Tylicz i okolice - wakacje z dziećmi

Beskid Sądecki, czyli miłość od pierwszej podróży...

Kilka słów na przywitanie!

Cześć, mam na imię Agnieszka, oprócz bycia żoną fantastycznego kompana podróży, jakim jest mój mąż Tomek i bycia mamą dwójki świetnych dzieciaków - Jagody i Kacpra, jestem też entuzjastką podróży po naszej ojczyźnie.

Wspólnie, we czwórkę po Polsce podróżujemy już od kilku lat, ale miejsce, które chciałabym Wam przybliżyć, odwiedziliśmy w czerwcu bieżącego roku...


O położeniu geograficznym słów kilka...

Zapraszam Was na pełną pozytywnych emocji wycieczkę w przepiękne góry Beskidu Sądeckiego, pasma górskiego w Karpatach Zachodnich, nad którym dumnie króluje Radziejowa (1266 m n.p.m).

Beskid Sądecki znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim.

Do Beskidu Sądeckiego zalicza się: 

  • Pasmo Jaworzyny,
  • Pasmo Radziejowej,
  • Góry Leluchowskie,
  • Góry Lubowelskie.

Przepiękna okolica zachęca do tego, by skorzystać z uroków Popradzkiego Parku Krajobrazowego, który może poszczycić się niezwykłymi wartościami przyrodniczymi, krajobrazowymi i historycznymi.

Utworzony w 1987 roku Popradzki Park Krajobrazowy swym zasięgiem obejmuje większość Beskidu Sądeckiego i rozciąga się od Tylicza i Krynicy na wschodzie, po Krościenko i Łącko na zachodzie, od Starego Sącza na północy, po granicę ze Słowacją na południu. 

Zachęcam, byście ubrali wygodne buty i razem z nami wyruszyli w bardzo atrakcyjny turystycznie Beskid Sądecki. Naszą wyprawę zaczniemy od Tylicza, bo tutaj wszystko się zaczęło…


Tylickie Wzgórze, czyli nowoczesny pensjonat i agroturystyka w najlepszym wydaniu…

Tylickie Wzgórze to malowniczo położony pensjonat i agroturystyka - dwa obiekty, dwa niezależne miejsca noclegowe, zlokalizowane blisko siebie, oferujące komfortowy wypoczynek dla rodzin z dziećmi.

Urlop z dziećmi w Tylickim Wzgórzu

Tylickie Wzgórze

Agroturystyka oferuje pokoje wyposażone we wszelkie udogodnienia, mini lodówkę, czajnik bezprzewodowy, tv z kanałem przeznaczonym dla dzieci, bezpłatny Internet, w łazience zaś ręczniki, kosmetyki hotelowe i bardzo przydatną suszarkę do włosów.

Pensjonat zaś to 15 nowych, w większości klimatyzowanych pokoi i pokoi typu studio wyposażonych w mini bar, czajnik bezprzewodowy, bezpłatny internet, tv z kanałem dla najmłodszych, w łazience wyposażenie takie samo, jak w pensjonacie.

W pokoju czekała na nas woda do picia i szklanki, bardzo miły gest, zważywszy na daleką podróż, jaką musieliśmy przebyć, aby odkryć tak urokliwe miejsce.

Gospodarstwo Agroturystyczne Tylickie Wzgórze w Beskidzie Sądeckim

Pokój w Agroturystyce Tylickie Wzgórze

Pensjonat wyposażony jest w windę, co stanowi niesamowite udogodnienie dla osób z małymi dziećmi, ale także dla osób starszych czy niepełnosprawnych. W tym miejscu warto zwrócić uwagę również na bezprogowe drzwi do pokoi oraz wygodny szeroki podjazd dla wózków, znajdujący się na frontowej ścianie budynku.

Pensjonat to świetne miejsce, bez względu na pogodę czy porę roku, podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych można skorzystać z przestronnego pokoju zabaw z kącikiem książkowym, regału z grami planszowymi i puzzlami oraz pokoju gier z xboxem. 

Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na nas ogromna jadalnia, gdzie spróbować mogliśmy wyśmienitej, domowej kuchni, której nie oprze się nawet największy niejadek. 

Jadalnia to miejsce, gdzie kameralnie, w ciszy, spokoju można nie tylko zjeść pyszny posiłek, ale także ogrzać się przy kominku, czy podziwiać oszałamiający krajobraz, roztaczający się z przestronnego tarasu.

Przed pensjonatem znajduje się bezpłatny parking, gdzie bezpiecznie można pozostawić swój pojazd na czas pobytu.

Tylickie Wzgórze oferuje swoim gościom pakiety tygodniowe, podczas których zimą można rozkoszować się biesiadą przy ognisku oraz dać upust swej wyobraźni w trakcie warsztatów kreatywnych dla dzieci, latem zaś korzystać z animacji oraz warsztatów kreatywnych dla najmłodszych. 

Gdy za gorąco na górską wędrówkę, pensjonat oferuje możliwość skorzystania z basenu z brodzikiem dla dzieci. To świetna propozycja na wspólny relaks i zabawę na świeżym powietrzu. Co ważne, przy basenie znajdują się wygodne leżaki, parasole zapewniające cień i możliwość rozkoszowania się górskim malowniczym krajobrazem. Przyznam szczerze, że basen okazał się strzałem w dziesiątkę. Śmiechu i zabawy było co niemiara, do tego stopnia, że trudno było przekonać nasze pociechy do skorzystania z pozostałych, godnych uwagi atrakcji. 

A tych nie brakuje, są tu bowiem boisko wielofunkcyjne z bramkami do gry w piłkę nożną i mniejsze do badmintona, huśtawki, domek wspinaczkowy ze zjeżdżalnią, punkt obserwacyjny z pomostami, piaskownica, trampolina, duża rodzinna huśtawka oraz małe stoliczki i ławeczki z przeznaczeniem dla małych odkrywców. 

Oferta jest tak bogata, że każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie.

Udogodnienia to jednak nie wszystko, klimat tego miejsca to głównie zasługa osób, które miłość i pasję przekuły w stworzenie tego obiektu. Wielkie ukłony dla przemiłych, pomocnych i życzliwych właścicieli Tylickiego Wzgórza.


Tylicz, malownicza miejscowość w dolinie rzeki Muszynki…

Położony 6 km na wschód od Krynicy Zdrój, Tylicz to dawne miasteczko położone w urokliwej dolinie, w miejscu zetknięcia się potoków Mochnaczki i Muszynki. Osada pod nazwą Ornawa została założona w XIII wieku, zaś w 1363 roku otrzymała prawa miejskie i nazwę Miastko.

Zarówno samo położenie Tylicza, jak i jego liczne atrakcje turystyczne czynią to miejsce wyjątkowym. Świeże górskie powietrze, mnogość szlaków pieszych i rowerowych, liczne rozrywki dla najmłodszych pozwalają na ciekawy wypoczynek zarówno latem jak i zimą. 

Muszę stwierdzić, że Tylicz nas zauroczył, jego małomiasteczkowy charakter połączony ze świetnie zorganizowaną infrastrukturą, do tego cisza, spokój i klimat sielanki sprzyjający zarówno aktywnemu, jak i spokojnemu wypoczynkowi.

Wakacje w Tyliczu z dziećmi

Tylicz


Atrakcje Tylicza dla dzieci i nie tylko: 

  • Ścieżka edukacyjno - przyrodnicza „Na Rakowsku”,
  • Mofeta Tylicz, 
  • Stadnina koni - Farma Lama,
  • Quest,
  • Tor gokartowy,
  • Cerkiew św. Kosmy i Damiana z 1743 roku,
  • Kościół pw. Św. Piotra i Pawła z 1612 roku,
  • Golgota i dróżki Maryjne w Tyliczu,
  • Muzeum dziejów Tylicza,
  • Otwarty basen,
  • Stacja narciarska TYLICZ.ski,
  • Master SKI,
  • Domki w Lesie,
  • Lodowisko - zimą w miejscu toru gokartowego.

