przyznaję, że po stokroć się z tym zgadzam! Ta urokliwa wieś w powiecie świebodzińskim położona jest pomiędzy dwoma jeziorami – Trześniowskim i Łagowskim, otoczona pięknymi lasami bukowymi. Miejscowość czaruje swymi małymi, wąskimi uliczkami, malowniczymi kamieniczkami, urokliwymi knajpkami i zabytkami.  

Wycieczka z rodziną do Łagowa

Łagów - super miejsce na wakacje z dziećmi

Dlaczego polecamy tę małą miejscowość dla dzieci? A chociażby dlatego, że znajduje się tam park linowy, gdzie aktywnie możecie z dzieckiem spędzić czas. Nasza 3–latka trochę jeszcze za mała, ale dla starszych i odważniejszych serdecznie polecamy. W nawiasie zamieszczam link do strony parku linowego (https://www.parklinowy-lagow.pl/home).

Następnym punktem, który trzeba zobaczyć, jest zamek Joannitów znajdujący się na przesmyku pomiędzy jeziorami. Można wejść na wieżę widokową zamku, z której rozpościera się przepiękny widok na okolicę (wejście płatne, chyba 6 zł/os). Koniecznie trzeba obejść teren wokół zamku –  zobaczyć turkusowy kolor wody jeziora Trześniowskiego, pobawić się na placu zabaw, przejść lub przejechać rowerem ścieżkę turystyczną po Łagowskim Parku Krajobrazowym i zobaczyć amfiteatr, gdzie odbywają się co roku całkiem fajne imprezy. Do najbardziej znanych zaliczamy festiwal filmów, czyli Lubuskie Lato Filmowe oraz coś dla fanów motoryzacji Festiwal Rock & Blues. Do Łagowa ściągają wtedy tłumy motocyklistów z całej Polski i nie tylko.

Niedaleko amfiteatru, a właściwie tuż za nim znajduje się kawiarnia Warsztat Cafe, prowadzona przez przemiłych, młodych chłopaków. Tam napijecie się pysznej kawki i zjecie ciasto domowej roboty. Kolejnym punktem wartym zobaczenia i z którego roztacza się piękny widok na Łagów, jest stuletni wiadukt kolejowy, wysoki na 25 metrów.

 

Wodne atrakcje w Łagowie

Będąc w Łagowie, koniecznie trzeba wypożyczyć rowerek wodny, popływać po jeziorkach, podkarmić troszkę kaczuszki, których tam pełno. (Uwaga – latem są bardzo duże kolejki i czasem trzeba godzinkę albo i dłużej czekać w wypożyczalni).

Rejs po jeziorach w Łagowie
Łagów - atrakcje dla rodzin z dziećmi
Na rowerku wodnym
Podziwiamy przyrodę podczas pływania rowerkiem wodnym

Pływamy po jeziorkach rowerkiem wodnym

No i w końcu dla leniuszków polecamy plażing oraz kąpiel na przepięknej plaży w ośrodku Lake Park (dawniej Mundi Park). Wejście na plażę niestety płatne, ale i tak warto. A jak ktoś nie chce, to polecamy dzikie plaże, których z pewnością tam nie brakuje.

Pobyt z rodziną w lubuskim
Z dziećmi w Łagowie

Odpoczynek nad jeziorem

 

Lubuskie - odpoczywamy na dzikiej plaży

Relaks na plaży

Gdy już zgłodniejecie, nie omieszkamy polecić wam naszym zdaniem najlepszej restauracji w Łagowie, czyli „Ogrodu Smaków”. I nie, kochani, to nie żadna reklama knajpy! Lokal położony jest w autentycznym ogrodzie nad brzegiem jeziora Trześniowskiego. Zachwyca nie tylko pod kątem jedzenia, ale przede wszystkim urokliwego własnego klimatu i położenia, w którym się znajduje. Wieczorem, kiedy zapalą się lampki, miejsce to wygląda magicznie.

Wizyta z dziećmi w restauracji "Ogród Smaków"

Ogród Smaków

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Atrakcje w okolicy Łagowa - Torzym, Majaland

Jeżeli komuś mało atrakcji dla dzieci w Łagowie, to w Torzymiu oddalonym raptem o kilka kilometrów znajduje się Port Mini zoo. Warto wybrać się tam z dzieciaczkami, obejrzeć zwierzątka oraz wejść na plac zabaw z dmuchańcami, tyrolką, trampolinami i huśtawkami.

Ziemia Lubuska - zwiedzamy Mini ZOO

Mini ZOO

Kolejną niedaleką atrakcją dla dzieci okazać się może oddalony o 22 km Majaland. Tam nudy na pewno nie zaznacie.

Majaland - atrakcje dla rodzin z dziećmi
Majaland - warto odwiedzić z dziećmi
Ciekawe miejsce w lubuskim - Majaland

Wycieczka do Majalandu

My w weekend zaliczyliśmy wszystkie trzy miejscowości wyżej wymienione. Był to aktywnie i miło spędzony czas. Przede wszystkim rodzinny czas smile. Łagów zachwycał nas na każdym kroku i pod każdym względem. To naprawdę miejsce, do którego chce się wracać i wracać….

Weekend na Ziemi Lubuskiej
Rodzinny weekend z atrakcjami na Ziemi Lubuskiej

W Łagowie

 

Agnieszka Stopa

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi