Szklarska Poręba, Wodospad Szklarki z dziećmi

Wycieczka z dziećmi do

Wodospadu Szklarki

 

Stopień trudności:  trasa spacerowa 

Kolor szlaku: czarny 

Położenie:  przy trasie E65 (droga krajowa nr 3) 

GPS: 50°49′46,8″N 15°33′18,5″E

Parking: stanowisko parkingowe przy drodze 

Dostępność dla wózków dziecięcych: tak, swobodna 

Dostępność dla rowerów: tak

Czas przejścia z dziećmi: 15 minut 

Inne: przy wodospadzie: toalety, schronisko, miejsce odpoczynku, stragany

Odpłatność: tak, bilety do KPN

Inne szlaki w okolicy: tak, szlak do Chybotka, szlak do Grobu Ducha Gór i na taras widokowy

 

Fotorelacja z wyprawy do Wodospadu Szklarki z dziećmi
 
  Wodospad Szklarki w całej okazałości - dla dzieci niezapomniane przeżycie. 

 

Na naszą wyprawę z dziećmi wybraliśmy się we wrześniu. Celem wyjazdu były Karkonosze, a konkretnie Szklarska Poręba.

Tym razem nasz urlop z dzieciakami to wrześniowy przedłużony weekend w górach. Spodziewaliśmy się złotej polskiej jesieni. Niestety większość wycieczek odbywała się w siąpiącym deszczu. 

Naszą wycieczkę tego dnia zaczęliśmy od jednej z największych atrakcji regionu czyli od Wodospadu Szklarki. Największym wyzwaniem tej wycieczki było... znalezienie parkingu przy wodospadzie. Można pod sam wodospad podejść szlakiem ze Szklarskiej Poręby (ok 1,5 godziny), my jednak mieliśmy sporo planów na ten dzień, dlatego wybraliśmy samochód.

Most, po którym wchodzimy do lasu, znajduje się mniej więcej pośrodku parkingu. Po przejściu mostu skręcamy w lewo i uiszczamy opłatę za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego (bilet jest całodniowy, należy go zachować na inne wycieczki).

  Idziemy dalej ścieżką wzdłuż potoku, głównie przez las, podziwiając ciekawe formacje skalne i słuchając szumu płynącej wody.  

  

  


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Miejsce na odpoczynek i nakarmienie naszych pociech tuż przed schoniskiem PTTK "Kochanówka"

 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Karkonoszach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

 

Widok na Wodospad Szklarki z dolnego tarasu widokowego.

Wodospad Szklarki

Po zejściu z dolnego tarasu widokowego, idziemy drogą po lewej stronie na górny taras. Wejście zajmnie nam 2-3 minuty. Naprawdę warto.

  

 

Z racji miana jednej z największych atrakcji okolic Szklarskiej Poręby, czasem bywa tu tłoczno. Jednak naprawdę warto wybrać się z dziećmi i pokazać im jeden z dwóch najciekawszych wodospadów w okolicy Szklarskiej Poręby. 

 

CIEKAWOSTKI:

- wysokość Wodospadu Szklarki to 13,3 metra

- spadająca woda tworzy pod wodospadem kocioł eworsyjny, w którym w przeszłości szukano złota (i znajdowano!)

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.
 
 
 
 
autorzy tekstu i zdjęć:
Hanna & Przemek Wróbel
 
Wszystkie prawa zastrzeżone
 
 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.