Wart uwagi jest Szlak Konfederatów Barskich, czyli niegdyś  ważny  politycznie i militarnie teren, na którym niegdyś stacjonowali konfederaci. W 1769 roku na Sądecczyźnie przebywały oddziały konfederackie, na których czele stał Kazimierz Pułaski. Warto skorzystać z questu na temat konfederacji, obejrzeć pozostałości okopów, czy wybrać się na przechadzkę piękną, graniczną trasą widokową. 


Co udało nam się zobaczyć, poznać, odkryć w Tyliczu…

  • Park Zdrojowy z Pijalnią, placem zabaw i siłownią na powietrzu,
  • Rynek z zabytkową, murowaną kapliczką z 1808 roku,
  • Przepyszne  rzemieślnicze lody.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Park Zdrojowy z Pijalnią, placem zabaw i siłownią na powietrzu…

Tutejsze wody mineralne uchodzą za skarb ziemi sądeckiej i stały się podwaliną lokalnego lecznictwa uzdrowiskowego. Przechadzając się po lokalnych lasach, można odnaleźć ponad 150 źródeł mających wielorakie właściwości lecznicze i zdrowotne. Część z nich nadaje się do eksploatacji i butelkowania, jedną z nich jest orzeźwiająca woda, której spróbowaliśmy będąc w Pijalni Tyliczanka. Szczawa - bo tak potocznie nazywa się lokalną wodę mineralną, która jest naturalnie nasycona  CO2 - ma bardzo charakterystyczny smak i zapach, a przez mieszkańców Tylicza wykorzystywana jest do gotowania i pieczenia regionalnych przysmaków.

Nam woda wydała się bardzo ciekawa w smaku, jednak dzieci do jej spróbowania zniechęciła mętność i “jajczany” posmak. Jednak będąc w Tyliczu, warto skosztować jej choćby dlatego, że  pomaga w leczeniu chorób układu pokarmowego i jest świetnym orzeźwieniem w upalne dni.

Warto zwiedzić Park Zdrojowy w Tyliczu

Park Zdrojowy w Tyliczu

Niewątpliwą zaletą Parku Zdrojowego jest również plac zabaw i siłownia składająca się z 9 urządzeń  ogólnorozwojowych. Można tutaj także skorzystać z miejsca grillowego z zadaszoną wiatą. Jest to miejsce, które zapewnia świetną zabawę najmłodszym i ciekawe doznania smakowe wszystkim, którzy je odwiedzają. 


Rynek w Tyliczu, główny plac z zabytkową, murowaną kapliczką z 1808 roku…

Tylicki rynek został wzniesiony na planie prostokąta, do dzisiaj zachował on zwartą zabudowę charakterystyczną dla małych miasteczek. Niegdyś w miejscu tym odbywały się średniowieczne jarmarki. Od wieków powierzchnia rynku wybrukowana jest  tzw.“kocimi łbami”. W centralnym punkcie rynku znajduje się przyjemny skwer z fontanną, na kopcu stoi pomnik Generała Kazimierza Pułaskiego. Od strony kościoła nasz wzrok przykuwa murowana kapliczka z 1808 roku.

Zabytki w Tyliczu

Rynek w Tyliczu z murowaną kapliczką

 

Sądeckie lody…

Będąc gościem ziemi sądeckiej, nie sposób odmówić sobie wybitnie smacznych rzemieślniczych lodów, sprzedawanych na wagę. Jest to obowiązkowy punkt programu, jeśli tak jak my jesteście smakoszami starannie wyselekcjonowanych produktów najwyższej jakości. Lokalni dostawcy mleka, owoców oraz ręczne dozowanie naturalnych dodatków gwarantuje nieocenione doświadczenie smakowe i ucztę dla podniebienia. Na Tylickim rynku jest kilka miejsc, gdzie kupić można rzemieślnicze lody. My jednak polecamy lodziarnię Jagódka, która oferuje bardzo duże porcje w przystępnej cenie.

Tylicz - przerwa na lody
Rzemieślnicze lody

Krynica - Zdrój, trochę historii…

Krynica Zdrój to miejscowość założona w 1547 roku przez Danka z Miastka (obecnie Tylicz) pod osobliwą nazwą Krzenycze. W XII wieku odkryto tu lecznicze wartości wód mineralnych i był to impuls do jej dalszego rozwoju. Zbudowany w 1794 roku “Mały domek”, który od 1804 roku był siedzibą pierwszych zakładów kąpielowych, stanowił początek uzdrowiskowego charakteru Krynicy - Zdrój. Jednak dopiero w 1807 roku Krynica urzędowo została nazwana zdrojem kąpielowym. Swoją poważną erę jako uzdrowisko rozpoczęła jednak znacznie później, bo dopiero w 1858 roku. Stało się tak dzięki działalności Józefa Dietla - profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitnego lekarza uznawanego za ojca polskiej balneologii. W tym czasie do życia powołano takie obiekty uzdrowiskowe, jak Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe, Stary Dom Zdrojowy czy nieistniejąca już Stara Pijalnia Główna, Teatr Modrzewiowy i liczne pensjonaty. Bardzo istotną kwestią w rozwoju uzdrowiska było wybudowanie w 1876 roku linii kolejowej do Muszyny, w 1911 roku przedłużono ją do Krynicy. Po zakończeniu I wojny światowej uzdrowisko przejęły ówczesne  władze polskie. W 1937 roku do użytku oddano kolej na Górę Parkową, niestety II wojna światowa i okres okupacji przerwały dynamiczny rozwój uzdrowiska. Dopiero po wojnie nastąpiła jego ponowna rozbudowa, dzięki czemu Krynica - Zdrój może poszczycić się mianem największego kurortu uzdrowiskowego w Polsce. 

Nie jest to tytuł nadany ponad miarę, wszak będąc w Krynicy - Zdroju nie sposób się nudzić.


Góry atrakcji, czyli Krynica - Zdrój z perspektywy rodziny z dziećmi…

Krynica - Zdrój może poszczycić się wieloma atrakcjami. Zarówno latem, jak i zimą można tu ciekawie spędzić czas, podziwiając malownicze krajobrazy. Do najważniejszych atrakcji turystycznych uzdrowiska zaliczają się:

  • Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, 
  • Sankostrada, 
  • Góra Parkowa, 
  • Przejażdżki dorożkami i górskie kuligi saniami, 
  • Krynicki Park Linowy, 
  • Escape Room Krynica,
  • Paintball, 
  • Wieża widokowa w koronach drzew, 
  • Mini Golf Park,
  • Family Park Dimbo, 
  • Spływy pontonem lub kajakiem, 
  • Muzeum Nikifora,
  • Muzeum Zabawek “Bajka”,
  • Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie “Łuczakówka”,
  • Muzeum Turystyki Górskiej,
  • Lodowisko,
  • Tężnia Solankowa, 
  • Jaskinia Solna,
  • Centrum Zabaw Dziecięcych “Mały Robinson” ,
  • Sala zabaw dla dzieci “Smyk”,
  • Strzelnica Myśliwska LZD, 
  • Park Sportowo Rekreacyjny
  • oraz liczne stacje narciarskie,
  • trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego,
  • szlak architektury drewnianej i cerkwie,
  • liczne pijalnie wód mineralnych,
  • masa atrakcji w pobliskich miejscowościach, Muszynie, Starym i Nowym Sączu.

 

Co udało nam się zobaczyć, poznać, zwiedzić w Krynicy-Zdrój i jej okolicy…

  • Wieża widokowa w koronach drzew…

Pierwszą i z pewnością największą atrakcją uzdrowiska okazała się dla nas wycieczka na wieżę widokową w koronach drzew. Jest to konstrukcja mająca 49,5 m wysokości, usytuowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m), do której prowadzi zbita z drewnianych desek ścieżka przyrodniczo - edukacyjna. Jest to najwyższa drewniana wieża widokowa stworzona przez polskich rzemieślników. Ilość wykorzystanego do jej budowy drewna jest imponująca, a sama konstrukcja wykonana została z dbałością o najmniejszy detal. 

Można się tutaj dostać na dwa sposoby. Pieszo, szlakiem prowadzącym przy Bike Parku - tę opcję wybrałam ja wraz z 6-letnią córką, trasa jest przyjemna i ciekawa, obfituje w piękne widoki. Drugą opcją jest wjazd kolejką krzesełkową i to świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, tę opcję wybrał mój mąż i 3 letni syn. Śmiało można zabrać wózek i nadać go kolejką na górę. Po odbytej w ten sposób podróży można zakupić swoje zdjęcie w kiosku znajdującym się nieopodal wejścia na wieżę. Wieży widokowej nie da się przeoczyć, u jej stóp zlokalizowane są liczne parkingi, gdzie można zostawić samochód. 

Już sama trasa drewnianą ścieżką zapiera dech w piersiach, jednak nic nie może się równać z widokami na jej szczycie, które karmią zmysły. Polecam to miejsce z całego serca. Jeśli kochacie piękne górskie krajobrazy, to nie może Was tu zabraknąć! 

Beskid Sądecki - Słotwiny Arena z dziećmi

Wieża widokowa Słotwiny Arena

 

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Beskidach

Widoki z wieży widokowej w koronach drzew

 

  • Muzeum Zabawek “Bajka”, czyli sentymentalna podróż do przeszłości…

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju to unikatowy, miniaturowy zbiór cennych zabawek historycznych z okresu od XIV do XX wieku, zawierający ponad 3,5 tysiąca eksponatów z różnych zakątków świata. Miejsce pełne magii zarówno dla dzieci jak i dorosłych, beztroski świat, z którego nie chce się wychodzić. Każda ze zgromadzonych tu zabawek to kawałek żywej historii. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi teatrzyki domowe, zabawki pochodzące z produkcji filmowych, lalki wraz z akcesoriami, zabawki optyczne, militaria chłopięce, konsole do gier, samograje, lalki Barbie, klocki Lego, a także wiele, wiele innych... Przy kasie oprócz biletów można nabyć piękne, unikatowe pamiątki, takie jak zabawki drewniane, wykonywane przez lokalnych rzemieślników. Kolekcja muzealna wciąż się powiększa, przyciągając tym samym małych i dużych gości.

Zwiedzanie Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju

Muzeum Zabawek "Bajka" w Krynicy-Zdroju

 

Muzeum Zabawek "Bajka" - warto zobaczyć z dziećmi

Eksponaty w Muzeum Zabawek

Muzeum oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem dla grup zorganizowanych liczących od 15 osób. Wówczas w ciekawy sposób można poznać historię zabawek oraz ich znaczenie w życiu każdego człowieka.


  • Góra Parkowa, kręta droga na szczyt…

Na  szczyt Góry Parkowej chcieliśmy dostać się za pomocą kolei linowo - terenowej. Jednak po dojściu na miejsce okazało się, że przed i po sezonie ma miejsce kilkutygodniowa przerwa techniczna. Wybraliśmy więc alternatywną trasę spacerową, prowadzącą na górę wokół Łabędziego Stawu, figury Matki Boskiej, Polany Michasiowej. Po drodze spotkać można liczne miejsca przeznaczone do odpoczynku, jeśli jednak tak jak my chcecie wyruszyć alejkami spacerowymi, nie dajcie się zwieść i ubierzcie wygodne, rekreacyjne lub trekkingowe buty.  Wyprawa z dziećmi może potrwać dłużej, bo mimo iż trasa nie jest długa, miewa wiele stromych fragmentów, które mogą zniechęcić do wspinaczki najmłodszych odkrywców.

Rodzinnie na szlaku na Górę Parkową

Trasa na Górę Parkową

 

W Beskidzie Sądeckim z dziećmi - Góra Parkowa

Szczyt Góry Parkowej

Na szczycie Góry Parkowej znajdują się Rajskie Ślizgawki - kompleks zjeżdżalni rynnowych, Park Linowy “Mamut”, Zjeżdżalnia Pontonowa i magiczny Park Światła.

Są tu także liczne punkty gastronomiczne, gdzie można się posilić po męczącej wspinaczce.


  • Bobrowisko w Starym Sączu...

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek, jak i gdzie żyją bobry, to koniecznie musicie odwiedzić Bobrowisko w Starym Sączu. Enklawę przyrodniczą znajdującą się w widłach rzeki Poprad i Dunajec. W latach 50. ubiegłego wieku w miejscu tym funkcjonowała żwirownia, która swoją działalność zakończyła ćwierć wieku temu. Teren zaś poddano rekultywacji. Wstęp na Bobrowisko jest bezpłatny, a dojazd z Krynicy-Zdroju czy Nowego Sącza szybki i bezproblemowy. Należy kierować się zgodnie ze wskazówkami prowadzącymi na Park Linowy Lemur. Przed Bobrowiskiem znajduje się obszerny parking z wieloma miejscami postojowymi. Podczas naszego pobytu auto na parkingu mogliśmy pozostawić bezpłatnie. Chcąc dojść do Bobrowiska, należy kierować się drogą szutrową, mijając ścieżkę, która prowadzi do parku linowego po prawej stronie. Na początku szlaku stoi duża czerwona tablica informacyjna, której nie sposób przeoczyć.

wycieczka z dziećmi do Bobrowiska w okolicy Tylicza

Bobrowisko w Starym Sączu

Dalej ścieżką prowadzą nas strzałki, więc nie sposób się tu zgubić. Po krótkim spacerze docieramy do miejsca przeznaczenia...

Bobrowisko to drewniana ścieżka o długości około 400 metrów z pomostami i dwiema czatowniami. Pierwsza z nich służy do podglądania łabędzia niemego. W środku czatowni znaleźć możemy drewniane puzzle, z których dzieci mogą dowiedzieć się ciekawostek na temat fauny i flory wokół Bobrowiska. To świetne połączenie zabawy z nauką. Podczas upalnych dni czatownie spełniają też funkcję przystani chroniących przed ostrym słońcem czy deszczem w czasie niepogody. Warto wypatrywać bobrów, wsłuchać się w śpiew ptaków i odgłosy bujnej, niezmąconej niczym przyrody.

Bobrowisko w Starym Sączu - warto odwiedzić z dziećmi

Bobrowisko

Dla głodnych wiedzy Urząd Miejski w Starym Sączu przygotował aplikację mobilną, która zawiera audioprzewodnik, mapę, encyklopedię roślin i zwierząt występujących na tym niezwykle bujnym obszarze przyrodniczym. 

A po spacerze ścieżkami Bobrowiska warto ochłodzić się nad Dunajcem, gdzie przy dobrej pogodzie czekają niesamowite widoki.

Wypoczynek w Beskidzie Sądeckim z rodziną

Dunajec


Kilka słów na zakończenie ...

Góry są majestatyczne, wzbudzają podziw, ale także respekt wobec nieokiełznanej natury. Mam jednak nadzieję, że powyższy tekst choć odrobinę odczarował tezę, że wakacje z dziećmi w górach to nietrafiony  pomysł. Beskid Sądecki okazał się wyjątkowo przyjazny dla naszej rodziny, wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji, którymi dzieliliśmy się jeszcze długo po powrocie do domu. Jako rodzina mieszkająca w dużym mieście, mogliśmy sprawdzić się w wielu nowych sytuacjach, przetestować własne siły i wytrzymałość.  Dało to impuls do poszukiwania alternatywnych form spędzania wolnego czasu z dziećmi, czasu, który jest najcenniejszym prezentem, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi. 

 

Agnieszka Kandulska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<



Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi