Leśna Odyseja w Beskidach - obóz dla dzieci i rodziców

Leśna Odyseja

Edukacja, inspiracja, integracja – to trzy filary, w oparciu o które został przygotowany program Leśnej Odysei, górskiego obozu dedykowanego dla dzieci wraz z rodzicami. To nie tylko szaleństwo i dzikie aktywności w terenie! To przede wszystkim przestrzeń do odkrywania, doświadczania, obcowania ze światem przyrody i zawierania przyjaźni – być może na całe życie!

Rodzinnie w Beskidach - Leśna Odyseja

Chociaż poprzez inspirację poszczególnymi porami roku oraz rozmaitymi motywami kulturowymi każda Leśna Odyseja jest inna, pewne elementy stanowią nieodłączny element każdej z edycji. Wszelkie przygotowane w ramach obozu aktywności pomyślane są w taki sposób, aby możliwie wykorzystywać potencjał górskiego krajobrazu oraz okoliczności przyrody.

Beskidy - obóz w górach dla rodziców z dziećmi
Poznajemy górską przyrodę podczas obozu Beskidach

To właśnie kontakt z naturą stanowi niejako trzon tego projektu. Nacisk każdorazowo położony jest na multisensoryczne poznawanie otaczającej przestrzeni. Wytężamy wzrok, węch, słuch, a nawet smak, żeby jak najpełniej doświadczać i czerpać z wrażeń dostarczanych przez przyrodę – a to nie wszystko! W programie ujęte zostały m.in. podstawy survivalu, zabawy i gry terenowe, a także zajęcia kreatywne i artystyczne.

Atrakcje dla maluchów w Beskidach - obóz Leśna Odyseja
Leśna edukacja w Schronisku Przysłop podczas obozu Leśna Odyseja

Całość została skonstruowana w taki sposób, aby każde dziecko miało szansę realizacji swojego potencjału, zyskując przy tym nową wiedzę i umiejętności, przydatne na dalszych etapach edukacji i rozwoju. A nad tym wszystkim pieczę trzyma zespół profesjonalnych animatorów z grupy ANIMATU, stanowiącej ekipę tworzoną przez byłych bądź aktywnych instruktorów harcerstwa, pasjonatów gór i przyrody, zainspirowanych ideą pedagogiki walfdorskiej i stale poszerzających swoje kompetencje w zakresie pracy z dziećmi.

Beskidy - bierzemy udział z dziećmi w warsztatach
Obóz z warsztatami przyrodniczymi dla maluchów w Beskidach

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Podczas pierwszej edycji, odbywającej się w szczególnym, bo pandemicznym i poprzedzonym wieloma miesiącami społecznej izolacji czasie, skoncentrowano się na realizacji wspomnianych już sztandarowych postulatów, przyświecających temu przedsięwzięciu – edukacji, inspiracji oraz integracji w kontakcie z naturą. Każda kolejna odsłona Leśnej Odysei stanowi pewnego rodzaju nadbudowę na tym solidnym fundamencie. I tak w edycji jesiennej, wyjątkowej – bo dedykowanej dla ojców i dziećmi, poza wspólnym odnajdywaniem survivalowego zacięcia poprzez tworzenie własnych osad oraz jej zwyczajów czy tropienie mieszkańców lasów, oddano się m.in. takim aktywnościom jak majsterkowanie w materiałach naturalnych czy rzeźbienie w „skarbach lasu”. Ponadto zrealizowane zostały liczne gry terenowe – nocne podchody, ekstremalna gra w chowanego, a nawet odbył się… leśny turniej sportów rodzinnych!

Jesienna edycja warsztatów przyrodniczych Leśna Odyseja

Zimowa, śnieżna edycja inspirowana była tradycjami Innuitów. W programie, oprócz białego szaleństwa, tj. aktywnych zajęć na świeżym powietrzu, takich jak zjazdy na sankach, bitwy śnieżne, rzeźbienie w śniegu, budowanie śnieżnych labiryntów czy wioski igloo, znalazły się twórcze laboratoria chemiczne, budowanie karmników z recyklingu i tworzenie gier planszowych. Nie zabrakło również czasu na zabawę w cukiernika!

Zimowy obóz dla rodziców w dziećmi - Leśna Odyseja
Edukacja dla rodzin w górach - Leśna Odyseja w Schronisku Przysłop
Warsztaty w Beskidach inspirowane tradycjami Innuitów
Obóz dla rodzin z dziećmi w górach - Leśna Odyseja

Tegoroczna letnia edycja bierze na warsztat dzieje Słowian. W jej trakcie zapoznajemy się z legendami i wierzeniami naszych przodków poprzez wcielanie się w role osadników, rzemieślników, szeptuch, uzdrowicieli i odkrywców! Zakładamy własne, posiadające swoje herby, stroje i zwyczaje Rody. Poszukujemy ziół, naturalnych barwników, mitycznego kwiatu paproci. Poznajemy tajniki ceramiki, plecionkarstwa, tkactwa czy wypiekania chleba.

Leśna Odyseja - obóz w górach dla rodzin
Wakacje w Beskidach - obóz przyrodniczy

Leśna Odyseja to także szczególne doświadczenie dla rodziców, którzy mogą albo uczestniczyć w zajęciach razem ze swoimi pociechami, albo – powierzyć je animatorom, zyskać czas dla siebie, zrelaksować się i odpocząć! W każdej z edycji zaplanowano również aktywności specjalnie z myślą o dorosłych uczestnikach! Były to przykładowo zajęcia prowadzone przez ratownika GOPR w zakresie pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w górach oraz podstaw planowania wędrówek górskich. W trakcie trwającej właśnie edycji warsztaty turystyczne poprowadzi Mama na Szlaku, Dominika Borgieł – przewodnik beskidzki, pedagog, terapeuta zajęciowy, autorka projektu "Mama na Szlaku" i "Mama Wyrusza Sama".

Rodzinny obóz Leśna Odyseja w Beskidach
Edukacja w górach dla rodziców i dzieci

Leśna Odyseja to inicjatywa realizowana przez Schronisko Przysłop pod Baranią Górą. Współczesny budynek pochodzi z roku 1978. To m.in. przez swój rozmiar oraz charakterystyczną dla czasów, w których powstał, bryłę, bywa nazywany górskim hostelem bądź nawet hotelem w górach. Również ze względu na standard wyróżnia się pośród innych górskich schronisk. Oprócz charakterystycznych dla tego typu obiektów pokoi wieloosobowych, wydzielone zostały pokoje – dwu i trzyosobowe z własnymi łazienkami.

Schronisko Przysłop w Beskidach z dzieckiem
Pokój w Schronisku Przysłop
Smakowity deser w Schronisku Przysłop pod Baranią Górą
Wypoczynek w Beskidach - Schronisko Przysłop

To również najbardziej prorodzinne ze wszystkich górskich schronisk! Kącik z zabawkami, przestrzeń z poduchami, regałami wypełnionymi grami planszowymi, biblioteczka, gdzie każdy mały i duży, znajdzie coś dla siebie, strefa hamakowa dla wielbicieli beztroskiego bujania, mini-ścianka wspinaczkowa, ale też wiele więcej! Schronisko wyposażone jest we wszelkie udogodnienia: nakładki sedesowe, podesty przy umywalkach, wanienki do kąpania bobasów, krzesełka do karmienia – wystarczy tylko zapytać obsługę smile.

Kącik do zabawy dla dzieci w Schronisku Przysłop pod Baranią Górą
Gramy z dziećmi w planszówki w schronisku w Beskidach


*Oferta Leśnej Odysei przeznaczona jest dla dzieci w wieku 2,5 – 9 lat wraz z opiekunem/opiekunami. Obejmuje nocleg w wybranym typie pokoju, pełne wyżywienie (także wegeteriańskie, wegańskie, istnieje również możliwość uwzględnienia diet specjalnych), warsztaty i animacje, pamiątkowe gadżety, ubezpieczenie wszystkich uczestników, transport bagaży do i z schroniska. Za dodatkową opłatą możliwy jest również transport osób.

Zgłoszenie wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie informacje pod nr telefonu 33 855 37 15 bądź adresem mailowym schronisko@przyslop.pl


Autorka tekstu: Ewelina Janoszek


Jeśli chcecie przeczytać relację z pobytu w Schronisku Przysłop, zajrzyjcie tutaj:

Sprawdziliśmy dla Was Schronisko Przysłop pod Baranią Górą


Rodzinom z dziećmi, pragnącym pogłębiać przyrodnicze pasje, serdecznie polecamy również warsztaty: Poszła w Las Nauka


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<

 

Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.