facebook

Wielkanoc z dziećmi - agroturystyka, pensjonat, hotel

Wielkanoc 2018 z dziećmi w 

agroturystyce, pensjonacie, hotelu

- pakiety rodzinne.

 

Poniżej znajdziecie Miejsca Przyjazne Dzieciom - pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe i hotele z udogodnieniami i atrakcjami dla dzieci, w których organizowane są Rodzinne Święta Wielkanocne.

PAKIETY WIELKANOCNE 2018 DLA RODZIN Z DZIEĆMI

WIELKANOC W AGROTURYSTYCE DLA DZIECI

Agroturystyka Pod Brzozami (miejscowość Grochowy, Wielkopolska) - Pobyt Wielkanocny 2018 dla rodzin z dziećmi. Animacje dla dzieci - dekorowanie babeczek, malowanie jajek, przygotowanie święconki, szukanie Zajączka i czekoladowych jajek, mini-disco z Myszką Mickey. Przede wszystkim jednak dla chętnych dzieci dużo zajęć ze zwierzątkami gospodarskimi (karmienie, dojenie, zbieranie jaj, przejażdżka na kucyku). Poza tym wśród atrakcji przejażdżka wozem, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz uroczyste Śniadanie Wielkanocne z tradycyjnymi daniami i wypiekami.

Link do strony www: Agroturystyka Pod Brzozami
 
Wielkanoc w Agroturystyce Pod Brzozami - Wielkopolska

 

WIELKANOC Z DZIECKIEM NAD JEZIOREM, RZEKĄ, POD LASEM

Ośrodek Wypoczynkowy Zawiaty (Czarna Dąbrówka, Kaszuby) - rodzinna Wielkanoc na Kaszubach, nad jeziorem Jasień. Gwarantowana świąteczna atmosfera, kaszubskie potrawy świąteczne, słodki bufet, codzienne animacje dla dzieci. W programie liczne wielkanocne atrakcje: wspólne przygotowanie koszyczków wielkanocnych i ich poświęcenie w kościele w Czarnej Dąbrówce, dla dzieci szukanie zajączka i pozostawionych przez niego prezentów, Śmigus-Dyngus nad jeziorem (dla chętnych), biesiada w wiacie grillowej, spotkanie z Zespołem Kaszubskim, mini-disco dla dzieci, warsztaty wizażowe dla Pań, warsztaty decoupage, wycieczki po okolicy.
Ośrodek jest w pełni dostosowany do rodzin z dziećmi i wyróżniony w konkursach na miejsca przyjazne rodzinie. Do dyspozycji Gości komfortowe zaplecze wypoczynkowe oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna - sauna, piłkarzyki, tenis stołowy, kijki do Nordic Walking, rowery turystyczne, plac zabaw dla dzieci, Klub Maluszka, wypożyczalnia książek i gier planszowych.
 
Link do strony www: Zawiaty
 
Ośrodek Wypoczynkowy Zawiaty - Wielkanoc na Kaszubach nad jeziorem
 
Rezydencja nad Jeziorem (Pestkownica, Puszcza Drawska) – rodzinna Wielkanoc w Puszczy Drawskiej, w nowym hotelu nad jeziorem, gdzie w komfortowych warunkach i w bliskości z przyrodą, można spędzić Święta Wielkanocy. Hotel stworzony z myślą o tych, którzy cenią ciszę i spokój, chcą uciec od zgiełku wielkich miast. W Pestkownicy czeka rodzinna atmosfera, komfortowe zaplecze wypoczynkowe, obserwatorium astronomiczne, baza sportowo-rekreacyjna oraz wiele atrakcji, które z pewnością umilą pobyt w Pestkownicy.
 
Dla dzieci przygotowano szereg ciekawych zabaw i konkursów, dzięki którym będą mogły kreatywnie i pożytecznie spędzić czas w oczekiwaniu na szukanie Wielkanocnego Zajączka. Malowanie jaj i wspólne przygotowywanie święconki, Śmigus-Dyngus, rodzinne turnieje i gry terenowe, eksperymenty naukowe dla dzieci, mini-dyskoteka czy karmienie danieli sprawią, że będzie to niezapomniany pobyt wielkanocny zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. W razie niepogody na dzieci czeka sala zabaw obok restauracji, a w sali biesiadnej dostępny jest stół do ping-ponga.
 
W restauracji dla najmłodszych gości przygotowano wysokie krzesełka. Na życzenie serwowane są najmłodszym ulubione przez nich potrawy (paluszki rybne, frytki, domowe pierogi, naleśniki…)
 
Link do strony www: Rezydencja Nad Jeziorem
 
Święta Wielkanocne w Rezydencji Nad Jeziorem

 

Hotele Przyjazne Dzieciom, które również przygotowały specjalne pakiety pobytowe dla rodzin z dziećmi na Wielkanoc 2018:

 

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM NAD JEZIOREM - PAKIET WIELKANOCNY

Hotel Kozi Gród (Pomlewo, Kaszuby) - Spędź Wielkanoc wraz z rodziną w Hotelu Kozi Gród otoczonym Kaszubskimi lasami, gdzie czas płynie wolniej. Pobyt pełen ciekawych animacji dla dzieci, relaksu w Centrum Rekreacji oraz tradycyjnych potraw na wielkanocnym stole. Kozi Gród znajduje się na Pomorzu, w sercu natury, z dala od miejskiego zgiełku, zaledwie 25 km od centrum Gdańska. 

Najmłodsi goście podczas pobytu będą mogli malować pisanki, tworzyć kartki wielkanocne, spotkać się z zającem, poszukać jaj wielkanocnych, pójść do Mini Zoo lub mini kina. Dobra zabawa gwarantowana! Staw pełen ryb (można wędkować!), zwierzęta pod oknami (kaczki, kucyk, oślica, kozy), Jezioro Przywidzkie o krok. Jest w czym wybierać. Polecamy dyngusa na basenie i w jacuzzi! Tu możecie się polewać wodą do woli. A potem zrelaksować w saunie, pograć w kręgle lub bilarda, pobiegać na bieżni w sali cardio, pójść nad jezioro jedną z tras idealnych do marszu Nordic Walking... Wielkanocny stół będzie się uginał od najlepszych dań przygotowanych z kaszubską fantazją i domowym smakiem. Zapraszamy
 
Link do strony www: Kozi Gród

 

Hotel Kozi Gród na Kaszubach - przyjazny rodzinom z dziećmi
 
 
WIELKANOC 2018 Z DZIECKIEM NAD MORZEM
 
Primavera Jastrzębia Góra (Jastrzębia Góra, Pomorze Środkowe) to obiekt wypoczynkowy słynący z jednej z najlepszych w Polsce ofert wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Wpływ na tę opinię mają atrakcje dostępne w obiekcie, wśród których wymienić można chociażby: Park Wodny z basenami rekreacyjnymi, zjeżdżalnią i wodnymi zabawkami, Playland z konstrukcją wspinaczkową i basenem z piłeczkami, Mini Przedszkole, Mini ZOO, dwa zewnętrzne nowoczesne place zabaw, boisko wielofunkcyjne, salę gier czy salę z makietami. Na najwięcej uwagi zasługują jednak animacje dla dzieci i dorosłych, które prowadzone są przez cały rok od rana do popołudnia, przez 6 dni w tygodniu.
 
Wielkanoc w Primavera Jastrzębia Góra to fantastyczna oferta dla rodzin z dziećmi, które chciałyby spędzić radosny czas zaledwie 100 metrów od morza, korzystając z bogatej oferty świątecznych atrakcji. W ofercie zaplanowano uroczyste świąteczne śniadanie, koszyczek wielkanocny dla każdej rodziny, animacje, takie jak: malowanie pisanek, zajączkowe zabawy ruchowe, bitwa wodna w parku wodnym, podchody, bajka teatralna dla dzieci, koncert muzyczny na żywo, ognisko z pieczonym dzikiem i grzanym winem, dyskoteka z animacjami tanecznymi, turnieje sportowe i wiele innych zajęć! Wielkanoc w Primavera Jastrzębia Góra to gwarancja spędzenia Świąt w fantastycznej atmosferze.
 
Link do strony WWW: Primavera Jastrzębia Góra
 

 

Święta Wielkanocne nad morzem w Primavera SPA - z atrakcjami dla dzieci
 
 
HOTELE PRZYJAZNE DZIECIOM NAD MORZEM:

 

Hotel La Siesta (Jastrzębia Góra, hotel położony 50 m od zejścia na plażę) - laureat konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie. Wielkanoc 2018 nad morzem w Hotelu La Siesta to czas rodzinny i wypełniony atrakcjami. Dla dzieci przygotowano wspaniale wyposażoną salę zabaw i plac zabaw, animacje, zabawy, seans filmowy i "szukanie zajączka" w ogrodzie. Dla całej rodziny - wspólne malowanie pisanek, przygotowanie Święconki, dekorowanie koszyczków oraz smakowite posiłki, w tym świąteczne śniadania i obiady z tradycyjnymi pysznościami, słodki bufet ciast, kolacja przy świecach oraz biesiada w wiacie grillowej. Dla Gości dostępna sauna sucha i parowa, siłownia, rowery i kijki do nordic walking. Dodatkowo możliwość zrelaksowania się podczas masażu, w solarium lub przy bilardzie.

 
Link do strony WWW: Hotel La Siesta
 
Hotel La Siesta - nowa sala zabaw dla dzieci to jedna z wielu atrakcji hotelu
 
Hotel Lidia**** SPA & Wellness (Darłówko, 100 m od morza) - laureat konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie - w programie m.in. zajęcia tematyczne dla dzieci z animatorem w Sali Zabaw, malowanie jajek, zdobienie mazurków i babek wielkanocnych, przygotowywanie koszyczków wielkanocnych, Wielka Wodna Bitwa, rodzinny turniej bowlingowy, wieczór z muzyką na żywo; bezpłatne korzystanie z kompleksu basenów i innych atrakcji, możliwość nauki pływania itd.
 
Link do strony www: Hotel Lidia
 

Hotel Lidia nad morzem - przyjazny rodzinom z dziećmi - sala zabaw

 

WIELKANOC Z DZIECKIEM W GÓRACH:

Bacówka "Biały Jeleń" (miejscowość Iwkowa, Beskid Wyspowy) - Rodzinne Święta Wielkanocne 2018 w Beskidach - świąteczne obiady i kolacje (Wielkanocne rarytasy z Bacówkowej kuchni i spiżarni, m.in. święconka, jaja z chrzanem, tradycyjne mięsiwa i wędliny, paschy, baby i mazury...), tradycje Wielkiej Soboty czyli zdobienie pisanek i koszyczków wielkanocnych, wiosenna wyprawa z końmi do Źródełka Powstańców i poszukiwanie „wielkanocnych zajączków” dla dzieci i dorosłych. Poza tym w ramach pobytu codziennie nielimitowany pobyt w części ogólnej SPA (mini basen, jacuzzi, sauna fińska, sauna na podczerwień, grota solna, siłownia). Dla dzieci mini zoo, plac zabaw, sala gier i X-box, ping-pong oraz bilard. Dla zainteresowanych dodatkowo nauka jazdy konnej z instruktorem, profesjonalne zabiegi kosmetyczne i masaże, możliwość wypożyczenia rowerów oraz sprzętu do Nordic Walking.

Link do strony www: Bacówka Biały Jeleń

 

Bacówka Biały Jeleń zaprasza rodziny z dziećmi na Święta Wielkanocne

 

Pensjonat Szczebel (Mszana Dolna - 15 km od Rabki Zdrój, Gorce) - Rodzinne Święta Wielkanocne 2018 w górach. Wielkanocne Atrakcje w pensjonacie: animacje dla dzieci w Sali Zabaw - twórcze warsztaty artystyczne, Warsztaty z jajami :)... czyli wspólne malowanie pisanek i tworzenie ozdób wielkanocnych, przygotowanie koszyczków (zajęcia animacyjne dla całej rodziny), przejazd wozami konnymi na Święconkę, rodzinna Biesiada z zabawami dla całej rodziny i animacjami dla dzieci oraz Występ Kapeli Góralskiej i poczęstunek przysmakami góralskimi, Bajkowy Wieczór na dużym ekranie; tor pontonowy - szalona jazda dla całej rodziny, sala zabaw dla dzieci i kącik zabaw w restauracji.

Link do strony www: Pensjonat Szczebel

 

Pensjonat Szczebel przygotowuje na Wielkanoc mnóstwo atrakcji dla dzieci  

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM W GÓRACH - PAKIET NA WIELKANOC

Wellness Hotel Pod Kyčmolem**** ( Horní Lomná, Beskid Śląski, Czechy ) - laureat konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie - Rodzinne Święta Wielkanocne wg tradycji pogranicza Polski i Czech z noclegami w komfortowych pokojach z widokiem na las - śniadania i obiadokolacje bufetowe, Akademia Kulinarna z rodzinnym konkursem zdobienia wypieków wielkanocnych, wielkie malowanie pisanek przez najmłodszych, koszyczek wielkanocny dla każdej rodziny, przejażdżka konnymi zaprzęgami na święcenie potraw, wielkanocna zabawa taneczna z DJ’em, nauka plecenia korbáčů (czeska tradycja ludowa), nieograniczony dostęp do Strefy Wellness (basen, jacuzzi, sauny, ścieżka Kneippa, salka fitness) i10% rabatu na usługi beauty.

Link do strony www: Wellness Hotel Pod Kycmolem

 

Wielkanoc w górach w Hotelu Pod Kycmolem - czasem nawet jeszcze w zimowej scenerii

 
 
ŚWIĘTA WIELKANOCNE - DLACZEGO WARTO WYJECHAĆ I DOKĄD? 

 

Nadchodzi wiosna...

Wiosna kojarzy się nam bardzo różnie. Świeżość, powiew ciepła po chłodzie zimy. Nowe wyzwania i nowe postanowienia... Odsłona tego, co było zakryte zimą, tego co było dobre i tego, co chcielibyśmy dalej ukrywać ;-) To jednak czas, który napawa nas optymizmem, że będzie lepiej, że coś się zmieni - dłuższy dzień, jaśniejszy...

Wielkanoc z dziećmi w górach w agroturystyce

Dzieciom wiosna kojarzy się z budzącą się zielenią, baziami, które wstawiamy do wazonu, Marzanną, którą na spacerze przedszkolnym topią w strumyku. Chłopcom przywodzi na myśl rowerowe wyprawy, a dziewczynkom rodzinne spacery i zabawy w klasy..

Wielkanocny wypoczynek - tylko dla dzieci?

Dla kogo świąteczny wypoczynek?

Wiosną mamy też Święta Wielkanocne. Te kojarzą się z rodzinną atmosferą, chwilami w gronie najbliższych i słodkim lenistwem. 

Rzeczywistość bywa zgoła odmienna. Szczególnie dla zapracowanych mam, które chcą dogodzić każdemu, ten okres to niekończąca się bieganina. Świąteczne przygotowania pochłaniają wiele naszego czasu i energii. Niejednokrotnie ze względu na obowiązki i brak czasu na spokojne zabawy z dziećmi, błagamy o to, aby Święta już się skończyły.

Można to zmienić…

Wystarczy wybrać się na świąteczny, prawdziwie rodzinny wypoczynek poza domem.

I nie chodzi o wyjazd do cioci, gdzie i tak jesteśmy zaangażowani w pomaganie, mycie naczyń po świątecznym obiedzie. Ale o wyjazd do miejsca przyjaznego rodzinie, które świąteczny pobyt organizuje dla nas i co najważniejsze - za nas.

 Wielkanoc w agroturystyce przyjaznej rodzinom z dziećmi

Święta Wielkanocne dla zapracowanych rodziców 

Wielkanoc w agroturystyce, pensjonacie lub hotelu przyjaznym dzieciom - bez pośpiechu i zabiegania, z dala od zgiełku miasta, przy suto zastawionym stole i cichej muzyce natury… To alternatywa dla zapracowanych Rodziców!

To goszczący Cię gospodarze stoją w kolejkach, robią zakupy, przygotowują świąteczne potrawy: żurek, kiełbasy, szynki, chrzan i ćwikłę, pieką wspaniałe baby piaskowe i drożdżowe, serniki i mazurki. To oni martwią się i zabiegają o to, żeby nie było zakalców, a potrawy smakowały wszystkim, nawet tym najmłodszym świątecznym gościom. Dbają o to, żeby dom był odpowiednio udekorowany i wszystko było gotowe na czas.

A Ty?

Ty tylko musisz znaleźć odpowiednie, ciepłe i przyjazne miejsce - gdzie Twoja Rodzina będzie dobrze przyjęta, a gospodarze zadbają o Ciebie i Twoje Dzieci. 

Animacje dla dzieci - Wielkanoc w agroturystyce

Na co zwrócić uwagę, szukając świątecznej oferty dla rodziny z dziećmi?

Oferta świąteczna jest ciekawa, jeśli zawiera elementy animacji dla maluchów. Gdy nasze dzieci mogą nauczyć się czegoś o Świętach, o smaku i tradycji danego miejsca, regionu czy domu, pomalować pisanki albo upiec z gospodynią proste ciasteczka w kształcie kurczątek i zajączków.

Może bedą mogły zasiać rzeżuchę, podlewać  i obserwować jak szybko rośnie, a potem ozdobić nią koszyczek wielkanocny albo pięknie przybrać stół nakryty do uroczystego Śniadania Wielkanocnego.

Przygotowane przez dzieci kolorowe pisanki można wtedy zabrać ze sobą do święcenia. Może gospodarze zorganizują przejażdżkę bryczką ze wszystkim dziećmi do kościoła.

Dobrze byłoby, gdyby taka oferta umożliwiała spotkanie wszystkich gości przy uroczystym stole na  Śniadaniu Wielkanocnym.  Taka jedność przywodzi na myśl dom rodzinny, dodaje powagi i podkreśla uroczysty charakter tego dnia.

Każdy dom ma swoją tradycję. Jednak na stole wielkanocnym w agroturystyce czy pensjonacie nie powinno zabraknąć  poświęconych pokarmów: jajek, chleba, wędliny, chrzanu, pieprzu i soli, ciast świątecznych. W niektórych gospodarstwach Śniadanie Wielkanocne rozpoczyna dzielenie się poświęconym jajkiem, co podobne jest w swej formie i symbolice do bożonarodzeniowego łamania się opłatkiem. 

Święconka na Wielkanocnym stole

Agroturystyka dla dzieci, rodzinny pensjonat

Świąteczna oferta to jedno, ale ważne jest również, żeby miejsce było odpowiednie. Żeby dom i otoczenie były przygotowane na przyjęcie Rodziny z Dzieckiem. 

Udogodnienia dla rodzin: plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, kącik dla malucha w środku w razie niepogody, foteliki do karmienia w jadalni. To kolejny ważny element, na który dobrze jest zwrócić uwagę. Jeśli ośrodek jest odpowiednio przystosowany i przyjmuje w większości rodziny z dziećmi, będziecie się tam czuli swobodnie. Bez obaw, że śmiech i marudzenie Waszej pociechy będą przeszkadzać innym. Maluchy będą miały towarzystwo innych dzieci, a Ty będziesz rozkoszować się ich śmiechem i radością.

Pokoik zabaw dla dzieci w pensjonacie

Zanim zarezerwujesz pobyt, sprawdź również czy okolica oferuje jakieś atrakcje, którymi wypełnisz świąteczny, wolny czas. Czy jest jakiś zielony teren, park albo ścieżki do spacerowania (np. z wózkiem). Czy okoliczne atrakcje są do zdobycia z dzieckiem i będą ciekawe dla Twoich maluchów i Ciebie...

Wyjątkowe Święta 

Wielkanoc to szczególny czas zadumy nad samym sobą. Jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dzięki tym Świętom religia, tradycja i obyczaj przenikają się wzajemnie. W tym zwariowanym świecie, gdzie praca nas pochłania i dominuje, zdarza się, że nie ma czasu na rodzinne przeżywanie Świąt.

Jeśli masz ochotę zamienić gorączkę zakupów i niekończącą się krzątaninę w kuchni na rodzinny spacer z dziećmi, oddech na łonie natury, czas dla siebie - skorzystaj z wyjazdowych Świąt w agroturystyce dla rodzin z dziećmi lub rodzinnym pensjonacie czy hotelu, gdzie tradycja i gościnność jest na pierwszym miejscu!

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Tradycyjne Święta Wielkanocne - pisanki 

Autorką tekstu jest Justyna Królikowska

prowadząca Agrotupensjonat U Grzegorza - dla Wymagających Rodzin z Dziećmi

w Tyliczu k. Krynicy Zdrój 

To miejsce prawdziwie przyjazne rodzinom i polecamy je każdemu, kto chciałby z dziećmi odpocząć, a jednocześnie w pełni poczuć atmosferę Świąt

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
ZIELONY DOM
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMKI LETNISKOWE BOSMAN
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
MODRYNA - Modrzewiowy Dom w Bieszczadach
Strzebowiska - podkarpackie
Bieszczady
GOŚCINIEC POD GRUSZĄ
Stara Kraśnica - dolnośląskie
Góry Kaczawskie (Sudety)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom

Najbliższe wydarzenia w Polsce ciekawe dla dzieci

Kalendarz imprez w Polsce ciekawych dla dzieci

Luty 2018
P W Ś Cz Pt S N
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728