2 dni na Roztoczu

2 Dni na Roztoczu

Krasnobród

W tym roku wybraliśmy się na dwa dni na Roztocze. Nocowaliśmy w kwaterze prywatnej w Krasnobrodzie. Nasz nocleg był w centrum miasta.

Roztocze z dzieckiem w 2 dni

Fontanna w centrum Karsnobrodu

Krasnobród urzekł nas spokojem, zielenią jak i atrakcjami dla rodzin z dziećmi.

Atrakcje, które widzieliśmy w Krasnobrodzie i polecamy, by je zwiedzić to:

  • Kaplica na wodzie - znajduje się na wjeździe do miasta. To drewniana kaplica, pod którą płynie woda o właściwościach leczniczych. Wodę stamtąd można zabrać do domu w butelkach, słoiczkach. W środku kaplicy można się pomodlić, a także złożyć intencję, zapisując na kartce.
Atrakcje podczas spaceru z dzieckiem

Kaplica na wodzie

  • Ptaszarnia. Znajduje się w niewielkiej odległości od kaplicy na wodzie. Jest tam kilka gatunków ptaków m.in. paw, gołębie.
  • Wieża widokowa. Jest to miejsce w centrum miasta, prowadzi do niej droga otoczona schodkami. Wieża jest murowana. Na samym dole wieży znajduje się sklep z pamiątkami.
Wycieczka na wieżę widokową

Wieża widokowa

Widok z wieży na krajobraz jest przepiękny. Warto było wchodzić.

Podziwiamy z dzieckiem widok na Roztocze

Widok z wieży

  • Zalew w Krasnobrodzie i molo. Jest to miejsce do pływania. Można tez wypożyczyć rowerki wodne.
Idealne miejsce na spacer z małym dzieckiem

Molo w Krasnobrodzie

Weekend na Roztoczu - Krasnobród

Zalew w Krasnobrodzie

Przy zalewie są karczmy, lodziarnie, sklepy z pamiątkami. Przy molo można też wypożyczać gokarty.

Rodzinna atrakcja - Roztocze

Na gokartach

  • Park jurajski w Krasnobrodzie. Przy wejściu należy uiścić opłatę. Można tam też kupić pamiątki, magnesy, figurki itp. W cenie biletu dostaliśmy okulary do oglądania tablic demonstracyjnych w parku.
Odwiedzamy z dzieckiem Park Jurajski

W parku jurajskim w specjalnych okularach

W głębi parku są dinozaury różnych rozmiarów, od mniejszych po większe. To prawdziwy raj dla miłośników dinozaurów. Na terenie parku jest też plac zabaw z ławeczkami.

Nowi przyjaciele - dinozaury

Dinozaury w Krasnobrodzie

  • Kaplica św. Rocha. Znajduje się w oddalonej od centrum części miasta, w rezerwacie Święty Roch, dlatego można się tam też udać autem, pieszo lub rowerem. Przed wejściem do kaplicy jest parking płatny. Do kaplicy św. Rocha prowadzi droga pod górę przez lasek. Polecamy też taką trasę dla miłośników spacerów z kijkami. Legenda głosi, że należy obejść kaplicę 3 razy, dla zachowania zdrowia. Tak też zrobiliśmy. Kaplica była zamknięta podczas naszej wizyty, więc nie weszliśmy do środka
Zwiedzamy zabytki Roztocza

Kaplica św. Rocha

 

Zmęczeni i głodni udaliśmy się do karczmy ,,U Puszka” przy zalewie. Zamówiliśmy pierogi z serem i ziemniakami dla dzieci oraz sałatkę grecką.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Pierogi są robione w lokalu. Były przepyszne. Z czystym sumieniem możemy polecić ten lokal rodzinom z dziećmi, jak i każdemu, kto ma ochotę na pyszny posiłek.

 

Guciów

Kolejnego dnia udaliśmy się do Zagrody Guciów w Guciowie oddalonym od Krasnobrodu około 10 km. Parking jest darmowy i znajduje się po drugiej stronie ulicy. W Zagrodzie Guciów znajduje się skansen, gospoda muzeum PRL-u i Muzeum etnograficzno-przyrodnicze. Zwiedzanie z oprowadzaniem przewodnika trwa około godzinę.

My udaliśmy się tylko do Muzeum PRL-u. Znajdują się tam motocykle, tablice, itp. z dawnych lat. Oglądając te eksponaty, można ,,cofnąć się w czasie’’. Muzeum PRL-u mieści się w stodole.

W kasie obiektu można nabyć magnesy na lodówkę, ale przede wszystkim biżuterię ręcznie robioną z kamieni naturalnych. W gospodzie serwowane są dania kuchni polskiej i potrawy lokalne, takie jak: zupa z pokrzywy, podpłomyki, rzeczoniak.

 

Zwierzyniec

Po wizycie w Guciowie ruszyliśmy do Zwierzyńca - miasta nazywanego też sercem Roztocza. Samochód zaparkowaliśmy pod restauracją ,,Sonata” (parking darmowy dla klientów restauracji), a potem wybraliśmy się zobaczyć Kościół na wodzie Jana Nepomucena. Jest on blisko tej restauracji. W pobliżu Kościoła jest też fontanna. Położenie Kościoła jest malownicze. Warto tam się udać, by to zobaczyć na żywo.

Zwierzyniec - kolejne miasto do odwiedzenia z dzieckiem

Kościół na wodzie w Zwierzyńcu

Byliśmy na Roztoczu krótko, czego szczerze żałujemy, ponieważ są to piękne tereny. Są tam świetne warunki dla uprawiania sportów: spływy kajakowe, jazda na rowerze. Na pewno tam jeszcze wrócimy na dłużej.

 

Malwina Michaluta
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
 
"Polska z dziećmi 2022"
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi