Wakacje pod palmami - palmiarnia w Poznaniu

Wakacje pod palmami

Mieszkamy nad morzem. W wakacje największą atrakcją są dla nas wycieczki w góry. I tak jeździmy co roku, przemierzając Polskę z góry na dół, odkrywając coraz to piękniejsze zakątki i górskie pasma. W tym roku podobnie – spędziliśmy fantastyczny urlop w Polskich Tatrach. 

I gdy tak wracaliśmy do domu, jedną z  głównych polskich autostrad, w samochodzie wybrzmiało pytanie „Dlaczego jeszcze nigdy nie byliśmy w Poznaniu?” Po chwili zastanowienia i szybkiej burzy mózgów, doszliśmy do wniosku, że w sumie jakoś tak Poznań nigdy nie był nam „po drodze” i „przy okazji”, więc właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zjechali te 200 km na zachód i zatrzymali się w stolicy Wielkopolski.

To była szybka wizyta, bo i czasu było niewiele, ale… wyjechaliśmy z Poznania zachwyceni. Co prawda, nie udało nam się dojechać na 12.00, żeby zobaczyć słynne koziołki (swoją drogą to ciekawe, że w Krakowie grają hejnał dla turystów co godzinę, a w Poznaniu pilnują skrupulatnie, że jak w południe, to w południe). Nie dostaliśmy się też to Rogalowego Muzeum, bo najbliższy wolny termin był na godzinę 10.00 następnego dnia, ale to wszystko nic, przynajmniej jest pretekst żeby jeszcze do Poznania  wrócić. 

Spacerujemy z dziećmi po poznańskim Rynku

Poznański Rynek

 

Rodzinna wycieczka do Poznania

Chmury nad Ratuszem

Po szybkim, przeplatanym deszczem, spacerze na Starym Mieście, wizycie w kilku pięknych kościołach i zjedzeniu przesłodkich certyfikowanych poznańskich rogali, pojechaliśmy do miejsca, które okazało się prawdziwą wisienką na naszym urlopowym torcie – czyli do Poznańskiej Palmiarni. 

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu - Palmiarnia

Palmy

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Palmiarnia - całkowicie zielony relaks. Cudowne miejsce. Wielkie pawilony pełne egzotycznych gatunków roślin znajdują się w Parku Wilsona.

Pawilonów jest 12, podzielonych na strefy klimatyczne. Poruszamy się ścieżką edukacyjną, która prowadzi nas przez wszystkie zakątki. Przy kasach biletowych można pobrać mapę, według której dzieci mogą szukać ukrytych pieczątek - to taka miła dodatkowa atrakcja, która motywuje dzieci do zwiedzania. Palmiarnia jest także miejscem przyjaznym dla wózków, więc i maluchy i osoby niepełnosprawne mogą swobodnie się tu poruszać.

Zwiedzanie Palmiarni w Poznaniu z dziećmi

Tropikalna ścieżka

 

Palmiarnia - warto odwiedzić w Poznaniu

Wysokie, niskie, zakręcone

 

Ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi w Wielkopolsce - Palmiarnia

W poszukiwaniu ukrytych pieczątek

Nie sposób wymienić czy opisać wszystkie gatunki roślin, jakie można tu obejrzeć, niemniej jest ich całe mnóstwo. Rośliny są piękne, pełne życia, widać, że jest im dobrze i swoją dobrą energię oddają zwiedzającym. Są tu ławeczki, gdzie można posiedzieć i podziwiać majestatyczne okazy palm, bananowców, kaktusów, storczyków i innych zielonych piękności.

Są też zwierzaki z każdej strefy klimatycznej – płazy, gady, ryby i ptaki. Jest kawiarnia, gdzie można zjeść coś słodkiego i wypić aromatyczny napój. W ogóle jest cudownie. Byliśmy w różnych palmiarniach, ale ta nas urzekła. Jest naprawdę duża i dobrze zorganizowana, w sklepiku z pamiątkami nie ma chińskiej tandety (no może troszeczkę), za to można kupić roślinne pamiątki, kwiaty, urokliwe gadżety itp. Szczerze mówiąc dawno nie kupiłam tylu rzeczy, ale trudno było mi się powstrzymać. 

Podziwiamy roślinność w Palmiarni

Zieleń, woda, światło

 

Rodzinny wypad do Poznania

Ciekawostki rosną wysoko i nisko

 

Spacer po poznańskiej Palmiarni

Mieszkańcy Palmiarni

Spędziliśmy w Palmiarni ponad 2 godziny, wspaniałe oderwanie od drogi, miasta, tłumów. Prawdziwy relaks. Warto tu przyjechać, zatrzymać się na chwilę i zanurzyć się w egzotycznej zieleni. Naprawdę nie trzeba kupować wakacji „last minute” żeby spędzić czas pod palmami. Zieleń zdecydowanie nas uspokoiła i dodała energii. 

Wakacje z dziećmi w Poznaniu

Królestwo kaktusów

 

Palmiarnia w Poznaniu - warto zwiedzić z dziećmi

Ciepło, słonecznie, egzotycznie


Warto przyjechać do Poznania, choćby tylko, by odwiedzić Palmiarnię. Nam udało się tylko odrobinkę zanurzyć w urokach tego miasta, ale już wiemy, że chcemy tu wrócić. 

Dobrze jest czasem zejść z utartego szlaku, by zobaczyć coś nowego. I nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – nawet stojąc w korku na autostradzie, można znaleźć pomysł na nowe odkrycie!

 

Joanna Niezbecka

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi