Rodzinna wycieczka do Torunia

Rodzinna wycieczka do Torunia

Trafiliśmy tam przypadkiem... tak poprowadziły nas polskie drogi. Nieoczekiwanie trafiliśmy na nową wspaniałą miłość, miłość do miasta.

Tym miastem okazał się Toruń, miasto słynące z polskiego piernika i z działalności Mikołaja Kopernika. To miasto w rzeczy samej jest kosmiczne. Jest połączeniem tradycji, pachnące słodkim miodem i ostrym pieprzem. Przyprawą, za którą w historii kupowało się wioski. Kilka okrągłych ziarenek niektórych kosztowało życie.

Zza każdego rogu czujemy piękną woń piernika. To miasto naprawdę pachnie.

Spacer po Toruniu

Ruszam na słodką przygodę

O historii tego małego wypieku dowiedzieliśmy się w "ŻYWYM MUZEUM PIERNIKA".

Przenieśliśmy się w czasie. Poznaliśmy realia toruńskiego życia w XV wieku. Poznaliśmy historię powstania pierniczka, historię, która trwa do dziś. Każdy z nas miał okazję upiec i udekorować swój malutki pierniczek.

Uczymy się jak robić pierniki

Poznaję tradycję

Mały cukiernik

Robię to sam!

Poznajemy z dziećmi historię pierników w Toruniu

Warsztat pracy 

Atrakcje dla dzieci w Toruniu - słodkie pierniczki

Polska tradycja 

Pięknie ubrani właściciele małych piekarni i cukierni zapraszają w swe progi, gdzie można samemu choć przez chwilę zostać rzemieślnikiem i upiec własny pierniczek. Każda cukiernia ma swój mały sekret w przepisie. Niektórym udaje się go odkryć.

Wnętrze cukierni

Jak tu się oprzeć?

Nasze arcydzieło

Koloruję i lukruję

Uczymy się dekorować toruńskie pierniki z dzieckiem

Pracuję!

Raj słodkości dla rodzin z dziećmi

Coś mniej tradycyjnego, ale kolorowego 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

W rynku czeka na nas rzeźba uroczej toruńskiej piernikarki. Stoi i czeka na nas z koszyczkiem pierniczków. Symbolizuje toruńską gościnność i otwartość. Ale jest też małe zaskoczenie...

... Rzeźba uroczego osiołka z brązu. Mieniącego się w słońcu niczym złoto. Każdy z turystów zachęcony widokiem ma ochotę dotknąć osiołka, nie wiedząc czego jest symbolem. Mianowicie jest to pręgierz, symbol stosowania kar wobec toruńskich żołnierzy. Czy każdy nadal chce dotknąć karnego osła?

Rzeźba osiołka na rynku

Czy tu wrócę?

Kolejnym wieeelkim zaskoczeniem było Planetarium. To był prawdziwy odlot.

Planetarium Toruń - atrakcja miasta

Dookoła świata

Niesamowite pokazy kosmicznego życia uświadomiły nam, jacy jesteśmy malutcy. A zarazem - jak wielkie muszą być umysły naukowców, którzy badają kosmos.

To, co trzeba napisać o Toruniu, to niezwykła umiejętność przemycania nowoczesnych technologii w tradycyjnym anturażu.

Toruń jest pięknie czerwony od cegły, zabudowa jest wręcz wyjęta z książek historii, a jednocześnie jest nowoczesna.

Zwiedzamy Toruń z dziećmi na wakacjach

Bajeczny Teatr

Nowe technologie, dyskretnie schowane w ceglanych ścianach, bardzo ułatwiają turystom życie.

Powrócę do Torunia nie raz i nie dwa. To miasto jest warte odkrywania, tak jak odkrywa się nowe gwiazdy.

 

 

Joanna Rybowicz

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi